Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2017, 11:20   #41
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda Producer: Breath of the Wild Runs Better on Nintendo Switch
http://www.ign.com/articles/2017/01/...witch-is-1080p
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 15:19   #42
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

https://www.youtube.com/watch?v=cJXpZLLebLg

Switch verzija ima oštriju slike, bolje boje, manje krazave ivice, bolji draw distance, mnogo brža učitiavanja.
Što se tiče FPS-a, ljudi uglavnom kažu da je bolji nego kod Wii U verzije.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 22:21   #43
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 22:39   #44
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
https://www.youtube.com/watch?v=cJXpZLLebLg

Switch verzija ima oštriju slike, bolje boje, manje krazave ivice, bolji draw distance, mnogo brža učitiavanja.
Što se tiče FPS-a, ljudi uglavnom kažu da je bolji nego kod Wii U verzije.
U poredjenju sa E3 Demo-om od pre 7 meseci, Wii U verziju igre niko nije video sad.

I vetre ovo bolje boje nema nikakve veze sa hardverom. Verovatno je promenjena paleta boja da bude malcice tamnija i malo veci kontrast.

Inace Switch verzija igre je u docked verziji 900p@30 i u poredjenju sa E3 demoom sa Wii U-a ima veci draw distance (sto je za ocekivati jer ima i vise ram-a i jaci GPU). Naravno da su bolja ucitavanja kad Swtch koristi ketridze, ucitavanja ne bi trebala da postoje.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 1:16   #45
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
U poredjenju sa E3 Demo-om od pre 7 meseci, Wii U verziju igre niko nije video sad.

I vetre ovo bolje boje nema nikakve veze sa hardverom. Verovatno je promenjena paleta boja da bude malcice tamnija i malo veci kontrast.

Inace Switch verzija igre je u docked verziji 900p@30 i u poredjenju sa E3 demoom sa Wii U-a ima veci draw distance (sto je za ocekivati jer ima i vise ram-a i jaci GPU). Naravno da su bolja ucitavanja kad Swtch koristi ketridze, ucitavanja ne bi trebala da postoje.
Wii U verzija je verovatno odavno gotova, ali je Nintendo čekao Switch verziju igre i Switch launch.

Naravno da ima veze sa hardverom, nije bila šanse da Wii U gura ovu igru u 900p.
Promenjena paleta boje može da utiče samo na boju, a očigledno je da pored boje ima i drugih unapređenja u odnosu na Wii U verziju.

Naravno treba imati u vidu da je ovo ipak Wii U port, igra je prvenstveno pravljena za Wii U hardver pa tek onda portovana na Switch i malo unapređena.

Poslednja ispravka: vetar. (15.1.2017 u 1:34)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 11:39   #46
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Razlika nije ni priblizno tolika da bih uzeo Switch i Zeldu, a mogu istu igru da odigram na Wii U-u u malo manjoj rezoluciji.

Inace, ovo je mozda i kandidat za igru godine u zavisnosti kao ispadne Mass Effect. Sve sto sam video o igri deluje nenormalno dobro. Nadam se samo da ce nam biti omoguceno da biramo japanske glasove sa sub-ovima, deluju drasticno bolje odradjeni od englske sinhronizacije.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 11:44   #47
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Razlika nije ni priblizno tolika da bih uzeo Switch i Zeldu, a mogu istu igru da odigram na Wii U-u u malo manjoj rezoluciji.

Inace, ovo je mozda i kandidat za igru godine u zavisnosti kao ispadne Mass Effect. Sve sto sam video o igri deluje nenormalno dobro. Nadam se samo da ce nam biti omoguceno da biramo japanske glasove sa sub-ovima, deluju drasticno bolje odradjeni od englske sinhronizacije.
Razlika je primetna, e sad za nas u Srbiji a koji već imamo Wii U sigurno nije baš isplativo uzeti Switch na launchu samo zbog te igre.

