Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2010, 21:24   #1
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Naime kao što naslov kaže u dilemi sam...došlo je kranje vreme da se posle prerane smrti mog 6120c i cele godine korišćenja Nokie 3410 ,daju neke ozbiljne pare za nov telefon. Prvi izbor je bio Tattoo, relativno pristojna cena, Android i sve opcije koje mi trebaju. Onda sam pročitao kako Tattoo ima onaj bluetooth problem sa transferom podataka i kao "kamera je loša" . To sa kamerom me i ne zanima toliko (a imao sam telefon u rukama i kamera uopšte ne deluje toliko tragično da se diže tolika frka oko toga) ,a to sa "plavim zubom" me malo i odvlači od njega. Onda počinje priča " Ali to je Android 1.6 ,a ovaj ima Android 2.1 itd. " i uz to naravno priče kako je ovaj bolji od onog i poređenje Tattoo-a sa telefonima koji su skoro duplo skuplji (što reče neko,ne treba mi niko da mi kaže da je Mercedes bolji od Juga,ali razlika je i u ceni). U celu priču se ubacuje onda i Wildfire koji može da se uzme samo preko VIP-a uz ugovor na 2 godine,ali on ima taj "bolji" Android i nema problem sa bluetooth-om i sa kamerom.Pitanja:

1) Da li ta razlika Android 1.6 i Android 2.1 stvarno znači nešto?
2) Ako se opredelim za Tattoo,da li ići na ugovor uz VIP ili na slobodnu prodaju?
3) Da li ipak ostati na dobrom starom Symbian-u ? Malo je bezveze da ulupavam 200 i kusur evra u telefon , a da dobijem nešto što sam već imao,sa još po kojom funkcijom.
4) Šta bi ste vi uradili na mom mestu?

Napomena : Ne treba mi telefon za neko hardcore drndanje,da ga non - stop držim u rukama i da ga nikad ne gasim,treba mi dobar telefon koji će da me služi i koji će biti privlačan i zanimljiv za čačkanje, nije mi bitno da li on ima tamo neku funkciju koju neću ni upotrebiti. Dovoljno je da ima WLAN i sve što jedan normalan telefon treba da ima za te pare.

Molim za neku pomoć,što više razmišljam, teže mi je da se odlučim.
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 21:43   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

1. Znači, ne znam zašto, ali uglavnom znači
2. Za bilo koji Android telefon da se opredeliš idi na neki VIP paket sa što više besplatnih MB, jer ti telefoni su namenjeni da uvek budu povezani na Internet. Bilo bi lepo da imaš bežični ADSL rutet kako bi telefon dok si u kući/stanu držao poveznim na ADSL Internet i kako se ne bi trošili besplatni MB.
3. Nije na odmet da se malo promeni sredina i da se pređe na Android, koji je po meni bolji od Symbian-a.
E, sada Tattoo ide sa 1 GB Interneta mesečno za 1500din + ADSL kod kuće.
Mada možeš za Desire ili Wildfire da uzmeš paket 900, gde imaš 900 MB za 1800 din.
E sada, Tattoo ima lošiji ekran nego Desire (za Wildfire ne znam).
4. Težak je izbor.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 21:57   #3
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Pod 4 moraš sam da odlučiš.
Prednost wildfire-a je u kapacitativnom ekranu, boljoj kameri, andoird 2.1, a doći će i 2.2 (aplikacije na kartici, JIT kompajler, bla, bla). U suštini solidan je prelaz sa 1.6 na 2.1.
Ako planiraš android, morao bi da uzmeš i neki internet plan. Mislim ne moraš, ali čemu onda android?
Ako ti treba dobar kvalitet izrade, uzmi HTC, ako to nije toliko bitno, a hoćeš dobar telefon sa solidnom izradom, uzmi LG optimus. Njega shvati kao malo boljeg tattoo-a, sa sličnom cenom.
Mana wildfire-a je ekran. Ima, čini mi se 3,2" a qvga rez. Baš mala gustina piksela.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 22:15   #4
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Kući imam ADSL router koji ima WiFi i tel bi uglavnom bio prikačen na njega. E sad,još jedna stvar koja me zanima,da li ako ja odem do radnje sa telefonom,da li će on uhvatiti prvu priliku da nešto švrlja po internetu i da skida neke nepotrebne stvari ili će otići na jednostavan update stvari poput one prognoze što stoji na početnom meniju i eventualno skinuti po koji KB ,ali u slučaju da ja nemam pristup internetu jedno sat,dva? Ili će se,čim izadjem iz kuće, prikačiti na internet i skidati megabajte i megabajte? Jer u tom drugom slučaju,onda se stvarno možda i isplati ići na postpaid, ali u tom slučaju bi najpametnije bilo ići na paket za 1 dinar,ali sad treba ubediti i roditelje da plaćaju to 24 meseca (uz to da im ja naravno dam novce koje sam skupio za telefon). Wildfire mi nekako deluje out of my reach jer uz 20000 koje moram da platim za tel. , moram i da dam roditeljima da 2 godine plaćaju pretplatu + eventualnu prekomernu potrošnju koja bi mogla da "slučajno" nastane . Goddammit,a sve je bilo lepo dok nisam počeo razmišljam o novom telefonu...
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 23:02   #5
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Čim se odjaviš sa WiFi-ja on će se konektovati na Internet kako bi ažurirao vremensku prognozu i ostale zezancije.
Ako provodiš više vremena u kući, onda možeš da kupiš uz neki jeftiniji paket i da koristiš samo WiFi, a možeš da uplaćuješ MB ako ti bude potrebno van kuće.
Mada konekcija na Internet može da se isključi i da ti ne troši MB.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 23:40   #6
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Ispravak: HTC Tattoo takodje ide na paket 325 ili paket 900 za 1 dinar. Pretplata ide na 2 godine. 325 minuta, 325 poruka, 325MB interneta, ili 900 minuta, 900 poruka i 900MB interneta. Iskreno ni ovaj od 325 neces potrositi.

