Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2007, 18:11   #1
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

pozz svima!!
Imam jedan cudan problem sa kompom ... Naime, drugar je pokusao da "legalizuje" IE7 i, naravno, pukne mu windows i ja, onda, da iskoristim priliku, uzmem njegov hdd da prebacim neke podatke kod mene .... prikljucim hdd, windows prepozna, pronadje ga itd i krenem ja kopiranje .... odjednom se restartuje windows i od onda nece da se podigne.... pokusam ja safe mod, opet nece, izbacuje mi poruku "press ESC to stop loading sptd.sys" ali i pritisnem li ili ne, windows se ne startuje.... Probam da instaliram novi sistem, krene setup, ucitava onih zilion drajvera i kad stigne do poruke "setup is about to start windows", zaglupi se i ne mrda dalje....promenim CD, reko, do toga je....nista ... promenim hdd, ajde reko do harda je....opet nista, zamrzne se na istom mestu .... sta da radim?

moja konfiguracija je:
MSI K8 Neo 4
AMD Athlon 64 3000+ (s939)
2 Gb DDR @ 400 MHz
Asus GeForce 7600GT 256MB
Maxtor 250 Gb S-ATA (moj hard) + kuler za hdd
WD 250 Gb S-ATA 2 (drugarov hard)
Samsung 20 Gb (moj drugi hard)
LiteOn DVD rezac S-ATA
kuciste sa 400w napajanja
3 kulera, 2 nazad, jedan 120 mm sa strane

hvala unapred
(gde mi je Miodrag Kuzmanovic sad kad mi je najpotrebniji )

Poslednja ispravka: deXtar (27.11.2007 u 18:20)
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 20:24   #2
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

dopuna:izgleda je ploca


kill myself
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 23:03   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

Pa moze da bude i memorija.

Od skoro je IE7 dostupan i za piratske verzije wina, tj. microsoft vise ne vrsi proveru.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 0:46   #4
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

imam 4x512 MB Kingstona na 400 MHz, provereno rade sva 4 ... ubadao sam ih u druge racunare, nisu predstavljali problem .... testirao sam sve sa Hiren's boot CD-om i jedine greske mi pokazuje na ploci sa nekim kontrolerima .... sve ostalo radi perfetto
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 1:12   #5
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

Onda nesto na ploci. Je li jos pod garancijom? U svakom slucaju, servis ti ne gine.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 2:41   #6
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

heh ... servis to ne resava ... crkli kontroleri ...
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 11:49   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

Jesi li sigurna da su crkli?Ja sam imao slicni problem koji sam resio tako sto ubacim neki linux koji se bootuje sa diska (popularni Live CD), i tako proverim da li je nesto od hardwera otislo.Kad ustanovim da je sve uredu, izvadim Live CD ubacim win, pokrenem instalaciju i sve posle ide regularno.Probaj tako
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 8:14   #8
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Jesi li sigurna da su crkli?Ja sam imao slicni problem koji sam resio tako sto ubacim neki linux koji se bootuje sa diska (popularni Live CD), i tako proverim da li je nesto od hardwera otislo.Kad ustanovim da je sve uredu, izvadim Live CD ubacim win, pokrenem instalaciju i sve posle ide regularno.Probaj tako
heh ... kao prvo, ja sam musko a sada evo update-a na situaciju ....
odneo sam u servis ..... i oni ti meni lepo poslepodne jave da je problem graficka kartica na sta se ja bas zacudim, al ajd' valjda serviser zna ..... kupim ja za 7000 dinara 8500 GT od Asusa, to su imali za te novce .... dodjem kuci, kad ono cvrc ... opet se zamrzava .... uistinu, ne vise na onom delu s'pocetka ali se upucava i ne mogu ni da zglavno krenem instalaciju .... odnecu mu opet danas i na****cu mu se njegove mile ........ bem ti servisere ... i jos plus, unistio mi je podatke na hardu bez potrebe i ne nazvavsi me da pita da li to da radi ili ne .... imam dve particije, idijotski je da mi unisti 130 Gb podataka ... pop*zdeo sam nacisto
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 12:45   #9
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

izvini, greska u kucanju, sry ako sam te uvredio

Graficka...o pobogu, jesu li ti serviseri sredili neki racunar uopste?Kakve veze ima graficka sa instalacijom wina, tacnije zamrzavanja kad se one uopste ili vrlo malo koristi u instalaciji (mozda da prikaze onu plavu pozadinu, slova i onu sivu traku)...Za3bali su te za stotku.trazi da ti vrate staru grafulju i napomeni im da provere svaku komponenetu posebno ako znaju to da urade

Poslusaj me, nabavi negde neku Live distribuciju linuxa, ubaci u dvd/cd drajv, restartuj kompjuter, i podigni linux sa live cd-a.Preporucujem ti knoppix jer on prilikom podizanja prikaze ti screen gde proverava sve komponente, i tacno mozes da vidis koja komponenta brlja.

