Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2008, 12:27   #1
djlabat
Novi član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Atomic Bomberman - IPX na Internet

Moji drigari i ja želimo da igramo legendarnog Atomic Bomberman-a preko interneta. Da li je to moguće, a da ne ide preko nekog game-servera (kao što su npr. kali, ten, itd.). Znači nas 3-ica se dogovorimo da jedan od nas bude server, a da mu se ostali pridruže.

Video sam na internetu da ljudi su to pokušavali... da iskoriste IPX (mrežni protokol) preko GIT-a (?) ili VPN (Virtual Private Network)... ali nisam uspeo da pronađem da je nekome uspelo.

Ako ima takvih ovde, da je na bilo koji način uspeo bio bi mu Veeeeeooooma zahvalan ako bi to svoje iskustvo podelio sa nama.

BTW ako je neko pokušao i preko modema, voleo bih da znam kakvi su rezultati.

THNX unapred!
djlabat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 15:38   #2
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Atomic Bomberman - IPX na Internet

Ste probali hamachi? On simulira LAN mrezu preko interneta... Imas vise tema o tom programu.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2009, 20:31   #3
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Atomic Bomberman - IPX na Internet

Da ne otvaram temu, da li zna neko da li radi Atomic na XPu posto ocigledno ne radi na Visti. Ili moram da sklapam nesto sto imam u fiocu tipa AMD 300Mhz i tako to...
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 21:10   #4
cacafaca
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Atomic Bomberman - IPX na Internet

Citat:
djlabat kaže: Pregled poruke
Video sam na internetu da ljudi su to pokušavali... da iskoriste IPX (mrežni protokol) preko GIT-a (?) ili VPN (Virtual Private Network)... ali nisam uspeo da pronađem da je nekome uspelo.
Ja sam pokusao sa drugom preko Hamacija i nismo uspeli. Ali ne znam da li smo sve lepo podesili. Uglavnom ja imam 2 racunara, od kojih je jedan bez monuitora i upravljam sa njim preko Remote Administratora ili Remote Desktop-a. Tako sam pokrenuo igru na oba racunara. Na ovom bez monitora sam stavio da je server a ja sam otisao u JOIN opciju i pokazao mi se drugi racunar. E stvar je samo sto ne vidim dalje sta treba. Inace na moja oba racunara imam instaliran Hamaci LAN adapter i na oba sam instalirao IPX protokol, a kada sam to uradio instalirao mi se IPX protokol i za moju mreznu karticu u racunaru. Tj. na oba racunara. Jos sam video na netu da treba da se postavi redosled adaptera u Control Panel>Network Connections>Advanced>Advanced Settings. Prvi u redu od adaptera treba da bude Hamaci, zatim vas mrezni adapter tj. mrezan karta. Zatim treba da se stavi da je IPX protokol ispred TCP protokola, tj. da je prioritetniji.

E sada da li je to sve, to cu da viidm kada drug i ja budemo imali malo vremena da proteramo to preko Hamacija.
cacafaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 13:53   #5
djlabat
Novi član
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Atomic Bomberman - IPX na Internet

www.jakkajak.blog.cz
djlabat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti internet stranicu Bozidar Web dizajn 34 28.2.2010 11:51
Internet na drugom racunaru Bojan Jeremic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 2.3.2008 22:49
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Kako da namjestim neku zastitu od konektovanja na internet. Auror Internet usluge 1 7.2.2007 3:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com