![]() |
![]() |
|
|||||||
| ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#21 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.912
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.370 puta na 1.214 poruka
|
Citat:
, izadje malo iznad 52.000), ali ako ti nije problem uzmi ovo bez razmisljanja. Posto ne treba novo kuciste i Hard, ulazis u cenovni rang gde je i5 best buy (60+ hiljada).
|
|
|
|
|
|
|
#22 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Znam da prelazim preko 2 hiljade. Bukvalno cu da radim negde dva dana da uzmem jos 2 hiljade preko. Imam hard, imam kuciste, samo jos da proverim da li ce da se uklopi. To ce biti privremeno kuciste, dok ne skupim za neko novo i jos 4gb rama.
![]() Kako najlakse da proverim da li ce se uklopiti u staro kuciste? Valjda cu biti miran nekoliko godina ![]() e, hvala na odgovorima.. |
|
|
|
|
|
#23 |
|
Član
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
|
6300 mi je bneckovao graficku r9 270. Opterecenje joj je u pojedinim delovima padalo na 50-60 posto. Nisam jedini, problema nema, tako radi. Resenje? Prelazak na i5. Video sam gomilu klipova, uporedjivanja, iskustva drugih koji su iste probleme resavali prelaskom na intel.
|
|
|
|
|
|
#24 |
|
Starosedelac
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
|
FX 6300 da guši R9 270? Ne bih rekao...što reče Lex, pre će biti da je problem drugde...no, kako želiš.
|
|
|
|
|
|
#25 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
AMD je dobar izbor za gaming. Ne razumem zasto jos uvek postoje ljudi koji dodju i kazu "AMD NE VALJA INTEL JE ZAKON AAAA", uopste nije tacno. Intelovi procesori su izradjeni u 22nm, dok su mnogi AMD procesori u 32nm, sto znaci da je jedno intelovo jezgro daleko jace od AMD-ovog. A cena? Niko ne gleda cene? AMD 6 core procesor za 100evra? Gde mozes da nadjes Intelov 6 core za 100 evra? Intel jedva da ima dual core, koji su pa cak i vise od 100 evra. Takodje: "AMD MNOGO TROSI INTELOV 7 PUTA MANJE TROSI!!!". Ne. Razlika je nekih 1000-2000 u vrh glave na godisnem nivou. Realno. To su sitne pare. i7 se ne isplati za gaming, jer je i7 bukvalno i5 sa hyperthreadingom, a igrice nemaju nikakvu beneficiju od toga. Opredeli se izmedju i5, ili fx 6300, ili neki fx 8xxx, Mada po meni je 6300 najbolji izbor.
Oko graficke ne znam, ni sam ne znam posto su sada AMD i NVIDIA u velikom ratu cas jedan napravi nesto jace, pa ovaj drugi udari konkurenciju i tako dalje, mada oduvek sam gotivio NVIDIU. Nemoj R7, bolje uzmi R9 sa 2GB vrama, 1GB je odavno prevazidjen i imaces probleme ako igras nesto novije na 1080p sa nekim high / ultra podesavanjima. Heh udavih vas sve ![]() Nadam se da nisam nalupao neke gluposti jer sam ovo napisao u 3 minuta
|
|
|
|
|
|
#26 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#27 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Hm
Koje god poredjenje da sam gledao na cpuboss, uvek mi kaze da je Single Core performance na svakom intelovom procesoru jace nego na bilo kojem amd procesoru. Mozda te 2 stvari nemaju nikakve veze jedno sa drugim, tacno, ali to da intel ima jaca jezgra od amd-a je itekako tacno |
|
|
|
|
|
#28 |
|
Starosedelac
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.257
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 173 puta na 157 poruka
|
Preskoci CPU boss,to je nenormalno lazljiv sajt.A da je intel brzi u Single core performansama,to je istina,mada ne bas na svakom procesoru.
|
|
|
|
|
|
#29 | |
|
Član
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
|
Citat:
I evo, stigao mi je juce i5 4460. Rece lex bacanje para, FX su bas za te igre optimizovani. Mozda, i to je lepo, ali ja drugari novim procesorom dobih od 20-40 fps-a vise u BF. Tamo gde sam sa FX6300 imao i po 45fps kad je guzva, sada sa intelom imam 65 i vise. Negde gde sma imao po 54-5, sada je 80. Tako da sam se i sam uverio da je Intel Intel, mama i tata, bar sto se gaminga tice. ![]() @SlimShady Eto sto se tice konkretno BF3/4 serijala, sta mi je doneo taj i5 4460, naspram FX 6300, pa ti sam odluci, mada ja apsolutno dajem glas intelu. |
|
|
|
|
|
|
#30 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Ok ja se izvinjavam ako sam nesto lupio ili pogresno reko, nije iz losih namera, samo pokusavam da pomognem.
