Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2011, 19:58   #261
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ja znam da je u SK-u kao odgovor na pitanje kako ubiti Butcher-a stajao odgvor da se kupi kickback oruzje (of the bear ako se secam dobro). Ali, ja sam se cudio tom odgovoru, jer, sta da se radi ako ga nema u ponudi? Nije valjda da se uvek pojavi pred butchera?

Inace, ja sam, sto Rocker kaze, koristio metodu sa resetkama. Igrao sam sa sorcererom. Em sam istrosio sve magije em sam pola sata gadjao strelama. Kada sam peti put pomislio da nema svrhe nastaviti, Butcher je umro.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2011, 16:39   #262
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Inače, čitava priča me naterala da posle nekih 12-13god. ponovo odigram igru. Iskren da budem, pojma nisam imao za 2 skrivene klase - Bard i Barbarian. Slučajno sam našao na netu foru sa command_line.txt i raznim skrivenim forama (kvestovi sa farmerom i devojčicom kojih nema bez ovog tvikovanja). Takođe, apdejtovana igra više ne podržava bag sa beskrajno mnogo zlata, mada mi nije ni bilo potrebno. Na kraju sam imao preko 200K i nisam imao na šta da ih potrošim, jer se oprema kod kovača jaaako retko menjala, kao i kod onog glupog klinca. Zato sam pare spucao na eliksire za budženje glavnih stavki (strength i dexterity). Takođe, jako malo knjiga se pojavilo tokom igre, bilo po nivoima, bilo kod veštice, tako da sam od magija koristio samo town portal i healing i u početku firebolt. Igrao sam sa Bard-om i sad vidim da je ona zapravo idejni prethodnik Assassin-u iz D2. Može da nosi 2 jednoručna oružja i takva kombinacija je zaista ubitačna, naročito kada je napadne više neprijatelja, pa dokači 2-3 jednim udarcem. A dobra je i sa lukom i strelom.



Da se potsetimo kako izgleda prokletinja! Jedva sam ga namamio pola mape dalje i jedva uspeo da zatvorim vrata. Onda sam ga mlatio strelama jedno 10min dok luk nije spao na 1/30 i pretio da se polomi. A nisam imao scroll of town portal, pa sam morao da izađem i pobegnem od njega preko pola nivoa, a onda ponovo prođem kroz prvi nivo do grada, da bih popravio luk, pa opet nazad i opet jurnjava dok nisam uspeo da zatvorim vrata i ponovo krenem da ga napucavam strelama. Kada je konačno riknuo, luk je imao 6/30 stepen oštećenja. Probao sam i regularno da ga mlatim i nisam imao nikakve šanse. A knockback oružja nije bilo kod prodavca, mada bi i tako borba trajala pola sata, jer je na početku oružju damage minimalan, pa se ne razlikuje mnogo mač od luka.




Nego, nešto mi se čini da je ranije veštica prodavala prstenje i amulete, a sad toga nema. Ono, kao neindentifikovani, pa kupiš pa šta ti zapadne. Jesam li ja to pomešao sa D2 ili toga nema u poslednjoj verziji igre?
Jako mi je glupo što nijedan prsten ili amulet nisam mogao da kupim tokom igre, jer ih nigde nije bilo. Samo što sam dobio po nivoima i to pred kraj igre, a i to je bila neka sirotinjska bižuterija.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 8:46   #263
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Što ti je ovako pikselizovano, ko da su duplirani pikseli?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 12:59   #264
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Igra izvorno čuva SC-e u .PCX formatu koji nije podržan na hosterima fotki, tako da sam je na brzinu rekompresovao u JPEG sa nekim slabašnim podešavanjima kvaliteta da ne bi bila prevelika za forum, a nije zanimljivo ako stavim u thumb.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 13:45   #265
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Бучера са Фајтером пеглаш са ''нешто of the bear", у преводу, оружја која имају нокбек имају суфикс "of the bear". Aко немаш то, онда ништа, мало напици, мало гинеш, мало ТП
Са амазонком и магијашем бежиш около и онда се он заглави у степеницама за доњи ниво и онда га рокаш са даљине (чобанска фора, ал шта да се ради ).
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 14:20   #266
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ili ga jednostavno preskocis, odes par lvl-a nize da ojacas i vratis se da ga sredis ko coek.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 14:33   #267
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Ја се некако осећам непотпуно тако
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 15:19   #268
Obtainer
Veteran
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
Poruke: 671
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 282 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Halls of the Blind

I can see what you see not.
Vision milky then eyes rot.
When you turn they will be gone,
whispering their hidden song.
Then you see what cannot be,
shadows move where light should be.
Out of darkness, out of mind,
cast down into the Halls of the Blind.

