Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2007, 10:24   #1
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Već se neko vreme razmišljam šta bih kupio...

Da mi je budžet jedno 1500 EUR lako bi se odlučio ali pošto bi otprilike bio spreman da izdvojim upola manje onda moram da budem spreman na kompromise. Nedavno sam bio zainteresiovan za LG LW65 koji je mogao da se nađe za pristojnu cenu ali je bio malo već zastarelih karakteristika, a sad mi je zapao za oko Asus A6M koji može da se nađe po pristojnoj ceni.

Evo karakteristika sa site jednog od prodavaca:

Dijagonala ekrana 15,4 inch TFT WXGA
*Rezolucija 1280x800
*Procesor AMD Turion 64 MK-36
*Brzina rada 2 GHz
*Takt 800 MHz HyperTransport do 1600MHz full-duplex
*Cache 2 512 KB
*Graficka kartica G Force 6100
*GPU nVidia
*Mrezna kartica 10/100/1000 Mbps LAN
*Wireless Da 54 Mbps - IEEE 802.11b/g WLAN
*Transfer rate 1000 Mbps
*Card Reader: 4-in-1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro)
*DVD RW DVD+/-RW Super Multi Double Layer
*Brzina citanja CD 24 x
*Brzina citanja DVD 8 x
*Brzina rezanja CD 24 x (CD-RW 10x)
*Brzina rezanja DVD 8 x (DVD+/-R 8x, DVD+/-RW 4x)
*DVD RAM Da (5x ?itanje/narezivanje)
*PATA HDD Drive (Ultra DMA100)
*Kapacitet 80 GB
*SODIMM DDR2
*Kapacitet 512 MB (2 SODIMM slota, proširiva do 2 GB)
*Brzina rada 667 MHz
Raspoloživi konektori
*Analogni VGA 1
*TV Out 1 (S-Video)
*LAN (RJ 45) 1
*Modem (RJ 11) 1 (integrisan 56K modem)
*USB 2.0 4
*Audio out 1 (line out / headphones)
*Mic in 1
*Fire Wire (IEEE 1394) 1
*PC Card Slot Tip 2 1 (PCMCIA 2.1)
*Line in 1
*Garantni rok 24 Meseci
*Garancija na bateriju je 12 meseci

Cena 666.70 EUR (sa PDV-om)

Taj laptop će mi trebati kod kuće kao alternativa kućnoj mašini. Koristiću ga uglavnom za surf i programiranje. Ako budem mogao malo da se poigram ni to neće biti na odmet - mada nije najbitnije da ima dobru grafičku. Za zabavne potrebe ostaje normalna mašina.

Želeo bih da znam kava su iskustva sa ovim modelom ako ih neko ima i kakva su iskustva sa ASUS u poslednje vreme. Meni se čini da je ASUS već preboleo neke boljke koje su pratile njihov ulazak na tržište prenosnih računara i da su sad već ozbiljniji igrači na tom polju.
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 11:15   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Za A6 seriju sam cuo uglavnom samo pohvale(mada A8 seriju maltene svi hvale,ali na nju zaboravi,daleko je iznad tvog budzeta).6100 nije grafika sa kojom bi trebalo razmisljati o intenzivnom igranju(medjutim,low rezoluciju ces moci da izvuces).Baci pogled i na model MSI M635.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 11:19   #3
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

MSI 635 je takođe interesantan,ali znaš šta mi je zasmetalo - to što ventilator izduvava na desnu stranu što je nezgodno ako ti je mouse sa te strane. I kod MSI sam malo sumničav po pitanju kvaliteta izrade mada mi i VR600 i 635 deluju dosta solidno.
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 17:57   #4
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Citat:
gosn.prirodni kaže: Pregled poruke
MSI 635 je takođe interesantan,ali znaš šta mi je zasmetalo - to što ventilator izduvava na desnu stranu što je nezgodno ako ti je mouse sa te strane.
Hmm, da, to se mozhe okarakterisati kao mana ... Ali, aktivan sistem ventilacije, koji model m365 poseduje, je vrlo uspeshan u svom zadatku.

Citat:
gosn.prirodni kaže: Pregled poruke
I kod MSI sam malo sumničav po pitanju kvaliteta izrade mada mi i VR600 i 635 deluju dosta solidno.
U odnosu na gore pomenuti Asus, kvalitet izrade modela m635 je na znatno vishem nivou ... Dodushe, postoje manji propusti, kao shto su loshija izrada touchpada, kao i " button "-a na njemu, loshe pozicionirani port-ovi ... i tako dalje. Uglavnom, manje-vishe nebitne stvari.

Uostalom, teshko da se modelu m635 mozhe ishta zameriti, imajuci u vidu cenu dotichnog modela ... Koja je vishe nego povoljna.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 18:31   #5
gosn.prirodni
Član
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Citat:
eXodus kaže: Pregled poruke
Hmm, da, to se mozhe okarakterisati kao mana ... Ali, aktivan sistem ventilacije, koji model m365 poseduje, je vrlo uspeshan u svom zadatku.
Šta je "aktivni sistem ventilacije"? Taj sistem je bolji od ASUS-ovog. Ja lično ne volim kad mi topao vazduh bije u ruku...

Citat:
eXodus kaže: Pregled poruke
U odnosu na gore pomenuti Asus, kvalitet izrade modela m635 je na znatno vishem nivou ... Dodushe, postoje manji propusti, kao shto su loshija izrada touchpada, kao i " button "-a na njemu, loshe pozicionirani port-ovi ... i tako dalje. Uglavnom, manje-vishe nebitne stvari.

