Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2011, 12:44   #181
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Apsolutno nije. To što si mislio da ćeš zapreminom nadomestiti toplotu koju generiše pumpa, to si se malko zeznuo u proračunu. Jednom će se i ta količina vode ugrejati, a onda će temperature početi da rastu. Svakako će proći mnogo više vremena nego u slučaju da koristiš samo 1-2 litra, ali to ti nije rešenje. Disipaciono telo je radijator, a ne rezervoar.
Znam da je radijator zadužen da hladi vodu u sistemu.
Kako bi ovo funkcionisalo: Potopna pumpa potopljena u rezervoar od 3l, radijator od yuga (kojeg hladi 140mm ventilator), a možda uspem da nabavim još jedan radijator od yuga i bude ih dva?

Poslednja ispravka: Qoozma (13.10.2011 u 14:57) Razlog: kapacitet rezervoara
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2011, 18:43   #182
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

Šta god budžio, ne moraš da se trudiš da ti zapremina rezervoara bude što veća. Neka bude dovoljna da pumpa stane u njega i da ti se uklapa u okruženje (da ne smeta, da slučajno ne zakačiš crevo i sl.). I gledaj da dodaš malo antikoroziva/antifriza, da ne bude baš čista destilovana voda, jer ćeš od sistema napraviti močvaru (alge prosto obožavaju toplu vodu).
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2011, 14:46   #183
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Probaću da sve spakujem u kućište, sem radijatora koji će se nalaziti na kućištu (u vertikalnom položaju).
Što se tiče rezervoara staviću ga na mesto za 5,25" uređaje, zapremine 1.5 - 1.7l.
1. Da li ću sa antifrizom da oštetim pumpu?
2. 90% destilovane vode i 10% antifriza ?
3. Ako bi kojim slučajem pravio na mašini WB, da li je dovoljno da kanalčići budu 5mm ?
4. Da li WB valja da ima veću površinu dna od poklopca procesora (5,5cm) ?
5. Sa čime se precizno buši bakar ? CNC mašina ?
6. Da li sme da se kombinuje bakar i pocinkovani materijal za WB ?

Poslednja ispravka: Qoozma (14.10.2011 u 18:11)
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 21:32   #184
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

1. Nećeš ako ne preteraš. U manjim količinama je čak i koristan za pumpu.
2. Ljudi uglavnom mešaju 20-25% antifriza sa destilovanom vodom. Zavisi i od samog antifriza koliko je koncentrovan, pa najbolje konsultuj uputstvo, ali nemoj preći ovu razmeru.
3. 5mm čega? Na koje dimenzije misliš? Duboki, široki...? Najbolje bi bilo da su što sitniji i da ih je što više. Ali zaista mislim da ti se pravljenje bloka ne isplati kad polovne možeš da nađeš za 1000din. ili čak i manje.
4. Sasvim irelevantno. U principu treba da nastojiš da se voda što duže zadrži u bloku da bi apsorbovala što više toplote, ali treba i naći pravu meru da blok ne postane previše restriktivan, pa da guši pumpu i usporava protok. Kažem ti, nije to uopšte tako jednostavno kako ti se čini.
5. Ne'am pojma.
6. Kombinacije metala treba izbegavati po svaku cenu. Nisam siguran kako cink reaguje sa bakrom u vodi, ali vremenom će se sigurno javiti korozija.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 22:09   #185
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

5. koristi se ova masina

pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2011, 18:42   #186
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

5. Pravljenje bloka od bakra CNC masinom je apsolutno neisplativo, zato sto ti gotovo niko to nece raditi besplatno... Imas u W**W** u Outlet vodene blokove za 800din...
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2011, 16:21   #187
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

#Rocker
Citat:
3. 5mm čega? Na koje dimenzije misliš? Duboki, široki...? Najbolje bi bilo da su što sitniji i da ih je što više. Ali zaista mislim da ti se pravljenje bloka ne isplati kad polovne možeš da nađeš za 1000din. ili čak i manje.
Da mislio sam na prečnik kanalčića.


