Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2007, 23:07   #1
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Problem sa CD-ovima...

Ovako imam Pioneer dvd/rw 110D i sa dvd diskovima nema problema,sve radi normalno,ali kada god ubacim neki obican CD bilo da li prazan,narezan ili nesto dr. komp odmah pocinje da radi usporeno!
U cemu je problem???
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 12:04   #2
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Takav je Pioneer 110D nisi ti jedini kome se to deshava, sa DVD diskovima radi odlicno, ali je mnogo probirljiv po pitanju obicnih CD-a, moze se desiti takodje da je u PIO modu i da treba da se postavi u DMA mod, ako je to slucaj Nero ce ti prijaviti to i ponuditi tu mogucnost.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 12:23   #3
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Ne znam kako da ga prebacim iz PIO moda ako jeste u njemu,ali nero mi nista do sad nije prijavio(imam Nero 7,mada cu verovatno instalirati neku raniju verziju jer ovaj jede memoriju)...Nego el moze nekako da se ispravi ovaj problem,mozda neki firmware???
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 13:12   #4
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Za pocetak pokreni nero info tool, i pogledaj, da li je rezac u DMA ili u PIO modu, ako je u PIO, onda pogledaj ovu temu

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=9149
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 13:17   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

I ja koristim Nero 7 (v7.0.82) i nikad nisam primetio neko usporenje sa njim cak i kad sam imao samo 256MB RAM, mada mozes i da isprobas neku stariju verziju 6xx, posto sam dosad primetio da Nero iz verzije 6xxx prijavljuje kad je rezac u PIO modu, a za sedmicu nisam jos uvek negde primetio to. mada bi bilo logicno da i sedmica na to skrece paznju. A da ga rucno prebacis nisam siguran kako treba, nadam se da ce se javiti neko ko zna. pozdrav.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 21:01   #6
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Isao sam na NEro info tool,pa u Configuration i pise DMA on,znaci nije problem u PIO modu...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 2:14   #7
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Onda je problem u njemu, mozda ce kasnije vremenom da se popravi dok se razradi (ako je nov naravno) narezi nekoliko kvalitetnijih CD-ova kod nekog druga na sto sporiju brzinu i pustaj ih sto vise, desava se to dok je nov i nerazradjen da teze ocitava, samo mi nije jasno na koji nacin ti usporava kompjuter, da li ti skroz zablokira ili samo uspori sve ostalo
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 2:26   #8
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Ma dvd rezac je star nekih 6 meseci,znaci razradjen...A usporava sistem,tak osto sve uspori,bukvalno sve...Otvaranje aplikacija,windows explorer,tj. sporo otvara prozore,ma sve...
A cim izbacim CD sve je OK,a vec sam napomenuo da sa dvd diskovima nema problema...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 2:34   #9
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Najjednostavniji nacin da provalis da li je problem u njemu ili negde u sistemu je da ga odneses kod nekog druga (ili bolje kod nekoliko njih) pa da vidis da li je i kod drugih isti sluchaj, ako jeste onda bi jedino upgrade firmware-a (ako uopste postoji) moglo da pomogne, nemam vishe ideja, Pozdrav.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 2:37   #10
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Pokusacu najpre sa firmwareom,pa ako ne uspe nosim kod drugova...
tnx.Pozdrav!
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 2:42   #11
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

E da ne otvaram novu temu, i ja imam slican problem, ali sa pioneer 109d. Sa dvd diskovima je sve ok, ali cim ubacim bilo koji prazan obican cd odma pocne da krci nenormalno, kao da zaista rezbari disk unutra, znaci strasne stvari. i tako je sa bilo kojim obicnim cd-om dok je sa dvd diskovima sve ok. Jel zna neko u cemu je fora
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 3:59   #12
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Problem sa CD-ovima...

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
E da ne otvaram novu temu, i ja imam slican problem, ali sa pioneer 109d. Sa dvd diskovima je sve ok, ali cim ubacim bilo koji prazan obican cd odma pocne da krci nenormalno, kao da zaista rezbari disk unutra, znaci strasne stvari. i tako je sa bilo kojim obicnim cd-om dok je sa dvd diskovima sve ok. Jel zna neko u cemu je fora
Imao sam isti problem sa istim uredjajem! Najveci fazon je bio kada sam ga nosio u servis na reklamaciju, mali pokvarenjak je lepo radio, bez "struganja" diskova, a cim sam ga doneo kuci poceo je da me ponovo pod*ebava! I to kao da je po onom cuvenom Marfijevom zakonu! I sada se iznerviram kada samo pomislim kako sam glup ispao u onom servisu, u ocima onog servisera, kao "ovaj momak pojma nema i sli.". Evidentno je bilo da je problem postojao, nije bilo vazno koji CD je bio unutra, Verbatim, Maxell, TDK, SONY, Smartbuy, glupi Princo pa i neki no name diskovi od 9.5 dinara, UVEK JE pravio problem.
A resio sam se bede tako sto sam uzeo Asusov model.

