Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2022, 0:08   #241
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Intel 771/775 već deceniju i po odbija da umre, sjajno
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
djosha (5.5.2022)
Stara 4.5.2022, 7:59   #242
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

ja sam prešao na lga1155 i 2011 i nisam se pokajao, i3 600 din, i5 20e, manja potrošnja i grejanje, mnogo bolja podrška za ddr3 većeg kapaciteta, za surf i ponešto odigrati odlična investicija od 50e, stari komp prodaš za 20 i eto za 30e imaš unapređeni komp..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2022, 4:53   #243
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	t.jpg
Viđeno:	226 puta
Veličina:	44,8 KB
ID:	58231


Živela antika!
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2022, 14:36   #244
filnibg
Član
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Srbija
Poruke: 463
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 100 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Citat:
djosha kaže: Pregled poruke
Prilog 58231


Živela antika!
Gde nadje 7gb rama haha
filnibg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2022, 21:15   #245
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

@filnibg---Pa 1 giga mu otkine integrisana grafika,haha .Imao 4x2.. jedan štap crko,pa da ne pada prašina na slot..turio sam mu 1gb štap..imam ih bar deset na otpadu,a ko za inat nijedan od 2gb.
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2022, 1:08   #246
ogisha
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.286
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 395 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Da li postoji neko zvanično objašnjenje zašto je drag & drop na taskbaru onemogućen? Neki security breach, neka druga opasnost, nešto... I nakon 3 meseca korišćenja, ne mogu da se naviknem da toga nema. Takođe, dešava mi se da se taskbar "zamrzne" i da sistemske ikonice u desnom ćošku ne rade, sve dok ne restartujem komp. Takve probleme nisam imao ni u jednom Windows-u unazad...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2022, 23:50   #247
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 664 puta na 449 poruka
Određen forumom Windows 11

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Da li postoji neko zvanično objašnjenje zašto je drag & drop na taskbaru onemogućen? Neki security breach, neka druga opasnost, nešto... I nakon 3 meseca korišćenja, ne mogu da se naviknem da toga nema. Takođe, dešava mi se da se taskbar "zamrzne" i da sistemske ikonice u desnom ćošku ne rade, sve dok ne restartujem komp. Takve probleme nisam imao ni u jednom Windows-u unazad...

Meni se ovo drugo (zamrzavanje taskbara) desavalo na W10 na 3 razlicite kombinacije procesora i maticne, a sa W11 se nije desilo nijednom. Zato za sve moram da radim jedan ekstra klik i nemam never combine opciju… imbecili iz Microsofta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2022, 16:32   #248
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Hteo bih da instaliram Win11 na stari laptop sa posla, ali mi M$ kaže da CPU nije na listi podržanih procesora (jeste slab, ali je ipak 64-bitni i ima 2 jezgra). Da li nekako mogu ipak da instaliram 11, ali da sve ostane legalno? Da li ima svrhe to raditi (laptop će se koristiti za lagane poslove, max. za Office).

(Inače, ne može da se instalira ni poslednji apdejt, onaj 20H2 - sve ide OK do poslednjeg restartovanja, kad se jednostavno ugasi, a nakon uključivanja poništi apdejt i vrati se na prethodnu verziju)


ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2022, 10:23   #249
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Da li nekako mogu ipak da instaliram 11, ali da sve ostane legalno?
Hm, verovatno ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=jTIc9QNzPpo
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
VMilan (17.6.2022)
Stara 17.6.2022, 12:58   #250
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 522
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 92 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Ili ovako po naški https://www.youtube.com/watch?v=Umy1J0XNe84
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
VMilan (17.6.2022)
Stara 17.6.2022, 21:51   #251
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ovo uputstvo sam iskoristio i instalirao Win 11. Nije bilo nikakvih problema, a čini mi se da 11 radi nekako fluidnije i brže od 10.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2022, 22:53   #252
VMilan
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 63
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Ja sam na stari kompjuter dvo jezgarni intel 8500 i četiri Gb memorije DDR2 instalisao i on leti radi sve lepo i aplikacije , ma divota
VMilan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VMilan na korisnoj poruci:
djosha (14.9.2022), doctor (6.7.2022)
Stara 17.7.2022, 23:54   #253
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 927
Zahvalnice: 612
Zahvaljeno 210 puta na 143 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Ne bih instalirao 11 da nisam trazio potencijalno resenje u eventualnom problemu sa win 10.
Medjutim brzi je primetno,cini mi se da je ovako sa Win 10 na Win 11 bez brisanja bilo cega ,brzi nego cista instalacija Win 10 .
Ne radi mi Nvidin DLDSR ne znam sto. Mozda treba poslednji Nvidia driver oce da pravi nasumicne zezalice nedostatak polsednje drajvera .
Cini mi se da je mnogo zgodniji od 10ke za upotrebu , nije pa da je 10 Enigma .
Zezaju sa tim uslovima ali ako imate WIN 10 bez watermarka sa 10 na 11 unapredjuje sam u licenciranu verziju
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2022, 12:35   #254
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 109
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 49 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Poslednjih nedelju dana Windows 11 neće da se normalno ugasi.
Krene da se gasi i izbaci na Welcome ekran kao da sam se izlogovao. Tu odem na shut down i onda se ugasi.

Probao sam i sa isključivanjem Fast Boot opcije u Windowsu ali bude isto.

Ponekad se desi da se normalno ugasi, ali uglavnom neće.

Ima li leka za ovo ili da čekam da MS izbaci neku zakrpu?

Probao sam nekoliko live linuxa, svaki se normalno gasi.
Gibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2022, 21:18   #255
Gibli
Član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 109
Zahvalnice: 183
Zahvaljeno 49 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Nije Windows 11 bio problem.
U qBittorrentu sam imao mnogo torenata, khm, sve linuxi, BSDovi, sve legalno, sve
Uglavnom, qBittorrent je sprečavao Windows da se ugasi...
Instalirao sam Deluge, pa ću da vidim kako se on nosi sa moji data hoarding apetitima
Gibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 8:23   #256
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 325
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Ja koristim original Windows 11 i mogu reći da sam prezadovoljan. E sada moje pitanje je da li ja mogu da imam za firmu (servis elektronike i televizora) taj Windows što prodaju za 10€ na Kupujem Prodajem ili moram da kupim u Gigatronu po ceni od 20000 dinara? Da li neko zna nešto o tome?
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 12:34   #257
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Ako imas servis jedno 10 godina i nikada te niko nije proveravao prilicno je jasno sta mozes a sta ne Moju firmu (doduse nije servis) niko nije proveravao ima vec tri godine tj nije nikada, ali za sve postoji prvi put (nekada, mozda).. Te licence sto se prodaju za par eur su OEM licence koje treba da budu vezane za tvoj uredjaj a posto nisu jasno je da su nelegalne.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 12:45   #258
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

bolje da kupiš laptop za windowsom, inače traži se faktura koliko znam za windows
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 19:37   #259
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 325
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ako imas servis jedno 10 godina i nikada te niko nije proveravao prilicno je jasno sta mozes a sta ne Moju firmu (doduse nije servis) niko nije proveravao ima vec tri godine tj nije nikada, ali za sve postoji prvi put (nekada, mozda).. Te licence sto se prodaju za par eur su OEM licence koje treba da budu vezane za tvoj uredjaj a posto nisu jasno je da su nelegalne.
Nemam servis ali trebam tek da registrujem u Beogradu. Radio sam u Kikindi u servisu kod gazde međutim tamo svi rade površno sto se tiče propisa i papirologije i svi se znaju i svi rade nekako u povezano kao tandem. Taj gazda ni ne zna da mi kaže ili neće da mi kaže da li je to potrebno ili nije. Njega ne diraju jer kad dodje inspektor on mu popravlja sve džabe jer se svi znaju, mali je grad itd. Ja ne želim tako da radim nego hoću sve legalno pa sam za to pitao gde je najbolje kupiti Windows. Videću i opciju što je predložio i Water Wizard.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 20:43   #260
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.910
Zahvalnice: 1.688
Zahvaljeno 11.414 puta na 7.273 poruka
Određen forumom Re: Windows 11

Nema šta da vidiš, samo faktura se priznaje. I da kupiš laptop sa preinstaliranim sistemom, opet će ti tražiti fakturu za laptop.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) wog326 Operativni sistemi 1 10.8.2010 13:45
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com