#ivance95
Citat:
5. Pravljenje bloka od bakra CNC masinom je apsolutno neisplativo, zato sto ti gotovo niko to nece raditi besplatno... Imas u W**W** u Outlet vodene blokove za 800din...
Zato sam i pitao da li može sa CNC mašinom jer imam pristup pomenutoj (za dž).
A što se tiče vodenih blokova iz pomenute radnje, jedino ovaj Thermaltake od 700din.?


Koja je razlika, u W radnji košta 700din, a u G radnji 2700din.? Šta ovaj jeftiniji je korišćen ili?
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2011, 17:48   #188
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Gde god je napomenuto Outlet znaci da je rec o polovnoj robi. Kod takve robe nema pravila,moze biti reparirana,ostecena,da je u savrsenom stanju,a da je recimo kutija/pakovanje ostecena/o,da nesto od opreme u pakovanju/kutiji fali...

Sto se samog bloka tice (Aqua RX-R2) mogu ti reci da je toliko "dobar" i mator da ga treba zaobici. Kupiti ga novog u G firmi je ludost (27e za ovo sokocalo!),a kupiti ga polovnog u W firmi je rizik. Sto se mene tice nabavi OCZ Hydroflow kako znas i umes ili neki polovan EKW/Swiftech/Heatkiller WB jer tesko da ces naci krsten WB za male pare. Budi spreman da das 25-30e. Zasto? Sklapas low performance vodeni sistem i dobar WB za procesor bi ti znacio dosta. Sklapati bilo kakav vodeni sistem i ulagati bilo koje pare,a da dobijes performanse na nivou vazdusnog kulera od cirka 30-40e nije isplativo niti pametno.

Sto se opreme za vodeno hladjenje tice nje kod nas ima. Da je izbor ogranicen jeste,ali je ima. Dobra (ili losa?) stvar je sto se ona slabo prodaje pa se cesto nalazi na snizenjima/akcijskim ponudama. Doduse neretko je rec o starijim generacijama,ali odredjeni modeli ne zaostaju puno za modernom bracom. Takodje pronjuskaj po oglasima na Bench forumu jer se ponekad na dobosu nadje dobra oprema za vodeno hladjenje po pristupacnoj ceni
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 16:10   #189
Comy
Novi član
 
Član od: 29.12.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Ajd ovako, prvo to da je RX R2 Ufo los blok nemoj ni u ludilu da kazes, jer sam ja taj primerak iz WW iz Outleta uzeo zadnji za 700 dinara. Taj blok mozda se nekome svidja ili ne ali drzi veoma dobre temperature cak i sa single radiatorom. Meni savrseno hladi Phenom II X4 955BE klokovan na 3.8. Jeste, kada se dobije blok primeti se losa zavrsna obrada dela bakra koji naleze na procesor ali poliranjem se to eliminise i dobije se dodatnih cak 6 (!!!) stepeni hladnoce u Idle rezimu. Stoji da postoje znatno bolji blokovi pa cak i taj OCZ HydroFlow koji je isto za male pare bio u Outletu koji je isto tako prevazidjen, ali ponavljam, daleko od toga da je i Ufo los blok koliko i OCZ. To sto ih je pregazilo vreme i nova modernizacija gde sve sija od nikla i led dioda i do 3-4 stepena u temperaturi (sto je vec stvar same unutrasnje arhitekture bloka) je vec sasvim druga stvar.

Evo temperatura sa Ufo blokom bez hladjenja prostorije i pustanja snega u istu. Komp radi vec 2 sata u Idle i onda sam uzeo ovaj screenshot.



A evo i kako izgleda kod mene u kompu.



Sve ovo radi u 3x120 radijatoru (6 venta puss/pull na 800 RPM 5V), p400 pumpa i rezervoar.

Poslednja ispravka: Thaedass (29.12.2011 u 16:40) Razlog: izbacen citat i komercijalni deo posta
Comy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 16:53   #190
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Ja ovde ne vidim nista spektakularno niti nesto posebno dobro,te temperature moze da drzi osrednji vazdusni kuler. Ja ga drugacije ne mogu svrstati - i kad se pojavio nije bio nista posebno i bio je rangiran u donjem domu. Posle ovoliko vremena i usavrsavanja vodenih blokova za procesor sta drugo mogu reci o ovom bloku osim da je los?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 18:01   #191
Comy
Novi član
 
