Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2011, 2:16   #1
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Instalacija legalnog win-a

Imam neke nejasnoce oko instalacije legalnog win-a, pa kako nisam nasao odgovore molio bih Vas za pomoc

Naime, prvo da krenem od lap-topa, na kome imam legalan win xp pro, sa sve nalepnicama i naravno product key-om

Ovde me zanima kako sad da uradim reinstalaciju a da mi win bude legalan, da li mogu da neki moj pirat xp pro instaliram pri cemu cu samo uneti product key sa nalepnice pri instalaciji ili.... (nemam originalan disk)

Zatim, kako ovde ide prica da mi npr rikne lap-top da li ja ovaj win mogu da prenesem na drugi komp ili jednostavno mogu da ga bacim?

Zatim, kako ide prica sa desktop varijantama, pazarim npr desktop koji ima legalan win ali nema nalepnice ni diska, kako tada mogu da dodjem do serijskog broja kako bi i dalje mogao isti da koristim i kako ovde ide sa zamenom komponenti?

Ovo me sve zbunilo, jer negde kazu da je win vezan za maticnu, negde da nije ali da navodno ako se cesto radi upgrade racunara da moze da se deaktivira....

Sta se radi u ovim slucajevima kada se radi nadogradnja racunara?

Posto se do sada nisam bavio legalnim win-om i nisam upucen u ovu proceduru, pa bih zamolio nekog ko poznaje ovu oblast da me uputi koliko moze u sve ovo i sta je OEM varijanta, sta GGK (ne znam da li ima jos neka varijanta) i sta je najbolje kupiti za postojeci komp sa piratskom verzijom a da moze da se koristi u buducnosti pri zameni racunara?

Hvala unapred na odgovoru

Poz
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 3:27   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

kad instaliraš na laptop koji ima nelepnicu možeš da koristiš broj sa laptopa, ali treba da bude ista verzija, ima valjda 2-3 home profesional i slično, pa ti instaliraj onu za koju imaš nalepnicu.

ako nemaš disk, tj ako ti je windows došao uz laptop windows je vezan za taj laptop. Ionako ga nisi ni platio nego je došao skoro džabe.

ako nemaš disk ni nalepnicu taj windows nije legalan

ako se deaktivira zbog promene hardwera pozoveš tehničku podršku da ga reaktiviraš

Kod nas ima da se prodaje neka varijanta za legalizaciju windowsa po nižoj ceni, ali ne znam puno o tome
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
EHHO (4.1.2011)
Stara 4.1.2011, 15:10   #3
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
kad instaliraš na laptop koji ima nelepnicu možeš da koristiš broj sa laptopa, ali treba da bude ista verzija, ima valjda 2-3 home profesional i slično, pa ti instaliraj onu za koju imaš nalepnicu.
Na nalepnici mi pise samo Windows XP Professional 1-2 CPU i ispod toga product key, e kako sad onda da znam koja je verzija kako kazes?

Citat:
ako nemaš disk, tj ako ti je windows došao uz laptop windows je vezan za taj laptop. Ionako ga nisi ni platio nego je došao skoro džabe.
Pa ako je i ovako, zasto ne bi imao legalan win pa i da je "dzaba" dosao sa kompom, ako vec imam da kazem nekih podataka

Citat:
ako nemaš disk ni nalepnicu taj windows nije legalan
Za ovo sam pitao jer drugar u firmi ima par racunara za koje je platio licencu, ali nema nalepnicu, a decko koji mu je odrzavao racunare je otisao preko iznenadno pa on sad u frci da to sve ima, jer kazu da poreska formira odeljenje koje ce se baviti iskljucivo legalnoscu softvera i da je januar mesec samo sa opomenama a kasnije...znaci nema ni nalepnice ni diskove, ali ima racun da je platio izvesni broj licenci

Hoce da mu ja sredjujem kompove, ali nikad se nisam bavio legalnim win-ovima pa sam sad malo van koloseka kako i sta tu ide kad ovo nedostaje, nalepnica i disk

Da li na racunu mozda stoji serijski broj win-a, posto sad kopa i racune da ima na jednom mestu, a ako ne stoji, da li se moze iz postojece instalacije win iscitati nekako serijski broj gde bi se posle na osnovu nekog diska ponovo mogao instalirati kada zatreba ili moze da se slika tj da ponovo odresi kesu?

Poz
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 18:51   #4
User
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
kad instaliraš na laptop koji ima nelepnicu možeš da koristiš broj sa laptopa, ali treba da bude ista verzija, ima valjda 2-3 home profesional i slično, pa ti instaliraj onu za koju imaš nalepnicu.

ako nemaš disk, tj ako ti je windows došao uz laptop windows je vezan za taj laptop. Ionako ga nisi ni platio nego je došao skoro džabe.

ako nemaš disk ni nalepnicu taj windows nije legalan

ako se deaktivira zbog promene hardwera pozoveš tehničku podršku da ga reaktiviraš

Kod nas ima da se prodaje neka varijanta za legalizaciju windowsa po nižoj ceni, ali ne znam puno o tome
Ovo sto si rekao nije tacno....
1) Ne moze da se instalira neka nelegalna verzija XP sa postojecim Product Key-om jer je to verovatno OEM Product Key...

