Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2021, 21:12   #681
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

skoro iste konf.
Igrao sam narodnu 3h bez problema, pretposlednji driver, win azuriran..
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2021, 23:31   #682
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Možda je i do drivera, šta ga znam. Evo recimo spustio sam environment i character texture na Low, restartovao igru, onda vratio oba settinga na Medium, restartovao igru i sada posle malo dužeg testiranja radi ok...za sada.

Kakva nebuloza od igre jbt.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2021, 23:36   #683
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Meni se takođe dešava da ispadne na desktop, konfiguracija iz profila, podešavanja uglavnom na very high. Ono što sam primetio je da neki put kada ispadne, potpuno se ugasi i ubisoft connect (nema više ikonice). Šta ako i njihov glupi klijent (koji mi radi ubedljivo najgore od svih ostalih) može da bude deo problema?
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 10:40   #684
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ako se danas uspijem natjerati napisacu koju o igri jer sam je presao ima mjesec dana ali nikako da se natjeram da napisem nesto XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 10:59   #685
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ti kao moderne izdavacke kuce, prvo uradis najavu, pa onda opis
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 11:54   #686
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ti kao moderne izdavacke kuce, prvo uradis najavu, pa onda opis
Jedan od nacina da se natjeram jeste da obecam XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 19:10   #687
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Da li se igra otvara kad stignemo u Englesku ?
Posto je Norverska bas mrsava po pitanju lokacija, tolika mapa, a svega par lokacija, deluje kao da je cela Norverska samo jedan dugacak tutorial.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 19:14   #688
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 902
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Да, Енглеска је и огромна и препуна градова и локација.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 19:18   #689
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Ok, ali to što se tebi ne dešava ne znači da nije do igre, i ja sam obrnuo Cyberpunk 2077 bez ijednog ozbiljnog buga ali ne mogu da tvrdim da svi problemi koje ljudi imaju sa igrom je do njih zbog toga, ovo mi se dešava samo u ove dve igre, tako da je do njih.
Pre neki dan sam gledao lika sa RTX 2080 kome se isto dešava.
Takođe nemam nikakav veliki problem sa CP 2077. Kao i nekoliko mojih ortaka koji imamo slične mašine i intersovanja. Dakle, ako kod mene radi onda nije problem do igre. Da igra ne valja ne bi radila dobro nigde. Ako ja koristim najnovije Radeon drajvere, dakle svako ko ima Radeon kartice nema te probleme, ako koristimo Ryzen procesore - takođe. Dakle, hardverski i programerski što se igre tiče nema nikakvih problema. A sa godinama iskustva i onoga što se i meni dešavalo mogu da pretpostavim šta je problem:

1.) Windows instaliran ko zna kad preživeo ko zna koliko igara što originala što (mnogo više) piratskih, gomile drajvera i pačeva, u registriju je sada mala milijarda haosa i, gle čuda, 752. instalirana igra ne radi kako treba.

2.) Stara mašina koja se koristi za filmove, isprobavanje nekih programa, pa onda opet i igre, instalirano preko 20 verzija drajvera, directx-ova, visual c++ ova, skidali se torenti, gledao se YouTube i skidao, ima programe za snimke sa fejsa, i skupljanje sličica sa instagram i, gle čuda, neće neka igra kao 1729 program korišćen na kompu da radi...

3.) Ja sam ovo platio da radi kako treba...

Da ne dužim dalje, ja sam lično sve ovo proživeo. I to me je naučilo jednoj stvari - 250GB SSD STROGO samo za sistem, Office i par programa koje koristim. Uz pomoć Acronisa napravim klon za brzu restauraciju i to je to. Već nekoliko godina čim mi najmanja sitnica zasmeta potrebno mi je sat vremena da sve dovedem u red kao što je bilo. Igre, filmovi, dokumenti na drugim diskovima i to se dotera za 15 minuta.

