Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2023, 10:33   #381
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.039 puta na 516 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
U međuvremenu, neki dokoličari otvorili resursne fajlove i analizirali 3D modele

https://i.imgur.com/IR21fAo.png

Da li je veštački napumpan poligon count ili je outsourceovano nekim amaterima, uglavnom brljotina prve klase, ovo će nezvanični patchevi da peglaju godinama.
Artur u RDR2 ima oko 60k poligona... Generalno main karakter modeli idu do 100k. Ja mislim da ovo do sada niko nije radio. Svaka im čast
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2023, 10:51   #382
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 314
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 110 puta na 62 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Prvo, ovo nije moderni engine!
A drugo, broj poligona treba biti sto manji jer direktno utjece na kompleksnost sjenki, sto naravno unistava performanse pogotovo u velikim mapama. To se moze rijesiti ubacivanjem pojednostavljene proxy geometrije koja ce generisati sjenke. To ovdje ocigledno nije uradjeno.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2023, 10:54   #383
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.302
Zahvalnice: 2.265
Zahvaljeno 5.040 puta na 2.933 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Bukvalno u Blenderu ima komanda "decimate" koja omogućava smanjenje broja poligona uz minimalnu izmenu mesh-a, ili bez izmene.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2023, 22:50   #384
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.576
Zahvalnice: 903
Zahvaljeno 1.194 puta na 642 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Krenuo, igra je neigriva na mojoj masini cak i na medium,a ne izgleda ni za *****.

Ono malo sto sam igrao glupo, dosadno, zaostalo zao mi i to malo sto sam igrao. Kako neko ovo moze da izbaci u 2023 ja nemam pojma. Da je neka druga kompanija izbacila ovo, za dva meseca bi stavili katanac.

Uninstal, Bethesda je mrtva ko i Blizzard,Bioware i ostalo smece...


PS
Nema od TES 6 nista (osim ako Todd-a nesto ne zgazi u medjuvremenu)... next Armored Core 6
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2023, 0:50   #385
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Starfield

pa koja ti je masina?

ovo inace jos nije izaslo. za godinu dve tek.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2023, 9:22   #386
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.576
Zahvalnice: 903
Zahvaljeno 1.194 puta na 642 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Prebacio na SSD i sada bar moze da se igra, ali igra izgleda ko da je izasla tamo pre jedno 7-8 godina, ali to je najmanji problem. I dalje je ovo toliko soulless i dosadno da ja nemam reci.

Mislim znao sam da ce ovo biti propast , jer dok je igra reklamirana nisam video nista dobro, ali bas ovoliko...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2023, 10:11   #387
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.013
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.816 puta na 4.168 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ja I dalje uzivam u igri. Nije nista mind blowing ali je dobra igra. Zavrsio I prvi companion quest (Barrett) koji je sasvim dobar. Bukvalno nisam pipnuo main quest ima vec sigurno 20h XD

Poslednja ispravka: dex3108 (24.9.2023 u 10:30)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2023, 12:25   #388
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ja i ne znam da ti nisi uzivao u nekoj igri
Hogwarts Legacy - uzivanje (meni mediokritetski smor iako sam je zavrsio)
Star Wars - Fallen Order i Survivor - uzivanje (meni SW smor, bolju kinematiku trcanja uz zid ima vec prastari PoP Sands of Time)
Deathloop - uzivanje (meni repetitivna budalastina)
Starfield - uzivanje (meni nedovrsen poluproizvod)

Blago tebi (bez ironije) kad mozes u svemu tome da uzivas. Ja ne mogu.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.9.2023 u 13:18) Razlog: slovne greske
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
dax011 (30.9.2023)
Stara 25.9.2023, 12:50   #389
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 479
Zahvaljeno 512 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ako ne gresim, Dex je kompletirao AC Origins, Odissey i Valhala, mislim da ima 100% mape cak i sa ekspanzijama
To je zaista poseban achievement.
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2023, 13:04   #390
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.828
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 1.552 puta na 1.072 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ja i ne znam da ti nisi uzivao u nekoj igri
Hogwarts Legacy - uzivanje (meni mediokritetski smor iako sam je zavrsio)
Star Wars - Fallen Oder i Survivor - uzivanje (meni SW smor, bolju kinematiku trcanja uz zid ima vec prastari PoP Sands of Time)
Deathloop - uzivanje (meni repetitivna budalastina)
Starfield - uzivanje (meni nedovrsen poluproizvod)

