Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2009, 23:42   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Ovo sam vec postavio u temi o W7 ali zbog novih momenata koji se bas i ne ticu W7 ali se ticu zastite ponovicu problem ovde u nadi da se nadje neko resenje.

Dakle na C: particiji sam imao instaliranu Vistu HP, legalnu i aktiviranu (OEM) koja mi je dve ipo godine radi bez ikakvih problema.
Pre neki dan prilikom downloada updatea na Visti prvi put mi izadje poruka "You may be victim of counterfeiting", rekoh glupost i nastavim dalje. Prilikom sledeceg podizanja OS pojavi mi se crni ekran umesto svarnog beckgrounda a u donjem desnom uglu poruka "This copy of Vista is not genuine". Isao sam u control panel, change key i ukucam broj sa stickera zalepljen na pozadini laptopa. Restart i sve je OK (bez poruke i sl.) neko vreme kada opet pri podizanju poruka da moram da menjam kljuc da mi Windows nije legalan i sl.
Da sve bude cudnije u control panelu stoji da mi je windows activated i stoji mi Product ID. Takodje odradim Widows Validation na njihovom sajtu i oni mi zahvale sto koristim legalan windows ali poruke se i dalje pojavljuju, sto postaje bas iritirajuce. Danas sam zvao Microsoft podrsku, pokusali smo sve i svasta i jedino sto smo uspeli da zakljucimo jeste da Windows koji se nalazi na racunaru jeste genuine, ali ne i da resimo problem poruka koje se javljaju da on to nije.
Da sve bude jos cudnije to se desava bez ikakvog pravila - jedanput izadje poruka sa register now/register later, drugi put windows is activated, i dole pise this copy of windows is not genuine. Kada ga restartujem nema nicega i tako unaokolo... Kada pokusam da odradim update ili izadje poruka "you may be victim of counterfeiting" ili da je sistem up to date ali mi ne dozvoljava da updatujem.

Toliko o problemu i kako se manifestuje a sada zasto u podforumu zastita.
Danas primetim da se u startupu nalazi i neki program Monopod koji se podize sa racunarom i za koji ne znam odakle je. Takodje nadjem neki fajl b.exe u AppData koji je vezan za taj Monopod te pokrenem MBAM i on mi nadje neke trojance fakealert i worme allaple i uklonim ih. Problem sa Vistom i porukama je na zalost i dalje ostao a MBAM, KIS, SB S&D i jos neki programcici ne nalaze vise nista ali verujem da mora da ima jos necega sto je napravilo/pravi zbrku po registriju i uzrokuje pojavljivanje poruka samo ja to ne mogu da vidim.
Neki predlog sta ciniti ili sta bi to moglo da bude?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2009, 16:55   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponesto

Ajd opet skeniraj navedenim programima ,samo ovaj put skeniranje podesi na maksimum (uključujući i heuristiku). U slučaju da neki nešto nađe sa heuristikom pokušaj da njihovim razvojnim timovima sumnjive fajlove pošalješ i sačekaj njihov odgovor.

EDIT: Zaboravih da napomenem da isključiš opcije tipa "Skip file if scan takes longer than..." i "Concede resources to another applications.

Poslednja ispravka: Sass Drake (9.9.2009 u 0:10)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 23:26   #3
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ajd opet skeniraj navedenim programima ,samo ovaj put skeniranje podesi na maksimum (uključujući i heuristiku).
Skanrao sam na maksimumu i sa danas updateovanim programima, dakle sa svim pomenutim u prvom postu + sa SuperAntiSpyware, Spyware Doctorom i Loaris Trojan Removerom i nijedan od njih nije nasao ama bas nista, sto je bas cudno. Inace tri dana je sve bilo OK, jutros pri pokusaju updatea ponovo je izasla poruka "You may be victim of counterfeiting" a onda standardno sve ostalo vezano za aktivaciju. Sledeci restart - sve je u redu, u Microsoftu potvrdjeno da je Vista legalna. Uzrok - i dalje nepoznat.