Jer, danas objasniti mladima da sam instalirao Win95 sa 25 flopi disketa (nemate pojma koje je to mučenje, pogotovo ako jedna od tih 25 zakaže), da mi je za download Windows (danas Total) komandera od 2 megabajta trebalo bar 3 sata zauzetog fiksnog telefona na 33,6K modemu...

Da ste to proživeli danas bi slavili sve ovo što imate.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 19:55   #690
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ma sta se cimas sa AC, ako hoce da radi super ako nece jos bolje neces se frustirati sa beskonacnim grindanjem ne zanimljivim gemplejem i prosecnim karakterima.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 20:34   #691
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Da ste to proživeli danas bi slavili sve ovo što imate.
Brža su vremena danas - daleko brža nego u vreme kad si mogao sebi da priuštiš vremenski luksuz da instaliraš Windows 95 sa 25 disketa.

I inače, Windows 95 je dolazio na 13 disketa a ne 25 (znam zato što još uvek imam originalan set)

Jedino ako ne računaš OSR al' to je već druga priča...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 21:29   #692
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I inače, Windows 95 je dolazio na 13 disketa a ne 25 (znam zato što još uvek imam originalan set)
Ej, pišem ovo posle 12 piva, kad sam pisao to bio sam na oko 8 i nisam mogao da se setim baš svih detalja. Davno bilo,
Znam da sam Windows 3.1 instalirao sa 4 ili 5 flopija, svaka posle brojka mi je u magli, jer sam obavezno imao po neki razdrljani flopi, pa naći instalaciju opet je bilo mučenje i naći Mitsumi floppy drive čitač ili TEAC CD drajv...

A imao sam Cyrix CPU i Chaintech matičnu uz Quantum Fireball HDD... Treba li dalje??
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Shonkas (26.3.2021)
Stara 26.3.2021, 22:25   #693
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Takođe nemam nikakav veliki problem sa CP 2077. Kao i nekoliko mojih ortaka koji imamo slične mašine i intersovanja. Dakle, ako kod mene radi onda nije problem do igre. Da igra ne valja ne bi radila dobro nigde. Ako ja koristim najnovije Radeon drajvere, dakle svako ko ima Radeon kartice nema te probleme, ako koristimo Ryzen procesore - takođe. Dakle, hardverski i programerski što se igre tiče nema nikakvih problema. A sa godinama iskustva i onoga što se i meni dešavalo mogu da pretpostavim šta je problem:

1.) Windows instaliran ko zna kad preživeo ko zna koliko igara što originala što (mnogo više) piratskih, gomile drajvera i pačeva, u registriju je sada mala milijarda haosa i, gle čuda, 752. instalirana igra ne radi kako treba.

2.) Stara mašina koja se koristi za filmove, isprobavanje nekih programa, pa onda opet i igre, instalirano preko 20 verzija drajvera, directx-ova, visual c++ ova, skidali se torenti, gledao se YouTube i skidao, ima programe za snimke sa fejsa, i skupljanje sličica sa instagram i, gle čuda, neće neka igra kao 1729 program korišćen na kompu da radi...

3.) Ja sam ovo platio da radi kako treba...

Da ne dužim dalje, ja sam lično sve ovo proživeo. I to me je naučilo jednoj stvari - 250GB SSD STROGO samo za sistem, Office i par programa koje koristim. Uz pomoć Acronisa napravim klon za brzu restauraciju i to je to. Već nekoliko godina čim mi najmanja sitnica zasmeta potrebno mi je sat vremena da sve dovedem u red kao što je bilo. Igre, filmovi, dokumenti na drugim diskovima i to se dotera za 15 minuta.

Jer, danas objasniti mladima da sam instalirao Win95 sa 25 flopi disketa (nemate pojma koje je to mučenje, pogotovo ako jedna od tih 25 zakaže), da mi je za download Windows (danas Total) komandera od 2 megabajta trebalo bar 3 sata zauzetog fiksnog telefona na 33,6K modemu...