P.S. Znam da ovo nije od pomoci u resavanju tvog problema, ali sam samo hteo da skrenem paznju na to da se isti problem desio i kod mene, na istom uredjaju, mozda nekome bude od koristi kada bude odlucivao koji opticki uredjaj da uzme.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 10:41   #13
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Heh,izgleda svi imamo problema sa Pioneerom,znaci li to da sledeci put treba dobro razmisliti pre nego sto uzeti Pioneer,ili su svi nasi problemi reseni u izdanju 111D ili mozda pak 112D...
@ AMG dvd ti je stvarno mali pokvarenjak,a vrlo je moguce da bi se isto ponasao i moj da sam ga nosio u servis,srecom(da kucnem u drvo,heh)ne krci,samo usporava sistem kad ubacim obican CD(mozda nas strucnjaci Pioneera teraju da izbacimo obicne CD-ove nacisto iz upotrebe).

Nego el vi mislite da je pametno da ja preuzmem neki firmware sa sajta koji nije pioneerov,i da njime flashujem svoj dvd/rw,posto firmware na pioneerovom sajtu je poslednju put updateovan 26. maja 2006. i mislim da sam vec flashovao svoj dvd/rw tim firmwareom...!?

Poslednja ispravka: next (21.2.2007 u 12:14)
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 18:27   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Citat:
next kaže: Pregled poruke
Heh,izgleda svi imamo problema sa Pioneerom,znaci li to da sledeci put treba dobro razmisliti pre nego sto uzeti Pioneer,ili su svi nasi problemi reseni u izdanju 111D ili mozda pak 112D...
@ AMG dvd ti je stvarno mali pokvarenjak,a vrlo je moguce da bi se isto ponasao i moj da sam ga nosio u servis,srecom(da kucnem u drvo,heh)ne krci,samo usporava sistem kad ubacim obican CD(mozda nas strucnjaci Pioneera teraju da izbacimo obicne CD-ove nacisto iz upotrebe).

Nego el vi mislite da je pametno da ja preuzmem neki firmware sa sajta koji nije pioneerov,i da njime flashujem svoj dvd/rw,posto firmware na pioneerovom sajtu je poslednju put updateovan 26. maja 2006. i mislim da sam vec flashovao svoj dvd/rw tim firmwareom...!?
Probaj firmware sa ovog sajta:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Firm...x?DriveId=1300
pise da je od septembra 2006. to je najnovija verzija, i sto je najvaznije pise da je poboljsano citanje Cd-ova, Javi sta si uradio
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 0:59   #15
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Probaj firmware sa ovog sajta:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Firm...x?DriveId=1300
pise da je od septembra 2006. to je najnovija verzija, i sto je najvaznije pise da je poboljsano citanje Cd-ova, Javi sta si uradio
Na tom linku je firmware za 111D,a moj dvd.rw je 110D...
Skino sam FW sa cini mi se ipak pioneerovog sajta 1.41 ali iz nekog razloga nije hteo da radi,pise kao hardware not matched,pa sam onda instalirao 1.39,e sad ne mogu bas odmah da primetim,ali cini mi se da sad kao bolje radi,cini mi se da brze cita obicne diskovei da vise ne usporava onako sistem...
Pozdrav!
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 1:56   #16
BigBoi
Član
 
Član od: 9.10.2006.
Lokacija: Small Paris
Poruke: 57
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Imao sam isti problem, prvo sa Pioneer 110d, koji se posle dva firmware update-a oporavio i poceo raditi kako valja, ali je otisao sa starim kompom. Sada imam Pioneer 111d i pravi isti problem, sa dvd diskovima radi savrseno, cita cak i neke ostecene, ali kada ubacim cd, kao da je prazan. Updatevao sam ga na fw 1.29, ali sve po starom. Sreca, imam combo pored njega, pa neki cd i narezem...
BigBoi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 0:20   #17
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

I ja imam isti problem nece da primi prazan cd a i dvd a model je 111d a sa kojim uredjajem nema problema?
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 19:39   #18
darko90
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Lokacija: Bijeljina RS
Poruke: 172
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 25 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darko90
Određen forumom Re: Problem sa CD-ovima...

Imao sam i ja slican problem sa LG-om, kada ubacim cd\dvd sistem se nenormalno uspori, a sasvim slucajno sam ga resio. Rasklapao sam kompjuter da bi promenuo napajanje, i usput sam promenuo raspored uredjaja na IDE kablovima, na sledece (nesecam se bas najbolje za LGCDRW i Samsung): HardDisk primary master, Samsung Combo secondary master, LG-DVD-RW primary slave, LG-CD-RW secondary slave.
To je bilo pre godinu dana a LG CDRW sam prodao (najbolji rezac i citac ikiada sto sam u zivotu imao, citao i rezo je sve), i Samsung sam takodje prodao, najgori rezac\citac sto sam ikada u zivotu video... Da vam ne nabrajam zasto samo bi se iznervirao prisecajuci se glupih stvari, najmutaviji uredjaj...
darko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Smeshan problem sa Winamp-om Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 25.1.2007 14:01
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa Kaspersky-im djuka007 Zaštita 4 30.8.2006 11:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com