![]() |
![]() |
|
|
#242 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
ja sam prešao na lga1155 i 2011 i nisam se pokajao, i3 600 din, i5 20e, manja potrošnja i grejanje, mnogo bolja podrška za ddr3 većeg kapaciteta, za surf i ponešto odigrati odlična investicija od 50e, stari komp prodaš za 20 i eto za 30e imaš unapređeni komp..
|
|
|
|
|
|
#243 |
|
Veteran
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#244 | |
|
Član
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 463
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 100 puta na 91 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#245 |
|
Veteran
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
|
@filnibg---Pa 1 giga mu otkine integrisana grafika,haha
.Imao 4x2.. jedan štap crko,pa da ne pada prašina na slot..turio sam mu 1gb štap..imam ih bar deset na otpadu,a ko za inat nijedan od 2gb.
|
|
|
|
|
|
#246 |
|
Starosedelac
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.286
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
|
Da li postoji neko zvanično objašnjenje zašto je drag & drop na taskbaru onemogućen? Neki security breach, neka druga opasnost, nešto... I nakon 3 meseca korišćenja, ne mogu da se naviknem da toga nema. Takođe, dešava mi se da se taskbar "zamrzne" i da sistemske ikonice u desnom ćošku ne rade, sve dok ne restartujem komp. Takve probleme nisam imao ni u jednom Windows-u unazad...
|
|
|
|
|
|
#247 | |
|
Starosedelac
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 664 puta na 449 poruka
|
Citat:
Meni se ovo drugo (zamrzavanje taskbara) desavalo na W10 na 3 razlicite kombinacije procesora i maticne, a sa W11 se nije desilo nijednom. Zato za sve moram da radim jedan ekstra klik i nemam never combine opciju… imbecili iz Microsofta. Sent from my iPhone using Tapatalk |
|
|
|
|
|
|
#248 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Hteo bih da instaliram Win11 na stari laptop sa posla, ali mi M$ kaže da CPU nije na listi podržanih procesora (jeste slab, ali je ipak 64-bitni i ima 2 jezgra). Da li nekako mogu ipak da instaliram 11, ali da sve ostane legalno? Da li ima svrhe to raditi (laptop će se koristiti za lagane poslove, max. za Office).
(Inače, ne može da se instalira ni poslednji apdejt, onaj 20H2 - sve ide OK do poslednjeg restartovanja, kad se jednostavno ugasi, a nakon uključivanja poništi apdejt i vrati se na prethodnu verziju) ![]()
|
|
|
|
|
|
#249 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Hm, verovatno ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=jTIc9QNzPpo |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci: | ||
VMilan (17.6.2022) | ||
|
|
#250 |
|
Veteran
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
|
Ili ovako po naški https://www.youtube.com/watch?v=Umy1J0XNe84
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci: | ||
VMilan (17.6.2022) | ||
|
|
#251 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#252 |
|
Član
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 63
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
|
Ja sam na stari kompjuter dvo jezgarni intel 8500 i četiri Gb memorije DDR2 instalisao i on leti radi sve lepo i aplikacije , ma divota
|
|
|
|
|
|
#253 |
|
Veteran
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 927
Zahvalnice: 612
Zahvaljeno 210 puta na 143 poruka
|
Ne bih instalirao 11 da nisam trazio potencijalno resenje u eventualnom problemu sa win 10.
Medjutim brzi je primetno,cini mi se da je ovako sa Win 10 na Win 11 bez brisanja bilo cega ,brzi nego cista instalacija Win 10 . Ne radi mi Nvidin DLDSR ne znam sto. Mozda treba poslednji Nvidia driver oce da pravi nasumicne zezalice nedostatak polsednje drajvera . Cini mi se da je mnogo zgodniji od 10ke za upotrebu , nije pa da je 10 Enigma . Zezaju sa tim uslovima ali ako imate WIN 10 bez watermarka sa 10 na 11 unapredjuje sam u licenciranu verziju
|
|
|
|
|
|
#254 |
|
Član
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 109
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 49 puta na 32 poruka
|
Poslednjih nedelju dana Windows 11 neće da se normalno ugasi.
Krene da se gasi i izbaci na Welcome ekran kao da sam se izlogovao. Tu odem na shut down i onda se ugasi. Probao sam i sa isključivanjem Fast Boot opcije u Windowsu ali bude isto. Ponekad se desi da se normalno ugasi, ali uglavnom neće. Ima li leka za ovo ili da čekam da MS izbaci neku zakrpu? Probao sam nekoliko live linuxa, svaki se normalno gasi. |
|
|
|
|
|
#255 |
|
Član
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 109
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 49 puta na 32 poruka
|
Nije Windows 11 bio problem.
U qBittorrentu sam imao mnogo torenata, khm, sve linuxi, BSDovi, sve legalno, sve Uglavnom, qBittorrent je sprečavao Windows da se ugasi... Instalirao sam Deluge, pa ću da vidim kako se on nosi sa moji data hoarding apetitima
|
|
|
|
|
|
#256 |
|
Član
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 325
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
|
Ja koristim original Windows 11 i mogu reći da sam prezadovoljan. E sada moje pitanje je da li ja mogu da imam za firmu (servis elektronike i televizora) taj Windows što prodaju za 10€ na Kupujem Prodajem ili moram da kupim u Gigatronu po ceni od 20000 dinara? Da li neko zna nešto o tome?
|
|
|
|
|
|
#257 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
|
Ako imas servis jedno 10 godina i nikada te niko nije proveravao prilicno je jasno sta mozes a sta ne
Moju firmu (doduse nije servis) niko nije proveravao ima vec tri godine tj nije nikada, ali za sve postoji prvi put (nekada, mozda).. Te licence sto se prodaju za par eur su OEM licence koje treba da budu vezane za tvoj uredjaj a posto nisu jasno je da su nelegalne.
|
|
|
|
|
|
#258 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
bolje da kupiš laptop za windowsom, inače traži se faktura koliko znam za windows
|
|
|
|
|
|
#259 | |
|
Član
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 325
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#260 |
|
Intel Inside
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.414 puta na 7.273 poruka
|
Nema šta da vidiš, samo faktura se priznaje. I da kupiš laptop sa preinstaliranim sistemom, opet će ti tražiti fakturu za laptop.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Windows Live Messenger? | mick | Aplikativni softver | 532 | 19.11.2012 20:36 |
| 100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) | wog326 | Operativni sistemi | 1 | 10.8.2010 13:45 |
| Windows 7 BETA | Mr.Eco | Operativni sistemi | 2277 | 20.2.2010 8:58 |
| Windows installer | nikolapfc89 | Operativni sistemi | 6 | 16.11.2009 0:13 |
| Windows 8 | saleSK | Operativni sistemi | 37 | 19.8.2009 11:40 |