Član od: 29.12.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

Za 700 dinara je dobar, to hocu da kazem, i ponovicu kao i u prosloj poruci da jeste losiji od novijih usavrsenih izdanica, ali daleko od toga da coveku nece da zavrsi posao za 700 dinara sto je on i hteo. Kvalitetan vodeni blok je Koolance CPU 370, Enzotech Luna, XSPC Raystorm, Swiftech Apogee, EK i jos mnogi drugi ali su svi preko 60-ak+++ eura. OK, i ja cu do sredine sledece godine da zamenim Ufo najverovatnije za neki od prva 3 koje sam naveo, ali do tada ce da radi posao po meni i vise nego dobro za pare za koje je kupljen. Suma sumarum, Thermaltake sveukupno zaostaje za drugim firmama sa vodenim hladjenjem, ali za male pare solidne performanse imaju i Ufo i W0168. I da, svakako da nije u radngu osrednjih kulera, jer je taj procesor sa Thermaltake V1, koji spada u bolje bakarne kulere u Idle rezimu njemu dao 41 C a u load do 60.
Comy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2011, 19:34   #192
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Za 700 dinara jeste dobar,recimo. Ali da bi zavrsio ostatak sistema potrebno je jos dosta novca. Cak i da uklapas DIY vodeni sistem sa pitajbogacim mora da izadje preko 30e. Za tu sumu vec mozes naci Cooler Master Hyper 212+ ili Alpenfohn Brocken za nesto vise para ako ga i dalje ima kod nas,a oba vrlo dobro odradjuju posao. Bolje nego vremesni V1 koji je realno bio dobar mid-range kuler. Sa tim blokom mozes da biras dva stanja: a) da ti je ostatak vodenog sistema dovoljno kvalitetan da ispegla njegove losije performanse ako zelis tisinu sto je po meni i poenta vodenog hladjenja b) DIY vodeni sistem koji simulira vazdusni tunel (po pitanju buke) i koji se grci da isprati temperaturu koju ce po difoltu da da recimo Hyper 212+. Upravo zato nisam sklon da preporucujem nesto sto je bilo "ok,next.." i kad se pojavilo za vodeni sistem sa malo perspektive. Tebe vadi solidna pumpa i 360-ka sa 6 ventilatora,ali zamisli ovaj blok u setapu sa hladnjakom iz Juga
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 4:19   #193
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Push-Pull kombinacija sa 6x12cm ventovima nikako ne moze da bude tiha cak i sa ventovima oborenim na 5V.

I used to have watercooling system in my PC, but than i took Noctua NH-D14.

Isto sam imao Tt P400 pumpu cije brujanje nisam nikako uspevao da smanjim. Blok je doduse bio ThermalRightov XWB-01 koji je bio kvalitetniji i bolji od tog Tt-a. Radijatore sam imao razlicite ali su oba bila iz Tt kompleta i oba su bila 12cm stim sto je ovaj jedan bio dva puta deblji od drugog. Sve to je bilo spakovano zajedno sa dosta komplikacija i modovanja. Sistem je perfektno radio vise od dve godine ali sam ga morao rasturiti i prodati u delove.
No, poenta je da sa Noctu-om imam par stepeni vise temperature. U idle su temp manje vise iste ali u full load-u Nocuta primetno kaska za vodenim ali zato sad mogu mirno da zaspim bez bojazni da ce tecnost da procuri. Vec sam jednom imao s*****i DVI konektor na staroj 8800GT zbog leak-a iako sam koristio originalnu Tt tecnost. Mogu da polozim kuciste na sto radi lakse zamene nekog hardware-a sto apsolutno nisam mogao sa vodenim i ispostavilo se da je ova Noctua itekako tisa od vodenog setup-a. Ventovi na radijatorima su bili tihi, pumpa uopste nije puno glasna ali je proizvodila vibracije koje su stvarale buku, a tu vibraciju nikako nisam uspeo da smanjim a pokusavao sam sa dosta stvari.

