Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2006, 0:24   #1
Stefko
Novi član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Nece da se instalira

Imam TV karticu Win Fast TV 2000 XP Expert.
Maticna ploca ASUS M2N-E
Procesor Athlon 3500+ AM2
Graficka ASUS ATI x1600pro

Dok nisam stavio ove nove komponente TV kartica je odlicno radila, ali sada ne mogu ni da je instaliram. Kada pokrenem instalaciju izadje neki prozorcic u kome pise "Not supported - 00" Sta to znaci i sta da radim? Probao sam sa vise verzija drajvera i uvek se ponavlja isti problem.

Poslednja ispravka: Stefko (14.11.2006 u 1:25)
Stefko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 0:36   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Citat:
Stefko kaže:
Imam TV karticu Win Fast TV 2000 XP Expert.
Maticna ploca ASUS M2N-E
Procesor Athlon 3500+ AM2
Graficka ASUS ATI x1600pro

Dok nisam stavio ove nove komponente TV kartica je odlicno radila, ali sada ne mogu ni da je instaliram. Kada pokrenem instalaciju izadje neki prozorcic u kome pise "Not suportted - 00" Sta to znaci i sta da radim? Probao sam sa vise verzija drajvera i uvek se ponavlja isti problem.
Pa nije kompatabilna sa nekom komponentom, a najcesce sa cip setom. Pogledaj u helpu da li ovo 00 nesto predstavlja.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 13:28   #3
Goran_NISH
Član
 
Član od: 13.11.2006.
Poruke: 136
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Vidi ima li novih drajvera na njihovom sajtu,ako ne formatiraj,stavi novi sistem i trebalo bi da funkcionise ..
Goran_NISH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 15:03   #4
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Najčešće sudar WDM drajvera TV kartice sa grafikom ili zvučnom.
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 22:16   #5
Stefko
Novi član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Probao sam da menjam sistem i ne pomaze, ali sam nasao neki novi drajver i uspesno ga instalirao. Medjutim ne funkcionise dobro. Kada snimam u DVD-u (MPG-2) pri bilo kom birtrejtu snimak posle secka a slika i ton su toliko nesinhronizovani da nemaju veze jedno sa drugim. To nebi trebalo da se desava s obzirom da procesor radi na 2,2GHz. Na starom kompu. radi odlicno a procesor je radio na1,6GHz
Stefko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 23:21   #6
Stefko
Novi član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Pokusao sam da TV karticu vratim na staru komfiguraciju i savrseno radi. Ima li iko ikakvo misljenje o ovom problemu makar ono bilo i pogresno?
Stefko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 23:30   #7
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Stari software i za drajver i za aplikaciju! Ako pronađeš dobar drajver, možeš koristiti i aplikacije koje ne dolaze sa karticom jer većina njih radi preko direct showa.
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 0:28   #8
Stefko
Novi član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Posle dugog i mucnog istrazivanja dosao sam do zakljucka da se navedeni problem javlja pri snimanju u bilo kom kodeku i pri bilo kom birtrejtu ali samo pri vecim rezolucijama (720x576). Pri manjim rezolucijama na primer 384x288 Tv kartica radi savrseno.
Ima li sada iko nekakvo objasnjenje i bilo kakvo resenje?
Stefko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2006, 0:55   #9
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Mala rezolucija - mali protok, veća rezolucija - veći protok. Dolazi do zagušenja PCI magistrale kojom podaci idu, naime, ili je ploča shit, ili je kartica u krivom slotu - tj. deli resurse sa nečim zahtevnim i prioritetnijim (grafikom ili zvučnom... ili ko zna čime).
Pinnacle je imao tool-ku kojom je kao nešto isrpravljao kod svojih programa i kartica za capturing po pitanju prioriteta i podešavanja PCI kartice i protoka, mada ja tada nisam video razlike (radilo je dobro i pre i posle, verovatno zato).
Dosta teorije: pročitaj Manual od ploče i ustanovi koji PCI slotovi međusobno dele IRQ-e, i svakako gledaj da tv kartica dobije najbolje što može ploča da joj pruži (izbegni deljenje koliko je god moguće) tako što je premestiš u podoban slot.
Isključi sve u BIOS-u što ždere IRQ-e (com portove, serial portove itd)... nadam se da sam te uputio na pravi put za rešenje. Svojevremeno sam razbijao glavu sa Abit BX Raid 133 matičnom i nekom Prolink tvfm karticom. Zaključak je bio da kod Raid ploča sa Promise-ovim čipom, isti proždire resurse i zayebaye sve ostalo (upravo, kad se stavi 3. pci kartica, nastaje haos) ;-(
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2006, 22:58   #10
Stefko
Novi član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Evo me opet. Probao sam to za PCI slotove i IRQ, ali opet nece. Odustao sam od WinFast PVR-a i sa interneta skinuo program ChrisTV Profesional i sa njim se odlicno radi. Medjuti javljaju se iskrzane ivice pri pokretima (pri vecim pokretima je izrazenije). Imate li resenje za ovaj problem i mozete li da mi preporucite jos neki program preko koga moze da mi radi TV kartica i gde da ga pronadjem?
Stefko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 14:04   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Nece da se instalira

Jednostavno staro parce hardwera i nova maticna se ne trpe. Nije ovo bas redak slucaj. Ako TV kartica ne radi sa svojim legalnim softverom onda je to jedini logicni zakljucak. Da je neispravna ne bi na drugom kompu radila savrsenu.
Novi drajveri ne vrujem da tu nesto mogu da promene osim da proizvodjac izbaci novu karticu a sigurno je ima Leadtek samo pod drugim nazivom i modelim.
Konstatacija mala rezolucija mali protok... uopste ne vazi. Tek na novoj prlaformi bi to trebalo da leti a ne da gusi magistralu. Radi se o tome da je navedena rezolucija 352x288 je win. rezolucija ili default na kojoj ce svaka TV kartica da radi. Poslao sam ti Chris TV koji radi korektno a mogao bi da skines i Dscaler za gledanje TV-a. To je ujedno i najbolji program za te svrhe a radi sa tvojim DAK-om na kartici. Moze i da se snima iz njega ali je malo komplikovan proces. Deinterlace filter sam ti poslao tako da Leadtek Expert treba da proradi. Imas i Win.DVR program pa probaj i njega da skines sa neta i probas ga.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nece da se ugasi !!!!! Gerovit Kvarovi 3 17.10.2006 13:02
nece da se instaliraju download-ovani programi marko[ns] Aplikativni softver 6 13.10.2006 17:50
POMOC... Nece da se upali..... daver Kvarovi 5 20.8.2006 13:23
ogg nece u mp3 Cika Crni Aplikativni softver 10 10.1.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com