Slowly now, the vision returns,
the pupils grow, the bright light burns,
dancing shadows, crying deamons,
somewhere else a child screaming,
wondering where this dark hall leads,
fears begin to sprout like weeds,
courage, to face and kill unseen,
chasing the endless children's screams,
Out of darkness, out of mind,
cast down into the Halls of the Blind.

Now the hallways come to an end,
turn the corner, another bend,
slowly things start to make sense,
running past the wooden fence,
that keeps the sacrifices locked
to the young girl's head, a series of knocks,
but time marches on and seconds pass,
all around is dampend grass,
yet it's not the rain or mourning dew,
the grass is red, the blood runs through,
Out of darkness, out of mind,
cast down into the Halls of the Blind.

Now something goes wrong, filled with apprehension,
one wrong move caught the deamons' attention,
running down some narrow corridore,
where evil emminates from the core,
the deamons breath is on the neck,
the legs are flimsy, you're a nervous wreck
you feel a sharp pain in your side,
the hordes of deamons start to chide,
they laugh because they know they've won,
it has come to an end, what has once begun,
Out of darkness, out of mind,
cast down into the Halls of the Blind.

Unconciousness starts to set in,
being dragged back to that pit of sin,
dragged by hair thats filled with pain,
you were the last hope, now they will surely reign,
covered with blood, you can smell their breath,
you begin to pray for the sweet release of death,
placed apon the block of slaughter,
the only thing in your mind's the thought of your daughter,
the legs are tied down followed close by the arms,
you call to your god, yet they still do you harm,
Out of darkness, out of mind,
cast down into the Halls of the Blind.

The axe is raised, the curtains are drawn,
the morning is breaking you can feel the dawn,
and as the blade hurtles towards your head,
you realize momentarily you will be dead,
you draw your last remaning breath,
quickly now you pray for death,
another corpse to add to the pile,
out of your side seeps ichor and bile,
theres no point in living, so why bother trying,
these deamons will show you the joy of dying,
finally now the axe pierces your brain,
the sickening deamons now dance in the rain,
the blood is everywhere, the thoughts over now,
and the last thing you wonder is it's impossible how,
someone with everything ended up here,
where darkness dances and shadows draw near.
Out of darkness, out of mind.
Cast down into the Halls of the Blind.

Ko se seća ove pesme? I dan danas se sećam ovoga pročitnog od strane Glyniss Talken i dan danas me trnci prođu od ovoga i dan danas mi je to najstrašniji tekst iz bilo koje igre. Ovo je proširena verzija u igri je bila samo prva strofa.

Nađoh i video:
Halls of the Blind by Glyniss
Obtainer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 21:03   #269
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Imam jedan prsten koji mi daje 10% na Find Magic Item i ogrlicu koja mi daje 14% isto na to. Da li se ti bonusi sabiraju ili se računa samo veći?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 22:05   #270
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Sabiraju se.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Sass Drake (11.8.2011)
Stara 11.8.2011, 22:18   #271
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

^ Biće zlata, biće zlata od prodaje onoga što nađem.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 11:22   #272
Yanosh
Član
 
Član od: 30.3.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 77
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

http://i.imgur.com/dbm0T.jpg



EDIT: ovo sam trebao da postavim u diablo 3, al sam promasio temu...
Yanosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Yanosh na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (12.8.2011), LoshMeeBre (13.8.2011), newb (17.10.2011), Sass Drake (12.8.2011)
Stara 12.8.2011, 11:29   #273
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Citat:
Yanosh kaže: Pregled poruke
http://i.imgur.com/dbm0T.jpg



EDIT: ovo sam trebao da postavim u diablo 3, al sam promasio temu...

