Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2010, 21:31   #1
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom wireless prekidi

Laptop Acer TravelMate 5330, Ubuntu 9.10 i problem. Wireless mi radi sa prekidima, signal je ok, kućni ili ruter na poslu, različite marke, radi otprilike 40-ak sekundi pa stane, pa opet krene, isti vremenski period radi, pa opet stane itd itd. Da li ima leka ovome?
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 21:43   #2
Fantastic
Član
 
Član od: 1.4.2010.
Lokacija: Kuca
Poruke: 458
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 37 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

predji na 10.04 mozda pomogne
Fantastic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 7:45   #3
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Prešao bih na 10.04 ali njega kada sam instalirao imao sam problem sa grafičkom, intel integrisana, svakih 15-ak sekundi se dešavalo nešto na ekranu, pojavljivale su se neke crtice, inače to je prijavljen bug ( https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+s...el/+bug/538648 ), gde je jedino rešenje bilo da se u grub doda opcija koja sprečava tu pojavu ali utiče na potrošnju baterije, grejanje itd itd, pa zato mi se ne prelazi na 10.04 dok se to ne reši.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2010, 8:02   #4
Fantastic
Član
 
Član od: 1.4.2010.
Lokacija: Kuca
Poruke: 458
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 37 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

kako se konektujes na net
Fantastic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 0:36   #5
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Kablovski modem -> ruter -> wireless -> laptop. Kod kuće i na poslu. Na obe lokacije isti problem. Na laptopu imam dual boot win 7 + ubuntu 9.10. Pod win7 tih problema nema, ali njega koristim samo zbog jednog programa, tako da mi nije rešenje "batali ubuntu koristi win."
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 3:43   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

onda kupi karticu koja ima dobre drajvere za to
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2010, 8:20   #7
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Karticu za laptop??? Pored integrisane??? Neka hvala. Ovi odgovori nigde ne idu. Hvala u svakom slučaju. Može lock.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 9:25   #8
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: wireless prekidi

Pa, ima još mogućnosti. Detaljnija analiza problema počevši od podešavanja kartice, menadžera koji se koristi za povezivanje i provere mrežnog podsistema, a uvek postoji i opcija da probaš neki drugi distro... Nije Ubuntu (jedini) linux...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 9:59   #9
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Kartica tj. adapter u laptopu nije dodatno podešavan, radi po def. kako je ubuntu instaliran. Menadžer je Gnome Network Manager, koristio sam i WICD ali i preko njega su isti problemi + nisam imao mogućnost konektovanja na Telenor internet preko mob. telefona što mi je bitno zbog rada na terenu, nije mi potreban veliki protok, samo očitavanje sa servera za kabl. modeme. Drugi distro... Šta znam navikao sam na Ubuntu, pored njega sam koristio i MINT što je isto to i sa istim simptomima, drugi distroi... Ne znam, navikao sam na ovo i imam dosta stvari podešenih koje mi trebaju a ne znam da li će raditi na drugim distroima (PCMCIA tv tuner kartica).

Bez uvrede, imam dosta dobro znanje o računarima, windows dosta, dosta dobro linux malo manje ali daleko od početnika, pa sam zato i prokomentarisao ove odgovore tipa: stavi novu karticu...
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 10:28   #10
Fantastic
Član
 
Član od: 1.4.2010.
Lokacija: Kuca
Poruke: 458
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 37 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Citat:
Maverick kaže: Pregled poruke
Kartica tj. adapter u laptopu nije dodatno podešavan, radi po def. kako je ubuntu instaliran. Menadžer je Gnome Network Manager, koristio sam i WICD ali i preko njega su isti problemi + nisam imao mogućnost konektovanja na Telenor internet preko mob. telefona što mi je bitno zbog rada na terenu, nije mi potreban veliki protok, samo očitavanje sa servera za kabl. modeme. Drugi distro... Šta znam navikao sam na Ubuntu, pored njega sam koristio i MINT što je isto to i sa istim simptomima, drugi distroi... Ne znam, navikao sam na ovo i imam dosta stvari podešenih koje mi trebaju a ne znam da li će raditi na drugim distroima (PCMCIA tv tuner kartica).

