Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2010, 19:47   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Pozdrav svima. Evo uzeh ovu karticu juce i imam par nedoumica i problema. Ploca mi je Biostar TA 790GX A3+, procesor Phenom II X3 720 BE, 2.8 GHz. Na ploči imaju 2 slota za grafičku (master i slave). Ispod master slota idu PCI slotovi (2 kom.), koji su zauzeti. Ova kartica je toliko velika (ogroman hladnjak zauzima 2 slota)(moja stara Ge force 2 je bila jedno 3x manja) da ja ne mogu da je ubodem u master slot nego sam morao u slave slot. U specifikaciji ploče stoji da je brzina master slota 16x/8x, a slave slota 8x(maksimalna teorijska brzina 4GB/s + 4GB/s = 8GB/s). E sad pitanja su:

1. Da li zbog toga kartica radi duplo slabije nego sto bi mogla(nisam je testirao posto nemam nikakav program)?
2. Da li bi trebao da koristim neke novije drajvere(sada su 9.11, sa diska uz katicu)?
3. Instalirao sam CCC i ima opcija ATI Overdrive za overclock. Nikad se nisam time bavio ali sad sam resio da izvučem što više. Da li je taj program dobar ili je bolje Riva Tuner ?
4. NA XP nisam uspeo da instaliram CCC,negde na pola izbaci neku gresku, a ni zvuka nemam.Šta bi moglo biti u pitanju? Na Win 7 sve je OK(imam dual boot).
4. Pomoću Overdrivea sam postavio na 800/1280 MHz (700/1150 default). Koliko bi moglo najviše da se povećava odnosno koja je temperatura max. preporučljiva za ovu karticu?(trenutno 30* idle/60* load - dirt2 full hd, sve na max.)
5. Da li bi trebao i procesor malo da ubrzam da bi ispratio karticu, nebi ga dirao ako nema potrebe?

Ako ima neko da je dobro upućen neka pomogne.Hvala unapred.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 21:01   #2
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Evo uzeh ovu karticu juce i imam par nedoumica i problema. Ploca mi je Biostar TA 790GX A3+, procesor Phenom II X3 720 BE, 2.8 GHz. Na ploči imaju 2 slota za grafičku (master i slave). Ispod master slota idu PCI slotovi (2 kom.), koji su zauzeti. Ova kartica je toliko velika (ogroman hladnjak zauzima 2 slota)(moja stara Ge force 2 je bila jedno 3x manja) da ja ne mogu da je ubodem u master slot nego sam morao u slave slot. U specifikaciji ploče stoji da je brzina master slota 16x/8x, a slave slota 8x(maksimalna teorijska brzina 4GB/s + 4GB/s = 8GB/s). E sad pitanja su:

1. Da li zbog toga kartica radi duplo slabije nego sto bi mogla(nisam je testirao posto nemam nikakav program)?
2. Da li bi trebao da koristim neke novije drajvere(sada su 9.11, sa diska uz katicu)?
3. Instalirao sam CCC i ima opcija ATI Overdrive za overclock. Nikad se nisam time bavio ali sad sam resio da izvučem što više. Da li je taj program dobar ili je bolje Riva Tuner ?
4. NA XP nisam uspeo da instaliram CCC,negde na pola izbaci neku gresku, a ni zvuka nemam.Šta bi moglo biti u pitanju? Na Win 7 sve je OK(imam dual boot).
4. Pomoću Overdrivea sam postavio na 800/1280 MHz (700/1150 default). Koliko bi moglo najviše da se povećava odnosno koja je temperatura max. preporučljiva za ovu karticu?(trenutno 30* idle/60* load - dirt2 full hd, sve na max.)
5. Da li bi trebao i procesor malo da ubrzam da bi ispratio karticu, nebi ga dirao ako nema potrebe?

Ako ima neko da je dobro upućen neka pomogne.Hvala unapred.