Ukoliko nemozes da nabavis linux, sumnjam da je do HDD-a.Koji HDD imas i koliko je star?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 23:08   #10
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
izvini, greska u kucanju, sry ako sam te uvredio

Graficka...o pobogu, jesu li ti serviseri sredili neki racunar uopste?Kakve veze ima graficka sa instalacijom wina, tacnije zamrzavanja kad se one uopste ili vrlo malo koristi u instalaciji (mozda da prikaze onu plavu pozadinu, slova i onu sivu traku)...Za3bali su te za stotku.trazi da ti vrate staru grafulju i napomeni im da provere svaku komponenetu posebno ako znaju to da urade

Poslusaj me, nabavi negde neku Live distribuciju linuxa, ubaci u dvd/cd drajv, restartuj kompjuter, i podigni linux sa live cd-a.Preporucujem ti knoppix jer on prilikom podizanja prikaze ti screen gde proverava sve komponente, i tacno mozes da vidis koja komponenta brlja.

Ukoliko nemozes da nabavis linux, sumnjam da je do HDD-a.Koji HDD imas i koliko je star?
eo nastavak ... btw, nisi me uvredio desi se greska jbg
vratio ga ja jutros u servis ... kazem ja njima: reklamacija, ne mogu da podignem windows, tek on mene prekide sa recima: pa naravno, kad ga nisam instalirao, rekli ste da cete sami to .... kazem ja: sacekaj da zavrsim bre!! opet mi se blokira, nisi mi resio problem za koji si mi naplatio ... i on vidi i stvarno mu se zapuca gde i meni opet ... ostavim mu ja, zove on mene na poslu i kaze: da li ste skoro imali problema sa napajanjem? kazem ja: ne, nisam imao kad da imam problema, novo je i kuciste i napajanje i hdd i DVD rezac ... tek ce on: uh ... ( ja umro odsmeha ) pitam ja njega opet ... jesi li proverio plocu? kaze on, nisam sad testiram RAM .... pa zasto? pitam ja njega .. kaze on: jeste mozda vratili vasu staru graficku? jesam, rekoh, tu ti je sve ... dobro, videcemo sta je ali do ponedeljka nista ... reko, ma ok, samo resi vise problem .... ako mozes, ako ne, reci pa cu odneti drugde .... i tako .... do ponedeljka i nove price nadam se da ce neko iskoristiti ovo za clanak jer je vraski dobra prica


inace, ja sam radio kao serviser ali nisam imao sad viska plocu da proverim i zato sam i odneo u servis ..... a on meni od Vuka do Novaka ... o Gospode Boze!!

Poslednja ispravka: deXtar (1.12.2007 u 23:25)
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 22:43   #11
deXtar
Novi član
 
Član od: 14.8.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows i njegova instalacija se zamrzavaju

bila je ploca u pitanju kako sam odmah i predpostavio .... zovem ja u ponedeljak i on mi kaze kako je menjao plocu i ja sad pitam da li moze da mi nabavi onu koju sam isprva hteo ( MSI K8N Sli - 2f ) da bi on meni rekao ladno: ma, sta ce to tebi?!? ..... precutim ja to i odem po komp da bi mi prodavac rekao kako nemoze da mi da komp jer nezna koji je a serviser je otisao da registruje auto?!? I onda, ja napravim dar-mar u prodavnici i za 5 minuta dobijem komp ..... eto, zavrsilo se napokon .... kakva prica, a?
deXtar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Windows Vista sasha vukelic Operativni sistemi 1583 25.7.2012 16:11
Windows XP servisi (objašnjenja) veverica Operativni sistemi 40 4.11.2008 21:58
Instalacija Windows Viste ? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 116 16.3.2008 17:11
Kako da izbrišem Windows Genuine (to je Windows Update) Master Of The Air Aplikativni softver 1 24.4.2007 12:06
Instalacija 64-bitnog Windows Xp-a Igor_ue Kvarovi 1 15.8.2006 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com