Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2010, 14:09   #1
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Uporedni test brzine - C++ vs C#

Baš sam se naslušao i načitao likova koji tvrde da je razlika u brzini između C++-a (native) i C#-a (.NET) zanemarljiva, pa sam hteo da to i proverim. Pošto sam se baš baktao sa Weighted powerup sistemom, odlučio sam da odradim test za baš taj algoritam. Izolovao sam taj deo igre (C++) u poseban projekat i 300.000 ponovio to izračunavanje. Koristio sam merenje vremena precizno u mikrosekundu. Test sam uradio 10 puta uzastopce.
Evo su rezultati C++-a:
Kod:
Test #1
0.00562588
Test #2
0.00558095
Test #3
0.00559608
Test #4
0.00558948
Test #5
0.00555178
Test #6
0.00559757
Test #7
0.00556259
Test #8
0.00566848
Test #9
0.00559158
Test #10
0.00555826
(brojevi su u sekundama)
Onda sam sve to probao da odradim u C#. Skinuo sam ga, sklepao haotičan kod na brzinu (nikad ranije nisam radio u njemu) koji najbliže radi ono što radi i C++ kod. Samo sam izmenio random number generator (morao sam da koristim onu klasu), ostalo je sve isto. 300.000 ponavljanja, 10 puta uzastopce.
Rezultati su:
Kod:
Test #1
1.171
Test #2
1.156
Test #3
1.156
Test #4
1.156
Test #5
1.156
Test #6
1.140
Test #7
1.140
Test #8
1.156
Test #9
1.156
Test #10
1.156
(ovo su opet sekunde, samo mnogo manja preciznost)

Ne treba biti Ajnštajn da bi se izračunalo da je C++ oko 200 puta brži od C#-a u ovom slučaju. Nisam mogao da verujem brojkama pa sam sve ponovo proverio. Nema greške. Isti algoritam, isti broj ponavljanja. C++ je 200x brži.

Prilažem i .rar fajl sa oba projekta, mogao bi neki poznavalac C# da proveri kakav je C# kôd pošto sam ovo, kao što rekoh, sklepao po intuiciji i sličnosti sa C++om.

Download .rar fajla odavde.

Čisto sumnjam da nema neke greške, pošto se i meni čini neverovatno da je razlika između C++-a i C#-a ovolika. Sigurno sam negde pogrešio

Kompajlovane verzije su sve Debug, tako da ćete verovatno morati da rekompajlujete sve na vašem kompjuteru.

Pozdravi svim C++ i C# korisnicima.

Poslednja ispravka: Geomaster (7.2.2010 u 14:22)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 14:33   #2
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

hahaha, koji si fanboy... strasno.
tebe je povredilo sto neko ko ne zna sta prica (ocigledno) tvrdi da je zanemarljiva razlika u brzini, pa si brze bolje napravio test da dokazes da nije (posto, jelte, ti si prvi koji se setio da to testira)
i onda povrh svega, ultimativna fanboy karakteristika
Citat:
namespace csharpsucks
alo covece, nisi ni prvi ni poslednji na ovom forumu, u svom gradu, u Srbiji, Svetu, Univerzumu koji je naucio C++.

to sto tako agresivno branis C++ od nepostojecih napada, nije bas zdravo.

inace, ovaj C# kod ti ni malo ne valja.
najveca greska koju ljudi prave je koriscenje DateTime klase za merenje kolko se kod izvrsava. jako pogresno ! em nije dovoljno precizno, em samo po sebi usporava izvrsavanje.

drugo, svaki put kada pozivas funkciju getpowerup kreiras novi random objekat - apsolutno pogresno, dovoljan ti je jedan jedini staticni.


aj videcu cim stignem malo da sredim ovaj c# kod pa da merimo ponovo, ako te vec tolko zanima razlika (a svi znamo da ce, i kada sredim kod, biti u korist C++-a, niko normalan to ne porice)

P.S.
prvi rezultat na google-u za "C# time code" je ovaj kvazi nacin za merenje koji si kopirao sa sve komentarima
mogao si malo bolje da pretrazis google u potrazi za kvalitetnijim resenjem
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 14:38   #3
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Kod:
Originalni (Geomasterov) C# Kod:

Test #1
0.917

Test #2
0.905

Test #3
0.861

Test #4
0.881

Test #5
0.886

Test #6
0.930

Test #7
0.931

Test #8
0.867

Test #9
0.869

Test #10
0.869


Izmenjeni, attachovani C# kod koji radi sve identicno, ali sa NAJOSNOVNIJIM optimizacijama

