Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2019, 10:29   #21
deNSki
Novi član
 
Član od: 11.9.2010.
Poruke: 22
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Ekstra...


E, zato su tu "narodne" verzije igara koje lupaju šamare po ušima bahatim "ćuti i radi kako ti se kaže", dok im istovremeno prazne džepove. Niko nije dovoljno bogat da plaća budalaštine koje se serviraju na prljavim zlatnim tanjirima, dok razni "ćuti i radi kako ti se kaže" vozikaju kojekakve porše, lambordžini trotinete zarađene na magli koju uvaljuju naivnima. Kad im prođe zvonjava u ušima, ili će poslušati "glas naroda" pa ponuditi nešto kršteno ili će morati rasprodati trotinete da bi imali za "leba".
deNSki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku deNSki na korisnoj poruci:
buraz (26.9.2019)
Stara 26.9.2019, 11:10   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

*cough* Insurgency Sandstorm *cough*
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2019, 20:35   #23
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
deNSki kaže: Pregled poruke
Ekstra...


E, zato su tu "narodne" verzije igara koje lupaju šamare po ušima bahatim "ćuti i radi kako ti se kaže", dok im istovremeno prazne džepove. Niko nije dovoljno bogat da plaća budalaštine koje se serviraju na prljavim zlatnim tanjirima, dok razni "ćuti i radi kako ti se kaže" vozikaju kojekakve porše, lambordžini trotinete zarađene na magli koju uvaljuju naivnima. Kad im prođe zvonjava u ušima, ili će poslušati "glas naroda" pa ponuditi nešto kršteno ili će morati rasprodati trotinete da bi imali za "leba".


Narodne verzije ne doticu MP igre. CoD ovo radi jer im je najveci izvor prihoda PS4, a PC igraci su im sporedni. Kad na to dodas cinjenicu da je Sony najveci cigan u gaming industriji, dobijes timed ekskluzivu od godinu dana... u igri koja traje 6 meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 7:00   #24
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Par stvari koje uočih :

(Jeremija) Krstić

gomnasto dete

levitirajuće "zip tie" lisice


Prljavije propagandno ispiranje mozga no ikada (sve do hlora i "belih šlemova") i plagiranje nivoa (odbrana ambasade) iz filma 13 Hours (2016).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 14:42   #25
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
cod ovo radi jer im je najveci izvor prihoda ps4
Ја не знам како људи могу тако добро да играју и нишане на џојпаду. Ја ни мишем не могу тако добро да играм.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 14:51   #26
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

^Navikneš se. Nije uopšte toliko teško. Ja sam dugo igrao neke FPSove na PS3 i postao prilično dobar vremenom. I dalje ne može da se poredi sa k/m naravno ali uopšte nije tako teško kao što ljudi misle.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 21:53   #27
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Ja dugo igram FPS-ove na konzolama (stvari tipa Halo i slične), evo već 2-3 godine relativno aktivno) i još se nisam skroz privikao. Ali kada bih igrao svakog dana kao što igram sve ostalo na PC-u definitivno bih se lako naučio da budem vrlo, vrlo dobar sa nišanjenjem.

Oprostite mi bogovi hardkor PC gejminga, ali tražio sam i za originalni Deus Ex način da ga opikam preko gamepada jer mi se igrao na TV-u sa kauča da se iskuliram.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2019, 22:08   #28
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Ja takodje 2-3 godine gamepad i nikad necu biti dobar kao na MK..Ne samo u FPS igrama...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2019, 1:30   #29
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

A u ruke Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita Uzmite u obzir da malo pomaže i aim assist. Na kraju nije ni bitno ako se uživa igrajući pa sa čime god to bilo.
Mocko je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2019, 13:15   #30
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

CoD je oduvek imao taj "Muricaaaaa!" fazon, ali u ovoj kampanji ga BAS PRETERASE. Imao sam osecaj da igram igru koju je izdala americka vlada licno. Sama prica i nekako manji, ali vise realisticni ulozi (nema operacije na kraju igre da se deaktivira nuklearka kao u originalnom MW-u npr) su mi bas lepo legli, ali sama izvedba je kao stvorena za glupog, debelog Amera koji u jednoj ruci drzi kontroler a u drugoj BigMac dok pored njega stoji Coca-Cola od 2L. Strasno koliko propagande u jednoj igri.

