Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2007, 22:03   #21
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Najbitnije je da se stavi CPU core na dynamic jer je dobitak u performansama najznacajniji.
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 22:06   #22
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Sto se tice pokretanja Ripper-a, nisam znao da je bas ovoliko lako, barem u mom slucaju. Prostudirao sam malo ovu stranicu na kojoj je detaljno opisan setup. Medjutim u njemu se koristi VDMSound koji ja nikako ne mogu da namestim da radi na mojoj masini. VDMSound sluzi za emuliranje VESA moda (odnosno grafike visoke rezolucije u DOS-u), kao i za emuliranje zvucne kartice. Umesto toga, ja sam koristio DosBox (DOS emulator) i dFend (okruzenje za lakse konfigurisanje DosBox-a).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2007, 22:07   #23
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Ovako je tekao moj setup:

1. Posto igra zauzima 6 CD-a, od svakog sam napravio image i mountovao sam prvi CD pomocu Alcohola 120%.

2. Pored DosBox-a i dFend-a, potrebna su vam jos i dva patcha za Rippera, 1.03 i 1.05 patch. Ovi patchevi uklanjaju par bagova u igri i sadrze .bat fajlove koji olaksavaju startovanje instalacije, setup-a i igre na novijim grafickim karticama. Ako gore pomenuti linkovi ne rade, skinite patcheve sa GameSpot-a (potrebna je registracija na sajt, koja je naravno besplatna).

3. Raspakujte 1.03 patch u folder gde ce se Ripper po defaultu instalirati, a to je "C:\RIPPER". U taj isti folder raspakujte 1.05 patch i uradite overwrite istih fajlova.

4. Vreme je da se pokrene instalacija. Mountujte prvi CD i startujte dFend. Kreirajte novi profil sa sledecim podesavanjima: Game EXE vam je "C:\Ripper\INSTALLV.bat" (jer prvo moramo instalirati igru), stiklirajte "Auto lock mouse", izaberite 16mb ram-a (enable XMS, EMS i UMB), cpu cycles za pocetak 12000, za zvuk izaberite SAMO Soundblaster, GUS emulaciju iskljucite, kao drajv mountujte C:\, kao CD mountujte image sa igrom i izaberite "Start fullscreen".

5. Pokrenite emulaciju i ako sve prodje kako treba pojavice se instalacioni skrin Ripper-a. Ostavite default path za instalaciju (C:\RIPPER). Po zavrsetku instalacije ne bi bilo lose da izadjete skroz iz DosBox-a.

6. U dFend-u stavite sada da vam je Game EXE "C:\Ripper\RIPPERV.bat", a Setup EXE "C:\Ripper\SETUPV.bat". Pokrenite setup, koji ce odmah detektovati zvucnu karticu. Kliknite na save da biste potvrdili podesavanja, ako kliknete na test moguce je da ce vam zakucati setup! Slede podesavanja CD read speed koji ostavite po defaultu. Tu nece biti problema jer vam je CD zapravo image na hard disku kome se brzo pristupa. Sto se video kvaliteta tice, to vec zavisi od vase masine i da li cete igrati u fullscreen-u ili prozoru. Ako izaberete low iskusicete menjanje rezolucije pri pustanju filmovanih sekvenci sto se odrazava malim delay-em ako igrate fullscreen ili menjanjem velicine prozora (jako annoying) ako igrate u prozoru. Ni ovde nije preporucljivo koristiti opciju test, jer setup moze da zakuca. Stavite zapocetak low i idite na save.

7. Iz dFend-a sada pokrenite igru i ako sve prodje kako treba krenuce intro. Cycles vam je na 12000, povecavajte ga dokle se isplati povecavati ga. Ako vam stuca video ili zvuk, probajte sa hires videom u setup-u, ali celu emulaciju da pokrenete u prozoru. Experimentisite sa emulatorom i sa setup-om i nadjite optimalne rezultate za vasu masinu.

Happy Rippering
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
DeCoy (18.4.2007), GaleOm (17.3.2008), ktulu (24.4.2007)
Stara 24.4.2007, 22:50   #24
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Wow, nabavio igru pre nekoliko meseci i nikako da probam da je instaliram .
Evo probao sam na novom DosBox-u 0.70 i radi savrseno, ali samo sa ovim REAPERV.BAT jer je disabled Vesa 2.0 support sa komandom /V. Bez toga igra mi trazi Vesa 2.0 al mrzi me da trazim drajver a izgleda da ovako radi sasvim ok .
Anyway, odusevio sam se kad sam cuo pesmu u intro-u, Blue Oyster Cult - Don't Fear the Reaper! Strava pesma, sigurno ste naleteli na nju ako ste igrali Prey (trenutak kada vas kidnapuju vanzemaljci) .
Ripper deluje bas cool, poceo sam malo da igram, Christopher Walken je bas lik .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 23:21   #25
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: The Ripper

