Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2005, 20:37   #1
chox
Novi član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kikinda,Vojvodina
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku chox Slanje poruke preko AIM-a korisniku chox Slanje poruke preko MSN-a korisniku chox Slanje poruke preko Yahooa korisniku chox
Određen forumom Vise mesta na hard disku

Naime,moj hard je izuzetno mali (5 GB) ali sam na njega ipak uspeo da stavim Win XP i SP2,i da mi ipak ostane nesto slobodnog prostora.E sada,da li bi mogao jos nekako da smanjim folder u kome je instaliran Xp?kojekakvim trikovima,brisanjem sam uspeo da sam win xp smanjim na nekih 1,5 gb,zajedno sa SP2.

P.S. Ako nemate nikakvu ideju,objasnite mi kako bi mogao najlakse da pored ovog harda ugradim jos jedan (polovan ili nov).Nemam bas mnogo iskustva oko hardvera,pa bi mi dobro dosle neke slike koje pokazu kako to sve treba da se poveze i uradi.poz1
chox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2005, 21:12   #2
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Prvo kupi neki hard pa cemo lako da ti objasnimo...
BTW. Pazi koju plocu imas da bi znao kakav hard ti pasuje posto pretpostavljam da je u pitanju neki stariji komp...

A kako da smanjis prostor Win-a? Pa mogao bi da iskljucis System Restore (sto bas i nije pozeljno) a mozes i da kompresujes fajlove koje ne koristis...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2005, 0:13   #3
KIBLA`s
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Sabac-Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku KIBLA`s
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

sfc /purgecache kucaj u run
ovo moze da ti pomogne
pomocu ovoga mozes da smanjis velicinu WIN direktorijuma
a posto imas samo 5 GB zauvar je svaki b
KIBLA`s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2005, 1:28   #4
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
chox kaže:
P.S. Ako nemate nikakvu ideju,objasnite mi kako bi mogao najlakse da pored ovog harda ugradim jos jedan (polovan ili nov).Nemam bas mnogo iskustva oko hardvera,pa bi mi dobro dosle neke slike koje pokazu kako to sve treba da se poveze i uradi.poz1
Ako je takva situacija onda je najbolje da ne cackas sam vec odnesi kuciste u firmu gde budes kupio hard i nek ti ga oni ugrade.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2005, 0:49   #5
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
chox kaže:
Naime,moj hard je izuzetno mali (5 GB) ali sam na njega ipak uspeo da stavim Win XP i SP2,i da mi ipak ostane nesto slobodnog prostora.E sada,da li bi mogao jos nekako da smanjim folder u kome je instaliran Xp?kojekakvim trikovima,brisanjem sam uspeo da sam win xp smanjim na nekih 1,5 gb,zajedno sa SP2.
Koja je mašina u pitanju? Recimo, install 98-ice zauzima samo 200mb (a može i to da se steše)... A za još veću uštedu... Pa mislim da možda jedan od business card Linuxa mogu da stanu na 50-70 Mb.

Citat:
chox kaže:
P.S. Ako nemate nikakvu ideju,objasnite mi kako bi mogao najlakse da pored ovog harda ugradim jos jedan (polovan ili nov).Nemam bas mnogo iskustva oko hardvera,pa bi mi dobro dosle neke slike koje pokazu kako to sve treba da se poveze i uradi.poz1
Zašto izmišljati toplu vodu...
http://www.5starsupport.com/tutorial/hdrive.htm
http://www.romulus2.com/articles/gui...tallhdd1.shtml

U Mikru su nekad davno prenosili foto priču o podešavanju i instalaciji raznih uređaja... Mislim to je vrlo jednostavna stvar i brzo ćeš naučiti.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2005, 21:28   #6
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Ne razumem zasto je System Restore rizicna opcija. On samo sluzi za gluposti i moze lako da pokvari racunar. Eto ja jedanput resio da ga vratim, a on mi na kraju prijavio da ne moze da ga vrati i onda nisam mogao da ukljucim system. Moram sam u safe modu da ga reinstaliram... Svim korisnicima pozeljno da iskljuce System Restore, ionako za nista ne sluzi i samo zauzima mb-e
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2005, 23:22   #7
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
vladale kaže:
Ne razumem zasto je System Restore rizicna opcija. On samo sluzi za gluposti i moze lako da pokvari racunar. Eto ja jedanput resio da ga vratim, a on mi na kraju prijavio da ne moze da ga vrati i onda nisam mogao da ukljucim system. Moram sam u safe modu da ga reinstaliram... Svim korisnicima pozeljno da iskljuce System Restore, ionako za nista ne sluzi i samo zauzima mb-e
Meni je nekoliko puta bas pomogao. Jes' da je napravljen suntavo kao i svaka M$-ov program ali sluzi svrsi... a sto se tice mesta, moze da se smanji mesto koje ce da zauzima...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2005, 2:06   #8
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
vladale kaže:
Svim korisnicima pozeljno da iskljuce System Restore, ionako za nista ne sluzi i samo zauzima mb-e
Ne znam baš... Posle kratkog iskustva sa Win Me (pre par godina) naučio sam da cenim system restore. Ne smeta mi ovako i zato ga ne isključujem. Ni ne osećam ga u normalnom radu.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2005, 11:34   #9
chox
Novi član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kikinda,Vojvodina
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku chox Slanje poruke preko AIM-a korisniku chox Slanje poruke preko MSN-a korisniku chox Slanje poruke preko Yahooa korisniku chox
Talking Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
bobzilla kaže:
Koja je mašina u pitanju? Recimo, install 98-ice zauzima samo 200mb (a može i to da se steše)... A za još veću uštedu... Pa mislim da možda jedan od business card Linuxa mogu da stanu na 50-70 Mb.