Ovo bi trebalo u temu o D3, pošto je tamo polemisano koliko je trgovina u igri loša stvar.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 19:39   #274
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Do kog levela moze da se nabudzi Barbarian ako se igra u single player-u i na osnovnom nivou tezine (LOD je u pitanju)? Ja sam sad u trecem act-u i imam level 23,skoro 24 pa me zanima jel to normalno il sam los?! Hvala i pozdrav!!!
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 19:42   #275
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Los si. poz
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 19:51   #276
Lepi1
Član
 
Član od: 12.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

a koj bi trebalo da budem i do kog moze maximalno?
Lepi1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 20:21   #277
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

To vec ne znam
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 20:38   #278
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Da je u pitanju vanilla Diablo 2 (bez peceva i ekspanzija) bio bi ok, al posto je LoD ne valja. Trebao bi da budes ~30 lvl na ulasku u treci grad. Maksimalni lvl u celom Diablu 2 je 99.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Lepi1 (17.10.2011)
Stara 16.1.2012, 21:46   #279
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Diablo (1 i 2)

Presao sam prekljuce Diablo keca. Igrao sam bez ekspanzije jer kao sto sam ranije na ovoj temi rekao mnogo mi je vazna prica a posto sam video da Blizzard ne priznaje Hellfire kao zvanican nastavak resio sam da njega preskocim.

Utisci: Iskreno ocekivao sam vise. Znam, recicete 1996. god. ali ja vecinom igram starije igre i mogu reci da postoje mnogo kompleksnije igre starije od Diabla. Sa ovim se verovatno skoro niko na ovom forumu nece sloziti i to zbog toga sto zapravo nikad nije ni igrao igru koju cu pomenuti i zbog predrasuda koje vecina ljudi ima o takvim igrama ovde: Diablo mi izgleda, neracinajuci atmosferu , kao preuproscena verzija igre The Legend of Zelda - A Link to the Past (konzola Super Nintendo, 1991. g.). Ne zelim da ulazim u bilo kakve rasprave, ovo sam pomenuo samo onako jer mi je stalno u glavi bila ta Zelda dok sam igrao Diabla i nadalje cu pricati samo o ovoj igri kako i treba na ovoj temi. Dodacu samo da iskreno zalim one koje nisu odigrali tu Zeldu a i mnoge posle nje i da ne znaju kakva remek dela propustaju.

Ono u cemu me je Diablo veoma odusivio je atmosfera koja je vrhunska. Osecaj horora i teskobe je neverovatno dobar, cemu najvise pored mracne ali vrhunske grafike za ono vreme, doprinosi fenomenalna muzika. Na kratko sam posle prelaska igre ukljucio Diablo II i cini mi se da je on dosta slabiji sto se toga tice, ali pune utiske o Diablu II dacu kada ga predjem ali to nece biti skoro jer sam sada u obavezama.

Takodje odlican utisak na mene ostavio je manual igre, odnosno prica onoga sta se desavalo pre pocetka igre. Zbog toga su moja ocekivanja od price ove igre bila veoma velika ali nazalost nisu bila ispunjena. Cela igra se svodi na ciscenje onih 16 podzemnih nivoa crkve, sakupljanja gomile nepotrebnih predmeta, novca i magija i resavanje nezanimljivih kvestova.

Igrao sam kao Warrior, stigao do 25 nivoa kada sam zavrsio igru sa valjda najboljom opremom koja mi se do tada pojavila i gomilom zlata koje iako sam pri kraju igre trosio na napitke za povecavanje snage, nisam potrosio do kraja. Osobine lika mislim da su mi S:izmedju 90 i 100; D: 60 (max); M:50 (max), V: 40.

