Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2006, 19:22   #1
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Softver za provjeru harda

Ej, ljudi, ajde neka mi neko napise ili postavi linkove da skinem neki programcic za dijagnostiku harda. U pitanju je maxtor 6Y080M0 SATA 80G. Nesto mnoogo drlja kada radi pa mi skoro drugar rece da mozda radi na manjem broju obrtaja nego sto bi trebalo??? Kako da provjerim to? Kako da provjerim da li radi kako bi trebalo?
E da jos me interesuje: Prije sam postavio pitanje http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5446 u vezi problemcica koji imam. Mirun je pisao o SCSI kontroleru i da trebam nabaviti novi. Pitanje je gdje i koji? Na sajtu od maxtora ima neki iz 2004 ??? Inace ploca je ASUS A7N8X-E Deluxe.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 3:55   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Softver za provjeru harda

Pih, skini bilo koji, vazno je da ti hard ima S.M.A.R.T. <> ako nesto ne valja, recice ti on. Alternativno, skini. hmmm, npr. SpeedFan koji sluzi za kontrolisanje brzine ventilatora u racunaru, ali ima i tab sa SMART ocitavanjima :S
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 9:36   #3
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Softver za provjeru harda

Maxtor Power Max, Maxtor-ov sajt.
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 13:17   #4
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Softver za provjeru harda

Komplet alata za dijagnostiku, repair i mnogo drugih je Hiren Boot CD. Trenutna verzija je , mislim 8.5, ima oko 65Mb i kao ISO je narežeš na CD. Kasnije butuješ sa njega izabereš alat i uživaš !
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 22:54   #5
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Softver za provjeru harda

Citat:
madsrdjan kaže:
Ej, ljudi, ajde neka mi neko napise ili postavi linkove da skinem neki programcic za dijagnostiku harda. U pitanju je maxtor 6Y080M0 SATA 80G. Nesto mnoogo drlja kada radi pa mi skoro drugar rece da mozda radi na manjem broju obrtaja nego sto bi trebalo??? Kako da provjerim to? Kako da provjerim da li radi kako bi trebalo?
E da jos me interesuje: Prije sam postavio pitanje http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5446 u vezi problemcica koji imam. Mirun je pisao o SCSI kontroleru i da trebam nabaviti novi. Pitanje je gdje i koji? Na sajtu od maxtora ima neki iz 2004 ??? Inace ploca je ASUS A7N8X-E Deluxe.
E to je već druga priča. Ploča ima integrisan SATA kontroler na koji je vezan tvoj Maxtor. Sve što treba je da skineš Maxtorov program za dijagnostiku hard diska i da ga testiras i to od najbrzih do najzahtevnijih testova. Moze biti da si napunio disk dupke i da nema gde više mesta pa krlja ko bolestan ili je hard disk užasno defragmentisan. Ne vidim šta bi bilo osim toga.
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
formatiranje harda himera Kvarovi 9 7.12.2006 21:47
CUDNI ZVUCI SA HARDA !!! liddhaal Kvarovi 20 19.6.2006 9:45
Hitno potreban softver za povratak fajlova sa formatirane particije! Aksic Srdjan Aplikativni softver 8 12.3.2006 15:42
Home Design softver Fisher Aplikativni softver 4 27.1.2006 14:01
Softver za konverziju i spajanje WMV fajlova Vlado78 Video/TV softver 10 24.1.2006 14:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com