Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2015, 12:21   #41
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
markoca kaže: Pregled poruke
Spoiler za moje iskustvo:
Zaista nisam ocekivao da cu sebe zateci u situaciji da odlucujem o sudbini robota (osobe?). Na dnu okeana. Robotu (osobi) koji misli da se nalazi u svemiru. Jos vise me je zacudilo sopstveno oklevanje od kracenja muka pomenutom. Do kraja igre sam postao veoma empatetican prema tim robotima (osobama). Iako su postigle neki vid transcedentalnosti, poiskljucivao sam ih.

E sad, ja se uzasavam dubina, i ova igra za mene predstavlja jedno posebno iskustvo. Setnja po mracnom Ambisu nakon spustanja liftom, izbegavanje plivajuceg uzasa na putu do Phi stanice. Kroz te delove pratio me je veoma nelagodan osecaj, tu i tamo gotova panika. Najvise kada bih prisao ivici i pogledao dole, u crni ambis. Ova igra uspeva da docara podvodnu tmurnost mnogo bolje od Bioshocka.
Pitanje je da li bi takvo dočaranje bilo da nije bilo Bioshock-a
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 15:30   #42
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Poprilicno sam siguran da su '20000 milja pod morem', 'Ambis' i 'Sfera'.. izasli daleko pre Bioshock-a.

Bioshock jeste prva igra koja je uspesno iskoristila taj setting u video igrama (mada, moglo je i bolje), tu nema govora.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 21:22   #43
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Pa dobro, ne mogu se porediti jedno i drugo, izuzev sto se desavaju na dnu mora. Pri cemu je voda u oba slucaja tu najmanje bitna. Obe igre su mogle da se odigravaju i pod zemljom, ili na zemlji, ili u svemiru... Poenta price bi ostala ista.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 22:58   #44
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Ja sam samo mislio da su svakako odigrali Bioshock bar jedanput pre nego što su pravili ovu igru
Sa druge strane, Bioshock je u tom slučaju sigurno služio kao inspiracija što je poptuno normalno kad je u pitanju bilo dočaravanje jeze na dnu mora, SOMA tu nije puka kopija, naprotiv, postala je autentično delo.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 23:54   #45
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Naveli su Bioshock (prvi sat, sto je najbolje sto igra pruza) kao inspiraciju- pored Doom-a 3, itd- ali ne u znacajnoj meri, tj. ciljali su na potpuno drugaciju atmosferu:

Citat:
I think that one of the big differences is that we have a sort of Aliens-like atmosphere in our game, the overall aesthetic. BioShock has their art deco style. It’s almost a fantasy setting in BioShock. They don’t really care about the ocean as such, other than it just has water in it. We’ve tried at length to make sure that we think about pressure differences and what sorts of things you’d have to do to build something underwater. That’s an integral part of the game.

The whole aesthetic is different. In BioShock, at least in the first one, you’re not much actually in the water. Soma, about 50 percent of the gameplay takes place in the water, in sunken stuff or on the ocean bottom. It’s a lot more focused on being in the water than BioShock is. But it’s hard to see, from this gut reaction, how this is going to shake out. I hope, at least, that not everyone will directly compare it to BioShock. I don’t think so.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Monarh (13.10.2015)
Stara 13.10.2015, 3:18   #46
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Gledajuci tematiku horora, SOMA je bliza Doomu 3, Martian Gothicu, System Shocku i Dead Spaceu, nego Bioshocku. Bioshock cak nije ni horor igra. Oni su poceli da prave Bioshock kao horor igru, ali je vremenom koncept otisao skroz na drugu stranu. Ti horor elementi koje Bioshock ima, su zapravo samo ostaci onog pocetnog koncepta koji su autori imali. A dno mora je bila prigodna pozadina na kojoj su pricu mogli da smeste u grad, i da to budzetski isprate. Posle, kada su imali blanko cek da prave sta hoce, mogli su igru da prebace na otvoreno.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 20:04   #47
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Kakva igra. Presao sam je "iz treceg" puta, dok sam naleteo na GOG verziju, kod koje streaming tekstura nije toliki problem, mada je mojih 3 GB RAMa ostalo do kraja, ali nista strasno.

Kako igra odmice, sve je bolja i bolja. Upravo avanturisticki elementi, potreba da prevrnete svaku prostoriju detaljno, cine imerziju nezamislivom, a u skladu sa tematikom igre i jos malo vise.

Vrhunski napisan scenario, voiceover.. Nema sta, vrhunska igra! Sto se mene tice i najbolja u 2015.

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 20:57   #48
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

^^Jos jednom moram da pohvalim glasovnu glumu, zaista jedna od najboljih koje sam imao prilike da slusam u bilo kojoj igri.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2016, 20:56   #49
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Konacno sam i ja presao ovo (dosao na red, posto imam ogroman backlog).

