Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2011, 9:56   #61
FrankG.
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Lokacija: Temerin
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 57 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FrankG.
Određen forumom Re: Dilogus

Tyrum at Sunrise...

http://media.indiedb.com/images/game.../shot_2Fnl.jpg

pozdrav,
The Digital Arrow Team
FrankG. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku FrankG. na korisnoj poruci:
batakpudla (16.4.2011), bokela (2.2.2012), dragomix (30.11.2011), Enigma (16.4.2011), Krilce (16.6.2011), meske23 (19.4.2011), Miki1987 (14.4.2011), nameless1 (14.4.2011), Obtainer (14.4.2011)
Stara 16.6.2011, 13:25   #62
FrankG.
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Lokacija: Temerin
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 57 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FrankG.
Određen forumom Re: Dilogus

Ako neko zeli da se pridruzi ostalim beta- testerima za InMomentum, moze to uraditi ovde:
http://www.momentum-game.com/beta/

Pozdrav!
FrankG. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 13:32   #63
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Da ozivim malo temu, evo jos concept arta:

http://media.indiedb.com/cache/image...000/asher2.jpg

http://media.indiedb.com/images/game...6003/asher.jpg

http://media.indiedb.com/images/game...rongMauler.jpg

http://www.indiedb.com/games/dilogus...lands#imagebox

http://media.indiedb.com/images/game...003/Cave_3.jpg

http://media.indiedb.com/images/game...an_Village.jpg

http://www.indiedb.com/games/dilogus...round#imagebox

Ostatak mozete pogledati na http://www.indiedb.com/games/dilogus-winds-of-war

I malo informacija o timu. Na facebook stranici smo izglasali da se prvo pojave informacije o 3D Artist-u.

André Boström – 3D Artist

André Boström is a 3D artist working on Dilogus -The Winds of War mainly, while he does lend a hand towards our other game (InMomentum). It’s his job to make sure you’re visually wowed by the environment within the game, so if you’ve enjoyed the screenshots released so far, then André is performing his job remarkably well. André has been interested in 3D design and art since he was a young lad, as when I had a chance to talk to him, he regailed me with tales of fierce competition between himself and his brother while playing old classics.

So what are some of André’s golden oldies? Blizzard Entertainment and Westwood Studios really left a mark on him as a boy, as André mentioned anything they produced was gold for him. Obviously he enjoys the strategy genre, since Warcraft, Starcraft, and the Red Alert series all fall within the jurisdiction of those two studios. Another game he mentioned was Captain Claw from Monolith Productions.

While André enjoyed these titles as a child and teen, it didn’t dawn on him until his late teen years that the games industry could be so vast and modelling could be so fun. He quickly became interested in the realm of 3D art and decided to give it a whirl. It’s not an easy path to take, but André persisted and from the beginnings of the most basic tractor model, he has progressed to the work you see in Dilogus – The Winds of War today.

I asked André if he had any teasers about what he was working on for us, and I received the cryptic reply “If I tell you, I’ll have to kill you,” with the addendum, “I’ve always wanted to say that!” While I couldn’t get our 3D artist to share any special secrets concerning what’s coming up next in the realm of Dilogus, I do have another character concept to share with you! (While new screenshots are inbound next week which will contain his work as well!)


Since work is not all fun and games as much as we would like it to be, I asked André what were some of the least favorite parts of his job. He’s a surprisingly amicable fellow and said that he enjoys all aspects of 3D art, but if he had to pick one realm that he would prefer least in the spectrum of his work, it would have to be creating a low polygon 3D model from a high polygon 3D model. He describes the process as, “translating a high detailed ‘mesh’ to a low detailed version so that the game engine can handle the 3d mesh. It’s almost like building the same 3d model twice.”

His favorite indie games include the highly atmospheric Limbo, and Crazy 8 Studios’ Cogs. He also mentioned not having played a lot of indie games despite being part of the scene, so if you have some suggestions shoot them at André in the comments.

Poslednja ispravka: Krilce (18.6.2011 u 17:44)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
bokela (2.2.2012), nameless1 (18.6.2011), Obtainer (18.6.2011)
Stara 12.12.2011, 3:38   #64
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Za nedelju dana ce biti jubilarnih pola godine od kad cusmo poslednjie vesti a ni Frenkija nema da nas uveseli...pa moram da pitam - jel ziv ovaj Dilogus? Ocel biti nesto na kraju od ovoga or the dream has come to an end?

Poslednja ispravka: Great_Sun_Jester (12.12.2011 u 3:52)
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 14:03   #65
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Ljudi su trenutno fokusirani na InMomentum.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2012, 16:45   #66
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Za sada samo još jedan intervju u SK Ono malo konkretnih informacija o igri koje su dali u intervjuu, deluju veoma interesantno i ambiciozno! Samo je sada problem što su mi zagolicali maštu i treba sada biti strpljiv i izdžati do prve sledeće prilike kada će valjda ponuditi nešto više

Najbitnije je da su me već kupili!
Recite mi samo gde mogu da uplatim novac?
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2012, 20:35   #67
Djordje Nedic
Član
 
Član od: 2.11.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 434
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Imate moju punu podrsku! Procitao sam intervju u sk i deluje zaista ambiciozno, kad izadje kupujem obavezno!
Djordje Nedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 6:21   #68
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Dilogus

Ja kasno stigoh na ovaj zur ali nema veze Zanima me sta im znaci ovo:

Actually, Dilogus won’t be a traditional RPG. While it will definitely have some of the elements players have come to know and love from RPGs throughout the ages, there will be a much higher emphasis on combat and action.