Naravoucenije iz cele ove price je da ako zelite da imate vodu u kompu izdvojte 300 evra ko ljudi i kupite sve originalne i kvalitente komponente. Ja sam se *****ao sa bivsim sistemom jer mi je bilo zanimljivo, imao sam i vise nego dobre performanse, lep izgled u kucistu i sada dosta iskustva i znanja o ovom alternativnom nacinu hladjenja kompjuterskih komponenti. Ali se nikada vise ne bih *****ao sa polovnim komponentama iz razlicitih sistema nego cu ko covek kad skupim kintu sastaviti itekako dobar sistem jer kada jednom isprobate vodeno hladjenje uvek cete se istom i vracati.

Ako nemate 300 evra u dzepu bolje kupite kvalitetan vazdusni kuler kao sto je ova Noctua i sastavljate u glavi sledeci Por water cooling setup.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 13:35   #194
Comy
Novi član
 
Član od: 29.12.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Vodena hlađenja

Gresis vrlo oko ventilatora na 5V, Zavisno od toga koliko je njima propisano za tih 5V. Ako imas vent koji na 12V izbacuje preko 2200 RPM normalno da ce da radi na oko 1000 RPM na 5V. Ali ako mu je na 12V propisano da radi na 1300, vidi na koliko ce da vrti ako ga stavis na 5V ili 7V. I da podvucem crtu, nikako nisu bucni!

Sto se tice same pumpe, jeste p400 ima vibracije, ali problem se resava kuvanom gumom, ili sistemom gumica koje ce pumpu da drze u vazduhu, a ne da je prisrafis za kuciste.

Stoji da treba 300 eura za dobro vodeno, cak ce meni na prolece da ispadne i vise kad stavim i Full Cover za Crosshair IV Formulu i 4x vodeni hladnjak za RAM koji je 25 eura po komadu... Neko bi rekao da preterujem sa dodatnim hladnjacima za sve ovo ali sta da se radi.

Suma sumarum kvalitetne komponente...
CPU blok 50+ eura
GPU blok 80+ eura
Radiator 3*120 40+ eura
Pumpa 45+eura
Tank 250ml 35+ eura
Creva 10+ eura
Tecnost 15+ eura
Fitinzi 20-ak eura
2xRam blok 50+eura (opciono)
Chipset blok 105+ eura (opciono)
Ventovi (najgori) 15 eura
----------------------
Ukupno 465 eura

Dodatni radijator jos 45+ (opciono)i dodjes na sumu od 500 eura, sto mu dodje kao neciji ceo komp.
Sve zavisi kolliko je ko zagrizen da hobira ovoliko. Stoji da nece neko da sune 500+ eura odjednom, ali u roku od godinu dana ovo sve da se nabavi i nije neka investicija u slucaju da si zadovoljan svojom konfom.
I da... I sa vodenim hladjenjem mozes da okreces, tumbas kuciste i da mu radis sta hoces sve dok ti nivo tecnosti u rezervoaru pokriva izlaz za u pumpu. Mogu i video da ti posaljem... Dobar vodeni setup nece da procuri ni u ludilu, a s druge strane dojadilo mi je odavno da se kocim sa prasinom. Estetika, cistoca, performanse, meni dovoljan razlog da uvek u buduce imam vodeno naspram NAJBOLJEG kulera makar bilo i 10 puta skuplje na godisnjem nivou.

Poslednja ispravka: Thaedass (30.12.2011 u 14:56)
Comy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 15:05   #195
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Meni samo nije jasno zasto nabavljas WB za memoriju? I to jos za svaki modul ponaosob? Prvo sto se memorija ne zagreva toliko u eksploataciji da je potrebno hladiti vodom,a drugo sto ces zagusiti sistem sa ta cetiri bloka. Ako vec hoces da hladis memoriju sa vodom bolje ti je da povuces Corsair Dominator memoriju za koju EK radi odlican WB koji pokriva cetiri stapa. Dodjes na isto,a dobijes bolji protok u sistemu
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 16:10   #196
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vodena hlađenja

^Upravo! Pokušavati hlađenje svake komponente sistema vodom je bespotrebno i extremno skupo. A to da je dobar sistem zauvek water-tight, od toga nema ništa. Gumice na fitinzima koje imaju ulogu dihtunga imaju svoj vek trajanja. Jeste da će potrajati bar nekoliko godina, ali neće večno. Voda ima svojih prednosti, ali isto tako zahteva održavanje koje je daleko složenije od promene paste i čišćenja rebara hladnjaka vazdušnih kulera. Uostalom, u decembarskom i januarskom broju SK-a imate textove o vodenom hlađenju, pa bacite pogled. Ipak su mnogo opširniji od par postova.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Comy (30.12.2011)
Stara 30.12.2011, 19:02   #197
Comy
Novi član
 