2) ''Ionako ga nisi ni platio nego je došao skoro džabe.'' - Ti si ga kroz cenu platio i verovatno da se nalazi na skrivenoj particiji

Pozdrav
User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 19:03   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

mislim da bi mogla da prođe instalacija i da naravno ima taj xp profesional instalaciju i samo treba da ukuca njegov broj od laptopa, mada ne mogu da tvrdim 100%

Moguće je da ima skrivenu particiju sa instalacijom windowsa

...

Ne verujem da će inspekcija za legalnost windowsa prihvatiti račun, ali pozovi microsoft tehničku podršku. i pitaj sva pitanja što te interesuje, oni valjda najbolje znaju a mogu da ti možda pomognu da ti reše problem sa brojevima i nalepnicama
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 21:23   #6
juice
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Poruke: 43
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Ja kad sam kod brata na laptopu instalirao vistu, ubacio sam piratski CD i kada me je pitao za cd key, upisao sam onaj sa nelepnice. I aktivacija je prosla ok...
juice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 23:57   #7
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Nista, moram sutra da pustim mail tehnickoj podrsci microsoft-a, da razjasnim sve ove nedoumice

Hvala svima na pomoci, pa kad dobijem odgovor postavicu ga u temu, mozda nekom jos zatreba

Poz
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 0:39   #8
dakifil
Član
 
Član od: 24.3.2008.
Poruke: 192
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

http://www.brighthub.com/computing/w...les/50115.aspx
vidi ovde, pise kako instalirati gde se ustvari samo vrsi reinstalacija, samo ti je potreban serijski broj...
dakifil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 0:57   #9
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
mislim da bi mogla da prođe instalacija i da naravno ima taj xp profesional instalaciju i samo treba da ukuca njegov broj od laptopa, mada ne mogu da tvrdim 100%

Moguće je da ima skrivenu particiju sa instalacijom windowsa

...

Ne verujem da će inspekcija za legalnost windowsa prihvatiti račun, ali pozovi microsoft tehničku podršku. i pitaj sva pitanja što te interesuje, oni valjda najbolje znaju a mogu da ti možda pomognu da ti reše problem sa brojevima i nalepnicama
Trebalo bi da može da prođe isti Windows sa tim serijskim brojem koji imaš (pod isti Windows podrazumevam istu verziju i paket - XP, Professional).
A da li ima skrivenu particiju, ko zna. Vidi da li ima taster za pokretanje recovery-ja, ili prilikom podizanja sistema da li ti ispiše poruku da pritisneš taj i taj taster ako hoćeš recovery ili slično...
Ako je taj što je održavao računare "lapio" nalepnice, one su mu beskorisne ukoliko je i instalirao i aktivirao baš te Windowse u toj tvojoj firmi. One bi mu bile od koristi samo ako još uvek nisu aktivirane, tj. ako je u tvojoj firmi instalirao neki nelegalni Win. To možeš lako proveriti, serijski broj u firmi bi verovatno bio isti na svim mašinama onda, ne verujem da je bio vredan i pametan da donese nekoliko različitih keyeva
A ovi iz poreske će imati softver koji proverava legalnost Windowsa a to uz račun trebalo bi da ih uveri da je baš tvoj Windows legalan a ne kod ovog "majstora" čije su nalepnice legalne a Windows nije niti ima validan račun kao dokaz kupovine.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
EHHO (5.1.2011)
Stara 5.1.2011, 10:46   #10
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Pustio mail pa sad cekam odgovor

Ma lik je toj firmi odrzavao racunare unazad vec par godina i jos tada je uradjeno licenciranje, cak me je drugar pre par meseci zvao da mu proverim da li cene nekih komponenti koje je menjao na par racunara nisi naduvane (a menjao plocu, CPU, napajanje, HDD, RAM)

E sad, sta je onda radio, kada je to izmenjao, da li je zvao tehnicku podrsku da uradi reaktivaciju ili ....
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 12:45   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Ok, ali što mu je trebalo da ukrade nalepnice?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 18:13   #12
User
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Instalacija legalnog win-a

Citat:
juice kaže: Pregled poruke
Ja kad sam kod brata na laptopu instalirao vistu, ubacio sam piratski CD i kada me je pitao za cd key, upisao sam onaj sa nelepnice. I aktivacija je prosla ok...
A da li si posle Aktivirao Windows preko My Computer-a ili si mu ostavio 30 dana, ja sam tako '' piratsku '' verziju instalirao i koristio kod sa nalepnice, kod je prihvatio a kada sam posao da ga aktiviram pisalo je, ovo je OEM kod i ne poklapa se sa Instalacijom.... i takoo .. Kako si uspeo??
User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorijal: Instalacija Windows XP-a AkulM Operativni sistemi 584 9.12.2015 21:17
Instalacija LEGALNOG Windowsa!? Peka80 Operativni sistemi 24 17.3.2013 16:34
Online ili Offline instalacija programa, šte preferirate Predrag Stankovic Aplikativni softver 18 18.11.2010 23:17
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com