Zašto izmišljati toplu vodu...
http://www.5starsupport.com/tutorial/hdrive.htm
http://www.romulus2.com/articles/gui...tallhdd1.shtml

U Mikru su nekad davno prenosili foto priču o podešavanju i instalaciji raznih uređaja... Mislim to je vrlo jednostavna stvar i brzo ćeš naučiti.
Cekaj gde mogu da se nadju ta foto uputstva iz Mikra na netu?mora da imaju to negde u svojoj arhivi...
chox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2005, 12:10   #10
bole
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

@chox

Probaj program XPLite, verzija 1.6, samo prije upotrebe detaljno procitaj help... Mozes mnogo prostora da ustedis ako znas sta mozes da iskljucis.

P.S. nemoj pokusati skidati internet explorer, kada sam to uradio tek sam shvatio koliko programa i ostalih gluposti koristi njegov engine

pozdrav
bole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2005, 15:44   #11
chox
Novi član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kikinda,Vojvodina
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku chox Slanje poruke preko AIM-a korisniku chox Slanje poruke preko MSN-a korisniku chox Slanje poruke preko Yahooa korisniku chox
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

jel znas ti sta treba a sta ne treba da se izblise ili iskljuci?ne snalazim se bas najbolje sa tim pa se plasim da ne zaje8em nesto...
chox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2005, 17:49   #12
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Inace, ukoliko ti treba vise mesta mozes skinuti Windows Washer meni je nakon prvog ukljucivanja skinuo 600 nepotrebnih mb-a.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 22:45   #13
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

s obzirom da ti je hard samo 5gb ne razumem kakvu mashinu to imash kada si instalirao XP sa SP2najpametnije je 98 ica
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2005, 0:20   #14
fazza
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 132
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 133 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fazza
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
vladale kaže:
Ne razumem zasto je System Restore rizicna opcija. On samo sluzi za gluposti i moze lako da pokvari racunar. Eto ja jedanput resio da ga vratim, a on mi na kraju prijavio da ne moze da ga vrati i onda nisam mogao da ukljucim system. Moram sam u safe modu da ga reinstaliram... Svim korisnicima pozeljno da iskljuce System Restore, ionako za nista ne sluzi i samo zauzima mb-e
Potpuno se slazem! System restore je tako loshe uradjena stvar koja praktichno nichemu ne sluzi, a moze i da napravi probleme. Pre sam ga koristio zbog nekih problema sa DivX codec-om, a onda sam skontao da mi je napravio vishe shtete nego koristi i iskljuchio sam ga jednom za svagda!

Em shto zauzima prostor na disku (danima sam se pitao gde mi je otishlo 3 giga prostora i onda skontao da je to napravio system restore ), em shto usporava sistem, a ako radish system restore moze da se desi da neki fajlovi nestanu (iako ne bi trebalo) ili da se gomila fajlova preimenuje... Strashno!

Poslednja ispravka: VojaM (6.11.2005 u 14:20)
fazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 23:20   #15
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Ovaj...a gde se iskljucuje system restore.... Control panel\... I da mi ustreba verovatno ne bi znao da ga iskoristim
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 23:28   #16
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
dzambo kaže:
Ovaj...a gde se iskljucuje system restore.... Control panel\... I da mi ustreba verovatno ne bi znao da ga iskoristim
Desno dugme na My Computer->Properties->System Restore pa podesiš za svaki drajv posebno.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 0:05   #17
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
fazza kaže:
Potpuno se slazem! System restore je tako loshe uradjena stvar koja praktichno nichemu ne sluzi, a moze i da napravi probleme. Pre sam ga koristio zbog nekih problema sa DivX codec-om, a onda sam skontao da mi je napravio vishe shtete nego koristi i iskljuchio sam ga jednom za svagda!

Em shto zauzima prostor na disku (danima sam se pitao gde mi je otishlo 3 giga prostora i onda skontao da je to napravio system restore ), em shto usporava sistem, a ako radish system restore moze da se desi da neki fajlovi nestanu (iako ne bi trebalo) ili da se gomila fajlova preimenuje... Strashno!
Tako sam i ja mislio pa sam se opekao kad mi je trebao. SyS Restore moze cesto da pomogne ali prosecni Srbin vise voli format c:

Prvi put cujem da sys res moze da *****e codece...

Prostor zauzima na disku koliki mu ti das, a kao sto mu ime kaze system restore vraca celu sliku sistema na prethodno vreme, pa i brise fajlove koji nisu postojali. Naravno, ti mozes da iskljucis sys res na particiji na kojoj su ti vazni fajlovi
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 0:12   #18
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Citat:
Chivan kaže:
Desno dugme na My Computer->Properties->System Restore pa podesiš za svaki drajv posebno.
Thx. Inace kako se vraca system na prethodno stanje?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2005, 0:34   #19
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Preko start menija udjes u System Restore. Dalje ces se sam snaci....
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 15:29   #20
jdusan
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 54
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Vise mesta na hard disku

Slazem se sa Reloder-om. Postoje razlozi i za i protiv sys restore, ali je svakako vise onih za. Bitno je samo izvagati i odluciti koji su ti bitniji.
- oduzima prostor HDDa
- oduzima resurse racunara u odredjenim trenucima
- zezne sistem u slucaju lose izabrane povratne tacke
ali i
- posao za koji bi trebalo par sati (nekad i vise) zezanja zavrsi za 5 minuta.
Moje misljenje je da ga svakako treba ostaviti ukljucenog za izuzetne slucajeve a ne za igranje sa povratnim tackama i eksperimentisanje.
jdusan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com