Molio bih vas da prestanete! Rippera nisam igrao, a treba da diplomiram.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 13:55   #26
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Anyway, odusevio sam se kad sam cuo pesmu u intro-u, Blue Oyster Cult - Don't Fear the Reaper!
Vise mi se svidja verzija u izvedbi H.I.M-a
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 21:53   #27
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom

Konacno sam i nabavio(zahvaljujuci Pattonu i DeCoy-u ) i poterao igru-malo je reci da je fenomenalna
Mada,u gornjem uputstvu je Patton malo zbrkao redosled
Potrebno je prvo prebaciti zadrzaj prvog cd-a(ili image-a)u neki folder po izboru i onda izvrsiti patch-ovanje sa pomenutim patch-evima koje treba kopirati u INSTALL folder sa cd-a i aktivirati ih(logicno,prvo 1.03 pa 1.05)
Tek posle toga treba pokrenuti instalaciju po uputstvu koje je ostavio prijatelj Patton(INSTALLV.BAT i SETUPV.BAT se nalaze u pomenutom INSTALL folderu)
Ako se ne patch-uje,instalacija uopste nece poceti zbog VESA drajvera sto btw patch dodaje(INSTALLV.BAT i SETUPV.BAT )
Posle ovoga je dovoljno postupiti po uputstvu,mount-ovati cd i startovati igru iz instalacionog foldera sa RIPPERV.BAT(kopiran sadrzaj cd-a moze slobodno da se obrise )
Inace,stavio sam broj cycle-ova na 25000 i to dynamic i sve radi ako podmazano(sa manjim brojem(oko 20000)cycle-ova i normal vrednoscu je malo seckalo)
CPU je Celeron na 3,2GHZ tako da

E i jos nesto!
Da li neka dobra dusa poseduje Svet Igara u kome je bio sjajan opis Rippera(Slobodan Macedonic)
Ako ima-mogao bi da bude dobar i skenira tu stranu ili dve i da mi se javne na pm
Ja sam nazalost taj SI izgubio-tacnije,pozajmio sam ga jednom davno nekim dripcima koji mi ga nikad nisu vratili-zaturili ga negde

Poslednja ispravka: DeCoy (28.8.2007 u 12:01)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 2:53   #28
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Dzaba VESA mod kada treba imati nepostojece DOS VESA drajvere koji su bili hit sredinom 90-tih
Doduse tu je VDM Sound,ali doticnog je pregazilo vreme(zadnja verzija je iz 2003 godine),a i nacin konfigurisanja nisam uspeo da provalim uopste-cini mi se da je,pak,krajnje komplikovan
Nije mi jasno zasto i DosBox nema ugradjenu VESA emulaciju-jer je grafika koju emulira S3 Savage sa 4MB
Pokretanje naslova pod DosBox-om koji ne rade pod XP-om ima svoju cenu-bilo da se koristi VESA ili standardna grafika,video sekvence ce uvek biti losije pod DOS-om jer se koristi paleta od 256 boja umesto full 16-bitne koja dolazi uz Win 95 i sve cari koje je tad nudio novopristigli DirectX
Za detaljnije informacije konsultovati sjajni Vogons forum

Poslednja ispravka: DeCoy (28.8.2007 u 12:01)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 2:20   #29
zike
Novi član
 
Član od: 26.1.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Instalacija je u mom slucaju bila jako lagana, pokrene se setup.exe sa vdms i kasnije ripper.exe takodje sa vdms i radi. Jedino je potrebno pri konfigurisanju vdms-a ukljuciti low level podrsku za mscdex.

Ali, imam drugi problem. Lokacija "Falconetti's safehouse", tj. tamo gdje se Twig nalazi, se ne pojavljuje na mapi, tj. ne mogu da je izaberem iako sam uradio sve potrebne radnje (probao sam da doslovno pratim dva razlicita walkthrough-a i nista). Zato, ako neko moze da mi posalje savegame dok se nalazi na toj lokaciji ili na pocetku Act 2 da se ne nerviram vise. Mejl:
Kod:
kolufild@gmail.com
Hvala ljudi!

P.S. E da, probao sam sve kombinacija patcheva: bez patcha, samo 1.03, samo 1.05 i oba, kao i reinstall.

Poslednja ispravka: DeCoy (28.8.2007 u 12:00)
zike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 17:09   #30
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Ovog vikenda sam u fazonu da ozivljavam stare teme o FMV avanturama

Evo kako je to izgledalo davne 1996:

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=FYbAWZ8yPks

Intro:
http://www.youtube.com/watch?v=QHGcbITFC6A&NR=1
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Covenant (16.3.2008)
Stara 24.8.2008, 4:18   #31
kostas85
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kostas85 Slanje poruke preko AIM-a korisniku kostas85 Slanje poruke preko MSN-a korisniku kostas85 Slanje poruke preko Yahooa korisniku kostas85 Slanje poruke preko Skypea korisniku kostas85
Određen forumom Re: The Ripper

Citat:
zike kaže: Pregled poruke
Instalacija je u mom slucaju bila jako lagana, pokrene se setup.exe sa vdms i kasnije ripper.exe takodje sa vdms i radi. Jedino je potrebno pri konfigurisanju vdms-a ukljuciti low level podrsku za mscdex.