Blago tebi (bez ironije) kad mozes u svemu tome da uzivas. Ja ne mogu.
Pa jel' ima nešto u čemu ti možeš da uživaš?

Meni je prvi SW Jedi bio fenomenalan. Retko igram AAA igre jer sam dugo imao truba grafičku, ali sada može da se proba sve i on mi je tako legao da nisam mogao da se odvojim od igre. Utisak je jedino pokvario tehnički aspekt, tj. užasan stuttering. Možda bi bilo malo bolje da sam igru instalirao na SSD, ali nisam imao mesta u datom trenutku.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
player1 (25.9.2023)
Stara 25.9.2023, 13:15   #391
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ima, ali relativno malo . Dopada mi se Underrail, Shadowrun serijal, Fallout serijal, Pathfinder, ceo Gothic serijal, vratio sam se P&C avanturama..ima toga jos. Ali mnoge ovde hvaljene igre ne mogu nikako da svarim. Pillars of Eternity, Divinity: Original Sin, gorepomenute, Cyberpunk (zavrsio ga)..ma nikako. Svakako razumem sta ljudi u njima vole. Jeste sve to individualno i ne zameram ja nikome na ukusu ali ja eto u vecini mainstream igara prosto ne uzivam.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2023, 18:07   #392
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Starfield

ima li sta iz poslednjih 5 godina da ti se svidelo?

apropo AC origins, odiseje i valhale... nekako su mi sve tri bas slicne. prvo odigrao odiseju i nju zavrsio, druge dve krenuo i nekako stao na pola. previse jednog istog. AC serijalu bi pravi, zanimljivi bossovi pali kao budali samar.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2023, 19:52   #393
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Rebel Galaxy Outlaw, Chorus mi padaju na pamet.. (Everspace 1 i 2 mi se nisu nesto dopali) moguce da ima jos ponesto sto mi je bilo ok. Pa i Pathfinder: Kingmaker je iz 2018..AC mi nikada nije bio zanimljiv ali Prince of Persia serijal, koji mu je da kazemo duhovni otac, sam rado igrao.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2023, 7:58   #394
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.013
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.816 puta na 4.168 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Samo sam AC Origins I AC Odyssey presao 100% sa svim DLC-ovima :P AC Valhalla sam samo presao main story, nisam cak ni DLC-ovr igrao XD. A ima igara koje mi nisu legle, tipa Trek to Yomi sam jedva presao koliko me nervirala igra, nisam nesto pretjerano bio odusevljen sa Nier Automata (pogotovo sa konceptom vise prelazaka slicnih dionica), Sinking City me smorio kao I Ace Attorney 1, The Occupation I Afterparty su razocarali takodje. Tako da ima igara koje predjem iako nisam uzivao u njima.

Starfield nije takva igra. Evo skoro 30h sam proveo u igri I zaista uzivam. Kao sto rekoh igra nije mind blowing iskustvo ali je odlicna za sjesti svakih par dana I odigrati par quest-ova.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
DBrave (26.9.2023), galebns (27.9.2023)
Stara 28.9.2023, 23:32   #395
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 505 puta na 298 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Iz nekog razloga iz svega vidjenog do sada stičem utisak da je Bethesda uradila pola posla, ostalo je na moderima.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2023, 15:53   #396
dax011
Član
 