1.nije mi bas najjasnije to za master i slave za graficku karticu(to je vezano za hard disk),nista ne gubis
2.uvek skidaj najnovije drivere za grafu,ne gubis nishta dobijas mnogo(samo u nekim slucajevima)
3.riva je bolja(al ona je vise za nvidiu,i za dosta iskusne overklokere)
4.pa verovatno su ti na xpu ostali stari driveri od stare gr. karte
4(pod 2).dovoljno ti je i to
5.nema potrebe,da si uzeo 5850 pa da ga kloknes na 3.5,al ovako nema potrebe....pozzz
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIDZA bOj na korisnoj poruci:
milanp (9.2.2010)
Stara 9.2.2010, 22:24   #3
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Ipak pise master i slave na ploci, to su oznake kod Crossfire rezima. Ali u slave slotu je max 8x(bez obzira na bilo sta) u master slotu je max 16x (a kad je Crossfire onda su oba slota mogu da rade na max 8x) i to kad se ubode nekakav Paddle Card u neki mali slot pored. Dobio sam neku malu karticu uz plocu valjda je to paddle card, pojma nemam. Ako je brzina PCI-E slota 16x meni ispada da kartica radi kao AGP na 8x Ipak ovde nesto ne stima cini mi se. Daj Boze da se varam.
Znaci 60 stepeni je preporucljiva temperatura. Dobro je da nisam preteravao.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 22:34   #4
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Ipak pise master i slave na ploci, to su oznake kod Crossfire rezima. Ali u slave slotu je max 8x(bez obzira na bilo sta) u master slotu je max 16x (a kad je Crossfire onda su oba slota mogu da rade na max 8x) i to kad se ubode nekakav Paddle Card u neki mali slot pored. Dobio sam neku malu karticu uz plocu valjda je to paddle card, pojma nemam. Ako je brzina PCI-E slota 16x meni ispada da kartica radi kao AGP na 8x Ipak ovde nesto ne stima cini mi se. Daj Boze da se varam.
Znaci 60 stepeni je preporucljiva temperatura. Dobro je da nisam preteravao.

kazi mi koliko imas frejmova u dirtu2,crysisu,itd...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 23:38   #5
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

U dirtu2 cini mi se prosek 27fps, ali ne znam sta sam zeznuo uvek mi se pali u prozoru i dole mi stoji windows taskbar i to me opako nervira. Imam Crysis warehead, ne znam koliko frejmova ali secka po malo na full.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 23:48   #6
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Ipak pise master i slave na ploci, to su oznake kod Crossfire rezima. Ali u slave slotu je max 8x(bez obzira na bilo sta) u master slotu je max 16x (a kad je Crossfire onda su oba slota mogu da rade na max 8x) i to kad se ubode nekakav Paddle Card u neki mali slot pored. Dobio sam neku malu karticu uz plocu valjda je to paddle card, pojma nemam. Ako je brzina PCI-E slota 16x meni ispada da kartica radi kao AGP na 8x Ipak ovde nesto ne stima cini mi se. Daj Boze da se varam.
Znaci 60 stepeni je preporucljiva temperatura. Dobro je da nisam preteravao.
Nisam siguran ali ta dva slota sluze ako hoces da pravis crosffire setup i onada oba slota rade u x8/x8 rezimu a kad je jedna graficka ona radi u punih x16.

E sad ono za klokovanje procesora,nikad ne skodi da se procesor bar malo klokne jer se onda pogotovo na visokim rezama dobija veci min fps i fps bi manje padao i varira.Ako imas dobro napajanje klokovanje tog procesora nije tesko i vrlo lako bi postigao takt 3.2,za vise je vec potreban iole ozbiljniji kuler od boxa.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 0:27   #7
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Evo uzeh ovu karticu juce i imam par nedoumica i problema. Ploca mi je Biostar TA 790GX A3+, procesor Phenom II X3 720 BE, 2.8 GHz. Na ploči imaju 2 slota za grafičku (master i slave). Ispod master slota idu PCI slotovi (2 kom.), koji su zauzeti. Ova kartica je toliko velika (ogroman hladnjak zauzima 2 slota)(moja stara Ge force 2 je bila jedno 3x manja) da ja ne mogu da je ubodem u master slot nego sam morao u slave slot. U specifikaciji ploče stoji da je brzina master slota 16x/8x, a slave slota 8x(maksimalna teorijska brzina 4GB/s + 4GB/s = 8GB/s). E sad pitanja su:

1. Da li zbog toga kartica radi duplo slabije nego sto bi mogla(nisam je testirao posto nemam nikakav program)?
2. Da li bi trebao da koristim neke novije drajvere(sada su 9.11, sa diska uz katicu)?
3. Instalirao sam CCC i ima opcija ATI Overdrive za overclock. Nikad se nisam time bavio ali sad sam resio da izvučem što više. Da li je taj program dobar ili je bolje Riva Tuner ?
4. NA XP nisam uspeo da instaliram CCC,negde na pola izbaci neku gresku, a ni zvuka nemam.Šta bi moglo biti u pitanju? Na Win 7 sve je OK(imam dual boot).
4. Pomoću Overdrivea sam postavio na 800/1280 MHz (700/1150 default). Koliko bi moglo najviše da se povećava odnosno koja je temperatura max. preporučljiva za ovu karticu?(trenutno 30* idle/60* load - dirt2 full hd, sve na max.)
5. Da li bi trebao i procesor malo da ubrzam da bi ispratio karticu, nebi ga dirao ako nema potrebe?

Ako ima neko da je dobro upućen neka pomogne.Hvala unapred.
1. Da, zbog toga kartica radi slabije, jer sa 8x ne podlezhe PCI-E 2.0 standardu, koji ima veci protok. Ako ikako mozhesh, probaj da ga nabodesh (d' izvinesh ) u Master slot. Medjutim, to nije neka ogromna razlika, nigde ni blizu 2 puta slabije, mozhda 10% u vrh glave, zavisi od modela do modela i od igre do igre...

2. Mozhesh da koristish 9.12, 10.1 za sada preskochi, ochekuje se i 10.2 uskoro

3. Bolji je RivaTuner, po meni.

4. Sve je to subjektivno i zavisi od modela (i OC potencijal i to koliko bi ti voleo da se kartica greje). Recimo, preporuchuju da se drzhi ispod 90 stepeni (mada ce vecina da radi i na 100 stepeni), ali ja nikad ne bih preko 75 stepeni. Testiraj FurMarkom, pa vidi koliko je stabilno. Shto se drajvera tiche, najbolje prepishi koju ti greshku ostavi

5. Pa bilo bi preporuchljivo. Naravno, uz neki prosechan kuler to bi trebalo da vozi na 3.6 Ghz bez problema. Nemoj se previshe igrati ako to nisi ranije radio
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
milanp (10.2.2010)
Stara 10.2.2010, 2:29   #8
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Nisam siguran ali ta dva slota sluze ako hoces da pravis crosffire setup i onada oba slota rade u x8/x8 rezimu a kad je jedna graficka ona radi u punih x16.

E sad ono za klokovanje procesora,nikad ne skodi da se procesor bar malo klokne jer se onda pogotovo na visokim rezama dobija veci min fps i fps bi manje padao i varira.Ako imas dobro napajanje klokovanje tog procesora nije tesko i vrlo lako bi postigao takt 3.2,za vise je vec potreban iole ozbiljniji kuler od boxa.
Pa da, kad je Crossfire onda obe rade na 8x a kad je samo jedna onda na 16x ali samo u master slotu i to samo kad je ubacen Paddle card (koji je ovo djavo?) u drugi PCI-E slot, tako pise u uputstvu. Nije mi jasno kako su to projektovali plocu da mogu da stavim samo kartice koje su uske ili moram da vadim karticu iz PCI slota . Zaboravih da napisem monitor je Benq 2420hd preko HDMI vezan , 1920x1080.

Poslednja ispravka: milanp (11.2.2010 u 2:14)
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 2:47   #9
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
1. Da, zbog toga kartica radi slabije, jer sa 8x ne podlezhe PCI-E 2.0 standardu, koji ima veci protok. Ako ikako mozhesh, probaj da ga nabodesh (d' izvinesh ) u Master slot. Medjutim, to nije neka ogromna razlika, nigde ni blizu 2 puta slabije, mozhda 10% u vrh glave, zavisi od modela do modela i od igre do igre...

