Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2022, 23:59   #15541
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
o masivnom povlačenju izbeglica iz provincije Henan
A svi (SVI!!!) posetioci foruma SK klimaju glavom i kažu: "Aaaaaa, pa, da - provincija Henan!"

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2022, 12:39   #15542
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
DON'T WORRY DARLING

https://www.imdb.com/title/tt10731256/



Generična varijacija na Stepfordske supruge, koja se pretvara u bljutavi femi-naci pamflet, sa izvrsnom Florenc Pju koja ponovo traći svoj glumački talenat na ovakve stvari. Dodatni slojevi ljigavštine dolaze i sa celom Džordan Pitersen "kontroverzom" koja deluje traljavo, površno, glupo i sa kapitalnim omašavanjem poente koju nadležna režiserka/glumica Vajld čini.
Odgledah sa ženom ovo za vikend i to samo zato što je već na HBO Max-u.Realno, bilo je i mnogo gorih slučajeva femi indoktrinacije od ovoga.Na filmskom platnu, mislim.Florens i Kris odlično odglumeli i to je manje više sve što ovo ostvarenje ima da ponudi.Kostimi i scenografija isto dosta dobro izgledaju.Henri Stajls je eto taman tu da u ovakvom filmu zameni previše muževnog pa samim tim i toksičnog Shiu.Nisam znao kakva je to kontraverza sa JP-em, pa sam sad malo pročitao i kad vidiš ko je njoj trn u oku, sve ti je jasno. Poređenje lika kog Pajn glupi sa Džordanom Pitersom je kao poređenje lika koji Florens glumi sa Trumanom Burbankom. Iskreno, gotivio sam Vajldovu do svega ovoga.Mislio sam da zna gde joj je mesto...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2022, 12:43   #15543
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Inače, na HBO MAX su stavili i Juno gde piše da glavne uloge glume Eliot Pejdž i Majkl Sera i mnogo sam zbunjen sada...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2022, 16:56   #15544
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lost Bullet 2 (2022)

Prvi deo je makar imao pricu i pored akcije i jurnjave kolima bio je sasvim ok i zabavan film, e ovaj bukvalno nema nikakvu pricu sem sto sluzi kao most do treceg dela. Likovi koji ni u prvom delu nisu bili nesto dopadljivi sad su jos vise iritantni i tu mislim na glavnog glumca i glumicu, svi su zestoko tvrdoglavi uzarenih glava te je tesko "navijati" za takve. A "radnja" je vrlo frustrirajuca ceo film bukvalno prodje u op nema iizlaza aha ipak ima ok sta je dalje a ne i dalje je ta ista situacija samo se jurimo ok evo sad ce da se resi... a ne opet i ovo nanovo i tako ceo film. duplo losiji od prvog dela.

Im Westen nichts Neues (2022) aka All Quiet on the Western Front

"All war is futile" ne secam se ko je ovo rekao ali pocetak i kraj filma to potvrdjuju. Film izgleda sjajno uz to i sama prica je odlicna i sve je tu na svom mestu uz muziku koja je bukvalno kao iz horor filmova i jedino sto bi promenio je kraj ne zato sto nije dobar vec zato sto sam mislio da sve vreme gradi drugaciji kraj a to cu u spojleru sta sam ocekivao.
Zavrsicu sa Chaplinom "Soldiers! Don't give yourselves to brutes, men who despise you, enslave you, who regiment your lives, tell you what to do, what to think, and what to feel! Who drill you, diet you, treat you like cattle, use you as cannon fodder. Don't give yourselves to these unnatural men, machine men with machine minds and machine hearts! You are not machines! You are not cattle! You are men! You have the love of humanity in your hearts! You don't hate! Only the unloved hate, the unloved and the unnatural!
Let us fight for a new world, a decent world that will give men a chance to work, that will give youth a future, and old age a security. By the promise of these things, brutes have risen to power. But they lie! They do not fulfill that promise! They never will! Dictators free themselves, but they enslave the people!"

Spoiler za Drugaciji kraj:
Da je glavni dvojac preziveo i da se film prebaci 20 godina kasnije gde se "junak" filma naso opet na frontu dok je Katczinsky uhapsen kao jevrej, e sad moze da bude da ide Baumer da ga hapsi ili da prodje pored njega tako nesto no to sam ja ocekivao i ovako ne mari

Poslednja ispravka: Nestor (14.11.2022 u 19:45)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2022, 8:26   #15545
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Odgledao sam ga kad je izaso ali nije ostavio neki utisak na mene, mozda mi nije prijalo sto je u crno belom radjen dok je nekima to bas pogodak...[/I]
Ja ovo ne mogu da svarim u danasnje vreme. Cak ne mogu a da ne pomislim da je izbor da nesto izadje kao crno-belo u stvari prikrivanje lose scenografije, opreme ili tehnickog kadra...

