Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2007, 22:26   #1
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom problem sa memory stickom za k750i

Ljudi, imam problem. Danas sam kupio memory stick pro duo za k750i od 1gb(magic gate). Poceo sam da na njega prebacujem mp3 muziku, ali posle nekoliko prebacenih albuma, primetio sam da nesto nije u redu. Naime, mp3 fajlovi po nekom sumanutom nasumicnom redosledu ne rade(dve pesme rade, jedna ne radi ili gore), cak ni kad ih pustim sa racunara dok je telefon prikljucen! Onda sam formatirao stick i ovaj put krenuo album po album. Do treceg albuma je bilo ok, a zatim je opet poceo isto da radi, s tim sto ovaj put kako je kartica bila sve punija, sve manje pesama se moglo pokrenuti, da bi na kraju ceo prebacen album bio neupotrebljiv. Sta da radim? Ja svakako planiram da reklamiram kod prodavca.
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 23:10   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

koja ti je verzija softwera
kod mene je R1CA021 i imam 1GB kartu san disk pro duo i radi sasvim normalno kad je skroz puna.. isti problem je imao jos jedan lik, potpuno isti, sto vise podataka sve gore radi telefon a sve zbog starog softwera tako da.. otidji u servis i neka ti flesuju telefon sa novim softwerom jer sve noviji sw pruzaju sve vece mogucnosti za sto vece mem karte
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 21:07   #3
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
koja ti je verzija softwera
kod mene je R1CA021 i imam 1GB kartu san disk pro duo i radi sasvim normalno kad je skroz puna.. isti problem je imao jos jedan lik, potpuno isti, sto vise podataka sve gore radi telefon a sve zbog starog softwera tako da.. otidji u servis i neka ti flesuju telefon sa novim softwerom jer sve noviji sw pruzaju sve vece mogucnosti za sto vece mem karte
Izgleda da nije do softvera, isao sam do prijatelja koji ima sasvim drugi softver i isto zeza.
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 1:28   #4
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

Koliko znam, prebacivanje kablom zna praviti ovakve probleme, što je i sam SE priznao. Koristi card reader za prebacivanje.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 17:00   #5
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

koliko ja znam prebacivanje USB kableom NE pravi probleme.. i uopste, zasto je onda izmisljen kabl.. da nako skuplja prasinu...... . ..

formatiraj kartu pa probaj opet
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 0:02   #6
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

Pa, možda i jeste... Ne budi ciničan, nisam ja kriv što ne radi, kao da se sve na ovom svetu pravi savršeno... Jednostavno prenosim šta sam pročitao na drugim mestima i hoću da pomognem čoveku. I neka baš proba card reader, pa nek vidi hoće li mu se ponavljati problem, ja znam da meni više nije... Čim nadjem link, dacu ti ga.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 0:30   #7
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
koliko ja znam prebacivanje USB kableom NE pravi probleme.. i uopste, zasto je onda izmisljen kabl.. da nako skuplja prasinu...... . ..

formatiraj kartu pa probaj opet
Formatirao sam nekoliko puta, nije to. Definitivno je do kartice. Prodavac kaze da to se relativno cesto desava (1 u 10 primeraka). Zamenice mi, pa cu probati na drugoj.
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 1:10   #8
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: problem sam memory stickom za k750i

Citat:
USB2 PRO DUO Card Readers are STRONGLY RECOMMENDED for all big capacity 1GB and 2GB Memory Stick PRO DUO memory cards (from both Sony and SanDisk) that are for use with the Sony Ericsson W800i as well as the K750i and D750i.

Some customers have had big problems when using the supplied USB cable and phone PC software to manage content on their memory cards... with speed problems, corrupt files, and corrupt cards as well the end result.

We hope this is an issue that Sony Ericsson will address in their firmware releases, especially as we are now able to sell 1GB and 2GB capacities at much better prices .. (can anyone confirm if the problem is fixed in the Sony Ericsson W900i series ? )..

For capacities of 1GB and over, USB2 card readers are really an essential item anyway, because they are many times faster than the USB phone cable for transferring your music, video, games etc, and can be used to safely re-format cards, and can be used as a flash stick for carrying data between mulitple PCs as well as mobile phones and PSP machines..
http://forums.mobymemory.com/shwmess...MessageID=3716
To je samo jedan primjer, i samo jedan link, mrzi me da tražim ostale, čak sam našao i na SonyEricssonovoj stranici gde se pominje problem i kao rešenje preporučuju card reader. Da napomenem da sam imao ovih problema i sa 512mb karticom, tako da se ovo odnosi i na manje kapacitete...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2007, 12:00   #9
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: problem sa memory stickom za k750i

Alex ..pa onda lepo od njih kad ti hoce da zamene kartu, pa eto kad je dobijes javi kako ide


Lord ..da vse si lepo predlozio ali spominje se i kljucni dio a to je sto sam prvo spomenuo "stariji softwer/firmware telefona" ..naime konstantna prebacivanja ili velika kolicina podataka cine sw bagovotim i nekad pogubnim za kompatibilnost karte i telefona dok je to u novijim verzijama sw vec reseno.. sama greska sony ericssona jeste da je takve stvari testirala na 64 mb kartama gde im nije trebalo puno vremena za prebacivanje podataka a i kolicina podataka je jako mala pa pojavljivanjem 512 i 1GB karta je pocela stvarat problem.. a to su: sporost telefona, ne reproduciranje odredjenih pesama klipova ili otvaranja slika, gubljenje podataka, drasticno usporenje prilikom prebacivanja fajlova sa PC-a na mob, onda mobitel je poce oa od 512 iili vise podataka samo da prepoznaje 128 MB prvih koji su prebaceni itd itd i za sve to je krivac stariji sw i ljudi koji su imali slicne probleme su flesovali telefon i resili problem..

ja bi sad mozda imao isti problem sa kartom od 4GB ili cak mozda 2GB jer je test mog R1CA021 radjen na 1GB karti i gde bi mi sigurno ako nista telefon bio sporiji

nisam cinican ali za mene su to ipak stare stvari koje je resio SE i mislim da trenutno 99% korisnika k750 sa iole novijom verzijom sw nece imat problema sa kartom od 1 GB

poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2007, 1:23   #10
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: problem sa memory stickom za k750i

Meni je bas ta verzija softvera r1ca021. Ne razumem se u to, ali mislim da bi sa ovom revizijom kartica trebalo da radi sasvim ok. Mislim, ne pada mi na pamet da sad jos kupujem i card reader samo zbog muzike, cak i da imam para (a nemam). Kazem, nosio sam karticu kod druga koji ima neku novu verziju softvera (znaci, noviju od moje) i kod njega je istovetan problem bio. Tako da sam softver kao uzrok problema maltene odbacio.
U svakom slucaju, videcu u ponedeljak. Pozz
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 21:38   #11
Alex
Član
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Najgora zemlja na svetu
Poruke: 171
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: problem sa memory stickom za k750i

Nista od kartice. Izgleda da je cela serija losa. Dobra vest je da sam uzeo pare nazad.
Alex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 1:20   #12
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: problem sa memory stickom za k750i

ma pare su zakon ,to ti je naj veca dobit
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 1:50   #13
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: problem sa memory stickom za k750i

ja sam cuo da su nekretnine bolje
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cena Google AdSense reklama (najvece i najnize) freeminder Internet usluge 19 28.2.2007 23:06
Problem sa Virtual Memory... chris Kvarovi 11 19.2.2007 17:07
Smeshan problem sa Winamp-om Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 25.1.2007 14:01
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com