2. Mozhesh da koristish 9.12, 10.1 za sada preskochi, ochekuje se i 10.2 uskoro

3. Bolji je RivaTuner, po meni.

4. Sve je to subjektivno i zavisi od modela (i OC potencijal i to koliko bi ti voleo da se kartica greje). Recimo, preporuchuju da se drzhi ispod 90 stepeni (mada ce vecina da radi i na 100 stepeni), ali ja nikad ne bih preko 75 stepeni. Testiraj FurMarkom, pa vidi koliko je stabilno. Shto se drajvera tiche, najbolje prepishi koju ti greshku ostavi

5. Pa bilo bi preporuchljivo. Naravno, uz neki prosechan kuler to bi trebalo da vozi na 3.6 Ghz bez problema. Nemoj se previshe igrati ako to nisi ranije radio
Dobro je da nije velika razlika ja mislio duplo sporije. Sto ga zovu PCI-E 2.0 kad je max 8x? Probacu taj furmark pa cu videti koliko poena daje , drajvere nove ne mogu odma da nabavim na dial-up-u sam.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 20:00   #10
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Pa da, kad je Crossfire onda obe rade na 8x a kad je samo jedna onda na 16x ali samo u master slotu i to samo kad je ubacen Paddle card (koji je ovo djavo?) u onaj mali slot pored, tako pise u uputstvu. Nije mi jasno kako su to projektovali plocu da mogu da stavim samo kartice koje su uske ili moram da vadim karticu iz PCI slota . Zaboravih da napisem monitor je Benq 2420hd preko HDMI vezan , 1920x1080.

pa ti si trebao da racunas kad si kupovao plocu na to,tako sad ja 2pci slota ne koristim zbog masivnog hladnjaka na mojoj 4850 koji zauzima 3 slota racunajuci slot u kojem je karta,tako da ja sad kupujem ploce ovakvog rasporeda http://www.gigatronshop.com/products...roduct/14062/4

ili

http://www.gigatronshop.com/products...roduct/13446/4

kada su izmedju dva pcie 2.0 slota pcix1 koje ne koristim...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 2:12   #11
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Pa moja ploca je ista kao ova sa prve slike. Zar projektanti ploce nebi trebali da vode racuna o ovome i naprave neki bolji raspored? Ne znam sta je bio problem da stave da master slot bude ovaj desni pa da hladnjak prekriva one male slotove koje nemam pojma ni za sta se koriste. Ne, nego oni stave master da bude levi i onda da ja imam tvoju graficku odose oba PCI slota i nema vise ni interneta ni satelitske televizije. Ipak danas sam stavljao graficku u master i testirao sa onim furmarkom cini mi se da nema razlike u poenima ali videcu sutra opet. Ne znam koliko je ovo dobro ali na defaultu(700/1150) ima 2420 poena pri 1920x1080, a pri 830/1350 ima 2800poena. Temperatura ide oko 62 stepena na dirtu2 , a pri furmark stabiity testu oko 72 stepena max. U dirt 2 benchmarku ima povecanje za 3.5 fps, sa 24.5 na 28. Grafika je neverovatna posle prelaska sa Ge force 2 na 5750, jos ne mogu da dodjem sebi.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 10:36   #12
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Normalno,da je prelazak sa gf2 na 5750,kad je ta graficaka astronomski jaca o tvoje prethodne 2,A i igre sad imaju mnogo bolju grafiku nego pre.Tako da ako je s grafickom sve uredu i kad resis to sa slotovima,probaj malo vise da uzivas a malo manje da brines o problemima.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 11:27   #13
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Normalno,da je prelazak sa gf2 na 5750,kad je ta graficaka astronomski jaca o tvoje prethodne 2,A i igre sad imaju mnogo bolju grafiku nego pre.Tako da ako je s grafickom sve uredu i kad resis to sa slotovima,probaj malo vise da uzivas a malo manje da brines o problemima.

