Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2008, 20:52   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Kako proveriti gde je neki sajt hostovan?

Pozdrav ljudi. Unapred se izvinjavam ako je tema postavljena na mesto koje nije predviđeno za to, ali eto ovaj deo foruma mi se čini kao najpogodniji za ovo pitanje.

Naime, trebam da postavljam sajt na net. Nemuči mene toliko ni koliki se paketi nude, niti koliki protok, nego me najviše muči realan rad sajta. Eto naprimer, Godaddy daje ekstra ponude za male pare, ali su truba po pitanju brzine učitavanja, skoro da ne prođe dan da nema downtime-a itd...

Elem, idem na par sajtova , tj svakodnevno ih posećujem i primetio sam da neki dobro rade, neki ne. Na osnovu toga sam odlučio saznati gde su hostovani ti sajtovi koji rade OK....znači želim pronaći gde je hostovan neki sajt, jer sam na osnovu korišćenja nekog sajta shvatio da je njegov hosting provajder kvalitetan.

Tako, tražeći po netu sam naiša na hrpu podatak o tome kako to trba uraditi, ali i hrpu dezinformacija. Tako na primer hrpa njih govore da je dovoljno ukucati domen sajta i da kad prikaže ko je registrant , da je to i hosting provajder. Međutim, ko se iole razume, zna da to nemora značiti. Može veoma lako biti da je neko kod tog registranta registrovao domen, a da je od nekog drugog hosting provajdera uzeo hosting....

Koliko sam ja shvatio, potrebno je u whois podatcima za domen pogledati koji je DNS server u pitanju? Npr, ako u potrazi za WHOIS informacijama ukucam www.nekisajt.com, i on mi izbaci da je provajder kod kog je registrovan domen www.nekisajtzaregistrovanjedomena.com, a da si DNS serveri za taj domen NS0.nekihost.com, NS1.nekihost.com itd....da li onda znači da je domen povezan sa serverom koji ima domen nekihost.com na kojem je sajt hostovan?

Ako se DNS server poklapa sa imenom domena da li znači da je taj sajt na privatnom serveru, tj zakupljenom serveru? Npr, ako u potrazi za WHOIS informacijama ukucam www.nekisajt.com, i on mi izbaci da je provajder kod kog je registrovan domen www.nekisajtzaregistrovanjedomena.com, a da su DNS serveri za taj domen NS0.nekisajt.com, NS1.nekisajt.com itd...

Pozdrav i hvala unapred
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 21:09   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kako proveriti gde je neki sajt hostovan?

znam dva glupa nacina

1. ako pise hosted by neko, mislim da je to informacija koju trazis
2. posalji webmaster-u e-mail

a sto se tice whois... pa sad, cesto ti nece pomoci, probaj za neke sajtove za koje znas gdje su hostovani pa ces vidjeti da te u nekim slucajevima nece ni na koji nacin uputiti do onoga koji hostuje

a evo josh jedan prijedlog:

probaj pokrenuti cmd, pa komandu tracert <adresa sajta>
npr, ako pokrenem tracert xml.org, u zadnjem koraku otkrivamo da je oasis-open.org taj koji hostuje...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasha vukelic na korisnoj poruci:
freeminder (5.10.2008)
Stara 4.10.2008, 23:14   #3
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kako proveriti gde je neki sajt hostovan?

Ako korisis Firefox trazene podatke mozes da provjeris koristeci add-on Flagfox.
U status baru pokazuje zastavu drzave u kojoj je server,a klikom na zastavu daje podatke:hostname,IP address,ISP,...
Cak prikazuje geografske koordinate provajdera (Latitude i Longitude).
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar na korisnoj poruci:
freeminder (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 0:50   #4
markodon
Novi član
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Kako proveriti gde je neki sajt hostovan?

ili lepo odes na sajt http://www.ip-adress.com/ipaddresstolocation/ i umesto ip adrese uneses na primer www.google.com i izadje ti mesto gde se hostuje, i ime provajdera, i jos neke zanimljive podatke
markodon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku markodon na korisnoj poruci:
freeminder (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 4:31   #5
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Kako proveriti gde je neki sajt hostovan?

a postoji i jedan (doduse manuelni) nacin da otpises jednog domaceg provajdera...
Spoiler za ...:
ako radi, nije Verat...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako odraditi vertikalni scanline efekat? (corel paint shop pro x, ili neki drugi) sasha vukelic Grafički softver i radovi 2 12.1.2007 17:57
kako da znam da li je neki tel dekodiran Bane456 Aparati i oprema 6 23.9.2006 15:30
Ponuda 6800GT 160e, kako proveriti ispravnost? phoenix[illusion] Grafika 14 18.8.2006 14:21
Da li znate neki sajt za web design? Alex82 Zanimljive Web lokacije 3 4.2.2006 18:18
Treba mi neki koristan sajt o ovnovima Brav Zanimljive Web lokacije 1 17.12.2005 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com