Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2007, 22:41   #1
oOknelovOo
Novi član
 
Član od: 5.2.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku oOknelovOo
Određen forumom Tripozan Problem...

Za pocetak da kazem da mi je ostalo jos tri meseca do isteka garancije pa ste mi vi ljudi ostali kao poslednji poziv za pomoc!
U pitanju je konfiguracija Intel 820 Dual Core 2.8GHz (nije klokovan),Asus P5WD2,DDr2 512Mb,Asus 6600GT 256Mb,2XWD80Gb,Cooler Master 430W,monitor Compaq p910...
Dakle... Kada sam kupio komp javljao se problem da mi se posle odredjenog vremena skupi slika na ekranu (bukvalno mi ostane nekih 5cm vidnog polja) i onda moram da ga restartujem,da bi se sve posle vratilo na normalu.U najboljem slucaju sam restart izbegao ako uspem da promeni osvezavanje pa posle vratim na normalu.Navodim da se bavim grafickim dizajnom,a igrice igram povremeno.Kada su igre u pitanju problem se javlja u vidu blinkanja slike i na kraju zamucenja ekrana i momentalnog restartovanja sistema,kada gledam neki film posle nekih pola sata slika se zamrzne i pojavi se (AIBooster Overclocking faild i moram ponovo da ga pustim).
Nosio sam ga na servis,promenili su mi graficku i opet isto,nosio sam monitor na servis,uzeli si mi 1500dina i opet isto!
Vremenom sam provalio (sasvim slucajno) da mi problem prave Asusov Smart Doctor i AIBooster,pa je sledio uninstall,sada to sljaka kako treba,ali mi se sistem jos uvek restartuje pri igranju igara (tipa Company Of Heroes,Rise Of Legends...).
Kazem da igrice igram povremeno ali nekad mi je extra dosadno a ja ne mogu da predjem ni tutorial da se nesto ne desi!Hocu da resim taj problem pre isteka garancije da posle ne bih morao da se ispruzim za neku novu komponentu.

Unapred hvala!
oOknelovOo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 22:51   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Tripozan Problem...

1. kako si plaćao intervencije ako je pod garancijom?
2. uzmi lepo i reinstaliraj sistem, instaliraj najnovije drajvere, directx, i probaj neku igru koja nije radila, možda su ti ti programi ostali u nekim tragovima gde ne treba... Ako se nastavi, ja bih sumnjao na memoriju ili ploču...
3. nemoj mene slušati, ja volim da reinstaliram sistem i njakam memoriju, sačekaj pametniji savet... i ne zaboravi da bekapuješ sve što ti je važno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:34   #3
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Tripozan Problem...

Neverovatno koliko je ovo cesto - covek ima robu pod garancijom, a ladno ga pljackaju i pri tome ne resevaju problem! Bezobrazluk! Po meni - trebao bi da im visis nad glavom dokle god imas garanciju - oni su duzni da rese sve te neispravnosti (osim toga - duzni su i po zakonu). Covek treba sam da majstorise po masini koja je pod garancijom?! Nije nego. . .
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 1:20   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Tripozan Problem...

A ako neće, lepo zapreti da ćeš ih prijaviti da su ti prodali na mašini instaliran piratski windows, pa da vidiš onda kako će da skoče da budu uslužni...

Moje iskustvo govori da srpski privatnici reaguju samo na pretnje i doslovno verbalno gnjavljenje dok ne popuste...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 15:19   #5
oOknelovOo
Novi član
 
Član od: 5.2.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku oOknelovOo
Određen forumom Re: Tripozan Problem...

Eniaroyah platio sam intervenciju na monitoru jer je moj stari,kupio sam ga pre tri godine.

Frustrirajuce je to sto se problem javlja samo meni,kada je bio kod njih u servisu sve je radilo bez problema,pokazao mi je lik da ja komp prosao 3dmark,pcmark i sva ta cuda i to neprestano 36 sati. Pomislio sam da nesto nije uredu sa instalacijama u stanu ali skoro sam se preselio u drugi i problem se ne menja!

Sistem sam reinstalirao sto puta,promenio sve moguce drajvere ali ne vredi!

Bacicu ga u Dunav prvom prilikom kada opet nadodje!!!
oOknelovOo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Problem u vezi iskljucivanja programa.... GordoN Aplikativni softver 4 8.11.2006 1:36
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com