Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2018, 20:47   #321
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

ne sećam se da li je tako bilo u originsu,ali ovde vidim da ako si npr. level 5 (pošto sam tek na početku) i neprijatelji su isto,ali ako u međuvremenu odeš na level 6 i oni se prebacuju isto.
nemaš neke velike prednosti spram njih
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 0:04   #322
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Skejluje se sve, mislim da ako igras na normal i ako si lvl 10 onda u neprijatelji 2 ili 3 nivoa nize. Na nightmare su svi level koji si i ti. Ja sam sad 52 i svi su 52.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 2:09   #323
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Prisetio sam se sada zasto nikako ne mogu da svarim ovu fransizu... svaki ac sam instalirao i vrlo brzo deinstalirao... osim black flaga koji je bio dosta zanimljiv i radio je normalno... ponadao sam da ce mi i odiseja biti takva ali hardverska zahtevnost ili ne optimizovanost je van svake pameti!! Sa ryzenom 1500x, 16gb rama, grafikom sa 3 gb vrama, ja od kada sam poceo da je igram, ne prestajem da smanjujem detalje a u proseku imam 17fps i manje!! Sve mi je skoro na medium ponesto na high a nesto i na low, 1920... od 3072 vrama, trenutno mi je slobodno 1933, a igra radi ko mlitavi qrac!! Jos kad vidim onaj logo amd/ryzen na pocetku... uzas...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 2:28   #324
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

to je nešto drugo, jer moja mašina je slabija, a radi na v.high oko 30fps, bez štucanja
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 11:01   #325
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Prisetio sam se sada zasto nikako ne mogu da svarim ovu fransizu... svaki ac sam instalirao i vrlo brzo deinstalirao... osim black flaga koji je bio dosta zanimljiv i radio je normalno... ponadao sam da ce mi i odiseja biti takva ali hardverska zahtevnost ili ne optimizovanost je van svake pameti!! Sa ryzenom 1500x, 16gb rama, grafikom sa 3 gb vrama, ja od kada sam poceo da je igram, ne prestajem da smanjujem detalje a u proseku imam 17fps i manje!! Sve mi je skoro na medium ponesto na high a nesto i na low, 1920... od 3072 vrama, trenutno mi je slobodno 1933, a igra radi ko mlitavi qrac!! Jos kad vidim onaj logo amd/ryzen na pocetku... uzas...
Treba da shvatis da tvoj KOMP davno nije za FullHD... Smanji na HD (1366x....

za pocetak..(pa javi kako stoje stvari!) Inace meni igra dobija na FPS kad mi ukljucen AA
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 14:05   #326
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Igra radi solidno, desi se da stucne ponekad ali to nije najveci problem. Veci je problem sa izvodjenjem koje je sklepano na brzinu, RPG elementi po uzoru na witchera su banalizovani do besmisla. Origins mi je bio mnogo bolji, Egipat, pustinja, piramide su bile dosta zanimljivije.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 14:33   #327
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Jedino gde meni fps tankuje jeste u Atini (sto je opet sa druge strane nekako i realno sa obzirom na velicinu lokacije) sto se tice ostalog, ova igra sije Origins u mnogim stvarima (za razliku od Origins-a gde si imao jedan tip borbe ovde ti igra nudi multi sistem) combat je ispeglaniji, istrazivanje je bolje, za razliku od jednolicnog Egipta, Grcka je sarenija i zanimljivija (daleko do toga da je dizajn u Origins-u bio los sta vise meni se jako dopao) ali mi je sarenilo Grcke privlacnije i jos kad usmeris svoju ladju ka otvorenom moru...plus kao frik za istoriju od svih ovih antickih civilizacija Grcka mi je najvise interesantna (iako su i Egipat i Persija isto zanimljive)



Odiseja je bogatija sadrzajem, za ovih 30+ sati imam osecaj da me manje tera da grindam (mada je grindanje i dalje prilicno i neke ce odbiti od igranja) nego u Origins-u mada je to mozda i varka posto za razliku o ACO gde su mi side stvari posle nekog vremena dsadile ovde to nije slucaj. Mada da se ne lazemo i ovde se vidi boljka ovih ogromnih igara, lokacije se cesto ponavljaju (kampovi, tvrdjave pecine zgrade) i posle obilaska nekoliko ostrva video si prakticno sve (minus naravno Sparta i Atina koje su bas dve unikatne lokacije). U svakom slucaju meni je Odiseja dosta bolja od ACO u mnogim stvarima, minus su protagonisti jer nema tolike razlike izmedju Kasandre/Alexios-a (sem sto mi je vo Alexios-a mnogo bolji kao negativac) sto je steta jer je tim koji je radio ovu igru isti onaj koji je radio Syndicate i tamo su ba uboli sa karakterizacijom Fraye blizanaca. Isto i prica mi ne deluje toliko zanimljiva (bar za sada) kao u ACO, mada moram priznati da je genijalan potez koji su povukli sa ovim kultom Kosmos-a (preteca Templara ili bar tako meni izgleda) i celim sistem placenika i lovaca na ucenjene glave.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 17:59   #328
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Treba da shvatis da tvoj KOMP davno nije za FullHD... Smanji na HD (1366x....

za pocetak..(pa javi kako stoje stvari!) Inace meni igra dobija na FPS kad mi ukljucen AA
Nema potrebe da se vredjamo sad!!

Ne znam da li miis na komp iz profila ili na onaj koji sam naveo u poruci i koji sad imam inace, ali ni sa kompom iz profila nikad nista nisam igrao u hdu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 20:25   #329
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Nema potrebe da se vredjamo sad!!

