Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2011, 16:26   #201
krofnica84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom

Ponovila sam ovom igrom ( original je u pitanju), pa cu za vikend da je isprobam.Igrala sam davno na svom prvom racunaru prvi deo koji je odlican ( secam se da sam koristila sifre iz Sveta kompjutera za prelazak nekih nivoa). Videcemo da li ce i drugi deo ispuniti ocekivanja..

Evo i link za koriscenje sifara za prvi deo : http://www.sk.rs/stadalje/a/American...s%20Alice.html

Poslednja ispravka: Aibo (10.12.2011 u 17:57)
krofnica84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 23:00   #202
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Igra jeste dosadna u nekim delovima, kao što kažu recenzije svuda i svugde, ali mislim da je sve poveo hajp, pa nisu provalili pravi razlog zašto je to tako. Konkretno, mislim na drugo i treće poglavlje. Nije problem to što su repetitivna, nego je problem u dizajnu! Drugo i treće poglavlje imaju dosadan dizajn. Neuobičajen - da, ali nikako dovoljno morbidan. A pošto gejmplej ipak nije ništa posebno, atmosfera je veoma bitna. A ona je u pomenutim delovima zakazala, i onda nastaje dosada. Međutim, jednom kad se pregrmi treće poglavlje, sve je mnogo zabavnije.

Gejmplej je OK. Borba je u suštini dobra, sa mnogo različitih protivnika, od kojih svako iziskuje različitu taktiku, što je verovatno i najimpresivniji element gejmpleja. Međutim, fale komboi, fale komboi sa skakanjem i fali tečniji strejf, da bi sve to bilo na "fuck yeah" nivou. Na kakvom su, recimo, Darksidersi. Takođe, često morate da pucate, to jest da lockujete protivnika, kada borba postaje neviđeno nezgrapna jer imate lošu preglednost. Povezano s tim je i mnogo tromo ciljanje u aim modu, ne znam čemu to.

Slično važi i za platformisanje. OK je, ne mislim da je previše repetitivno, ali fale mnogi elementi - fali vešanje, skakanje unazad, konopci itd. Ne bih se žalio ni da ima malo parkura

Raznovrsnost je plus, one raznorazne mini-igre, česti novi protivnici i nove prepreke kod platformisanja... Collectibles su takođe u redu.

Mislim da je gejmplej OK, atmosfera je super, ali nekako džabe to kad je priča crap. Zato zauzet čovek koji igra samo najbolje igre može slobodno da preskoči ovu Alisu. Prešo sam je, nije mi žao, bilo je OK, ali mogo sam za to vreme da igram nešto bolje.

Btw, šta je Ameriken Mekdži uopšte radio ovde? Za story je potpisan neko drugi, za dizajn isto tako (sve neki Kinezi)...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 3:10   #203
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Amerikan je zasluzan za skoro sve, njegova kompanija je bazirana u Kini, pa otud toliko kineza
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 5:04   #204
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Mene je najvise nerviralo sto je igra prepuna gresaka, non stop se gasila nisam mogao na miru da igram pa sam je batalio.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2015, 3:04   #205
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Znam da ne treba dizati stare teme ali nekada ne mozete da se suzdrzite. Posto se ovo igra mora nesto i da se napise.


Citat:
Borba - Raznovrsnost oruzja je fantasticna, detalji na njima odlicni, nadogradnja (vizuelna promena)...stvarno nisu mogli bolje da predstave cudesan arsenal Alise. Dopada mi se takticka upotreba alisove zec-bombe. Histerija je fenomenalno odradjena. Protivnici dobro osmisljeni, zahtevaju taktiku. Igrao sam na Nightmare, potpuno se slazem sa nazivom tezine. Igra nije laka ni na hard a pogotovo na "nocnoj mori" Lokovanje protivnika stavlja borbu u novu perspektivu. Nije lose, ali samo kada je situacija 1v1, 1v2 eventualno, i kada su u pitanju ranged napadi i ranged blokiranje. Ja vrlo slabo koristim lockovanje, borim se bez toga u 80% slucajeva. Prvo sam mislio da moram to da koristim, a onda sam video moc kada bez locka odete u ramapage! Iako ne lokujete i dalje je za Alisu lako da ostane na jednoj meti. Vi opet iznad protivnika imate sivi znak, sto vam pokazuje koga napada. Vec odlicnu borbu stavite na physX high i penje se na novi nivo kad je eye candy i imerzija u pitanju. Borba 10/10
E ovde moram da reagujem. Borba jeste dobra ali daleko od savrsene. Postoji problem sa ciljanjem kod range napada. Nije lako naciljati protivnika. Doduse igram na gamepadu. Predpostavljam da je to misem dosta lakse. Ali nezgrapna kontrola svejedno postoji i kvari utisak. Zatim lokovanje. Kada ima vise protivnika cesto cete lokovati pogresnog, ne onog koga ste zeljeli sto izaziva zabunu. Naprimer desava se da vas obicni glupi crvi ometaju odvlačeći paznju dok pokusavate da uhvatite ozbijnog lika. Kada ima vise neprijatelja desava se da nemate pojma sta rade glavonje sa boka dok se borite frontalno. Pa se desava da vas napucaju ili nasrtanjem pregaze. Nema sanse da se moze reagovi jer ne vidite gmaza kako priprema napad. A sve do blagodareci losoj kameri. Kamera ne prati sta se desava na terenu vec fiksirana bulji u jednu tacku dok karakondzule prelijecu sa kraja na kraj mape.

