Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2018, 22:55   #161
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

To što rade HD kanali je zbog D3 risivera, jer bi isti oni radili i na CRT TV-u. 😉

Ali nemaš brige, konzola će raditi na tvom televizoru. Svi su podržani.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2018, 13:42   #162
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
To što rade HD kanali je zbog D3 risivera, jer bi isti oni radili i na CRT TV-u. 😉

Ali nemaš brige, konzola će raditi na tvom televizoru. Svi su podržani.
Hvala puno.Sad mi je lakše.
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2018, 21:29   #163
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
da, i ja sam došao do zaključka da sam kupovinom 4k tv bacio pare, upecali smo se bezveze na marketinške fore. s tom razlikom što sam ja ostao bez tv-a jer sam stari dao majci nakon što se njen mali tv pokvario. pa rekoh, ajde ako kupujem neka bude 4k.

4k rezolucija i hdr su najveće prevare u istoriji gejminga, po mom skromnom mišljenju.
paradoksalno je što kada igram nba live 18, namerno obaram rezoluciju na 720p, kako bih dobio blur igrača jer mi tako izgleda kao tv prenos, a mislim i da je veći fps. u last of us mp takođe imam utisak da je fps malo veći kad oborim rezoluciju. kod ostalih igara nisam primetio razliku.

ne razumem u čemu je fora sa potenciranjem te 4k oštrine grafike ako već nema fotorealizma. naše oči postavljaju granicu, full hd je sasvim dovoljan. ali poenta je da se ovce šišaju.
Da li ova prica vredi i godinu dana kasnije, ili je sada 4k bolje uzeti nego full hd?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2018, 9:18   #164
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

ključna je dijagonala ekrana i razdaljina sa koje će se gledati, što je veći ekran ili što se bliže sedi do njega, to je bitnije da bude viša rezolucija kako se ne bi videli pikseli...

dakle, rekao bih ako neko kupuje tv od oko 40inča da mu 4k ne treba

ali suština je da je 40 inča malo i ne treba kupovati tako male ekrane, mada to opet zavisi i od veličine sobe...

ja igram na 55 inča, mada mislim da je i to malo i da se oči naprežu da pohvataju 4k oštrinu i detalje... možda je 65 optimalno za ljudsko igranje

dalje, ko je fanatik za online pucačine, on će kvalitet slike podrediti brzini prikaza, tako da i to treba uzeti u obzir prilikom kupovine...
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2020, 10:35   #165
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Dilema u vezi nabavke novog TV-a, vezano za igranje na PS4 Pro (i PS5 u budućnosti):

LG 50UN74003LB
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...un74003lb.html

ili

SAMSUNG UE50TU7092UXXH
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...u7092uxxh.html

Totalni sam laik što se ovoga tiče, kod kojeg modela je bolji HDR i odziv slike? Samsung ima neki game mode, za LG kažu da je to generalno bolje odrađeno. Takođe, da li ima nekih specifičnosti po pitanju ugla gledanja na koje treba obratiti pažnju i da li mi je potreban neki poseban HDMI kabal za povezivanje sa konzolom (nešto sam čitao vezano za to da treba poseban kabl radi boljeg HDR-a, valjda).
Hvala unapred.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2020, 23:20   #166
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Dilema u vezi nabavke novog TV-a, vezano za igranje na PS4 Pro (i PS5 u budućnosti):

LG 50UN74003LB
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...un74003lb.html

ili

SAMSUNG UE50TU7092UXXH
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-vide...u7092uxxh.html

Totalni sam laik što se ovoga tiče, kod kojeg modela je bolji HDR i odziv slike? Samsung ima neki game mode, za LG kažu da je to generalno bolje odrađeno. Takođe, da li ima nekih specifičnosti po pitanju ugla gledanja na koje treba obratiti pažnju i da li mi je potreban neki poseban HDMI kabal za povezivanje sa konzolom (nešto sam čitao vezano za to da treba poseban kabl radi boljeg HDR-a, valjda).
Hvala unapred.
ako planiras da igras ili gledas ista u mracnoj prostoriji i sa mracnim scenama, a ugao gledanja ti nije mnogo bitan, onda obavezno samsung. ima mnogo tamniju crnu, odnosno bolji kontrast.

sa samsungom nema greske i kada pricamo o input lagu (za lg ne znam, verovatno je i on ok).

svejedno, kada uzimas, gledaj da bude tako da mozes da vratis ako ti ne odgovara.

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
ja igram na 55 inča, mada mislim da je i to malo i da se oči naprežu da pohvataju 4k oštrinu i detalje... možda je 65 optimalno za ljudsko igranje.
a ako igraju salamanderi?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Pipboy (25.12.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdtv, konzola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...? oluja Video/TV softver 104 9.9.2009 20:32
HDTV kod nas oluja Video/TV softver 51 10.2.2009 22:44
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14
Microsoft pravi portabl konzolu... chris Konzole 4 13.5.2007 20:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com