Ne znam da li miis na komp iz profila ili na onaj koji sam naveo u poruci i koji sad imam inace, ali ni sa kompom iz profila nikad nista nisam igrao u hdu...
Iz profila..OK
Ali moj laptop se lepo bori sa AC:O, da nemas integrisanu pored te grafike?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 20:50   #330
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.412
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Алексиосу ми се уопште не свиђа глас који му је позајмљен. Очај. Уопште ми не иде уз његов изглед. Катастрофа какав глас су му позајмили.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2018, 21:08   #331
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Алексиосу ми се уопште не свиђа глас који му је позајмљен. Очај. Уопште ми не иде уз његов изглед. Катастрофа какав глас су му позајмили.
Uzeo si maljavog tipa nasuprot Kasandre....cccc.....mrzis zene..a?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 1:36   #332
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.412
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Играм са Касандром.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Љуша na korisnoj poruci:
Shonkas (18.11.2018)
Stara 18.11.2018, 1:49   #333
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Nakon 7-8 sati koje sam proveo igrajući mogu baciti par utisaka.
Igram Alexiosom, sviđa mi se što nije neka nazovi "dobrica", već u neku ruku i antiheroj i antiuzor po ponašanju i držanju, čisto za promjenu.

Ono što sam primjetio jeste to otkud crnci u staroj Grčkoj? Ja ne znam da su tada crnci živjeli u Atini i Sparti...

Zasad mi se lično više sviđa Origins, setting među piramidama mi je imao više šmeka i šarma nego grčka sa ostrvima i livadama. Naročito mi fale krokodili, nilski konji i ostala čudovišta da lovim.

Što se tiče priče, ne mogu previše da komentarišem jer sam bukvalno tek započeo zaplet, da ne spojlerujem onima koji nisu još uvijek igrali. Nastavljam sa igrom svakako, solidna je po ovome što sam vidio.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 14:59   #334
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Igra je brutalno dobra....prica mi bolja od ORIGINS
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 16:28   #335
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Igra je brutalno dobra....prica mi bolja od ORIGINS
Prica je definitivno bolje (za sada, jedino sto mi se u Originsu vise svidja je prica izmedju Aye i Bayeka)....

Ali mi dosta fale one lokacije iz Origins-a. Ovde su maestralno odradjene i volim staru Grcku, ali nekako je sve brdovito, nekako zbijeno...nemam onaj VAU osecaj kada u daljini ugledas piramide, Aleksandriju itd. Ali to je vise zbog lokacije....To je jedino sto mi fali i sto mi je bolje u Origins-u...Sve ostalo ovde odlicno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 17:51   #336
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Igra je brutalno dobra....prica mi bolja od ORIGINS
Jedan savet, neću da spoilujem, ali ajde
Spoiler za Nije spoiler, ali...:
Kad nađeš sva četiri "predmeta" u zadatku koji daje Kasandrin/Aleksiosov otac, ostavi finalni deo za kraj. Ja sam ga završio pre glavne priče (koju još uvek igram) i nekako mi krivo, jer se odlično uklapa u buduće (koji su već izašli) nastavke i pravi fini prequel za Origins (koji se, hronološki, dešava kasnije, a tek za prva dva AC...


@pentraksil
Zbog mora ti se čini da nema prostranstva (istina ne vide se piramide , no videti ostrva i gradove u daljini sa neke visoke planinčine je takođe impresivno), ali je sve gotovo dva puta veće od Originsa.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 17:57   #337
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

[QUOTE=NastyB;2197111]Jedan savet, neću da spoilujem, ali ajde
Spoiler za Nije spoiler, ali...:
Kad nađeš sva četiri "predmeta" u zadatku koji daje Kasandrin/Aleksiosov otac, ostavi finalni deo za kraj. Ja sam ga završio pre glavne priče (koju još uvek igram) i nekako mi krivo, jer se odlično uklapa u buduće (koji su već izašli) nastavke i pravi fini prequel za Origins (koji se, hronološki, dešava kasnije, a tek za prva dva AC...


Aaaaa stigao sam procitati broj na pocetku tvoje recenice (pre no sto sam zatvorio) i pocela su povezivanja.... No zaboravicu da sam to video

Da...impresivno takodje i Odiseja izgleda sa visine! Koliko puta sam telefonom slikao...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2018, 18:03   #338
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Assassin's Creed Odyssey

Kod mene je obrnuto više mi se svidja ova koloritna grčka i to kako su neke tačke sihronizacije postavljene na mestima koje izazivaju wow efekat. Trenutno sam u Lakoniji (Sparta) i izuzetan je osećaj kad sa najviše tacke gledaš kako sviće iznad Sparte i njenog zaliva pogotovu posle olujne noći. A tek krstarenje po olujnom moru...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2018, 0:31   #339
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
koji se, hronološki, dešava kasnije, a tek za prva dva AC...[/SPOILER]

@pentraksil
Zbog mora ti se čini da nema prostranstva (istina ne vide se piramide , no videti ostrva i gradove u daljini sa neke visoke planinčine je takođe impresivno), ali je sve gotovo dva puta veće od Originsa.
Slazem se ja u potpunosti, igra jeste ogromna i atmosfericna, pogotovu nocu kada gledas na neki obliznji grad sa upaljenim bakljama itd. ....
Samo mi je Egipat nekako bolje legao, nekako vise misterije, one pustinje i dine, sta li je. Inace su obe igre fenomenalne sto se tice mape i detalja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2018, 2:12   #340
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Sad nešto mislim...prva igra, video igra koju sam igrao je bila neka mala plastična, kupovala se na pijaci. Zvali smo to "video igra" bukvalno. Pre (valjda ne lupam) ali više od 30 godina. Imao si levo i desno, nešto pada odgore npr., a ti pomeranjem kupiš ili spašavaš.

I danas kad upalim ovaj Asasins, mislim koje mi mane nalazimo..brate kakva su ovo genijalna čuda.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com