Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2014, 9:22   #1801
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Meni licno su jasne mnoge stvari iako nisam procitao knjige. Ipak, jedno je kada naslucujes a drugo je kada ti neko ko je procitao knjige jasno kaze.

Vidis, neki teze kapiraju radnju serije/knjige dok drugi teze kapiraju pravila foruma...
Kapiram ja pravila foruma ali ne i neke "spore" Ali dobro, ja se izvinjavam javno. Kolona treba da se krece kao najsporiji clan tako i tema.
Da se vratim na temu. Na osnovu prikazanog polazem velike nade su Sansu pogotovo. Cak vise nego Ariju koja je pokazala cak vecu agresivnost.
Zasto?
Pa za zato sto mislim da ce se kao i Deneris transformisati iz zrtve i nesrecnog slucaja u pravog zmaja odnosno u njenom slucaju vucicu.
A rekao bih da celom pricom itekako dominiraju jaki zenski karakteri. To verujem da ste svi primetili.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 10:23   #1802
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Marti reče, kao, pratimo njeno sazrevanje i gorko spoznavanje ljudske prirode... ali to već traje tri sezone ko da je retard. Ili Hodorovo dete. Ali tako je i sa ostalom decom. Aria isto putuje 3 sezone i nikad da stigne. Pa da putuje hodočasnički na kolenima sa klanjanjem pa bi stigla do sad. Bran isto.
U pravu si, ali ja lično definitivno vidim promene u Sansinom ponašanju u odnosu na vreme kad je bila u Winterfellu, odnosno kad je tek došla u KL. Ne sumnjam da je debeli mogao da sve to reši mnogo brže ali stvari trebaju da se dešavaju do kraja poslednje knjige a i moraju se neke stvari imati na umu:

- Sansa je u početku bila daleko naivnija i težak sanjar dok sada daleko bolje razume kako stvari stoje ali nije u stanju da sama promeni stvari, naročito imajući u vidu kako glave brzo lete, naročito ako si Stark. Ako to što je shvatila da je za nju najbolje da ćuti i klima glavom kako bi je zadržala na vratu, iako zna da to nije ono pravo, nije dovoljno da se vidi da odrasta i prevazilazi onu naivnost onda ne znam šta da ti više kažem.

- Čak i ako zanemarimo to što je Arya još uvek samo dete i to što bi trebalo da je još mlađa nego što u seriji jeste meni se njena odiseja čini sasvim jasnom, naročito kad se uzme u obzir kroz šta je sve prošla. Nemaš gde da odeš, ne znaš kome da veruješ (naročito jer je bila svedok Red Weddinga) , sve ti je opasnost i svi su ti neprijatelji pa se jasno postavlja i pitanje - gde da stigne kad ne zna ni gde da ide... Ni mnogo stariji ne bi znali šta da rade u onakvim vremenima a kamoli devojčica koja ima toliko godina.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 11:50   #1803
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@Marti:
Pa, Sansa je jos "pod" Dzofrijem naucila to o cemu ti pricas, ako se setis Pseta sta joj je rekao pri kraju prve sezone. Ja stvarno ne vidim preteranu transformaciju kod nje jos od tad. Jedino u sceni na brodu sa Maloprsticem ima nekih naznaka...
Mozda su i Arija i Sansa zamisljeni da do kraja ostanu tragicni likovi, koji nisu odgovorni za svoj usud, ali moraju da se nose sa tim... Jbg, ipak ovo nije high fantasy i znamo da cesto dobri likovi zavrsavaju nesrecno...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2014, 12:49   #1804
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A sta to vi ocekujete od Sanse? Sta ona to moze da uradi, da promeni? Na nju treba gledati kao na prezivelog Starka, ugrozenu vrstu, lepo vaspitanu i dobrocudnu devojku bacenu da pliva u bari s' krokodilima, sa kojima ni njen otac nije uspeo da se izbori, a kamoli ona- njena sudbina nije u njenim rukama. Sve sto je Marti rekao u vezi Sanse je apsolutno tacno..