Da li je ovo combat Mechanic kao Kingdoms of Amalur, The Witcher 2 ili Skyrim? Samo da nije pseudo-akcija ko Dragon Age 2 Nije to preterano vazno, ali moze da ide na zivce. Npr, The Withcer ima uzasnu adaptaciju Aurore za ARPG ali je ipak sjajna igra! Bitno je da su svi ostali elementi na mestu

Ne znam ko je izdavac niti ko je investitor, ali ja bih licno iz svog dzepa dao pare da se uradi loklazacija na srpski, mislim na glasovnu glumu. Dajte tekuci racun i saljem pare odma! Dragan Jovanovic glavni negativac... Neprocenjivo

I jos jedno pitanje, da li ste imali na raspolaganju RED engine kada se razvijali koncept? Sto se mene tice, Skyrim nije nista "lepsi" od Witchera 2, a bogami ni kao igra u kompletu. Ali nije samo izgled u pitanju, engine je pravljen za RPG naslov, prilicno uspesan ako mogu da dodam. A i ne verujem da je nesto "papren" jer nisam siguran da ga ijedna druga igra koristi. Mada, mislim da je vrlo lose optimizovan, moj komp se muci s njim samo tako. Jeste mator komp, ali Skyrim ide ko po loju....

Gledamo se kad vam proradi sajt

Srecno Digital Arrow team!
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 12:58   #69
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
taXicity kaže: Pregled poruke
Mada, mislim da je vrlo lose optimizovan, moj komp se muci s njim samo tako. Jeste mator komp, ali Skyrim ide ko po loju..
Ne, stvar je u tome sto je grafika u TW2 mnogo naprednija od one u Skyrimu, jer je igra radjena za novije konfiguracije, dok je Skyrim za vodecu platformu imao sest godina staru konzolu. Sasvim je normalno da je TW2 zahtevniji..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 16:15   #70
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Skyrim za vodecu platformu imao sest godina staru konzolu. Sasvim je normalno da je TW2 zahtevniji..
Ma kapiram ja to, samo sto sam primetio da video podesevanja ne prave veliku razliku u fps outputu. Isto mi radi na svakoj rezoluciji, i sa svim podesevanjima... No, nije to tema, samo bi bilo super da se ovakva jedna igra uradi u proverenom enginenu. Za Unigine sam sad prvi put cuo, nadam se da ce zavrsiti posao. Pritom ne mislim na lepu grafiki, dx11 i sve to, vec da ima mogucnost da iznese kompleksan razvoj karaktera, da ima kvalitetan inventory, borbenu mehaniku i to. Samo sam radoznao
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 18:59   #71
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

To sve sto si naveo je RPG mehanika, koja obicno ne zavisi puno od engine-a, vec od znanja i kreativnosti programera da razvije lep sistem razvoja lika.
Od engine-a generalno zavisi grafika (duh!), velicine mapa i kako sa njima engine izlazi na kraj, animacije, fizika, od koje zavisi kvalitet razlicitih tipova gameplay-a (tipa, hocu da ubacim letenje i jahanje zmajeva u igru, ali da to bude kvalitetno odradjeno.
Mada, kod sposobnih programera koji su spremni da napisu svoje module i plaginove za njega, cak ni engine ne mora da predstavlja preveliko ogranicenje kad su ovakve stvari u pitanju.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (6.3.2012)
Stara 29.2.2012, 18:16   #72
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
To sve sto si naveo je RPG mehanika, koja obicno ne zavisi puno od engine-a, vec od znanja i kreativnosti programera da razvije lep sistem razvoja lika.
Da, ali nema smisla trositi dragocene resurse (radne sate programera, na prvom mestu) za prepravku/doradu enginea ako vec postoji resenje koje odgovora datom konceptu a koje zahteva manje posla i napora za adaptaciju.
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 18:20   #73
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
taXicity kaže: Pregled poruke
Da, ali nema smisla trositi dragocene resurse (radne sate programera, na prvom mestu) za prepravku/doradu enginea ako vec postoji resenje koje odgovora datom konceptu a koje zahteva manje posla i napora za adaptaciju.
Imas Unigine benchmark za DX11, mozda i najpoznatiji trenutno bas za dx11. Zove se Heaven Benchmark, pa prosudi sam dal je dovoljno dobar. Po meni idealan za neki fantaziski RPG, detalji iz benchmarka su fantasticni!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 2:44   #74
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Imas Unigine benchmark za DX11, mozda i najpoznatiji trenutno bas za dx11. Zove se Heaven Benchmark, pa prosudi sam dal je dovoljno dobar. Po meni idealan za neki fantaziski RPG, detalji iz benchmarka su fantasticni!
Ma ne to je cool, ne sumnjam da fine grafičke mogućnosti, video sam screenove. Čitao sam intervjue i lik iz Digital Arrowa je sponjiao kako su ga izabrali zbog dobrih multiplatformskih mogućnosti. Kao, radi i na Linuxu... Sve je to cool, i Linux tipovi treba da se igraju (mada svi Linuxaši koje znam mare za igre ko za izrabljivanje kineza u Šenzenu). Nisam siguran kolko je to dobar strateški potez, jer ako pucaš na pisijaše i konzolaše lakše ćeš ih pogoditi jer ih prosto ima MNOGO više. Činjenica je da fokus najbitniji za start-up kompanije, što oni definitivno jesu, sa jednom igru u toru. A razvijanje igre za toliko platformi je haos u najavi... S druge strane, moguće je da sam potpuno u krivu.
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 13:30   #75
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dilogus