MP ima fantasticno napucavanje, ali NEOPROSTIVE, KRIMINALNE MAPE. Promovisu kampovanje i run'n'gun playstyle se nemoguc jer svaka rotacija ima bar 3 ugla iz kojih proviri neki kamper i skine vas na mestu posto je TTK brutalan. Imam osecaj kao da je MW pokusao da bude Siege po pitanju drzanja uglova i kampovanja. Problem je sto je Siege dizajniran sa tim na umu, sto kampovanje nije problem zbog dronova, i sto je 70% napada izvedeno sa breachom odredjenog zida sto ipak otvara nove line of sights... a da ni ne spominjem vertical play. Tamo je to uradjeno onako kako treba da bude uradjeno kako ne bi frustriralo igrace, CoD je samo napravio milion crossfirea na svakoj mapi i prodaju pricu "slow down, play tacticool". Sta je zanimljivo sedeti na jednom prozoru pola runde, zveknuti Claymore iza sebe i redjati likove koji pokusavaju da predju ulicu?

To CoD nikad nije bio i ne vidim sta im je bilo potrebno da to sada urade. Upropastili su najbolji gunplay u poslednjih nekoliko igara ovakvim katastrofa mapama.

P.S. Kraj kampanje je totalno probudio nostalgiju. Nadam se da cemo dobiti i MW2 za 2 godine.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
pancevac8888 (31.10.2019)
Stara 30.10.2019, 14:56   #31
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Izbi skandal oko igre u vezi prebacivanja ratnog zločina koji su oni počinili na Ruse.

https://www.gamesradar.com/call-of-d...g-a-war-crime/
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2019, 17:37   #32
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Naravno da je zlo odavno shvatilo koliko su igre jednostavniji način ulivanja sopstvene verzije "istorije" u mlad mozak od istorijske/političke literature.
Za to vreme ruska mečka i lenji panda još kmavaju, ne shvatajući da bi po ceni jednakoj jednoj lovačkoj eskadrili mogli (pravljenjem promišljene propagandne FPS-igre) napraviti veći dar-mar nego da pokrenu divizije put zapada.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2019, 15:24   #33
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Mislim da može da se napiše esej na temu "Kako i zašto ljudi ne razumeju poentu Domination moda igranja..."

Devet od deset slučaja na početku meča svode se na mene koji rašujem B sam, i popijem svaki metak, granatu, fleš ili stiki, dok se ostatak koti oko A kako bi dobili tih tričavih 100 poena, koje će kasnije svakako da naslažu na deset drugih načina.

Koliko može komplikovano biti razumeti da jedan (najviše dvojica) iz ekipe osvaja A (ni teoretski ni praktično nije moguće da protivinik, u početnoj fazi igranja, na bilo koji način to ugrozi), dok ostatak onda lakše uzima B, i praktično drži igru u rukama dok se konstantno brane dve zastave, jer je B uvek na najtežem mestu koje se teško osvaja a lako brani. Juče smo igrali Pikadili mapu, i svaki put kad bi osvojili B, tačno se videlo koliko prodiše skor i krene da sustiže protivnički.

O egzotičnim momentima tipa ne rašujemo svi jednu zastavu u isto vreme, deo ekipe pokriva osvajanje i motri na neprijatelje, ili ako ako se intenzivno puškara na jednom delu mape, to znači da je protivnička zastava u pozadini verovatno slabo branjena, da i ne pričamo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2019, 16:50   #34
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Mislim da može da se napiše esej na temu "Kako i zašto ljudi ne razumeju poentu Domination moda igranja..."



Devet od deset slučaja na početku meča svode se na mene koji rašujem B sam, i popijem svaki metak, granatu, fleš ili stiki, dok se ostatak koti oko A kako bi dobili tih tričavih 100 poena, koje će kasnije svakako da naslažu na deset drugih načina.



Koliko može komplikovano biti razumeti da jedan (najviše dvojica) iz ekipe osvaja A (ni teoretski ni praktično nije moguće da protivinik, u početnoj fazi igranja, na bilo koji način to ugrozi), dok ostatak onda lakše uzima B, i praktično drži igru u rukama dok se konstantno brane dve zastave, jer je B uvek na najtežem mestu koje se teško osvaja a lako brani. Juče smo igrali Pikadili mapu, i svaki put kad bi osvojili B, tačno se videlo koliko prodiše skor i krene da sustiže protivnički.



O egzotičnim momentima tipa ne rašujemo svi jednu zastavu u isto vreme, deo ekipe pokriva osvajanje i motri na neprijatelje, ili ako ako se intenzivno puškara na jednom delu mape, to znači da je protivnička zastava u pozadini verovatno slabo branjena, da i ne pričamo.