Da ste to proživeli danas bi slavili sve ovo što imate.
Sve je to lepo, ali ako igra ima isti problem kod 20% igrača, to mora da se patchuje.

A ovo "da igra ne valja ne bi radila nigde" možeš da kažeš gomili igrača po redditu i forumima koji se žale, ogroman broj bugova se manifestuje samo kod jednog dela igrača i konfiguracija, nije uopšte tako jednostavno kao što predstavljaš.

U suštini kako god za ovu igru, Ubisoft odavno nije napravio nešto što je ljudski optimizovano. Ne znam zašto sam sada očekivao nešto drugačije.

Poslednja ispravka: evil_geko (26.3.2021 u 23:37)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2021, 23:00   #694
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Posto sam obecao da cu nesto napisati to moram ispuniti

Naime presao sam igru prije cini mi se mjesec dana, a prije dvije sedmice sam i otkljucao sve krajeve osim onog mitoloskog (mada sam slucajno odgledao taj kraj tako da znam sta se desava i tu).

Ukratko koncept ovih story arc-ova mi se jako dopao ali kao i sve u posljednjih par AC igara ostao je napola pecen. Niti tvoje odluke imaju nekog pretjeranog znacaja niti je iskoristen sav potencijal Role Play-a. Price i likovi su svakako mnogo pamtljiviji nego u prethodne dvije igre. Mada prica u globalu i nije nesto posebno. Ono sto je zaista dobro uradjeno u igri je ispravljanje krivih Drina, u ovm slucaju lore-a koje su prethodne dvije igre poprilicno zeznule. Darby i ekipa su se zaista potrudili da iskopaju neke teorije iz naftalina (prethodnih igara) i nekako ih zaokruze i daju smisao. Nisu uspjeli bas svugdje ali dobrim dijelom jesu.

Glavni quest-ovi su mnogo raznovrsniji od prethodne dvije igre i napadi na tvrdjave su zaista bili cool ali ponovo napola peceno. Sto se sporednih quest-ova tice malo sam pdjeljen, u jednu ruku vecina onih koje sam uradio su bili zabavni. To sto su kratki je nekako mac sa dvije ostrice. U jednu ruku brzo zavrsis sa njima kada naidjes na njih pa nastavis svojim putem, a u drugu ruku nekad je dobro odmoriti od glavne price i upustiti se u neku dugacak sporedni quest.

Ostale sporedne zanimacije su relativno zanimljive ali kao i sve ostalo napola pecene, bolje da su imali duplo manje aktivnosti ali bolje uradjenih. Jedna od takvih aktivnosti je i Britain Treasures gdje su pokusali da vrate kripte iz AC2/Brotherhood/Revelations ali su previse jednostavne sekcije. To su trebale biti grobnice na nivou onih iz Tomb Raider-a. Halucogene pecurke zaista ne znam zasto su u igri, Ukleta mjesta su trebala biti mnogo teza sa vise zagonetki i boljim obrazlozenjem istih. I tako dalje uglavnom ili je zaista bespotrebno i u igri je samo da je popune sadrzajem ili povrsno.

Ali moram priznati da su mi se dobale Animus anomalije.

Sa borbom nisam imao nekih vecih problema, jeset malo clunky ali kada se podvuce crta nije nesto ni bolja ni losija nego u prethodne dvije igre, svaka ima svoje prednosti i mane. Ono zbog cega sam mnogo vise uzivao nego u prethodne dvije igre je nedostatak protivnika sa levelima kao u prethodne dvije igre. Nema vise mlacenja sa obicnim neprijateljem po 2-3 minuta. Takodje sam igrao sa ukljucenim 1 shot assassination sto je takodje podiglo moj nivo uzivanja u igri.

E asda da se vratimo na krajeve. Sto se tice lore-a zadovoljan sam, zaokruzili su neke stvari i otvorili mogucnosti za nove. Ali sam razocaran sto se tice same glavne price i sporednih prica. Nema tu ni blizu emotivnih krajeva kao u Black Flag-u ili AC Revalations (i dalje smatram da te dvije igre imaju najbolje krajeve u AC igrama).

