Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2014, 20:23   #1
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Kabl od slusalica problem :)

Pozdrav svima, dakle imam gore navedini problem.. Imam dvoje slusalica, obicne neke bile su od 500-600 din ali meni su fenomenalne jer ih koristim samo kad igram CS, probao sam i skuplje neke od drugara a opet su mi ove moje najbolje.

Problem je u tome sto mi se i kod jednih i drugih pokidao kabl od stalnog uvrtanja.. E sad ja sam skinuo izolaciju da bih dosao do zica i ovako to izgleda.. Ima 5 zica: Plava, Zelena, Zlatna, Crvena i jedna gde su uvijene Crvena i Zlatna. Ja sam mislio da cu moci samo da spojim krajeve da i da ce raditi ali onda vidim da to nisu obicne zice, tj meni su nepoznate jer se slabo razumem u ovo. Na yt sam video da moram da odvrnem svaku i izvucem neko vlakno iz njih, pokusao sam to doduse malo trapavo ali uspeo sam i spojim zice ali zvuka nigde, ne rade. Pre tog snimka sam bez izvlacenja tog vlakna samo bezveze spojio krajeve svake zice i radila je samo leva.. Onda sam jos negde video da oni prvo spale te zice pa onda spajaju, ali ja sad ne znam vise sta da pokusam uopste mi nisu jasne kakve su to zice.. Pa me zanima ako neko ima predlog kako to da popravim posto volim i navikao sam na ove slusalice, ne mora ni Mic da mi radi ni potenciometar samo da se cuju obe Hvala unapred!
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 22:43   #2
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Kabl od slusalica problem :)

Najlakse ti je da spalis tu izolaciju upaljacem pa ostane samo provodnik kojeg posle umotas sa drugim kablom, zalemis i izolujes. Naravno prvo proveris da li daje zvuk pre bilo kakvog lemljenja i izolovanja.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 1:47   #3
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kabl od slusalica problem :)

To mogu da pokusam na jednom modelu koji ima na sebi to sto moze da se spali , a ovaj drugi model slusalica koji mi je i bitniji ima u sebi vlakno neko belo, zica je obmotana oko tog vlakna i nekako mogu da iscupam to vlakno, ali i nakon toga kad spojim zice opet nema zvuka.. mada probacu sad i njih da spalim, ne znam sta drugo
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 2:30   #4
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kabl od slusalica problem :)

Upravo sam ih popravio, paljenjem.. Evo kako, ako neko jos bude imao ovakav problem, da mu se kabl prekine. Spojio sam svaku zicu sa svojim parom na oba kraja kabla, obmotao jednu oko druge i tako svih 5, i onda tek spalio tako umotane i to je to
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 3:42   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kabl od slusalica problem :)

To ti je jako kratkortrjno rešenje jer nisi zalemio žice. Sledeći put kad malo jače povučeš kabl odmotaće se.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 20:44   #6
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kabl od slusalica problem :)

Ajde tako da kazem "dobra" stvar je sto je prekid skroz gore kod leve slusalice tako da ne vucem taj deo kabla, nece se odmotavati.. Inace izolirkom sam oblepio sam svaki spoj i onda sve zajedno tako da ce posluziti. Mada naravno da sam u mogucnosti da zalemim uradio bih to.
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ethernet kabl problem AngeR Kvarovi 4 28.8.2013 18:39
Problem sa USB-om od telefona MrMarin Nosači podataka 3 26.2.2012 23:11
Ventilator od napajanja za hlađenje HDD-a? Fatamorgana Ostale komponente 32 22.3.2011 17:12
Zadatak iz matematike... Down Force Brbljaonica 84 29.6.2010 12:39
Nejasan problem - PC se gasi sam od sebe vlajo Kvarovi 8 21.11.2008 17:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com