Igras objective based igru gde kd najvise trpi od svih modova, u CoD-u, i to u soloQ. Sta ocekujes? Ako hoces kakav takav obj based mod da se i saigraci trude oko obj, igraj Search and destroy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2019, 16:57   #35
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Devet od deset slučaja na početku meča svode se na mene koji rašujem B sam, i popijem svaki metak
backlot hanhan

/15char
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Nikola16789 (5.4.2020), Pipboy (7.11.2019), Vladimirus86 (7.11.2019)
Stara 7.11.2019, 17:22   #36
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Igras objective based igru gde kd najvise trpi od svih modova, u CoD-u, i to u soloQ. Sta ocekujes? Ako hoces kakav takav obj based mod da se i saigraci trude oko obj, igraj Search and destroy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Razumem ja to, ali koja je poenta ulaska u mod koji je specifično dizajniran oko direktiva, ako će stalno da te drma deathmatch način razmišljanja.

S&D mi je uglavnom bio teška depra i u COD4, kamoli ovde gde je sve furiozno brzo i neopraštajuće (pogotovu ako uđeš na server gde se gomila njih već izverzirala).

I slažem se da u solo varijanti dosta toga ne može da se organizuje i taktizira, ali čak i tada neke stvari mogu da se usklade sa timmejtovima, ako se prati njihovo ponašanje/kretanje na mapi.

Tri smrti onome ko je dizajnirao vreme spuštanja sanduka sa saplajovima/killstrikovima, u ovako brzoj igri.

I da li može u single player kampanji da se namesti onaj iksić da se pojavljuje kada se pogađaju neprijatelji?
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2019, 22:44   #37
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Slazem se ja sa tobom u potpunosti, ali jednostavno takva je populacija CoD-a skoro uvek. S&D je (uz CTF) bio jedini gamemode gde su stvarno competitive igraci i koji uglavnom prioritizuju runde/zastave pre samog KD-a. Secam se da je tako bilo jos i u CoD2/CoD4, a danas je to jos gore.

Poceo sam skoro ekskluzivno da igram S&D i ovo bi lako mogao biti nastavak legendarne cetvorke kada Acti ne bi forsirao jednogodisnji ciklus nastavaka. Napucavanje je fantasticno a mape su MNOGO, MNOGO prihvatljivije u SDu jer je kampovanje manji problem s obzirom na fokus objektiva + je vrlo lako moguce raditi fast plant na vecini mapa ukoliko odbrana odluci da igra na sigurno. Na nekima je cak i previse lako (St Petrograd je postao meme po pitanju RUSH A), ali vecina drugih je solidno balansirana (izuzev hebene Azir pecine, tu mapu treba spaliti).

Sto se tice crvenog iksica, mislim da ne moze. Ti hitmarkeri su rezervisani za MP. Neka me neko ispravi ako gresim.

Najavljen je i patch koji ce konacno da resi problem 725 shotke. Trenutno je oneshot uz ADS na nerealnim razdaljinama i bukvalno je obesmislila celu SMG klasu. Jer ako ce neko da se siba blizu, zasto da se muci sa MP5 kad je RNG spread uglavnom dovoljan da roknete neprijatelja 15 od vas i imate za to 2 pokusaja? Sa sleight of hand perkom postaje poseban kancer i moguce je naslagati 3-4 neprijatelja ako nisu odmah u situaciji za refrag. O hodnicima i otvaranju vrata iza kojih je neko sa navedenom shotkom ne vredi ni pricati.. ode glava pre nego sto skines ruku sa kvake.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 1:32   #38
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
...
/15char
Neutrino...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 11:14   #39
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Jel igde moguce nabaviti ovo oko 30 eura?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2019, 23:14   #40
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Call of Duty Modern Warfare (2019)

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Jel igde moguce nabaviti ovo oko 30 eura?
US Battlenet ti je najjeftinija opcija (trenutno).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of Duty: Modern Warfare 3 nexexcalibur Akcione igre 1659 21.2.2018 15:24
Call of Duty: Infinite Warfare dex3108 Akcione igre 147 12.12.2017 14:17
Call of Duty 4 masteri Akcione igre 2285 7.10.2016 14:51
Call of Duty: Black Ops 2 gorgilije otpaTci 7 18.2.2012 5:00
Call of Duty 4 - Modern Warfare multiplayer pitanje wog326 Aplikativni softver 1 21.9.2010 11:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com