Ali, imam drugi problem. Lokacija "Falconetti's safehouse", tj. tamo gdje se Twig nalazi, se ne pojavljuje na mapi, tj. ne mogu da je izaberem iako sam uradio sve potrebne radnje (probao sam da doslovno pratim dva razlicita walkthrough-a i nista). Zato, ako neko moze da mi posalje savegame dok se nalazi na toj lokaciji ili na pocetku Act 2 da se ne nerviram vise. Mejl:
Kod:
kolufild@gmail.com
Hvala ljudi!

P.S. E da, probao sam sve kombinacija patcheva: bez patcha, samo 1.03, samo 1.05 i oba, kao i reinstall.
I ja sam imao slični problem. Fora je da moraš bukvalno da rešiš sve zagonetke i da razgovaraš sa svim ljudima da bi se otvorila lokacija Falconetti's safe house. Konkretno, ja nisam razgovarao sa doktorom u bolnici.

Inače, VDM sound iz mog iskustva ne radi u Vista-i. Ja sam Ripper-a instalirao uz pomoć Dos Box-a. Pošto prijavljuje grešku u vezi sa VESA driver-ima, neophodno je pre instalacije same igre instalirati Patch 1.05 u folder C:\Ripper, pa nakon toga instalirati igru uz pomoć installv komande. Nakon toga, igra radi kao sat!

Pozdrav!

Poslednja ispravka: kostas85 (24.8.2008 u 4:22) Razlog: unos informacije u vezi sa instalacijom
kostas85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 17:04   #32
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Mozda nekome zatreba

Spoiler za Ultra sega mega walkthrough:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=FFE0CC7556069CF6
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
N_i_k_o_l_a (14.1.2009)
Stara 14.1.2009, 1:43   #33
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

ovakve igre sam obozavao jel ima nesto slicno i za harvestera?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 20:54   #34
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Patton, imam pitanje u vezi instalacije, pomagaj! Posto ranije nijesam koristio... Da li su potrebna neka podesavanja za DosBox i dFend, ili konfigurisanja... Prije pocetka instalacije?
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 21:06   #35
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: The Ripper

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Patton, imam pitanje u vezi instalacije, pomagaj! Posto ranije nijesam koristio... Da li su potrebna neka podesavanja za DosBox i dFend, ili konfigurisanja... Prije pocetka instalacije?
Nista specijalno... meni je igra radila sa defaultnim podesavanjima. Ne secam se tacno koja mi je zvucna bila ukljucena, dal SB, dal GUS ili obe, pojma nemam. Eventualno treba da nastelujes Cycles po potrebi. Isprati postupak instalacije koji sam opisao u postu #23.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2021, 16:59   #36
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Ripper igra koja je davno davno trebalo da dobije GOG izdanje ili nešto slično, mislim nikad nije kasno ali to se do danas nije desilo a sada već ima 25 godina od izlaska ove igre i sećam se i opisa u Svetu Igara 14 koje ujedno bilo i poslednje od strane Sveta Kompjutera. Čak i da jednog dana ova igra dobije svoje remasterizovano izdanje verujem da bi ona izgledala odlično u visokoj rezoluciji i slično ako je tako nešto moguće izvesti danas, ja sam neko opet ko bi rado preferirao originalno GOG izdanje i da se iskusi onako u ono vreme kad je igra izašla sad sve zavisi kako ko preferira. Zanimljivo mi je danas kako su forumaši u ovoj temi čačkali putem XP i DOSBoxa kako bi pokrenuli samu igru. Što se tiče same igre ona nije bila samo avantura već je bila mešavina različitih žanrova od svega po malo, takodje radnja je smeštena u budućnosti 2040 i ima taj cyberpunk vajb Blade Runner stil i naravno impresivna glumačka postava medju njima i Kristofer Voken koji lik.



Ripper - Video Game Trailer Long Version (1996) PC MS-DOS



Opis iz Svet Igara 14
http://retrospec.sgn.net/users/tomca...6&all=SI_96_06
http://retrospec.sgn.net/users/tomca...7&all=SI_96_06
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2021, 17:14   #37
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Ripper

Plus Kristofer Voken



Ripper - Christopher Walken Opening Scene
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB! polarnimeda Video/TV softver 30 12.10.2007 23:54
dvd to mp3? pavlaka Aplikativni softver 4 21.6.2006 14:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com