Sto se Arje tice, mislim da se njen karakter razvija pod uticajem pseta; skoro svaku epizodu ona izvuce po neku pouku- kakav trebas biti da bi preziveo, istrajao u ovom surovom svetu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (8.5.2014), simke85 (8.5.2014)
Stara 8.5.2014, 20:20   #1805
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
marko13 kaže: Pregled poruke
Kapiram ja pravila foruma ali ne i neke "spore" Ali dobro, ja se izvinjavam javno. Kolona treba da se krece kao najsporiji clan tako i tema.
Lažno/neiskreno izvinjenje uz vredjanje drugih... Šta reći?
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
player1 (8.5.2014)
Stara 8.5.2014, 22:12   #1806
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
U pravu si, ali ja lično definitivno vidim promene u Sansinom ponašanju u odnosu na vreme kad je bila u Winterfellu, odnosno kad je tek došla u KL. Ne sumnjam da je debeli mogao da sve to reši mnogo brže ali stvari trebaju da se dešavaju do kraja poslednje knjige a i moraju se neke stvari imati na umu:
Pričam generalno, o seriji, koja se kako vidimo drži labavo originala. Mogli su da komprimuju/ubrzaju dešavanja sa decom i minutažu prebace na jake face. Lično bih više voleo da gledam šta se mota Tywinu u glavi a deca nek putuju i rastu. Ova s4e5 epizoda
Spoiler za :
mi je više bila za kindergarten gledalište.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 0:39   #1807
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kako misliš da ubrzaju sa decom - Sansa da postane zahe*ana kao LF, Arya da pobije sve koje pominje pred spavanje u dve do tri epizode a Brandon da prohoda kako bi brže stigao tamo gde je već krenuo?

Oni jednostavno moraju da idu u korak da dešavanjima i ne smeju da mnogo žure da nekim likom jer bi u suprotnom opet napravili glupost bez i malo logike kao npr. sa Jaimeovim preranim povratkom u KL...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
marko13 (9.5.2014)
Stara 9.5.2014, 8:48   #1808
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Lažno/neiskreno izvinjenje uz vredjanje drugih... Šta reći?
Samo odgovor na tvoju konstataciju da "neko" slabije kapira pravila foruma Ali ja iskreno kazem da mi je zao ako sam nekome rekao nesto unapred. To ni ja ne volim. A za kolonu ces shvatiti ako si bio u vojsci!
Da se vraimo na temu.
Oni su vec sve ubrzali vise nego dovoljno u odnosu na stvarno stanje.
Pa zapitajte se koliko bi nekome od nas trebalo da stignemo samo od npr Subotice do Nisa da te svi love, nemas kome da verujes. Svuda su neprijatelji. Nigde ne smes da izviris, gladan si i pritom ides peske. Nekad moras da se vratis unazad da bi obisao neke prepreke ili neprijatelje. Kada samo na to pomislim jasno mi bude da brze od toga ne ide. Pogotovo jos sto je Bren invalid!
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 15:19   #1809
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
marko13 kaže: Pregled poruke
Samo odgovor na tvoju konstataciju da "neko" slabije kapira pravila foruma Ali ja iskreno kazem da mi je zao ako sam nekome rekao nesto unapred. To ni ja ne volim. A za kolonu ces shvatiti ako si bio u vojsci!
Da se vraimo na temu.
Oni su vec sve ubrzali vise nego dovoljno u odnosu na stvarno stanje.
Pa zapitajte se koliko bi nekome od nas trebalo da stignemo samo od npr Subotice do Nisa da te svi love, nemas kome da verujes. Svuda su neprijatelji. Nigde ne smes da izviris, gladan si i pritom ides peske. Nekad moras da se vratis unazad da bi obisao neke prepreke ili neprijatelje. Kada samo na to pomislim jasno mi bude da brze od toga ne ide. Pogotovo jos sto je Bren invalid!
Pa da gledamo realno Dzofri bi isao u zatvor i kraj price
Mislim da ne treba da se ubrzava ali da ne treba ni da se ubacuju likovi ako nemaju sta da kazu/urade bitno...Tj da se skrece sa neke bitne teme da bi rekli kako je lep dan negde i da se i dalje desava nesto sto se desilo i u prethodnim epizodama
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 15:54   #1810
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Neki likovi izgledaju potpuno bezvredno to se slazem. Pogotovo ako si citao knjigu pa ti izgleda da tu nesto fali. Pa stalno preispitujes desavanja u glavi. Uhvatio sam sebe vise puta da to radim od prvog serijala.
Ali evo leka (makar za mene) ja gledam na seriju kao na nesto potpuno novo i nezavisno od knjige. Bas me briga sta je bilo u knjizi. Ovo je za mene potpuno novo iskustvo i tako onda uzivam u celoj seriji. To je moja preporuka svima koji su citali knjigu.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku marko13 na korisnoj poruci:
Zemunelo (10.5.2014)
Stara 9.5.2014, 18:55   #1811
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ma serija svo vreme podize tenziju,zakuvava da na kraju rasplet ni ne vidimo(eventualno 10-tak sekundi i to je to)


Bitke severnjaka i Lanistera nismo videli ni jednom ,a pripreme u 6 epizoda na tenane...pa bitka u luci,eksplodira 'allflame' cao zdravo....