Test #1
0.33

Test #2
0.31

Test #3
0.31

Test #4
0.35

Test #5
0.31

Test #6
0.31

Test #7
0.44

Test #8
0.31

Test #9
0.30

Test #10
0.31



C++ kod (nisam ga ni pogledao, kamoli menjao)

Test #1
0.00735585

Test #2
0.00756033

Test #3
0.00730179

Test #4
0.00727794

Test #5
0.0075632

Test #6
0.00734631

Test #7
0.00746493

Test #8
0.00779884

Test #9
0.00744967

Test #10
0.00725059
Dolazimo do brojke da je C++ "samo" ~42 puta brzi, kazem "samo" jer je velika razlika u odnosu na originalnih 200


a izvrsio sam naj naj najosnovniju optmizaciju.
ukinuo konstanto rekreiranje rand objekta
i malo promenio liniju koja generise nasumicni broj.
kada bi imao vremena sada da se zezam i eksperimentisem, verovatno bi i jos jednom prepolovio c#-ove rezultate, te bi razlika bila jos manja.

e sad, ne radim ja ovo da branim C#, nego da dokazem Geomasteru da je samo uleteo u celu stvar da bi fanboyevski branio C++ (koji ja volim i koristim, ali isto tako volim i C# za neke druge primene, i od C#-a pre svega i zivim)

C# je ZNACAJNO sporiji od C++-a. bio i bice.
Sto ne znaci da nije dovoljno brz za gooooooomilu primena.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Preradjen C#.zip (56,2 KB, 34 puta viđeno)

Poslednja ispravka: irreal (7.2.2010 u 14:57)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 14:55   #4
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Skinuo sam ga, sklepao haotičan kod na brzinu (nikad ranije nisam radio u njemu)
I evo zasto je C# toliko sporiji od C++-a. Ne treba biti Ajnstajn da bi zakljucio.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:00   #5
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

aj videcu ovih dana kada budem imao malo vremena da se bas potrudim da optimizujem C# kod koliko god je ikako moguce, cisto kao zabavan projekat a sigurno cu usput i sam dosta toga nauciti.

za sada je ova mala optimizacija vise nego dovoljna da dokazem poentu - svako ko ima pare moze da kupi najskuplje i najkvalitetnije boje ali ne moze svako da bude vrhunski slikar.

C# ili C++ ? mnogo manje bitno od toga kako razmisljate, koliko se trudite i koliko dobro poznajete tematiku.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:00   #6
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
I evo zasto je C# toliko sporiji od C++-a. Ne treba biti Ajnstajn da bi zakljucio.
Ipak je ~42x. Rekao sam da je kod pogrešan na početku i zamolio sam nekog poznavaoca C#-a da ga "dotera".

I, da, @irreal, da li to pokazuje da je C# otprilike toliko sporiji i kada je u pitanju iscrtavanje u nekoj igri?

Nikada nisam bio neki hater, ne mrzim C# nego jednostavno me nerviraju početnici koji se odmah "zalepe" za C# samo zbog IntelliSense-a i JIT-a, i ne planiraju da migriraju na neki drugi, pa ga onda brane kako ima mnogo olakšica iz .NET frameworka, kako nije mnogo sporiji itd. Naravno Boost za C++ mu dođe nešto slično kao .NET biblioteke za C#.

Poslednja ispravka: Geomaster (7.2.2010 u 15:07)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:05   #7
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Ipak je ~42x.
sa krajnje jednostavnim izmenama.

al to nije poenta, poenta je da je mnogo ljudi do sada mnogo puta merilo razliku i da je sve ovo manje vise besmisleno.
(osim sto mi je, eto, dalo zabavan projekat kada budem uhvatio malo slobodnog vremena da se zezam)

-edit-
sad primetih da se C++ projekat zove "cppwins", vec sam spomenuo da se c# projekat zove "csharpsucks"

pa jel ti stvarno ocekujes da neko tvoja "istrazivanja" i "merenja" uzme ozbiljno? mislim da nema nikoga kome nije jasno sta se ovde desava.

znas na koga si me podsetio ? na zvezdase i partizanovce kada se svadjaju ! svako nadje svoju neku racunicu po kojoj je njegov tim "ocigledno bolji"
neki biraju odredjene sportove, neki po volji dodaju i oduzimaju zenske sportove, neki racunaju samo ove ili one titule - kako god da okrenes, svako ce doci do rezultata koji ide njemu u korist.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:17   #8
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Pa čekaj, jel ime projekta baš toliko bitno? Kôd je kôd, nema veze sa imenom projekta.

