Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2008, 2:45   #1
Kantakuzin
Član
 
Član od: 24.6.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kantakuzin
Određen forumom Linksys WAG200G-EU ADSL Home Gateway

Dobio sam od firme ovaj uredjaj na poklon i cim sam dosao kuci bacio sam se na install... Medjutim on pri samom kraju setup-a vise puta izbacuje poruku da ne moze da pristupi netu i da se vratim na pocetak ne bih li usao u advanced settings! Pomislih, ajde... Sta se desava? Nakon sto sam se vratio na pocetak, ovaj put me nakon uobicajenih pitanja vezanih za fizicko povezivanje negde na sredini procesa izbacuje prozorcic sa username-om i password-om koje treba da upisem. Prethodno u toku instalacije jedine sifre i username-ove sto sam ukucavao odnosili su se na ime mreze i njen key i podatke vezane za ISPa. Inace nijedna od ove dve kombinacije ne stima. Pogledam na samom uredjaju i pronadjem varijantu gde se kao user i pass navodi admin i sav srecan krecem da ukucavam kad cap!! Nece ni to! Probam sve ove kombinacije izmixovano ali nista! Znam da sam preopsiran ali mi zaista treba pomoc. Inace, sve sam dobro povezao, inastalirano je i sve na kompu (mrezna) i to je to! Ako ima sugestija, molim vas da je kacite sto pre... Hvala svima unapred!
Kantakuzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 17:40   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Linksys WAG200G-EU ADSL Home Gateway

To što imaš je kombinacija ADSL modema, mrežnog rutera i Wireless access pointa.

Nadam se da uređaj koristiš kao ADSL ruter. Od parametara je obično dovoljno uneti tip mreže PPoE, VPI/VCI = 8/35, username i password. (Onaj Admin i Admin je pasword za interfejs za podešavanje putem web browsera, bar je tako najčešće.)

E sad, ako ti taj uređaj misliš da koristiš kao Wireless ruter, dakle imaš Internet preko Wirelessa, nisam siguran da taj uređaj za to služi. Pre bih rekao da mu bežični deo služi da na ADSL prikačiš i neki kompjuter sa bežičnom karticom, uz ona četiri sa običnom mrežnom koja postoje.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2008, 21:14   #3
IceQueen
Novi član
 
Član od: 31.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Linksys WAG200G-EU ADSL Home Gateway

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Nadam se da uređaj koristiš kao ADSL ruter.
Ja ga imam i za to mi služi. Brine me što si napisao ovako ''nadam se..'' jer za koji dan kupujem laptop pa bih htela da se kačim na net preko Linksysa.
Da li će mi biti neophodna neka dodatna podešavanja ili će laptop sam da detektuje wireless (dobro, password znam) kao što si nešto napisao:
Citat:
Pre bih rekao da mu bežični deo služi da na ADSL prikačiš i neki kompjuter sa bežičnom karticom, uz ona četiri sa običnom mrežnom koja postoje.
hvala
IceQueen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12
Ruter Linksys ADSL WAG200G Wireless xporter Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 18.3.2007 3:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com