Mislim, zasto bi ista danas bilo crno-belo? Nije da u proslosti nije bilo boja. Jedino kao umetnost koju ja ne razumem.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
ZoNi (15.11.2022)
Stara 15.11.2022, 9:53   #15546
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa u ovom slučaju je crno-belo da bi se replicirala estetika horor filmova i specijala iz 30-ih godina prošlog veka, s obzirom da je cela priča odrađena na taj način. Za Božić je isto biti onaj Guardians of the Galaxy specijal, to sigurno neće biti crno-belo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.11.2022)
Stara 15.11.2022, 11:37   #15547
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Mislim, zasto bi ista danas bilo crno-belo?
Ja sam se zato raspitivao ranije da li postoji neki plejer koji "uživo" dodaje boju crno-belim filmovima. Izgleda da ne postoji, ali se meni čini da bi to bio pun pogodak
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.11.2022)
Stara 15.11.2022, 15:11   #15548
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Crno bela tehnika moze dodatno da pojaca kontrast i da naglasi senke i osvetljenje u mnogih kadrovima. Zato u filmu ima gomila "prirodnog" ili simuliranog osvetljenja poput baklji i ostalog. Da je film u boji nista se ne bi videlo verovali ili ne bez mnogo korekcija boja

Glavni razlog je naravno sto ovaj film jednostavno puca na staru horror atmosferu iz proslosti i eto odluke. Nije to neka prevelika filozofija. Crno bela tehnika ima svoje prednosti ponekad.

Pipboy je pomenuo novi speciaj za Galaxy, koliko ja znam i on koristi drugacije filtere pa cak i broj slika u sekundi zbog repliciranja atmosfere onih Hallmarkovih DVD i ranije VHS filmova koji se i dan danas stancaju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.11.2022)
Stara 15.11.2022, 16:11   #15549
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ma kapiram sve, ali svejedno ne volim tu "tehniku" i sve prednosti koje ima bih uvek rado zamenio za prednosti slike u boji.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
pedjosav (15.11.2022), ZoNi (16.11.2022)
Stara 16.11.2022, 0:41   #15550
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ma kapiram sve, ali svejedno ne volim tu "tehniku" i sve prednosti koje ima bih uvek rado zamenio za prednosti slike u boji.


Ma da nego ovako kazem, definitivno ni ja nisam voleo tu tehniku u pocetku, nesto mi prirasla za srce dosta kasnije
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.11.2022)
Stara 17.11.2022, 18:32   #15551
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Wonder (2022)

Nije los, moze da se posmatra na vise nacina tipa nauka vs vera, ima tu politickih elemenata iz tog doba Engleskinja odlazi u Irsku u doba kada vlada velika glad, tu je i tema zlostavljanja dece itd. Dopao mi se pocetak filma koj lici na pozorisni komad a film sam gledao onako pravo gde ljudi sa ozbiljnim traumama iz zivota na kraju pronadju neku vrstu iskupljenja i neki svoj mir.

Black Adam (2022)

Dosadan, a vuce fore iz T2, End Game, Justice League i jos puno drugih. CGI Snoozefest tu i tamo ima po koja ok scena ali u celini losa gluma, los scenario i prica koja nije ni malo zanimljiva.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2022, 19:38   #15552
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke

Black Adam (2022)

Dosadan, a vuce fore iz T2, End Game, Justice League i jos puno drugih. CGI Snoozefest tu i tamo ima po koja ok scena ali u celini losa gluma, los scenario i prica koja nije ni malo zanimljiva.
Meni je skoro ceo film bio omaž borbi sa Tanosom na Titanu, u Infinity Wars-u. Očekivao sam mnogo više od ulaska The Rock-a u DC univerzum...
Ali ta propaganda, ti tlačitelji i tlačeni i njihov ustanak... iz filma u film...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2022, 23:47   #15553
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Rock mi je bio u pocetku simpatican sada je vec ozbiljno poceo da smara...Ok je lik ovako ali mislim da se ogromna fama dize oko njega bez razloga. Like je nikakav glumac a ni ne pasuje u 99% uloga u kojima igra.

Ljudi poceli da se odusevljavaju kada su izabrali njega za Black Adama, kao savrsen kasting, kao Rejnolds za Deadpool itd...Od prvog trejlera mi je licio na potpunu trubu u ovoj ulozi, kao nesto ozbiljan a gledajuci ga samo cekam da baci neku glupu foru ili da se kezi..