I ova sezona ce da dodje do konacne bitke navale hordi sta god al opet moracemo da cekom sledecu sezonu da vidimo,i tako u krug nas rade


Malo produkcija zakida i suvise za seriju ovog kalibra (gomila ekstra-profitera hehe)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 20:20   #1812
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
... ali da ne treba ni da se ubacuju likovi ako nemaju sta da kazu/urade bitno...
Kako nemaju sta da kazu/urade bitno - pa zar Ros kao jedan od takvih ubačenih likova nije uradila dosta toga bitnog, čak toliko da se pojavila u više epizoda nego dosta stvarnih likova...

Elem, ja od starta pričam da uopšte ne vidim svrhu tih ubačenih likova ali dobro, sigurno ima i onih koji je vide, pa makar se radilo samo o jeftinom sexu u bordelima KL...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 20:28   #1813
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ma serija svo vreme podize tenziju,zakuvava da na kraju rasplet ni ne vidimo(eventualno 10-tak sekundi i to je to)


Bitke severnjaka i Lanistera nismo videli ni jednom ,a pripreme u 6 epizoda na tenane...pa bitka u luci,eksplodira 'allflame' cao zdravo....


I ova sezona ce da dodje do konacne bitke navale hordi sta god al opet moracemo da cekom sledecu sezonu da vidimo,i tako u krug nas rade


Malo produkcija zakida i suvise za seriju ovog kalibra (gomila ekstra-profitera hehe)
Svaka ti čast ako ti je najvažnija stvar i reper kvaliteta neke serije\filma pre svega scene bitaka i borbi.

Smarili ste sa tom Ros, mnogo više nego što je ona "smarala" u seriji.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 20:36   #1814
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ima ljudi koje sve smara pa bih voleo da čujem od njih predlog o čemu da se priča a da njima to ne bude smor, ali bih pre svega voleo da mi objasne koja je to bitna uloga Ros u seriji da joj je poklonjeno toliko prostora!

Mislim, ovamo se kuka kako je deci Starkovih dato puno prostora, ali zato kad se neko zapita zašto je toliko vremena izgubljeno na jedan krajnje nebitan i uz to još i nepostojeći lik, nekom to zasmeta!?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 21:09   #1815
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Mislim, ovamo se kuka kako je deci Starkovih dato puno prostora, ali zato kad se neko zapita zašto je toliko vremena izgubljeno na jedan krajnje nebitan i uz to još i nepostojeći lik, nekom to zasmeta!?
Eto, složio si se sad da serija ima veliki otklon, (i verovatno će sve više divergirati) te da malo manje prate decu to ne bi bio neki presedan. Gledamo seriju koja je samo inspirisana GOT-om. E pa, onda su mogili, opet da kažem, deci da posvete manju minutažu jer ovo do sad a u poslednjoj epizodi pogotovo nije potrebno. Mislim, pratim ja karijeru Novaka Đokovića a ipak mu nisam bio na svim treninzima pre nego što je postao ljut igrač.

Ovako ne znam, šta HBO pravi. Ako su hteli dečiju seriju onda samo bez s1sa i guz1ca. A ako su imali u vidu odrasle, onda bez toliko detaljisanja oko dece... zaspim uvek.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 22:03   #1816
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nisam se složio sad već sam se složio još odavno da serija ima, kako kažeš, otklon i jasno sam rekao da mi to generalno ne smeta sve dok ima smisla.
Tačno je to što kažeš, da scene sa decom Starkovih u ovom momentu malo smaraju ali oni su ipak jedni od glavnih likova i malo je teško izostaviti ih sada i onda ih u budućnosti samo odjednom tresnuti tamo gde bi trebali da budu, tako da je praćenje njihovog putešestvija ipak neizostavno, bez obzira na to kako se sada čine nebitnim i smornim.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Krilce (9.5.2014)
Stara 9.5.2014, 22:03   #1817
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Moze li neko podsjetiti ko je Ros? prve 3 sezone odgledao odjednom prije godinu pa se ne sjecam svih dogadjaja i imena
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aammeerr na korisnoj poruci:
marko13 (12.5.2014)
Stara 9.5.2014, 22:08   #1818
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Devojka koja je dala sve od sebe da napravi karijeru u KL u čemu joj je Littlefinger svesrdno pomogao.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 22:13   #1819
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Moze li neko podsjetiti ko je Ros? prve 3 sezone odgledao odjednom prije godinu pa se ne sjecam svih dogadjaja i imena
Ridjokosa, obla i pokojna prostitutka. Pojavljuje se jos od prve epizode kada ide od Zimovrela do KL.
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2014, 22:28   #1820
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Ridjokosa, obla i pokojna prostitutka. Pojavljuje se jos od prve epizode kada ide od Zimovrela do KL.
aaa sjetio sam se,hvala.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com