Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2008, 18:24   #1
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Acer Extensa 5620z drivers

ovako, treba da osposobim tastu ovaj laptop, pošto je čovek uspeo da ga zarazi svim poznatim i nepoznatim virusima.

Laptop je dobio iz SAD, od prijatelja, sa već instaliranom Vistom (regularna verzija ), ali mu taj ortak nije doneo nijedan disk sa drajverima i ostalim čudima (zbog prtljaga, mada, to objašnjenje je potpuno neubedljivo). E sad, ja sam mu umesto "i od Boga odbačene" Viste instalirao XP, ali problem je u tome što nema disk sa drajverima pa smo samo uspeli da izvučemo neke podatke koji su mu potrebni. Na oficijelnom sajtu acera ne mogu da se registrujem zato što je laptop kupljen u SAD, a tast mi ne zna ni adresu ni zip code svog prijatelja, dok serijski broj ne odgovara modelima koji se prodaju u Srbiji. Što bi se reklo banana!

Tražio sam malo po netu, ali nisam našao nigde da skinem drajvere, a nešto sumnjam da oni postoje isključivo na diskovima koji stižu uz laptopove. dakle gde bih mogao da nadjem sve potrebne drajvere? ili bar one za ethernet kako bi mogao da se zakačim na net sa laptopom i onda sam ostalo pronađem (vga, chipset itd...).

I drugo pitanje. Na laptopu se nalazi serijski broj za VIstu koja sa ovim modelom dolazi ugrađena, pa se pitam da li bi mogao da instaliram neku narodnu verziju a potom je registrujem uz pomoć ovog sna??
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 15:00   #2
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Acer Extensa 5620z drivers

Uz Acere ne dobijas disk jer je sve na skrivenoj particiji HDDa, pa bi trebalo odatle da je reinstaliras. Ovo je, naravno,u teoriji, a kako se to, zaista, radi, pogledaj po netu a za skidanje drajvera, moras da se kacis na odgovarajuci regionalni sajt Acera
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 19:15   #3
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Acer Extensa 5620z drivers

Kao prvo nije baš pametno regularni OS formatirati i instalirati pirat. Taj OS je plaćen i pre kupovine je trebalo razmišljati o tome. Inače većina novih nb. radi odlično sa Vistom koja je jako stabilna i bezbedna, dok ćeš sa XP imati problema jer se jednostavno ne razvijaju drajveri za njega za laptop. SN Viste bi mogao da se upotrebi ako se instalira trajal verzija, ali treba da znaš koja verzija Viste je bila instalirana, inače na trajal verziji postoji opcija da izabereš verziju pri instalaciji. Obavezno instalira SP1 za Vistu, ona ga i čini odličnom opcijom, pogotovo za notebook.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2009, 10:30   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Acer Extensa 5620z drivers

Probaj da na Acerovom sajtu nađeš data sheet, tj. tačan spisak komponenti ugrađenih u tvoj model laptopa. Onda lepo kreneš od sajta do sajta proizvođača tih komponenti i odatle skineš drajvere za XP. Ili se ponadaš da je neka dobra duša to već odradila i spakovala sve XP drajvere za tvoj model na jedno mesto. U svakom slučaju ti predstoji dosta čeprkanja po netu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
druzila (15.5.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć: Acer Extensa 5630G ili HP 6730s Dexi85 ŠDK - Prenosni računari 3 6.1.2009 13:24
Acer Extensa, ima li bolje? dzena ŠDK - Prenosni računari 2 19.11.2008 17:42
ACER Aspire 7520G-402G24Mi za 585€ da ili ne? KRUSADER ŠDK - Prenosni računari 0 13.1.2008 15:25
Acer Extensa 5620 vs. Dell Inspirion 6400 Mark ŠDK - Prenosni računari 3 8.11.2007 17:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com