Uostalom, teshko da se modelu m635 mozhe ishta zameriti, imajuci u vidu cenu dotichnog modela ... Koja je vishe nego povoljna.
Hm, cena MSI 635 je tu negde kao i kod ovog ASUS-a. A imaš li neke detaljnije argumente po pitanju nekvaliteta izrade A6M? Potrudiću se da pogledam i jedan i drugi ali me zanima kakvi su po kvalitetu prikaza/ekrana. Vidim da 635 ima X700 grafičku a ona bi trebala da bude dosta bolja od 6100. To bi isto bio razlog da se opredelim za 635.

Inače, kod ovog prodavca čiju sam cenu izneo, MSI 635 je 696.20 EUR.
gosn.prirodni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 19:06   #6
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Citat:
gosn.prirodni kaže: Pregled poruke
Šta je "aktivni sistem ventilacije"? Taj sistem je bolji od ASUS-ovog. Ja lično ne volim kad mi topao vazduh bije u ruku...
" Aktivni sistem ventilacije " ... ? To znachi da je " cooler " sve vreme aktivan ... Dakle, ne postoje takozvani " nivoi " hladjenja, u zavisnosti od opterecenja rachunara ... Vec konstantan " ritam " hladjenja. Ono shto se mozhe smatrati loshom stranom ovog sistema hladjenja je neprekidna buka koju on stvara ( Chitaj " cooler ". ) ... Dodushe, ona je u sluchaju modela m635 podnoshljiva.

Citat:
gosn.prirodni kaže: Pregled poruke
Hm, cena MSI 635 je tu negde kao i kod ovog ASUS-a. A imaš li neke detaljnije argumente po pitanju nekvaliteta izrade A6M? Potrudiću se da pogledam i jedan i drugi ali me zanima kakvi su po kvalitetu prikaza/ekrana. Vidim da 635 ima X700 grafičku a ona bi trebala da bude dosta bolja od 6100. To bi isto bio razlog da se opredelim za 635.

Inače, kod ovog prodavca čiju sam cenu izneo, MSI 635 je 696.20 EUR.
Uhhh, ne bash ... Ali, rekao bih da je monitor na Asus-ovom modelu loshijeg kvaliteta ... ( Drugar poseduje dotichni model, slichnih specifikacija. )

Da, ATI Mobility Radeon X700 sa 128 MB sopstvene memorije ... Puuunoo, punoooo bolje reshenje u odnosu na gore pomenuti integrisani chipset nVidia-e. ( Recimo, mozhesh pokrenuti Doom 3 - 1024 / 768 pri detaljima podeshenim na " high " sa chak 45-46 fps-a ! ( Naravno, govorim o MSI-evom modelu. )

696 eu. je sasvim razumna cena.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 9:40   #7
Gordon Gano
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Citat:
eXodus kaže: Pregled poruke
" Aktivni sistem ventilacije " ... ? To znachi da je " cooler " sve vreme aktivan ... Dakle, ne postoje takozvani " nivoi " hladjenja, u zavisnosti od opterecenja rachunara ... Vec konstantan " ritam " hladjenja. Ono shto se mozhe smatrati loshom stranom ovog sistema hladjenja je neprekidna buka koju on stvara ( Chitaj " cooler ". ) ... Dodushe, ona je u sluchaju modela m635 podnoshljiva.
Nikad do sad nisam čuo da je "dobro" kad na nekom notebooku ventilator radi sve vreme. Nek se to zove "aktivna" ili kakva već ventilacija, verujem da bih od nje poludeo. Moj lap uključi ventilator ponekad, retko, i jako je tih... Ali pored toga što je tih, ponekad me probudi (radi stalno - file sharing ) u sred noći kad se uključi na kratko. Da mi nešto zuji non stop celog dana - verovatno bih ga prodao pre nego što bih mu zapamtio oznaku. A da mi duva taj vruć vazduh u ruku sve vreme?? Hm, da li ovde ima potencijalnih mazohista, ili mi se čini?
Gordon Gano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 13:29   #8
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M

Citat:
Gordon Gano kaže: Pregled poruke
Nikad do sad nisam čuo da je "dobro" kad na nekom notebooku ventilator radi sve vreme. Nek se to zove "aktivna" ili kakva već ventilacija, verujem da bih od nje poludeo. Moj lap uključi ventilator ponekad, retko, i jako je tih... Ali pored toga što je tih, ponekad me probudi (radi stalno - file sharing ) u sred noći kad se uključi na kratko. Da mi nešto zuji non stop celog dana - verovatno bih ga prodao pre nego što bih mu zapamtio oznaku.
Shta lupetash, choveche ? Mmmm ?

Daleko od toga da je prijatno slushati buku koju stvara " cooler " ! Uostalom, gde si ti to prochitao, mmm ?!

Kao shto sam nec napomenuo, ona postoji u granicama podnoshljivosti ...

Citat:
Gordon Gano kaže: Pregled poruke
A da mi duva taj vruć vazduh u ruku sve vreme?? Hm, da li ovde ima potencijalnih mazohista, ili mi se čini?
Baaah, to, u mom sluchaju, nije problem ... Komp. sto, na kome se nalazi rachunar, sadrzhi poseban " odeljak " na kojem koristim eksternu tastaturu i mish. Dakle, ni blizu ventilacionog sistema ...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ati radeon x1300 (pro) ? milovan45 Grafika 42 3.4.2009 13:40
Pomoć pri upgradeu. grdja Šta da kupim? 10 10.4.2007 23:35
Pomoć oko kupovine... pRoskiLLz Šta da kupim? 33 17.7.2006 21:21
Pomoć oko kupovine RAM-a harmon Osnovne komponente 23 20.6.2006 0:06
Asus v9180se marcos Grafika 27 28.4.2006 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com