U krivu si, ako je engine multiplatform sve sto treba da se uradi jeste da se kompajlira sors na datom operativnom sistemu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
taXicity (6.3.2012)
Stara 6.3.2012, 14:15   #76
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Imas Unigine benchmark za DX11, mozda i najpoznatiji trenutno bas za dx11. Zove se Heaven Benchmark, pa prosudi sam dal je dovoljno dobar. Po meni idealan za neki fantaziski RPG, detalji iz benchmarka su fantasticni!
Delimo isto mišljenje, heaven benchmark je nešto najlepše što sam video u poslednje vreme, kako sa grafičke tako i sa dizajnerske strane. Bilo bi odlično kada bi dobili igru koja tako izgleda. Takođe odličan za neku fantazi rpg!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 21:42   #77
what
Član
 
Član od: 7.3.2012.
Poruke: 78
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Надам се да Dilogus неће поделити судбину са игром The Broken Hourglass!
what je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 13:54   #78
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

Ah, ova igra bi trebala da bude taj nas prvi USPESAN izlet u svet RPG-ova. Samo, ne bih da naprave neki polufabrikat, generickog fantasy settinga, vec da se ugledaju na Poljake iz CD Projekt Red pa da u igru ubace bar 50% sadrzaja nase, slovenske mitologije. O muzici necu ni da govorim, jer se podrazumeva da soundtrack MORA da odise nasom kulturom. Evo primera:

http://www.youtube.com/watch?v=y3aT31FCLvk

Ubacite ovakvu muziku dok vas lik trci poljem u kome rade kmetovi, sa sve klasjem koje se njise, negde blizu sela. Animacija njihovog neumornog rada, brisanja znoja sa cela i podizanja ruke kao znaka pozdrava vama. Sunce u zenitu, iz obliznjeg sumarka se cuje pesma slavuja. Jeste da je svet Dilogusa "navodno" postapokaliptican (sto se ne bi reklo iz ovog screena: http://media.moddb.com/images/games/.../shot_2Fnl.jpg), ali je i Witcher isto tako prilicno mracan pa ponovo ima lokacija koje izmamljuju uzdahe, a soundtrack igre je nesto najbolje sto sam cuo (pogotovu muzika iz Vizima Trade Quarters - http://www.youtube.com/watch?v=dCk7wpk5Fys).

Znaci, Slovenska mitologija sa sve karakondzulama, drekavcima (ali nasim, dlakavim ), babarogama, avetima, vilama i azdajama + zvuk frule i slovenskog zvuka (dvorska muzika takodje) = 50-60% sadrzaja. Resto mogu slobodno da ubacuju zapadnjacku kulturu (tu prvenstveno mislim na sistem monarhije, mada ni nase knezevine nisu lose ).
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Thuzar na korisnoj poruci:
Obtainer (14.3.2012), Sir Spamalot (14.3.2012), Skenderevo (14.3.2012), vlacke (14.3.2012)
Stara 14.3.2012, 14:17   #79
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

^ Zato mi je Witcher medju najboljim igrama koje sam igrao...jedan deo (Murky Waters) je kao preslikano mesto u mojoj blizini, tako u igri kao da sam ga video kako je izgledalo nekada. Jos uz onu fenomenalnu muziku i lagano setanje...Sjajno.
Drzim palceve za Dliogus.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 16:47   #80
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Dilogus

@Thuzar

Bravo majstore, to sam i ja pomislio.
Samo Poljaci su sigurno imali veci budzet od nasih momaka, ipak sve to treba da se isfinansira.
Ipak, ne sumnjam da im nedostaje talenta i volje, i drzim im palceve!

Istog sam misljenja da treba uvesti izvornu muziku i elemente slovenske mitologije, koja ima takvog potencijala da bi osisala sve zive D&D, Tolkine, Pracete, i ostala cuda (respect).

Kada sam bio mali, BABA ( ) mi je pricala razne price koje su, pak, njoj pricale babe i dede.Da ne razvlacim pricu, ali mislim da bi mogao knjigu da napisem o tim pricama ciji su koreni slovenska mitologija (drekavci, vile, nekakva crna jagnjad, omaje i sto cuda).

Svaka cast na ideji!
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com