Član od: 29.12.2010.
Lokacija: Alpha Quadrant
Poruke: 66
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 33 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Sinoć sam nabio 200 sati u igri i napisaću vam moje viđenje stvari. Da počnem od hardvera jer će da vam približi sliku koliko je igra zapravo smeće. Dakle, ja je igram na: i7 13700, RTX4070, 32GB DDR5 rama, monitor je moderan LG UltraGear 32" FHD@165Hz (bio je "preporuka urednika" u jednom od štampanih izdanja SK-a), ali je i dalje 1080p iako moja konfiguracija može da tera većinu naslova na 2k 1440p lagano, ali sam se zbog maksimalnog broja frejmova ipak odlučio da "ostanem" na FHD i stoga taj izbor monitora deluje kao "prirodno" rešenje. Automatska podešavanja u toj igri su mi stavila sve na "medium" pretežno sa nekim detaljima čak na "low" što je totalni apsurd za hardver koji tera mnogo ozbiljnije igre od ove (grafički intezivnije) na "high" i "ultra". Idemo dalje, glavna linija zbivanja tj main quest za Konstalaciju - ne mogu da završim jer je jedna od misija negde na 2/3 kampanje potpuno slomljena i ne može da se pređe, ajmo dalje, prelazim na "glavne sporedne" misije i uspevam da završim kampanju za Freestar rendžere i dobijem njihov brod, uspevam da završim glavnu liniju zbivanja za UC i postajem "građanin prve klase" i tu sve opet staje, čim sam prešao na rešavanje priče za Vengard (vojsku od UC-a) dolazim do misije koja je slomljena i ne može da se pređe, prelazim na Ryujin Industries i kod njih isto kao i za Vengard uspevam da dođem negde do pola i tu nailazim na misiju koja je izbagovana i ne može da se pređe. Napokon odustajem od igre, s'obzirom na sve što sam vam ovde ispričao igra je u nekom pre-alpha stanju i samo je delimično igriva, uopšte ne treba da se patite kao ja i da se nervirate, ovo će u najboljem slučaju biti ispeglano i igrivo za godinu dana od sad, možda čak i dve, zavisi koliko će trebati moderima da je poprave jer Bethesdu kao i obično zabole za igrače. Strašno sam razočaran, imao sam velika očekivanja i potpuno su se izjalovila... Ako nećete da se nervirate, zaboravite na ovu igru godinu-dve, neće pre toga biti igriva sigurno.
dax011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku dax011 na korisnoj poruci:
director (1.10.2023), galebns (30.9.2023), Marko Radonjic (6.10.2023), Stenmark (1.10.2023), Vladimirus86 (30.9.2023), Ziginho (30.9.2023)
Stara 1.10.2023, 1:43   #397
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.039 puta na 516 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Tripuješ čovjek. Igra ima 86 na OpenCriticu, svi je hvale. Sigurno je dobra. Nijesi ti to igrao kako treba. 75.000 poligona za parizer sendvič, to u istoriji game developmenta niko nije izveo. Još ako instaliraš 50ak modova na koje moraš da utrošiš mjesec dana da rade kako treba osjećaš se kao developer u Bethesdi.

Ako bih morao da izaberem igru za pusto ostrvo izabrao bih Starfield jer bi me podsjetilo koliko to ostrvo nije pusto.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2023, 8:13   #398
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.978
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Tripuješ čovjek. Igra ima 86 na OpenCriticu, svi je hvale.
Pa sta? To ne negira njegovo iskustvo, narocito sa bagovima koji blokiraju progres.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2023, 8:37   #399
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.544
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 438 puta na 307 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Igra mi se zbog onog sajberpank grada kojeg smo videli u Kuzminom gejmpleju, ali kao sto rekoh tek kad izadju zakrpe, dielsijevi i bude popust.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2023, 15:37   #400
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 998
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 220 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa sta? To ne negira njegovo iskustvo, narocito sa bagovima koji blokiraju progres.
Nisi provalio da mu je čitav post sarkastičan.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dantheus na korisnoj poruci:
dax011 (1.10.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Starfield screensaver @ Windows 7/64 Devet1 Operativni sistemi 4 15.8.2013 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com