Kakva igretina....ne secam se kada sam zadnji put ovoliko razmisljao o posledicama i o svemu sto se izdesavalo tokom tih poslednjih sati igre.
Jos vise sam se odusevio sitnicom:

Spoiler za Kraj:
Onaj upitnik sa pocetka igre se pojavio na kraju. Na prvi upitnik sam odgovorio potpuno depresivno, kako nisam sam svoj, kako ovo nije moje mesto itd.....kod upitnika na ARK je bila potpuno druga prica.


Svaka cast za igru. Igra nije preterano strasna, vise ide na jezu i neki psiholoski horor. A u moru "vristavaca" gde se horor svodi na iskakanje po ekranu, drago mi je da smo dobili ovakav biser. Fenomenalna igra, ogromna preporuka, cak i za ljude koji ne vole horor (ni ja nisam neki ljubitelj) Inace postoji i mod koji sva stvorenja pretvara u pasivne NPC-jeve pa mozete da istrazujete do mile volje, ako vam je preveliki pritisak (meni nije bio toliki problem, vise sam bio napet u Alien Isolation recimo).
Ali za pricu i temu, svaka cast, jedan od najboljih igara koje sam igrao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nameless1 (20.2.2016), Rockstar (21.2.2016), Schwabsteiger (21.2.2016)
Stara 21.2.2016, 2:35   #50
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Ja sam uveren da su ovakve igre buducnost gaminga van mainstream spektakla za mladje igrace. SOMA i Firewatch su mi vratile nadu u nekada omiljeni hobi. Filmsko iskustvo, ali daleko imerzivnije.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2017), Vlajk@ (21.2.2016)
Stara 11.3.2016, 3:49   #51
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Pridruzujem se pohvalama koje su izneli Rockstar i pentaksil, fenomenalna igra.
Sto se tice "lose" optimizacije, postoji veoma delotvorno resenje:
Nvidia Control Panel >> ukljucite Triple buffering i VSync (nebitno ako je VSync u samoj igri ukljucen, nesto je izbagovan, mora preko Control Panel-a).Threaded Optimisation je po difoltu na off i tako mora da ostane.
Igra posle ove "intervencije" jednostavno leti na 60 fps, nema kocenja, seckanja itd. (moze se cak reci da je optimizacija odlicna ).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 6:09   #52
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: SOMA

GOG verzija je resila vecinu problema, ali eto male sugestije, sto da ne Tek kada pocne da radi dobro primeti se da grafika i nije nesto, ali posluzice Zato je dizajn za cistu 10-ku
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 20:12   #53
melek
Banned
 
Član od: 20.7.2009.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 98
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Kao velikog ljubitelja penumbre i amnezije moram da priznam da me je ova igra bas razocarala.
Ne dopada mi se sto igra dosta podseca na doom 3 ( mracni koridori,terminali ),bioshock ( podvodni ambijent,roboti koji su preslikani big daddy ),dead space,ovo su sve odlicne igre,ali ocekivao sam nesto originalno.
Meni igra uopste nije strasna,cak mi je i na momente veoma dosadna.
Spoiler za Najgore od svega je:
ona je**** senka koja juri glavnog lika u theta labs od koje je maltene nemoguce pobeci,uvek vas cuje,uvek zna gde ste,brza je od vas,jednostavno ne mozete se je otarasiti i na miru istrazivati okolinu i shvatiti pricu citajuci dokumente i slusajuci one aparate sa audio logovima.Je*** igru gde ja stalno moram da bezim od necega i propustim polovinu sadrzaja u igri

Ipak su prve dve penumbre i prva amnezija remek delo za ovo.
melek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2016, 21:20   #54
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: SOMA

"Je*** igru gde ja stalno moram da bezim od necega i propustim polovinu sadrzaja u igri"

U tom delu nema sta da propustis, samo treba da prodjes, i to nije pola igre. Inace i u Ameneziji stalno bezis od necega. Tako da ne vidim sta se cudis odjednom?!

Meni je SOMA zanimljivija i bolja od Amnezije.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 0:36   #55
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke

U tom delu nema sta da propustis, samo treba da prodjes, i to nije pola igre. Inace i u Ameneziji stalno bezis od necega. Tako da ne vidim sta se cudis odjednom?!
To sam i ja hteo da kazem, u Amneziji ne smes iz ormara da izadjes da procunjas malo, a ovde je sad problem u ona tri-cetiri slucaja gde te juri nesto Ja sam SOMA istrazio uzduz i popreko, bez ikakve jurnjave (osim mozda u onom zadnjem delu)
Jos ovo preslikani Big Daddy, ne znam samo koja je to slicnost ovde, osim to sto su neki
Spoiler za Mali spojler:
hibridi

(mada i citava prica tu je potpuno razlicita)



Takodje, taj deo o kojem pricas je meni bila nevidjeno prost, imao sam prilike sve da israzim. Postoje nacini da se pobegne, bez vecih problema. Kao sto sam rekao, postoji mnogo veci "lepak" u igri, ali nema mnogo istrazivanja tu.
Igra ni meni nije bila preterano strasna, plus ove igre je u (po meni) mnogo vecim i komplikovanijim stvarima.