Mnogo su me pri kraju igre nervirale one zene sa krilima koje ispaljuju nekakve svetlosne krugove. Uvek ih je bilo mnogo, tom magijom su mi oduzimale dosta energije a kako bi nekoj prisao da je udarim ona bi pobegla dok su me ostale resetale. Tada se gameplay svodio na pun kais Full healt napitaka, jurenje svake od njih dok ona ne udari u zid uz posmatranje Healt kruga da bi popio napitak kada bih bio blizu nule, sejvovanja na svaki minut i mnogo umiranja. Kada mi se istrose napitci, koriscenje Scroll of Town Potal, kupovina 10-20 novih napitaka , vracanje u Pakao i tako u krug.

Mnogi ovde pominju da su imali probleme sa Bucherom. Ja sam prvo poginuo 10-ak puta, onda sam nakupovao Healt napitke stao pored njega sa do tada najboljim macem ili sekirom i tuko ga dok nije crko ispijajuci napitke na svake 3s.

Tokom cele igre nije bilo ni jedne zagonetke, prica je neracunajuci manual nikakva, cela je igra samo obicna arkada ali kao i vecina arkada moram da priznam: vraski zarazna. I pored svih zamerki nesto me je teralo da je stalno igram i zavrsim. Jedino sam kod 12. ili 13. level-a kada su se pojavile one zene o kojima sam pricao umalo batalio igru za sva vremena. Zapravo sam tada napravio pauzu od min 3 meseca. Neracunajuci tu pauzu od 1. do 12.(13.) level-a sam stigao za 3 dana i posle pauze presao ostatak do 16. level-a za 2 dana.

Takodje, na kratko sam probao da igram sa Amazonkom (mozda se tako zove u Diablu II, zaboravio sam, u svakom slucaju mislim na zensku sa strelama) i cini mi se da je sa njom gameplay dosta zanimljiviji pa se kajem sto je odmah nisam uzeo.

Moram i da priznam da sam cim sam presao igru imao zelju da nastavim sa istim likom iz pocetka dok ga ne napumpam do poslednjeg level-a (vec sam vam rekao da je igra pored svih objektivnih slabosti ipak mnogo zarazna) i upravo u vezi sa tim imam pitanje: Na nekom stranom sajtu sam procitao da treba da cim ubijem Diabla sejvujem igru pre nego sto pocne End Game cinematic da bi maximizirao iskustvo kada ukljucim New game sa istim likom. Uradio sam to ali kada posle toga krenem da igram igru iz pocetka moj lik jeste na istom nivou kao sto je bio kada sam ubio Diabla ali vise uopste ne dobija iskustvo ubijanjem. Da li to nazalost tako treba ili sam, sto je jos zalosnije, nekako zeznuo save zato sto sam to uradio?

Konacni utisak: shvatam zasto je igra bila popularna u vreme kada je izasla ali ne shavatam zasto je jos uvek toliko popularna. Mozda takvih igara do tada nije bilo na PC-u ali posmatrajuci celu igracku industriju mislim da je postojalo slicnih mnogo mocnijih i legendarnijih igara pre nje. Pozzz
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 13:55   #280
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Diablo (1 i 2)

Priča u Diablu je klasična limunadica. Bajka za decu. Gejmplej je ono što je proslavilo Diablo i što je (što i sam priznaješ) toliko zarazno. U drugom delu su horor elementi znatno redukovani, što je i dobro, jer konstantna atmosfera straha otupi igrača, pa ga više i ne primećuje, jer se navikne na njega. Mogao si komotno da odigraš i Hellfire, ne bi ni primetio neki naročit razvoj fabule, samo bi imao par novih nivoa i malo dodatne opreme. Igra je na momente prilično teška (ove Succubuss koje si pomenuo su definitivno najgori neprijatelji), naročito kad se igra sa čarobnjakom, koji sporo napreduje i uvek je (pre)slab u odnosu na neprijatelje, tako da je igranje s njime zaista izazov.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, diablo


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Diablo II pomoc za instaliranje WinnieThePooh Role-Play 6 6.7.2015 22:16
Blizzard Confirms Unannounced Fourth Game, Next-Gen MMO Not Diablo 3 donator99 Mrežne igre 7 25.11.2008 16:28
Diablo umesto Diabla Nash Knight Role-Play 23 6.10.2008 18:48
Diablo II online- pomoc Stojke Mrežne igre 3 26.5.2007 22:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com