Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2008, 17:23   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Kako tražiti ljude preko Interneta?

Pozdrav, svojevremeno je Altavista imala opciju "People Finder", medjutim (koliko ja znam) ove opcije na Altavisti vise nema.

Interesuje me da li neko zna da li trenutno postoji ijedan drugi web sajt odnosno web servis koji nudi opciju trazenja ljudi (pod pretpostavkom da o zeljenoj osobi znam ime, prezime i/ili grad u kojem trenutno boravi)...

Da li ovakav servis uopste postoji (hm - i da je besplatan?)

P.S. Znam za Yahoo-ov "mail-search", ali ... to mi nije pomoglo puno!

Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 17:26   #2
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

U poslednje vreme u Srbiji je jako popularan FaceBook i MySpace. Ako ta osoba ima nalog na nekom od tih sajtova, dovoljno je da napravis svoj nalog i pronadjes zeljenu osobu na osnovu podataka koje imas.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 17:33   #3
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Mozda moze da ti pomogne pretraga po imenu i prezimenu... Odnosno, u Google polje za pretrazivanje ukucas potrebno ime i prezime, pa pregledas ponudjene rezultate? Isto vazi i za e-mail, ako ti je poznat.

Meni su cesto i jedna i druga opcija zavrsavale posao, mozda ce i tebi
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 17:37   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Pa to tebi kad se druzis sa poznatim likovima samo a njih ima na google

Mi ostali moramo da se oslonimo na fb ipak
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 18:28   #5
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
U poslednje vreme u Srbiji je jako popularan FaceBook i MySpace. Ako ta osoba ima nalog na nekom od tih sajtova, dovoljno je da napravis svoj nalog i pronadjes zeljenu osobu na osnovu podataka koje imas.
Hm, ali mene interesuje mogucnost da trazim npr. postansku adresu coveka koji uopste nije konektovan na internet niti ima ijednu mail adresu, npr. covek koji se recimo iz Srbije odselio iz nekog razloga npr. u Austriju, i tamo radi i boravi, ali uopste nema pristup internetu. Trebala bi mi njegova ili postanska adresa ili mobilni ili fiksni broj telefona ili (recimo) broj hotela u kojem (trenutno) "odseda"!

Altavistin servis je (svojevremeno) cak i u ovakvim situacijama pruzao do-zadovoljavajuce rezultate!!!

Npr. Altavistin servis bi ga u ovakvoj situaciji locirao "za mene" na osnovu npr. upotrebljene njegove kreditne kartice koja bi bila na (njegovo) ime, podatke o kreditnoj kartici MENI NE BI davao (sto me ni ne interesuje) ali bi mi dao podatke GDE je ista upotrebljena (npr. upotrebljena na ime (trazeno ime) na adresi (navedena adresa), na osnovu cega bi ja mogao npr. telefonom da ga kontaktiram i tako ponovo "uspostavim" kontakt...


S obzirom da isti (AltaVistin) servis vise ne postoji, a (pretpostavimo) da trazim osobu koja NIJE konektovana na Net, da li u tom smislu postoje (besplatne!) alternative... ???

(Ili trazim "previse"?)
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 18:43   #6
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Pa to tebi kad se druzis sa poznatim likovima samo a njih ima na google
Ne bih rekao. Npr, moje ime je na nekoliko mjesta na netu, a nisam "poznat". Tamo gdje ukucaš svoje pravo ime i prezime, pogotovu na community sajtovima, a sajt se indeksira - eto rezultata.

@Branislav Gavric
Ako hoćeš da platiš, imaš sajtove koji daju uvid u razne registre (matične knjige, npr.) ili možeš da platiš neku agenciju koja se bavi pronalaskom ljudi.

Besplatna alternativa jeste da guglaš za telefonske imenike i nađeš ime i prazime, a zatim i pozoveš. Pokušaj i sa "white pages" na netu.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2008, 19:56   #7
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Trebala bi mi njegova ili postanska adresa ili mobilni ili fiksni broj telefona ili (recimo) broj hotela u kojem (trenutno) "odseda"!
Citat:
mr.marvin kaže: Pregled poruke

Besplatna alternativa jeste da guglaš za telefonske imenike i nađeš ime i prazime, a zatim i pozoveš. Pokušaj i sa "white pages" na netu.

To može da bude dovoljno! Moji rođaci koji žive u Francuskoj su se pre par meseci preselili sa jedne adrese na drugu, i njihov novi telefonski broj sam saznala preko Francuskog Telekoma, tj. žutih strana - dovoljno ti je ime i prezime, ili hotel u kome osoba odseda, grad u kome živi, regija...


Ako ti tako nešto "vrši posao", probaj sjajan sajt koji ti može pomoći na globalnom nivou, tzv. Phonebook of the World
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 21:07   #8
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kako traziti ljude preko Interneta?

Glupo mi da otvaram novu temu, pa cu ovde da pitam:

Da li sam ja neiskusni mentol kada je u pitanju pretraga interneta ili sta? Pokusavao sam da nadjem sajt nekih osnovnih skola u Obrenovcu ali "close but no cigar". Sve neki tel. imenici, brojevi i poslovne mreze, ali nigde onoga sto meni treba, a to je sajt te i te skole.

Koristio sam iskljucivo Google i malo se igrao sa opcijama ali nista... ???
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako igrati igre preko Neta? Monk Psycho Mrežne igre 9 14.7.2009 0:01
umrezavanje preko interneta ceta Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 13.9.2008 14:46
Placanje preko interneta Optique Internet usluge 19 19.9.2006 4:18
Panasonic GD87, kako prebaciti slike preko IR? DragonSlayer Aparati i oprema 8 13.5.2006 18:53
Kako umreziti dva racunara preko modema? firefly Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 11.3.2006 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com