Sta znam, mislim da je potpuno omasen kasting. Jedino Pirs moze da prodje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 1:16   #15554
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

PEARL

https://www.imdb.com/title/tt18925334/



Svidja mi se kako je odradjen film. Kao da je sniman u tom vremenu.Sama prica i nije toliko originalna ali evo bez zezanja ja mislim da bi Mia Goth morala biti nominovana za oskara za ovu ulogu. Mislim da je ovo "peak" glume sto se tice horror filmova.
Mnogo bolji film od X-a koji inace dobija nastavak i zvace se MaXXXine.
Voleo bih da je vidim u nekom drugom zanru cisto da vidim kako ce se snaci ali uglavnom je do sad radila horor filmove.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 9:35   #15555
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
The Rock mi je bio u pocetku simpatican sada je vec ozbiljno poceo da smara...Ok je lik ovako ali mislim da se ogromna fama dize oko njega bez razloga. Like je nikakav glumac a ni ne pasuje u 99% uloga u kojima igra.

Ljudi poceli da se odusevljavaju kada su izabrali njega za Black Adama, kao savrsen kasting, kao Rejnolds za Deadpool itd...Od prvog trejlera mi je licio na potpunu trubu u ovoj ulozi, kao nesto ozbiljan a gledajuci ga samo cekam da baci neku glupu foru ili da se kezi..


Sta znam, mislim da je potpuno omasen kasting. Jedino Pirs moze da prodje.
Rock-ovo prirodno okruženje su filmovi kao što je Jumanji, Kevin Hart, Dzek Blek i ekipa.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 0:24   #15556
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Rock-ovo prirodno okruženje su filmovi kao što je Jumanji, Kevin Hart, Dzek Blek i ekipa.
Slazem se, zato mi ovde kao neki "ozbiljniji" lik uopste ne pasuje, sto zbog navike a sto zbog nedostatka talenta za neke ozbiljnije uloge, bar meni.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 0:28   #15557
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko može da zaboravi Tooth Fairy! EPIC!
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 17:18   #15558
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spirited (2022)

Ok pocinje kao solidna komedija sta znam deluje gledljivo i onda je Will Ferrell zapevao ok mozda samo za pocetak filma ajde prezivecu ali ubrzo krece i Ryan Reynolds... i jbg ne mogu, ne mogu zivota mi ako nesto ne mogu da svarim to je mjuzikl. Kasno (posle prekinutog filma nekih 15 do 30 min) sam video da u zanru stoji da je mjuzikl tako da sam sam kriv.

Hiteumaen (2020) aka Hitman: Agent Jun

Vrlo dobar spoj komedije, akcije i anime. Inace trebalo mi je malo da ga odgledam jer sam zbog postera posumnjao da ima neke veze sa Wolverine likom npr da je neka parodija medjutim u pitanju su graficke olovke sto se lepo i vidi ako ne skacete sa zakljucima poput mene i one imaju svoju "ulogu" u filmu. Svakako vrlo dobar spoj tri pomenuta zanra, vrlo zabavan i steta sto nema vise ovakvih mesavina sa anime.

Poslednja ispravka: Nestor (19.11.2022 u 20:50)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 23:37   #15559
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke

Hiteumaen (2020) aka Hitman: Agent Jun

Vrlo dobar spoj komedije, akcije i anime. Inace trebalo mi je malo da ga odgledam jer sam zbog postera posumnjao da ima neke veze sa Wolverine likom npr da je neka parodija medjutim u pitanju su graficke olovke sto se lepo i vidi ako ne skacete sa zakljucima poput mene i one imaju svoju "ulogu" u filmu. Svakako vrlo dobar spoj tri pomenuta zanra, vrlo zabavan i steta sto nema vise ovakvih mesavina sa anime.
Ja sam prvo pomislio da aludiraju na Wick-a, sa tim olovkama...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 23:44   #15560
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
See How They Run (2022)

Solidan Whodunit, humor ok, lepo izgleda bas lepo tu idu sve pohvale jer ima taj vajb za Whodunit tip filma, ekipa dobra samo sto su mogli da rese problem sa naglaskom Sam Rockwell-a tako sto bi njegov lik bio Americki FBI agent koji kroz saradnju sa Scotland Yardom pokusava da resi ubistvo Americkog drzavljanina. Sem toga i nemam neku vecu zamerku ali i to ne strci toliko s obzirom na njegovu glumu tek tu i tamo mu izleti Americki akcenat.
Otisao sam sa zenom kod prijatelja da na projektoru gledamo ovo ili Amsterdam.Pao je izbor na ovo, jer za Amsterdam nema jos titl nas ni hr.Film se nije dopao nikome.Otprilike je najsmnesnije bilo constable, officer, inspector fora (doctor, doctor, doctor...). Mislim da ovi filmovi prosto nemaju vise smisla.Bili su interesantni u neko drugo vreme.Ni ovi Branini filmovi od Agate Kristi....
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com