Poslednja ispravka: nighthawk (12.9.2009 u 19:27) Razlog: citat
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2009, 8:34   #4
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Marti
Skini ovaj program http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr
Dvoklikom pokreni DDS
Sacekaj malo, izbacice ti dva loga
Zakaci mi log DDS.txt

Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2009, 13:10   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Skinuo skenirao i postavicu DDS.txt log fajl kao attachment.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt DDS.txt (19,9 KB, 35 puta viđeno)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 17:30   #6
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Nema Marti sve je cisto.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
Marti Misterija (13.9.2009)
Stara 13.9.2009, 17:42   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Nista, trazim uzrok na drugom mestu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 22:12   #8
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Nema nikakve znakove neke infekcije, a ovaj DDS log je veoma pouzdan.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 22:18   #9
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

A mozda te neki hakeras zeza
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 22:35   #10
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Kako da ga zeza, sad smo gledali log.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 23:40   #11
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Kako da ga zeza, sad smo gledali log.
E pa zato se i zovu hakeri A mozda imas neku crack instalaciju od necega, moze da pravi brljotine, ili je neki virus kojeg nevidis. Ne ide mi u glavu da ovi iz Microsoft tima nemaju iskustva sa takvim slucajevima, valjda bi predlozili nesto...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 23:47   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Pa jesu predlagali, stavise sve pohvale za njih jer su bili extra-korektni i usluzni, ali sve sto su predlozili i sto je probano nije dalo nikakvog vidljivog rezultata.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 23:57   #13
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
nije dalo nikakvog vidljivog rezultata.
...pa to ti kazem... jesu oni fini momci i devojke, ali od njihove ljubaznosti ti nemas nista, i dalje imas neresen problem i to sa originalom bice da si naleteo na pocetnike, zovi ih opet, trazi nekog iskusnijeg u tom poslu, sigurno im nisi prvi sa takvim problemom...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 0:04   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Pa nisam se cuo sa jednim vec sa par njih i koliko sam shvatio, nazalost jesam im prvi sa takvim problemom.
Inace cisto sumnjam da su pocetnici, posto sam video da se OK razumeju u racunare, narocito kad ih uporedim sa pojedincima iz tehnicke podrske recimo izmedju ostalih mog internet provajdera ili sa pojedincima koji rade u prodaji u pojedinim firmama.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 1:42   #15
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pa nisam se cuo sa jednim vec sa par njih i koliko sam shvatio, nazalost jesam im prvi sa takvim problemom.
Inace cisto sumnjam da su pocetnici, posto sam video da se OK razumeju u racunare, narocito kad ih uporedim sa pojedincima iz tehnicke podrske recimo izmedju ostalih mog internet provajdera ili sa pojedincima koji rade u prodaji u pojedinim firmama.
tehnicka podrska, ha-ha, pa za njih je i moja pok. baba poznavalac racunara, trebalo bi da promene ime u "Tehnicki javljaci na telefon" pod sloganom: nazovi ako ti je dosadno, da se malo popricamo...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoranb007 na korisnoj poruci:
NIx Car (15.9.2009)
Stara 14.9.2009, 23:35   #16
flash111
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