Ja sam uzeo pre 2 nedelje HTC Tattoo, sve pohvale jedino Bluetooth. E sada, najavili su officijalni Firmware 2.0 koji ce popraviti Bluetooth stanje i jos neke sitne stvari.

Sada me malo grize savest, sto sam pozurio, nisam video Wildfire, tako da bih ja isao na Wildfire, bas zato sto je bolji 'Bang for your buck'.
jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 9:59   #7
cope05
Član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 355
Zahvalnice: 273
Zahvaljeno 127 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope05
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Čim se odjaviš sa WiFi-ja on će se konektovati na Internet kako bi ažurirao vremensku prognozu i ostale zezancije.
Ako provodiš više vremena u kući, onda možeš da kupiš uz neki jeftiniji paket i da koristiš samo WiFi, a možeš da uplaćuješ MB ako ti bude potrebno van kuće.
Mada konekcija na Internet može da se isključi i da ti ne troši MB.
Aha,shvatam...

Citat:
jakonicki93 kaže: Pregled poruke
Ispravak: HTC Tattoo takodje ide na paket 325 ili paket 900 za 1 dinar. Pretplata ide na 2 godine. 325 minuta, 325 poruka, 325MB interneta, ili 900 minuta, 900 poruka i 900MB interneta. Iskreno ni ovaj od 325 neces potrositi.

Ja sam uzeo pre 2 nedelje HTC Tattoo, sve pohvale jedino Bluetooth. E sada, najavili su officijalni Firmware 2.0 koji ce popraviti Bluetooth stanje i jos neke sitne stvari.

Sada me malo grize savest, sto sam pozurio, nisam video Wildfire, tako da bih ja isao na Wildfire, bas zato sto je bolji 'Bang for your buck'.
Pa,kada bih isao na Tattoo,onda bih sigurno isao na taj 325 paket jer od toga mogu samo tih 325 poruka da potrosim. Izgleda da ce se sve na kraju i zavrsiti sa 325 paketom,jer za Wildfire stvarno nemam finansija...
cope05 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 10:31   #8
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Ako budeš išao na 325 paket sa Tattoo-om, nećeš imati 325 MB nego 1 GB uz doplatu od 500din mesečno, što je veoma dobro.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 10:55   #9
IDzO
Član
 
Član od: 7.8.2009.
Poruke: 189
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Citat:
cope05 kaže: Pregled poruke
1) Da li ta razlika Android 1.6 i Android 2.1 stvarno znači nešto?
2) Ako se opredelim za Tattoo,da li ići na ugovor uz VIP ili na slobodnu prodaju?
3) Da li ipak ostati na dobrom starom Symbian-u ? Malo je bezveze da ulupavam 200 i kusur evra u telefon , a da dobijem nešto što sam već imao,sa još po kojom funkcijom.
4) Šta bi ste vi uradili na mom mestu?
1.) Ukoliko uzmes Tattoo onda ces biti "zakucan" na staroj verziji, jer nece izaci zvanican apdejt.
2.) Po novim pravilima u VIP-u se vise ne moze kupiti telefon u slobodnoj prodaji nego se mora potpisati ugovor na dve godine. Takodje uz paket 325 i Tattoo moras mesecno davati 500 din i tada ces imati 1GB.
3.) Symbian jeste zastareo i po izgledu i perspektivi nema sta da trazi pored noviteta koji se "teraju" sa Androidom. Ukoliko se opredelis za Symbian, jedan od modela koji je vredan paznje je Nokia E72 koji je uspesan spoj multimedije i biznis funkcija
4.) Ja bih odmah presao na Android ukoliko bi bilo vise modela koji imaju redovnu tastaturu, jer ubadanje po displeju meni ne odgovara.

U dilemi izmedju Tattoo i Wildfire, ovaj drugi je neuporedivo bolja kupovina, a uz paket 325 nije toliko skup. Mesecna pretplata ti je 990 din + porezi, a mozes naci i neki popust vaucer od 10% pa ce ipak taj racun izaci za nijansu nizi.
IDzO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2010, 14:23   #10
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ako budeš išao na 325 paket sa Tattoo-om, nećeš imati 325 MB nego 1 GB uz doplatu od 500din mesečno, što je veoma dobro.
To dobija, ako potrosi ovo ostalo
jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
nesto mi pisti iz kucista dakifil Kvarovi 7 8.6.2008 3:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com