Ali, naravno, moje misljenje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 1:05   #56
melek
Banned
 
Član od: 20.7.2009.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 98
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
To sam i ja hteo da kazem, u Amneziji ne smes iz ormara da izadjes da procunjas malo, a ovde je sad problem u ona tri-cetiri slucaja gde te juri nesto Ja sam SOMA istrazio uzduz i popreko, bez ikakve jurnjave (osim mozda u onom zadnjem delu)
Jos ovo preslikani Big Daddy, ne znam samo koja je to slicnost ovde, osim to sto su neki
Spoiler za Mali spojler:
hibridi

(mada i citava prica tu je potpuno razlicita)



Takodje, taj deo o kojem pricas je meni bila nevidjeno prost, imao sam prilike sve da israzim. Postoje nacini da se pobegne, bez vecih problema. Kao sto sam rekao, postoji mnogo veci "lepak" u igri, ali nema mnogo istrazivanja tu.
Igra ni meni nije bila preterano strasna, plus ove igre je u (po meni) mnogo vecim i komplikovanijim stvarima.

Ali, naravno, moje misljenje.
Kazes da si somu istrazio uzduz i popreko i da si jurnjavu imao tek na kraju igre ako sam razumeo.
Spoiler za pitanje:
Kako si uspeo da predjes onaj deo gde treba da resetujes nekakav ruter,i u trenutku resetovanja senka se stvori pored tebe,i taj deo jednostavno ne moze da prodje bez jurnjave.Gledao sam prelaze na tjubu u theta labs i maintance i ima bas mnogo jurnjave,uopste mi nije jasno kako si ti taj deo uspeo da predjes bez jurnjave?

Dobro,preterao sam kada sam rekao da su preslikani big daddy ali definitivno lice

Kada vec pominjete amneziju meni je atmosfera u toj igri bila mnogo bolja,manje jurnjave,bolja glasovna gluma,strasnija,bolja muzicka podloga.
Meni su oni delovi u soma kada izlazis napolje i setas po dnu okeana nevidjeni smor.
Ovo je samo moje misljenje,nemojte da me ubijete
melek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2016, 18:14   #57
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: SOMA

1. Soma na mtc-u ima za samo jedan poen nizu prosecnu ocenu od Amnezije, ali zato 20 recenzija vise (u SK-u Soma je dobila vecu ocenu od Amnezije).

2. Amnesia je vise horor, inspirisan Lavkraftom; dok je Soma vise egzistencijalisticki SF (sa horor elementima) inspirisan radovima Filipa K. Dik-a. Tako da nisu bas za direktno poredjenje iako dolaze od istog developera.

3. Prigovarati igri da nije originalna nije na mestu. Doom 3, Bioshock, Dead Space.. nisu izmislili mracne koridore, panele, podvodni svet, steampunk robote, itd. Isto tako, Amnesia nije izmislila ukleti zamak kao setting.

Skroz je u redu sto ti se igra ne svidja, ali objasnjenja zasto je to tako su ti losa..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2016, 2:17   #58
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: SOMA

Uz Firewatch, najbolja glasovna gluma u poslednjih nekoliko godina. Fenomenalno, i gluma i scenario. Ni atmosfera nije nista slabija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Lex987 (28.3.2016)
Stara 3.4.2016, 22:10   #59
Molder2288
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Igrao sam danas oko 3 sata. Da nema ovoliko pohvala i da svi ne pricaju kako je dobra prica i zavrsetak verovatno bih je batalio jer mi je repetitivna
Spoiler za Radnja do sada:
kreni od stanice A do stanice B, na tom putu ce ti se vozilo pokvariti i neces stici, hodaj po dnu okeana dok ne stignes, izbegni cudoviste u novoj stanici, osposobi novo vozilo i ponovo u krug

Moram da pohvalim glasovnu glumu koja je odlicna.
Molder2288 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2016, 10:29   #60
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: SOMA

Fantasticna igra, atmosfericna sa inteligentnom pricom, bas onakva igra kakve su igre i trebale da budu. Ne znam cemu kritike za grafiku meni je sasvim zadovoljavajuca, zauzece vram mi je 2.3 ko ima manje od 3gb na grafickoj moze da iskusi kocenje tj stuttering to je neizbezno.Drago mi je da sam naleteo na recenziju u sk i resio da je probam zato sto je sve odradjeno maximalno ne vredjajuci inteligenciju igraca i ne vukuci te za ruku. Nedostatak ikona, tj minimalisticki odredjen interfejs je nesto sto bi trebalo da postane standard. Odusevljen sam.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
maticna do 9 soma Amper94 Šta da kupim? 9 5.7.2013 20:55
nov računar za 40-50 soma vilor ŠDK - Osnovne komponente 1 8.11.2012 11:06
Koji kuler za soma i po? Morandi ŠDK - Ostale komponente 23 22.2.2010 11:18
20 soma --plafon-- Miki-Car Šta da kupim? 2 6.1.2010 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com