Defintivno će biti kandidat za igru godine kao i svaka 3D Zelda, deluje da će ova će biti jak kandidat i za igru generacije.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 11:47   #48
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nemojte zaboraviti da CEMU sada podrzava custom rezoluciju, AA i pojedine efekte. Tako da sa tehnicke strane CEMU ce da bude najbolji izbor.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 12:00   #49
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Defintivno će biti kandidat za igru godine kao i svaka 3D Zelda, deluje da će ova će biti jak kandidat i za igru generacije.
Tvoj optimizam postaje iritantan. Kako, bre, bilo ko može da tvrdi da će igra koju još niko ovde nije igrao može da tvrdi da će ovo biti "kandidat za igru generacije"? Plus, u svakom postu maksimalno opravdavaš i veličaš Nintendo a očigledno je da prave idiotske greške pri launchu svog najbitnijeg proizvoda do sada.
Ne razumem te.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 12:11   #50
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Tvoj optimizam postaje iritantan. Kako, bre, bilo ko može da tvrdi da će igra koju još niko ovde nije igrao može da tvrdi da će ovo biti "kandidat za igru generacije"?

Plus, u svakom postu maksimalno opravdavaš i veličaš Nintendo a očigledno je da prave idiotske greške pri launchu svog najbitnijeg proizvoda do sada.
Ne razumem te.
Zato što svaka 3D Zelda je fenomenalna igra, zato što 3D Zelda igra ima prosečan metascore od 95, zato što je svaka 3D Zelda kandidat za igru godine a ne retko i za igru generacije,
zato što na osnovu svega prikazanog deluje da će u stvari ova Zelda biti jedna od najboljih Zelda ikada.
Nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje u veze Zelde.

Možeš li navesti tačan primer, gde tačno maskimalno opravdavam i veličam Nintendo?
Više puta samo naveo kao negativne stvari višu cenu Switcha, malo launch igara, i to što su oni prelaze na plaćeni online. To ti je možda nekako promaklo kao i to da je recimo @Dex3108 sve što je napisao u vezi Switcha negativno!?

Poslednja ispravka: vetar. (15.1.2017 u 12:19)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 13:12   #51
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Zato što svaka 3D Zelda je fenomenalna igra, zato što 3D Zelda igra ima prosečan metascore od 95, zato što je svaka 3D Zelda kandidat za igru godine a ne retko i za igru generacije,
zato što na osnovu svega prikazanog deluje da će u stvari ova Zelda biti jedna od najboljih Zelda ikada.
Nadam se da sam odgovorio na tvoje pitanje u veze Zelde.

Možeš li navesti tačan primer, gde tačno maskimalno opravdavam i veličam Nintendo?
Više puta samo naveo kao negativne stvari višu cenu Switcha, malo launch igara, i to što su oni prelaze na plaćeni online. To ti je možda nekako promaklo kao i to da je recimo @Dex3108 sve što je napisao u vezi Switcha negativno!?
Neko mora i to da radi da postavi balans u univerzumu
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
CTOJAH (15.1.2017)
Stara 15.1.2017, 13:41   #52
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Neko mora i to da radi da postavi balans u univerzumu
Ja sam napisao par negativnih stvari za Switch (recimo cena, malo launch online, plaćeni online), dok nisam video da si ti išta pozitivno napisao.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 14:01   #53
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Ja se nadam da će Cemu ispeglati novu Zeldu makar je igrao u 720p rezoluciji, ako igra bude opravdala očekivanja možda ima nade.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 14:12   #54
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Nemojte zaboraviti da CEMU sada podrzava custom rezoluciju, AA i pojedine efekte. Tako da sa tehnicke strane CEMU ce da bude najbolji izbor.
dex ovo ipak nije istina, emulacija ma kakva bila ne moze da se meri sa pravim hardverom i nikad nije ni mogla. Uvek ima neki glich, neki bug, input kontrola nije isti... graficki mozda bude najbolje da se igra na CEMU-u, ali sve ostalo nece praviti isti dozivljaj.

Barem sam ja takvog misljenja. Nikad mi ni jedna emulacija nije bila kao pravi hardver, cak ni NES ili SNES/SEGA MD2, konzole koje imaju gotovo perfektnu emulaciju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
vetar. (15.1.2017)
Stara 15.1.2017, 14:22   #55
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
dex ovo ipak nije istina, emulacija ma kakva bila ne moze da se meri sa pravim hardverom i nikad nije ni mogla. Uvek ima neki glich, neki bug, input kontrola nije isti... graficki mozda bude najbolje da se igra na CEMU-u, ali sve ostalo nece praviti isti dozivljaj.

