Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2010, 19:31   #1
Payne
Član
 
Član od: 28.7.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Unhappy [PROBLEM] TrueCrypt + Formatizovanje

Pozdrav svim forumasima!
Ljudi ,ako Boga znate,pomagajte!
Naime,imam HD(2 particije),sa Win7 Ultimate instaliranim na njemu(prva particija),a na drugoj programi,pesme,slike,itd.....I onda sam zelevsi da se zastitim od virusa,keylogera i ostalih malwareova uzeo i instalirao TrueCrypt(http://www.truecrypt.org/)minace open source programcic srdacno preporucen od strane mnogih i kriptovao sam HD(obe particije).Medjutim,Win7 mi je bio "pukao" i ja sam uradio format prve particije).Posle kad sam instalirao Win7, nije prepoznao drugu particiju(mislim jeste ,ali tipa corrupted----> need to be formated).Onda sam instalirao TrueCrypt i probao decrypt, medjutim nije prepoznao da je neka od particija kriptovana tako da nije upalilo.Nakon toga mi nista drugo nije ostalo nego da formatizujem particiju,s obzirom da mi je kompj. zaista trebao i nadajuci se da ce pomocu nekog od Data recovery programa uspeti da se povrati neki deo fajlova....Medjutim nista ni od toga I sad sam u uzasnom bedaku,jer mi je jedan fajl posebno potreban sa te druge particije...Na prvoj je instaliran Win7,druga oko (190GB) je za programe, a sada imam i 3-cu i 4-tu particiju sa Linuxom na njoj....
Zaista vise ne znam sta da radim,pa ako je neko imao slican problem ili zna neko resenje,nacin,pa i ideju kako da probam,komentarisite.
Hvala unapred...
Pozdrav
Payne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 19:41   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Ako nisi ništa pisao po toj particiji pokušaj sa Zero Assumption recovery, a TrueCrypt nije program za zaštitu od malvera već program za šifrovanje podataka i on te ne može sačuvati od gamadi.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 19:45   #3
Payne
Član
 
Član od: 28.7.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Ajd sad cu da probam ,pa cu da javim ..... A sto se tice TrueCrypta,znam da nije protiv virusa,ali je dobra zastita protiv keyloginga...
Payne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 21:10   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Nije ni protiv keylogginga. On ti samo služi za šifrovanje.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 22:17   #5
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

TrueCrypt je program nezavistan od operativnog sistema, particija je kriptovana imao ti OS ili nemao, jer do kriptovanog harda mozes stici i preko butabilnog diska koji sadrzi TrueCrypt. Ono sto hocu da kazem je da ponovna instalacija sistema ne bi smela imati nikakav uticaj na kriptovani hard, sem ako ga nisi nekako "potkacio" pri instalaciji sistema i na neki nacin ga 'unistio"

E sad moguce da je windows nesto zabagovao to jest nastao neki konflikt izmedju windowsa i instaliranog TrueCrypt-a.....da TrueCrypt ne bi ispastao zbog sistema ima u njemu opcija za bootabilnu varijantu programa, dakle da se dize sa bootabilnog cd-a ili bootabilnog usb-a, ne znam da li si probao dekriptovati hard putem bootabilne verzije programa?
Ili cak iz linuxa? Cak svaki ozbiljni piratski CD tipa Hirens ili MiniPe imaju TrueCrypt za nedaj boze

Da li si siguran da si u opste dobro izveo postupak mountovanja kriptovane particije?

TrueCrypt je ozbiljan program i koristi se dosta i po firmama kako za kriptovanje hardova tako i za pravljenje kriptovanih kontejnera, tako da ne bi trebalo da se desavaju takve stvari sa njim.

Po firmi cesto razmenjujemo externe hardove koji su njime kriptovani, i nezavisno od os-a vec godinama se ok ucitavaju...

Podatke budi siguran da neces nikako vratiti...jer i pre nego sto si particiju ponovo formatirao ti podaci nisu bili dostupni jer su na neki nacin unisteni(nepoznati za windows i za sve programe) dok se ne dekriptuju

U buduce, kupi jedan externi hard ili ako su podaci tipa dokumenti ili slike onda je dovoljan USB koji danas nije skup, enkriptuj ga i tu trpaj podatke. TrueCrypt se uglavnom primenjuje na tim "uredjajima" dok se na klasicnom hardu uglavnom prave samo virtualni kontejneri.