Danas cu jos malo da isprobavam pa cu videti na kraju. Malo cu i procesor da ubrzam da vidim ima li poboljsanja i to je to. Izgleda da nema veze ako radi na 8x mada provericu opet. Koji bi jos program mogao da koristim za test posto za ovaj furmark ne znam koje su normalne(ocekivane) vrednosti za 5750? Na njihovom sajtu je neka lista sa astronomskim rezultatima .
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 12:00   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Cisto sumnjam da je imao GF2 na ovoj ploci
Kako god, ne bi bilo lose da ubodes tu karticu u prvi slot, tzv. master, jer ces ipak dobiti povecanje performansi (ne veliko ali dovoljno), a taj slave, izgleda, radi iskljucivo na 8x... A zbog cega kartica ne moze da stane u master slot?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 12:28   #15
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Nije imao na ovoj ploci,nego je imao staru konfu i na njoj imao gf2,pa je onda kupio novu konfu i sad na ovoj maticnoj imao 5750,jel si razmisljao u tom pravcu?Niko nije rekao da je on na ovj maticnoj imao gf2.
@milanp
Ako igras u full hd kad klokujes proc onda ces dobiti povecanje min fps i fps ce manje padati i varirati,posto u tim vecim rezolucija vecinu stvari obavlja graficka i stim je procesor manje opterecen.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2010, 13:54   #16
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Cisto sumnjam da je imao GF2 na ovoj ploci
Kako god, ne bi bilo lose da ubodes tu karticu u prvi slot, tzv. master, jer ces ipak dobiti povecanje performansi (ne veliko ali dovoljno), a taj slave, izgleda, radi iskljucivo na 8x... A zbog cega kartica ne moze da stane u master slot?
Da na starom kompu je bila gf2(nema agp slot na ovoj ploci). Moze da stane u master slot s tim sto cu morati da oslobodim jedan PCI slot ispod nje,posto je kuler ogroman. Da, slave slot iskljucivo radi na 8x. U drugom PCI slotu ce ostati Sky star 2, mada ce biti veoma blizu jedna druge. Brine me kolika ce temperatura biti na sky star, da ne crkne slucajno od pregrevanja.
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 1:52   #17
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Evo me opet. Imao sam havariju http://www.sk.co.yu/forum/showthread...69#post1000569 i sada kad sam se oporavio nabavih najnovije 10.2 drajvere. Odmah probah furmark i vidim rezultat znatno slabiji nego ranije 9.11. Pad sa 2420 na 2170 poena na default taktovima.Ispada da su 9.11 drajveri (koji i nisu za win7 64)bili bolji. Menjao sam i slotove i razlika izmedju master i slave je 0-0.5% u performansama. Takodje sa novim drajverima sky star mi radi dosta sporije kood prebacivanja kanala(ako to ima uopste veze sa tim.). Sta mislite da li je do drajvera ili mozda nesto drugo? Mozda da probam neku drugu verziju?
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 8:29   #18
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Citat:
milanp kaže: Pregled poruke
Evo me opet. Imao sam havariju http://www.sk.co.yu/forum/showthread...69#post1000569 i sada kad sam se oporavio nabavih najnovije 10.2 drajvere. Odmah probah furmark i vidim rezultat znatno slabiji nego ranije 9.11. Pad sa 2420 na 2170 poena na default taktovima.Ispada da su 9.11 drajveri (koji i nisu za win7 64)bili bolji. Menjao sam i slotove i razlika izmedju master i slave je 0-0.5% u performansama. Takodje sa novim drajverima sky star mi radi dosta sporije kood prebacivanja kanala(ako to ima uopste veze sa tim.). Sta mislite da li je do drajvera ili mozda nesto drugo? Mozda da probam neku drugu verziju?
Vrati pa probaj sa starim drajverima ili cekaj nove.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 8:32   #19
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Verovatno je do drajvera,probaj neke druge verzije drajcera,pa vidi kakav ces rezultat dobiti.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 19:24   #20
Rasha019
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sapphire HD 5750, problemi i pitanja

Izgleda da ASUS formula 5750 ima neki defekt sa memorijom ili nesto drugo. Cim se stave driveri bilo koji komp odma freeze. Sve se pokoci. Cim se obrishe driver sve radi normalno. Probano sve moguce,driveri takodje ali i dalje se ponasa isto. Stavljena 5850 za probu i radi ok ,ali sa ovom formulom izgleda nesto nije kako valja.

Jer imao neko mozda slicnih problema....
Rasha019 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sapphire Radeon HD4890 i nekoliko pitanja Schnak3 ŠDK - Grafika 9 26.5.2009 13:41
Wireless pitanja i problemi stalker42 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 4.1.2009 0:53
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com