Merenje sam uradio BAŠ zato što je neko na Gamedev.net pitao za razliku u brzini i da li ima nekoga sa konkretnim brojkama i nikog nije bilo.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:18   #9
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Baš sam se naslušao i načitao likova koji tvrde da je razlika u brzini između C++-a (native) i C#-a (.NET) zanemarljiva, pa sam hteo da to i proverim. Pošto sam se baš baktao sa Weighted powerup sistemom, odlučio sam da odradim test za baš taj algoritam. Izolovao sam taj deo igre (C++) u poseban projekat i 300.000 ponovio to izračunavanje. Koristio sam merenje vremena precizno u mikrosekundu. Test sam uradio 10 puta uzastopce.

Nema ovo bas puno veze s temom ali sta je to weighted powerup sistem?
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:18   #10
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
I, da, @irreal, da li to pokazuje da je C# otprilike toliko sporiji i kada je u pitanju iscrtavanje u nekoj igri?
Ne. Sad cu skinem OGRE demoe i da ti pokazem razliku u FPS-u.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:19   #11
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ne. Sad cu skinem OGRE demoe i da ti pokazem razliku u FPS-u.
OK, kontaktiraj me na MSN.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:26   #12
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

ime je veoma bitno, ali ne za brzinu koda nego za shvatanje tebe ozbiljno - sto niko ne moze da uradi.

a definicija fanboy-a je da ga nervira sto drugi ne misle isto kao i on.

normalni ljudi izaberu jezik koji im najvise odgovara i lezi i koriste ga.

a da ti izaberes jezik koji ti najvise lezi, a onda te "nerviraju" svi koji su izabrali neki drugi i jednostavno ne zele da koriste "tvoj". to je fanboyizam.

sto tebe nervira sto neko drugi misli da je C# isto brz ko i C++.
ako ga zanima da objektivno pogleda, ima vise nego dovoljno informacija po internetu da je C++ brzi, cim to nije sam ustanovio, valjda ga i ne zanima toliko ,a ti si sada uzeo na sebe da im pokazes put, da im prosvetlis zivote...
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:32   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Sasvim ocekivani odgovori

Irreal je bar priznao da je C# sporiji, covek zna... Ali verujem da i dalje ima likova (prepoznace se) koji ce tvrditi da je razlika u brzini zanemarljiva...

Meni kao (skoro pa) laiku, i tih ~42x koji se uz dodatno optimizovanje (verovatno) ne mogu dovesti ispod ~20x izgleda kao velika brojka, sto moze da bude problem kod neke kalkulacije, jer ako, na primer, C++ program vrsi proracun za 1 sekundu, onda ce C# program isto to raditi za 20+ sekundi? Naravno govorim o specificnim operacijama do koje brzina C++ moze doci do izrazaja kao sto je ovde dosla.

No, ja i dalje nisam dovoljno iskusan i strucan da se upustam u ovu raspravu, pa bolje da prikocim pre nego sto raspalite i po meni

@irreal, pa ima covek pravo da kaze sta misli (a i vidi). Naravno, ovde je 1000x pisano o tome da svako treba da koristi jezik koji mu odgovara.
Ukoliko nekada budem mogao sebe da nazovem programerom, sigurno necu koristiti C++ za razvoj klasicnih Windows GUI aplikacija, a isto tako sigurno necu koristiti C# za program koji vrsi neke komplikovane (citaj: dugotrajne) operacije, ili za neku igru...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:39   #14
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
sigurno necu koristiti C++ za razvoj klasicnih Windows GUI aplikacija, a isto tako sigurno necu koristiti C# za program koji vrsi neke komplikovane (citaj: dugotrajne) operacije, ili za neku igru...
Prvi deo - zašto? u čemu je problem korišćenja GUI-ja u C++-u?
Drgui deo - zašto? ok za operacije, to možda i može, ali šta fali C#-u kao programskom jeziku za igre? jeste da je sporiji, ali nije uopšte toliko spor koliko tebi možda izgleda .


Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
normalni ljudi izaberu jezik koji im najvise odgovara i lezi i koriste ga.

a da ti izaberes jezik koji ti najvise lezi, a onda te "nerviraju" svi koji su izabrali neki drugi i jednostavno ne zele da koriste "tvoj".
Čekaj, jel to nešto indirektno meni upućeno da ja nisam normalan ili šta? Mislim da preteruješ. Mogu i ja svašta o tebi da kažem ali neću...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:42   #15
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
jer ako, na primer, C++ program vrsi proracun za 1 sekundu, onda ce C# program isto to raditi za 20+ sekundi?
nije svaka osnovna instrukcija u C++-u odredjeni broj puta brza od iste instrukcije u C#-u.

samim time ne moze razlika da bude tako linearna.


najbolje merilo ti je realni svet.
a u realnom svetu ja sam pravio razne, prilicno zahtevne aplikacije, koje su radile i sa grafikom, i sa bazama, i sa cistim matematickim proracunima.
i niti jednom do sada nisam dosao u situaciju da nesto sto hocu da napravim suvise sporo radi u C#-u, pa moram da predjem na C++.

dakle, pitanje je da li ces ikada praviti neku aplikaciju koja jednostavno ne moze da se napravi u C#-u i da radi pristojno.

da, uvek ce raditi znatno brze u C++-u, uvek.
ali, uporedi kolko ti vremena treba da napises kod u C++-u, da debugujes, da istrazis kako se radi to sto pokusavas, pa uporedi kolko to traje u C#-u.

vremenom steknes dovoljno iskustva da "osetis" unapred za projekat koji moras da uradis da li ti se isplati da krenes sa C++ ili ne.

a ako sedis kuci i programiras iz zabave, ili polagano radis na necemu sto ti nije hitno, nego onako, usput. onda ti je svejedno, ako vec znas c++ - samo napred, pici u njemu.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:43   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Prvo, .Net kod C# mnogo olaksava stvar kada su u pitanju "klasicne" Windows aplikacije, ne mislim samo na GUI vec i na ugradjene f-je i slicno.
Drugo, nije C# toliko spor ali je ipak sporiji, 5-10+ FPS nekad moze da znaci

^^Sve to sto si ti rekao, rekao sam i ja (citaj malo pazljivije) i mislim isto to. Dakle slazemo se i nemoj da demantujes to
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:49   #17
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Prvo, .Net kod C# mnogo olaksava stvar kada su u pitanju "klasicne" Windows aplikacije, ne mislim samo na GUI vec i na ugradjene f-je i slicno.
Za ugrađene funkcije sam spomenuo Boost library koji ima dosta funkcija i bez problema parira .NET bibliotekama.

Za GUI, možda olakšava rad Windows Forms, ali za C# nikako nisam našao rešenje za dockable panes dok za C++ wxAUI radi like a charm!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:55   #18
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Da, ali ja i dalje to gledam ovako: te funkcije su vec tu, sve je tu, ti samo instaliras i kodiras-funkcije and ostalo su pisali profesionalci i ne moras da se brines sta ce i kako raditi, postoji tona tutoriala i korisnika... Ne znam meni C# deluje kao Visual Basic 6 danasnjice
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:57   #19
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Evo osnovnog render demoa poredjenog u C++ i C#:

Spoiler za C++:


Spoiler za C#:




Da ne bude zabune oko brojeva trouglova - korisceni su isti meshevi za test (samo drugi mat jer nisam mogao da menjam onaj u ogre demou), brojac u ogreu verovatno mnozi trouglove sa svetlima ili nesto (ili je pokvaren ). Sa GUI-em C++ je brzi, ali to nije znacajno na ovim FPS-ovima a i ta razlika je manja na nizim FPS-ovima. Da jeste sporiji ali ne toliko da bih zeleo da se vratim na C++.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 17:08   #20
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Uporedni test brzine - C++ vs C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Za ugrađene funkcije sam spomenuo Boost library koji ima dosta funkcija i bez problema parira .NET bibliotekama.

Za GUI, možda olakšava rad Windows Forms, ali za C# nikako nisam našao rešenje za dockable panes dok za C++ wxAUI radi like a charm!
e, svasta cu da prihvatim kao prednost C++-a, ali nemoj pricati da je rad sa interfesjom u bilo kojoj kombinaciji, ikada, ikako, laksi u C++, jer nije

http://www.codeguru.com/csharp/cshar...le.php/c12875/
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WD6401AALS mozda crkava player1 Kvarovi 5 11.3.2010 16:56
Novo povećanje brzine ADSL-a, januar 2009. donator99 Internet usluge 190 4.1.2009 14:09
CPU gaming test starx Osnovne komponente 4 20.10.2008 22:31
Brzine USB Flash diskova Dusan_BG Nosači podataka 4 10.1.2008 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com