Član od: 29.12.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Vodena hlađenja

Naravno da nista nije vecno pa ni gumice... Kondom pa pukne cak posle prve upotrebe ... No, poenta je da ko je zaljubljenik, nije tesko odrzavanje.
Sto se tice hladjenja memorije, znam da ima jeftinijih resenja od Koolance bloka za RAM i da ce da rade dobar posao, ali nekako mi se estetski cine ok ovi Koolance. Resio sam da ako vec dajem pare da dam za nesto sto ce da mi sluzi godinama. Naravno tu ne mislim na vodeni blok za Chipset, pri prvom menjanju ploce mora i on da ode, ali nekako ga cenim da cu ovu plocu imati jos oko 2 godine s obzirom na to da se Crosshair V nije bas dobro pokazala i cene Crosshair IV su skocile za par hiljada. Jos samo 200 eura i smiricu se majke mi ... I da, vodeno hladjenje je zaraza!
Comy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2011, 20:17   #198
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

Fensi izgleda taj blok i jeste da ima perspektivu sto se dalje eksploatacije tice,ali ti opet skrecem na par stvari:

- Blizina konektora te ogranicava na upotrebu 180-U konektora koji neverovatno smanjuju protok vode i samim tim smanjuju performanse vodenog sistema
- Ako se odlucis na spajanje crevima racunaj na to da ce izgledati ruzno (manje bitno,subjektivno) i da postoji mogucnost da prelamas samo crevo sto utice na performanse i trajanje creva pa moze doci do havarije
- Izace te prilicno skupo. Kazes da je svaki blok 25,a ti imas cetiri stapa memorije. Dakle to je 100e bez fitinga i 180-U konektora. Prodas tvoju memoriju za neku cifru i pazaris Dominatore,EK blok za istu,dva fitinga i dodjes na istu cifru. Jeste da je cimanje,ali izadjes na cistiji (elegantniji) look i bolje performnse sistema. Montaza je 3x laksa
- Cak i da zaobidjes upotrebu 180-U konektora ili da se cimas sa crevima i odaberes vanijantu sa fitinzima pod uglom od 90 stepeni imaces cimanje sa pogadjanjem tacne duzine i da li ce sve leci iz prve. Moze biti skupo i pogubno po zivce.. Da ne spominjem da i ovaj tip fitinga drasticno obara protok sto zna da utice na performanse pogotovo ako ih imas nekoliko u sistemu

P.S.: Dobro obrati paznju na redosled povezivanja blokova u sistemu,pogotovo onaj na maticnoj ploci

@CHE: Procitao sam tekstove i imam par nedoumica,ali o tome cemo posle praznika
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 13:12   #199
Comy
Novi član
 
Član od: 29.12.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: Vodena hlađenja

Znam za 180 konektore, vec sam gledao sta sve treba za to, a sto se protoka tice, dobra pumpa bi trebalo to da izgura bez problema. Mnogo mi je cimanje da menjam i memoriju prodaj/kupuj/narucuj Dominatore i ostalo.
Kad se odlucim to da uzimam, pricacemo vec
Srecna Watercooling Nova...
Comy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2012, 11:43   #200
duuka97
Novi član
 
Član od: 20.12.2011.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodena hlađenja

ee ljudi pozz nov sam ovde,

Gotovo sam izradio vodeno hladjenje hladim procesor, graficku, Chipset(ono ispod procesora) i napajanje.Cilj mi je tisi kompijuter.Imam dva radijatora od automobila, blok sam izradeo od bakra busilicom po jednom crtezu sa neta.E sad idem da kupim pumpu pa se pitam da li ce mi biti dovoljno 700l/h. pozz

slike od sutra
duuka97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodena hladjenja Morandi Ostale komponente 9 29.2.2012 4:11
Racunar ne butuje duuka97 Kvarovi 4 10.2.2012 15:44
Malo hlađenja Otherside Ostale komponente 11 24.1.2009 15:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com