Oruzja i nisu toliko raznovrsna. Postoje svega cetiri komada uz bombu i kisobran. A i od ta cetiri po dva su za melee i range borbu. Protivnici su u 90% slucajeva skrpljeni na isti kalup. Obicno sacekate da oni prvi napadnu. Zajedno sa njihovim ostrim, brzim, dalekoseznim napadom vi se izmaknete pa iskoristite priliku da ga iskasapite. Ako ih ima vise bombradujete onim topom od cajnika ili koristite bombe. Nedostaje blok. Nema komboa kojim bi na kreativnije nacine isjeckali neprijatelja. Nema fatalitia koji mi iz nekog razloga veoma nedostaje.

Ali i pored svega toga borba je dobra. Protivnicke formacije cesto su tvrd orah. Dakle ne radi se o hack and slash borbi. Kada vidite novu facu razmislicete na koji nacin bi najlakse mogli da ga pobjedite. Neprijatelji su dovoljno izazovni da tjeraju na taktiziranje. Ginućete sa vremena na vrijeme dok ne steknete iskustvo. Sto je veliki plus. U slucnim naslovima borbe su previse lake. Ovde to nije slucaj. U Alice ona nije dosadna ali ni frustrirajuca.

Na kraju da se dotaknem histerije. Covjek bi ocekivao da cete njom sve pretvoriti u paramparcad. Medjutim radi se o necemu mnogo slabijem. Kad se zdravlje svede na jednu ruzu pretvoricete se tek u brzu i na kratko neranjivu Alice. Ako ste okruzeni protivnicima sa jakom defanzivom (cajnicima, gmazovima koji rukom stite lice, nevidljivim duhovima) nema previse vajde od toga. Vasi napadi bice izblokirani/izbjegnuti a vi rutinski dokrajceni. Naravno cesto ce histerija spasiti Alice pogibije ali ne radi se o nekom cuvenom god modu kakav postoji u slicnim naslovima. Vec tek jos jednoj sansi da izvucete **** u nezgodnim situacijama. Sve u svemu od mene bi borba dobila 8/10.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (24.9.2015 u 3:16)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 23:46   #206
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 999
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Ako neko ima nameru da pokreće igru na današnjim konfiguracijama, topla preporuka da se primene saveti sa ove strane: https://gameplay.tips/guides/12075-a...s-returns.html. Uglavnom se promene tiču podešavanja vezanih za grafiku jer igra koristi neke fiksirane i outdated vrednosti iz .ini fajla koje nije moguće promeniti iz igre i zbog kojih se igra prosto vuče i često puca i izbacuje na desktop. Nakon izmena, igra je daleko fluidnija i lepša za igranje nego da se samo podese grafička podešavanja na high.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 0:48   #207
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 714
Zahvaljeno 204 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Mogli bi da stave da se kupi prvi deo negde. (kad vec nema remastera)
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2022, 4:35   #208
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Citat:
Telepatic kaže: Pregled poruke
Mogli bi da stave da se kupi prvi deo negde. (kad vec nema remastera)
Zar nema kec u sebi vec prvi deo u nekim folderima Ili sam ja nesto sanjao
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2022, 2:37   #209
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 999
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Alice: Madness Returns (American McGee's Alice 2)

Udavi me igra, odustao sam nakon 15 sati i završenog chaptera 3. Većina stvari mi se sviđa u igri, grafika, borba, dizajn nivoa... al preteraše sa dužinom nivoa. Nivoi su trebali da budu duplo kraći. Ovako sam se natezao danima da nastavim da igram, al chapter 3 me na kraju "dopravi" i obrisah, bez želje da saznam šta je bilo na kraju.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alice, alice in wonderland, american mcgee's, mcgees


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
American Mcgee's Grimm caine Akcione igre 5 3.6.2011 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com