U globalu neka bude 8/10 od mene.

AKo neko hoce da diskutuje o lore-u neka pise u spojerima

I da Darby je objavio da napusta Ubisoft danas, tako da ko zna gdje ce fransiza da ode sada.

Poslednja ispravka: dex3108 (26.3.2021 u 23:43)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Koreli A. (27.3.2021)
Stara 27.3.2021, 23:04   #695
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 712
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Sto se tice one shot assassanation resenje da ne mozes da ubijes svakog ali imas sansu da ubijes svakog ako dovoljno dobro odreagujes je najbolje resenje meni , umesto da samo pridjes neprimecen i kliknes a jos bolje je sto su ostavili da se izabere prema ukusu igraca . Trebalo je samo da umsto perk bude ugradjeno u mehaniku od samog starta i mozda malo bolje izvodjenje , malo teze , da stvarno osetis zadovoljstvo uspehom asasinacije , da se preznojis od treme u strahu od neuspeha .

Ubisoft je krenuo da primenjuje losu filozofiju kad je tezina igre u pitanju.
Za najtezi mod stave tradicionalni normal ili malo jaci easy . To je i u Fenyx Rising problem.
Ako se i desi da je protivnik jaci i problematican za ubijanje to je zato sto one tebe ubije iz jednog udarca a ti njega desetinama minuta seckas i seckas .To ume da odvraca previse.
Ok duga borba , ok i kratka sve zavisi kako je smisljeno ali oni naduvaju zdravlje neprijatelju vestacki .
U Valhali kad igras na normalnoj tezini je jedva story mode .

I smeksali su , kriju se iza "ovo je fantazija " izgovora da beze od svega sto zele da pobegnu plus i u Watch Dogs 3 i AC Valhala nagurali su moderni neo-poroigresivizam ( ili kako god) ,narocito specifican za Britaniju do mere kad se rastaje sa svakom logikom kad se malo zagrebe , to im vuce igre dole .

Ipak sam 156 sati igrao Valhalu ( sve krajeve , sve misterije , sva blaga) jer su mnogo stvari stvarno odlicno uradili .
Ubisoft , mozda gresim , da pusti developere i kreativce , one koji prave igru bez da im se mesa menadzment , da ih ne pozuruju i daju dovoljno vremena , napravili bi remek delo nad remek delima ovako naprave solidnu igru sa nadprosecno dobrim elementima ili blago omanu a vidi se kvalitet , znanje i kreativnost u srzi cak i u fejlovima .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2021, 11:54   #696
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ubisoft je kompanija koja je sebi zadala zadatak ta pravi igre koje su 8/10 u najboljem slucaju. I tu je problem.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2021, 12:56   #697
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
I tu je problem.
Očigledno ne i njima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2021, 13:03   #698
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 902
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Са њихове тачке гледишта то је предност а не проблем. И квантитет > квалитет.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2021, 13:10   #699
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Kolko god nama to smetalo trziste je takvo i dokle god bude bilo pravice poluprozivode na kojima se masno opare.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2021, 13:19   #700
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 178
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Probao i ja AC: Valhalla, čisto da vidim kakva je. Iskreno, za sada ovo malo što sam odigrao meni se dopada. Optimizacija mi deluje dosta bolje nego u Origins-u, negde slično radi kao i Odyseyy tako da mogu da kažem da sam zadovoljan. Kontrole na tastaturu i mišu su mi ok, samo sam zamenio dodge i lock on. Znam da je igra dosta dugačka tako da je pitanje dal ću igrati. Nedavno sam prešao AC 3 Remaster i AC unity, pa nekako mi više odgovara taj tip igara gde možeš da pređeš barem kampanju za nekih npr 15-ak sati igranja.

Poslednja ispravka: S-man (28.3.2021 u 13:50)
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com