Bez uvrede, imam dosta dobro znanje o računarima, windows dosta, dosta dobro linux malo manje ali daleko od početnika, pa sam zato i prokomentarisao ove odgovore tipa: stavi novu karticu...
ti mozes da predjes na nov distro i da ti ostanu sva podesavanja
ako imas home particiju odvojenu od root particije
posto nisi neki linux profesionalac
tebi nov distro nebi nista promenio
mozes da probas sabayon ili fedora
fedora je malo komplikovanija ali i tu se mozes snaci
Fantastic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 11:06   #11
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Čekaj, polako, stani malo.... Da se razumemo, da li sam "linux profesionalac" ili ne mislim da to nije na tebi da sudiš, od tebe se razumem daleeeeko više. Po tvojim odgovorima, vidim da si ti skoro zakoračio u ovaj deo operativnih sistema, ja sam to uradio davno... Prvo, mislim da home particija zadržava samo podešavanja programa koji se ponovo moraju instalirati. Kao što rekoh imam PCMCIA karticu koja NE RADI (ovo nisam napomenuo) NA: SABAYON (probano), MEPISU (probano), PC LINUX OS (probano), FEDORI (probano), na drugima ne znam da li će raditi (ARCH, DEBIAN, MANDRIVA etc.), i na svima se "snalazim" onoliko koliko mi treba, tj. podesim svaki distro za moje potrebe, koliko meni treba, pod tim mislim da instaliram i podesim sve programe koji mi trebaju, i ne, nisam zagrižen za konzolu pa da kompajliram svaki program koji mi treba ako već za njega postoji gotov paket, koji instaliram preko nekog menadžera ili direktnim downloadom paketa sa sajta.

Izvinjavam se na malo više arogancije, ali mislim da osim Gorana ovde nisam dobio nikakve smernice šta dalje. Hvala u svakom slučaju, ali ako me neko pita kako da popravi karburator na kolima zato što motor "štuca", neću mu reći sipaj skuplji benzin, kupi druga kola, malo su komplikovanija za vožnju ali snaći ćeš se ionako "brzine idu u H".
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
Neky (16.6.2010)
Stara 21.6.2010, 20:15   #12
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Evo i ja imam isti problem sa Ubuntu-om. Stavio sam nekoliko verzija danas i svuda je isto. Mada, dok je live, nista se ne prekida, a kada instaliram imam iste simptome. Siguran sam da ima veze sa modemom/ruterom jer sam dobio neki shugavi Planet-ov zbog IPTV-a. Kad se na komsijinu mrezu povezem sve radi dobro. Tako da sad znamo u kom pravcu treba gledati.

EDIT: Gledao sam po forumima, i rekose da samo treba skinuti enkripciju, a za zastitu koristiti MAC filtraciju. I funkcionise.

Poslednja ispravka: blast beat (21.6.2010 u 21:51)
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Maverick (22.6.2010)
Stara 22.6.2010, 20:22   #13
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Hm, zanimljivo, ja ne koristim enkripciju ruter je TP LINK TL-WR340G kod kuće, na poslu je AIR LIVE 5460, ali opet imam problema sa prekidima koji su izraženiji kada se downloaduje nešto veće npr. veće od 50 mb, pri gledanju Youtube ili npr. streamingu radija sa Exile-a tih problema nema.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2010, 22:38   #14
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: wireless prekidi

Pronašao sam rešenje na jednom stranom forumu i radi 110%. Potrebno je odraditi sledeće:

sudo apt-get install linux-backports-modules-karmic-generic
sudo apt-get install linux-backports-modules-wireless-karmic-generic

Posle ovog prekida protoka nema.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Kablovski modem + wireless ruter kombinacija Ivan452 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 16.4.2010 22:46
Wireless Internet po kući sa Access Pointom i wireless routerom Mirste Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.6.2009 17:15
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com