Koj sajt preporucavas za poredjenja, osim cpu/gpu boss? |
|
|
|
|
|
#31 |
|
Starosedelac
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.257
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 173 puta na 157 poruka
|
CPU Boss nemoj uopste da koristis,nenormalno lazljiv sajt,a evo i primera,poredjenje 2 procesora na 3 razlicita sajta:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-...vs-AMD-FX-6300 http://www.cpu-world.com/Compare/563...uad_Q9550.html http://www.anandtech.com/bench/product/50?vs=699 Moja preporuka je da ides na AnandTech ili CPU world (bolje anandtech),a CPUBoss preskoci. |
|
|
|
|
|
#32 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.912
Zahvalnice: 1.359
Zahvaljeno 1.370 puta na 1.214 poruka
|
Citat:
. Nema teorije da si dobio 40 fps-a prelaskom sa FX 6300 na i5 u igri kao sto je BF4 (jedino ako poredis min fps kod FX-a sa average fps kod i5 4460. Jeste i5 bolji (imam bas taj model ), ali tolika razlika nije moguca prelaskom sa FX 6300 na isti. Opet ti kazem, kod tebe je postojao neki drugi problem. Prvo, tih 45 fps-a koliko je davao FX 6300 u nekim zahtevnijim situacijama je vise nego dovoljno za normalno igranje (problem je ako fps pada na 30 i manje), dok razliku izmedju 65 i 80, koliko je average fps, ti ne mozes da primetis golim okom, vec samo ako koristis Fraps ili neki slican program. Znaci, FX 6300 min 40-45 fps, i5 4460 oko 55 fps, dok je average i max fps mozda i za 15-20 veci kod i5. To mozda na papiru deluje kao velika razlika, u praksi je to neprimetno, pogotovo ako oba proceosra guraju lagano 40+fps. FX 6300 sigurno izvlaci max iz r9 270, to cak nije za debatu (uz GTX Titan Z na 1440p rezoluciji, mozda bi i dobio 40 fps-a vise u nekim situacijama, ali sa r9 270 na 1080p takva razlika nije moguca u pomenutnoj igri. Neka te sluzi i5 lepo , ali nisi morao zbog BF4 da menjas podnozje, u krajnjem slucaju mogao si da predjes na FX 8350, koji je egal sa i5 u BF4.
|
|
|
|
|
|
|
#33 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Bas ste me poremetili vasim komentarima, keve mi
![]() Ja jos uvek nisam odlucio, mislim 90% jesam. Samo jos da vidim sa burazerima kad ce da izvade pare na sunce Mislim da je ona moja konfiguracija koju sam okacio pre neki dan, ona slika iz firme na E, dovoljno dobra za guranje novijih igrica. Barem mislim da za te pare ne moze bolje.. Kolju se AMD i INTEL, znam da je i AMD dobar, ali odlucio sam se za INTEL zato sto hocu kasnije da menjam procesor, ako bude bilo potrebe, a i komentari koje sam citao, snimci koje sam gledao, uglavnom su vise za INTEL..
|
|
|
|
|
|
#34 | |
|
Član
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#35 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.461 puta na 2.077 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#36 |
|
Novi član
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Pa pazi, ja uglavnom igram sp. DA, Dishonored itd. Igram i LoL, ali ta igrica je lagana za bilo koji komp. Burazer igra mp, ali nista novije. Ja cu da se drzim intela, ali mozda cu biti prinudjen da uzmem fx 6300 ako bude bilo problema sa lovom.. Poslusacu te, sacekacu tu graficku, a do tad cu da odlucim sta cu za ostale komponente. Hvala, Mare
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| kupovina, ploca, procesor, prodaja, ram |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) | Eni | Šta da kupim? | 50 | 7.12.2012 14:47 |
| Prosto pitanje, barem se nadam, validacija forme | nepoverljiv | Serverske aplikacije i baze podataka | 2 | 26.9.2010 16:14 |
| Stručno pitanje vezano za monitor | FiresnakE | Kvarovi | 11 | 10.5.2010 10:10 |
| Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze | NinoJovic | Komunikacioni uređaji i umrežavanje | 1 | 28.4.2010 12:38 |
| Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece | herrnikolic | O SK-u uopšte | 5 | 14.12.2009 22:14 |