ja sam vistu x64 probao i drzao 3 meseca kao 3 operativni sistem u kompu, naravno prvi mi je linux, potom windows xp ( ono samo zbog igrica), a vista koja je zauzela 3 mesto ili zadnje, za nju mogu da kazem sledece, osim lepog izgleda i par igrica koje nemogu da se odigraju u xp-u, nisam nashao nishta trece, osim ponekog trojana prilikom skena, i to znaci da mi skupo placamo neshto shto istina ne vrediii
flash111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 23:56   #17
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pa nisam se cuo sa jednim vec sa par njih i koliko sam shvatio, nazalost jesam im prvi sa takvim problemom.
Inace cisto sumnjam da su pocetnici, posto sam video da se OK razumeju u racunare, narocito kad ih uporedim sa pojedincima iz tehnicke podrske recimo izmedju ostalih mog internet provajdera ili sa pojedincima koji rade u prodaji u pojedinim firmama.
I ti si im poverovao pogledaj samo na netu kako njihov wga brlja. Ps nemogu suditi po jednom coveku ali ako bi taj koga poznajem a radi za njih bio tipican za microsoft -nemas pojma kako covek zivi u iluzijama i samo obmanama
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 0:14   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
i to znaci da mi skupo placamo neshto shto istina ne vrediii
Jbg, ni ja je nisam kupio zato sto sam to zeleo nego jednostavno zato sto je dosla uz kupljeni laptop uz koji je naravno uracunata u cenu, a gde nisam imao mogucnost nekog drugog izbora. Ali svejedno za dve ipo godine, tj. do ovog momenta nisam imao nijednog ali nijednog problema sa tom Vistom i ista mi je radila apsolutno OK, stavise daleko vise problema je bilo sa XP na desktopu i to je cinjenica.

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
I ti si im poverovao pogledaj samo na netu kako njihov wga brlja. Ps nemogu suditi po jednom coveku ali ako bi taj koga poznajem a radi za njih bio tipican za microsoft -nemas pojma kako covek zivi u iluzijama i samo obmanama
Ne radi se tu o tome da li sam im poverovao ili ne vec da sam za svo ovo vreme stekao dovoljno iskustva da mogu da procenim ko ipak nesto zna o racunarima a ko misli da nesto zna a u stvari lupa k'o Maksim po diviziji. Tokom godina susreo sam poprilican broj i jednih i drugih (ipak na zalost vise ovih drugih), tako da sa sigurnoscu mogu da kazem da barem ovaj sa kojim sam najduze razgovarao spada u ovu prvu kategoriju, tj. ipak ima nekog znanja o racunarima.
A definitivno ne sporim to sto si rekao da tamo (i na ostalim mestima) ima i dosta onih koji ne znaju ni one najosnovnije stvari, ali sto je najgore oni toga nisu ni svesni nego zive u iluziji da nesto znaju.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 0:35   #19
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Marti, to sto ti se desava nije nista cudno. Vrlo cesto mi u servis dolaze reklamacije zbog "plave zvezde dole kod sata", i to ljudi koji su kupili Laptop sa preinstaliranim Windows-om. Resenje je reinstalacija ili WGA remover. S'tim sto reinstalacije samo odlaze problem na neko vreme. Ti imas srece sto ti se to nije pre desilo, ali je vrlo cest problem sa legalnim Windowsom. Imas po internetu dosta o tome. Neki cak posegnu za kupovinom novog Windowsa kad im se to desi. To je razlog zasto M$ i ne planira da resi "problem". Za njih to i nije problem nego laka zarada. Instaliras lepo narodnu verziju(ili iskrakujes tu sto imas) i nemas (toliko) problema. I ptice na grani su naucile da je narodni Winoz pouzdaniji.


BTW, jel si flesovao BIOS slucajno na tom lapu? Oce zbog toga legalan Win da se pravi blesav.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 0:40   #20
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
BTW, jel si flesovao BIOS slucajno na tom lapu? Oce zbog toga legalan Win da se pravi blesav.
Vidis o tome nisam razmisljao ali jesam pre jedno par nedelja fleshovao BIOS proizvodjaca Phoenix sa verzije 5.60 na poslednju verziju 6.00 ali je sve proslo kako treba (bar na prvi pogled) a nije mi ni prvi racunar, niti prvi BIOS koji fleshujem.
Btw. zasto bi BIOS napravio problem sa legalnim Winom, tj. kakvih oni zajednickih tacaka imaju?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
poruke o legalnosti, trojan fakealert, vista, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com