Barem sam ja takvog misljenja. Nikad mi ni jedna emulacija nije bila kao pravi hardver, cak ni NES ili SNES/SEGA MD2, konzole koje imaju gotovo perfektnu emulaciju.
Sto bi ameri rekli "it is good enough". Najbolji emulator trenutno je onaj u X1 koji emulira 360 igre. Kako su MS carobnjaci to postigli ne znam ali se nadam da ce ih slaba prodaja igara i hardware-a natjerati da taj emulator izbace na PC.

CEMU za sada jako dobro napreduje, rekao bi cak i brze od Dolphin-a.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 14:44   #56
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Ako ne racunamo Wii na Wii U-u koji je prakticno hardverski emuliran (Wii U samo izgasi jezgra i ogranici memoriju za Wii igru) Xbox 360 emulator na Xbone-u je najbolji. Tesko ce ono izaci za PC, ali mozemo uvek da se nadamo da ce neko uspeti da provali sta je MS uradio i to prekopira jer ocigledno Xbox 360 moze da se emulira dosta dobro na PC hardveru.

Srecemo sa teme, ali u sustini CEMU ma koliko dobar bio nece pruziti pravo iskustvo igranja. Da napreduje dobro, napreduje i u to nema sumnje.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 14:57   #57
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
dex ovo ipak nije istina, emulacija ma kakva bila ne moze da se meri sa pravim hardverom i nikad nije ni mogla. Uvek ima neki glich, neki bug, input kontrola nije isti... graficki mozda bude najbolje da se igra na CEMU-u, ali sve ostalo nece praviti isti dozivljaj.

Barem sam ja takvog misljenja. Nikad mi ni jedna emulacija nije bila kao pravi hardver, cak ni NES ili SNES/SEGA MD2, konzole koje imaju gotovo perfektnu emulaciju.
Čak i Dolphin emulator za GC/Wii igre je tek pre godinu/dve dobio verziju za koju se može reći da nema ni jedan bug ili problem, znači 10 godina nakon Wii-a.
Plus tu su uvek neka dodatna podešavanja, kontroleri...tako da emulacija nikako ne može da se meri sa pravim hardverom, bar kad su u pitanju konzole iz prehtodne dve generacije.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 16:29   #58
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Da, ali može da bude "good enough" kada neko želi da odigra tek 1-2-3 igre na sistemu za koji postoji emulator. Recimo, meni je od malena san da poteram na Gamecubeu Rogue Squadron 2: Rogue Leader, balavio sam na tu igru kada se pojavila i nikada nisam imao prilike da je igram. Sada je emulacija te igre fantastična u Dolphinu i samo čekam da pazarim nov komp i da se ubijem od igranja. To i Splinter Cell Double Agent u PCSX2 kao i još par ekskluziva. A ne kupuje mi se originalni hardver jer nemam TV na koji bi ga nakačio, nemam gde da čuvam i nemam vremena da se bakćem sa time trenutno. Emulator svako može da podesi da radi lepo samo ako ima dovoljno jak CPU - koliko sam samo PSX igara igrao na tabletu od 50e i emulator je leteo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 16:36   #59
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Ja sam 2009. presao God of War 1 i 2 na emulatoru, jos tada je lepo radilo, svakako vredi ako hoces samo par igara da predjes
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2017, 19:18   #60
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Kako bre moze cena da vam smeta ,sta ste hteli za dzabe da bude?
Koliko su kostali shitbox i PS4 na launch_u ,koliko su kostali 3DS i PS Vita na launch_u?
Switch vam daje home console i handheld dozivljaj za relativno male pare u odnosu sta pruza i tu je bez konkurencije...
Na kraju krajeva telefone placate maltene toliko iako ce te ih promeniti za godinu dana da bi bili u trendu , a za vrhunsku konzolu vam zao da date pishljivih 300€

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Legend of Zelda DeCoy Stare igre 14 14.12.2019 19:07
The Legend of Zelda 30th Anniversary vetar. Konzole 12 21.4.2016 19:58
Aces Wild: Manic Brawling Action! Boondock Saint Platformske igre 0 3.12.2013 12:24
Brutal Legend Mobius Konzole 65 13.2.2013 21:01
The Legend of Zelda: Twilight Princess Hippy Tesla Konzole 22 26.9.2007 7:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com