Sta da ti kazem...sem da si mozda pozurio sa formatiranjem, mozda se moglo resiti....a ono sto je jos gore, zaboravio si pravilo da se bitne stvari cuvaju u vise primeraka!

Prouci jos jednom TrueCrypt cisto da u buduce izbegnes faktor ljudske greske, ja sam tu nesto opisao i dao smernice za delje:
http://www.mycity.rs/Windows-Downloa...t.html#1058231
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2010, 8:30   #6
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Citat:
Payne kaže: Pregled poruke
Pozdrav svim forumasima!
Ljudi ,ako Boga znate,pomagajte!
Naime,imam HD(2 particije),sa Win7 Ultimate instaliranim na njemu(prva particija),a na drugoj programi,pesme,slike,itd.....I onda sam zelevsi da se zastitim od virusa,keylogera i ostalih malwareova uzeo i instalirao TrueCrypt(http://www.truecrypt.org/)minace open source programcic srdacno preporucen od strane mnogih i kriptovao sam HD(obe particije).Medjutim,Win7 mi je bio "pukao" i ja sam uradio format prve particije).Posle kad sam instalirao Win7, nije prepoznao drugu particiju(mislim jeste ,ali tipa corrupted----> need to be formated).Onda sam instalirao TrueCrypt i probao decrypt, medjutim nije prepoznao da je neka od particija kriptovana tako da nije upalilo.Nakon toga mi nista drugo nije ostalo nego da formatizujem particiju,s obzirom da mi je kompj. zaista trebao i nadajuci se da ce pomocu nekog od Data recovery programa uspeti da se povrati neki deo fajlova....Medjutim nista ni od toga I sad sam u uzasnom bedaku,jer mi je jedan fajl posebno potreban sa te druge particije...Na prvoj je instaliran Win7,druga oko (190GB) je za programe, a sada imam i 3-cu i 4-tu particiju sa Linuxom na njoj....
Zaista vise ne znam sta da radim,pa ako je neko imao slican problem ili zna neko resenje,nacin,pa i ideju kako da probam,komentarisite.
Hvala unapred...
Pozdrav
Ti si kriptovao ceo disk, i kad si izbrisao prvu particiju izbrisao si i podatke o kriptovanju. Instaliranjem nove particije, ti si prepisao sve podatke koji su ostali nakon formatiranja.
Sada bilo koji pokusaj da nadjes podatke svodi se na to da software gleda
disk kao ne kriptovan. Trebalo bi naci pocetak druge particije ( ali to je nemoguce zato sto je pocetak kriptovan i nerazumljiv ) isklonirati to na drugi disk i uz mnogo srece kript recovery soft moze da prepozna pocetak ...na dugackom stapu.

Bili koji program za spasavanje tvoj kriptovani ostatak diska vidi kao neki bezveze patern i prakticno radi ono sto si mu rekao stiti podatke.
Sve u svemu nista nece naci.
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2010, 19:56   #7
Payne
Član
 
Član od: 28.7.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Probao sam sve data recovery programe.Ni jedan ne nadje ono sto me zanima,jer mahom nadju neke sistemske fajlove.....sto se tice programa,igrica,slika,itd....nista ili nesto totalno bzvz....
Takodje,zaboravio sam reci da sam snimio TrueCrypt rescue disk i probao sa njim, ali ne pomaze.....
Ne razumem, kako da kloniram?Sa cime i na koji nacin?
Ja sam formatizovao i tu drugu particiju nakon sto sam instalirao Win7 na prvu.........
Payne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 9:04   #8
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: [PROBLEM]TrueCrypt + Formatizovanje

Citat:
Payne kaže: Pregled poruke
Probao sam sve data recovery programe.Ni jedan ne nadje ono sto me zanima,jer mahom nadju neke sistemske fajlove.....sto se tice programa,igrica,slika,itd....nista ili nesto totalno bzvz....
Takodje,zaboravio sam reci da sam snimio TrueCrypt rescue disk i probao sa njim, ali ne pomaze.....
Ne razumem, kako da kloniram?Sa cime i na koji nacin?
Ja sam formatizovao i tu drugu particiju nakon sto sam instalirao Win7 na prvu.........
mislim da mozes da zaboravis na podatke
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[PROBLEM] Ne postoje 64-bitni driveri za Canon lbp2900 evanghelion Ostale komponente 4 1.6.2011 18:30
MS Word 2003 [problem] MarkoNI Aplikativni softver 1 13.5.2010 16:09
[problem] Programce u C# Toce Programiranje 6 8.3.2008 20:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com