Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2011, 20:27   #1
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Odabir pravog kabla za mrezu

Trebam da u firmi razvucem kablove za mrezu....

E sad, s obzirom na kategorije kablova, i razlicitih oznaka, da li neko moze da objasni kako najbolje izabrati kabal za odredjene potrebe

Naime, radim gigabitnu mrezu, i ja sam planirao da vucem CAT6

E sad, njega ima 23 4P PVC, zatim 23 4P FRNC, pa S23 4P PVC, pa S23 4P FRNC, pa S27..... pa CAT 6A, pa CAT 7, 7+, 8....

S obzirom da je u vecini slucajeva mala razlika u ceni (osim poslednje dve) sta izabrati, kad vec radim mrezu od 0 da uradim kako treba i ne zbog neke male ustede u kablu imam nekih problem vremenom

Bice nekih 30 racunara u mrezi i duplo vise telefonskih prikljucaka i radi se struktuirano kabliranje

E sad, za gigabitnu mrezu znam da se koriste sve cetiri parice, dok za telefoniju po 2 parice (ne gledam samo klasicne analogne telefone kojima je jedna parica dovoljna, nego i sistemske telefone koji koriste 2 parice, ali kakva je prica sa IP telefonima, koliko oni parica zauzimaju, pretpostavljam isto dve, ali nisam siguran)

Ako zauzima dve, planirao sam da vucem jedan UTP kabal kategorije 5E, jer kazu za telefoniju veca kategorija nema potrebe, pa da iz jednog kabla izvucem 2 linije ili da ipak za svaku planiranu liniju da vucem poseban UTP

Sve se vuce kroz kanalice, tako da je kasnije ako zatreba lako izvuci dodatne prikljucke, ali sam i sada vec ubacio 20% vise prikljucaka s obzirom na neke planove

Za pocetak ovoliko
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć u vezi usb kabla za Samsung telefon toology Aparati i oprema 3 8.8.2010 2:02
Chieftec BlackBox nema SATA kabla? real022 Nosači podataka 3 16.3.2009 11:41
Kako napraviti mrezu na windos visti draganamat Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 14.6.2008 19:48
vrste kabla za k700 PCmaster Aparati i oprema 14 17.10.2007 20:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com