Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2010, 14:52   #1
angie_kg
Novi član
 
Član od: 13.5.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Windows ne vidi HDD

Windows izbacuje gresku,i nakon toga ne vidi jednu particiju (ceo hdd - WDC SATA 320GB),ne vidi ga ni BIOS...Nakon par resetovanja,i jednog cupanja i vracanja kablova particija se pojavi,ali dokle...Ovo je drugi po redu WDC,prvi je posle 2 godine koriscenja,reklamiran i zamenjen iz istih razloga...Pocinjem da mislim da nije do hdd...Ima li neko slicnog iskustva?
angie_kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 15:19   #2
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

a da promenis granu na kom je nakacen,tj promni kabl?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 2:31   #3
vidaq
Novi član
 
Član od: 15.4.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Kao sto flamingos kaze.
Proveri kablove, vidi da li je naponski kabal dobar, ako cujes u radu da se gasi hard onda je do naponskog konektora..promeni ga.
vidaq je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 11:35   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Citat:
angie_kg kaže: Pregled poruke
Windows izbacuje gresku,i nakon toga ne vidi jednu particiju (ceo hdd - WDC SATA 320GB),ne vidi ga ni BIOS...Nakon par resetovanja,i jednog cupanja i vracanja kablova particija se pojavi,ali dokle...Ovo je drugi po redu WDC,prvi je posle 2 godine koriscenja,reklamiran i zamenjen iz istih razloga...Pocinjem da mislim da nije do hdd...Ima li neko slicnog iskustva?
Crkla su mi 2 identična komada (AAKS320) nakon čega sam odustao od Western Digitala zauvijek.
Problem je bio što je,po stručnom objašnjenju ovlaštenog distributera - "riknula elektronika".
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 11:41   #5
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Meni se juče pojavio isti problem. Naime, prvo sam kupio jedan WD od 400GB iz aaks serije koji je oko godinu dana radio bez ijednog jedinog problema, da bi samo od jednom počeo da se gubi sve dok i BIOS nije prestao da ga vidi. Nakon toga sam ga reklamirao i dobio sam novi od 500 GB isto WD aaks. Taj je trajao oko 8 meseci, isto bez ijednog jedinog problema, da bi sinoć samo prestao da radi, mada ga ovaj put samo windows i linux ne vide, a BIOS ga vidi i dalje. Prvo sam otisao na My Computer (desni klik) i na Manage i HDD je bio tu, samo je pisalo dynamic disc offline. Išao sam na Reactivate Disc i on je proradio. Sve sam mogao normalno da radim dok nisam pustio neki film, kada je windows zakovao i restartovao se. Nakon ovoga windows se jako sporo diže, a linux uopšte ne vidi HDD, iako ga windows vidi. Nakon još jedne provere (misleći da je ipak nešto drugo u pitanju) i windows je prestao da vidi HDD, iako ga BIOS i dalje normalno prepoznaje i ne prijavljuje greške.

Imam još jedan HDD (neki stari Maxtor koji mi služi kao sistemski disk i na njega još trpam igre) koji radi perfektno već nekih 6-7 godina. Dakle, ista je struja, temperatura (ceo sistem ne prelazi 58 stepeni i to po ovom paklu, inace je ispod 40) nivo prašine i sve ostalo.

Video sam na forumu da ljudi predlažu da se promene kablovi. Pokušaću to danas. Samo me interesuje da li je moguće da WD pravi toliko lošu elektroniku, ili sam ja baksuz da nabodem 2 komada za redom koji su škart?
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 12:44   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Video sam na forumu da ljudi predlažu da se promene kablovi. Pokušaću to danas. Samo me interesuje da li je moguće da WD pravi toliko lošu elektroniku, ili sam ja baksuz da nabodem 2 komada za redom koji su škart?
Vidiš iz prethodnog posta da su i meni 2 diska iz iste "produkcijske kuće" crkla tako da ništa nije nemoguće.
Provjeri i MBR (master boot record) pa ako budeš mogao odradi repair ili restore a ako ne budeš mogao ni to onda ti je ipak elektronika crkla i tu nema spasa osim zamjene elektronike sa istom izvađenom iz drugog diska iste serije.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 9:18   #7
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Izvadio sam bio kablove na 2 dana iz HDD i pustio ga da se ohladi i odmori. Juče sam sve povezao opet i radio je najnormalnije. Koliko će još tako, ne znam, ali sad znam da mu očigledno smeta temperatura koja uopšte nije bila visoka.

Sve u svemu, nakon ovog, jedno veliko razočarenje i nepoverenje u WD s moje strane.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 9:58   #8
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Ja to pričam godinama za WD i Maxtor diskove, da crkavaju na prepad, but nooo, svi kažu da to valja..
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 11:01   #9
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

I Seagate barracuda se pridruzio toj druzini riknjavajucih.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 11:47   #10
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Ja to pričam godinama za WD i Maxtor diskove, da crkavaju na prepad, but nooo, svi kažu da to valja..
Pa eto, ja imam Maxtor vec godinama koji radi u sitim uslovima kao i ova dva pomenuta WD, a s obzirom da je sistemski i da su na njemu igre, te da dok igram iste WD nema nikakav posao i ne radi fakticki nista, sto bi znacilo da je Maxtor mnogo vise opterecen a opet izdrzava vec godinama i ne pravi probleme. Ako cemo cisto o licnom iskustvu, ja nemam zamerki niti razloga da kritikujem Maxtor.

BTW, WD i Maxtor si okarakterisao tako, sledeci komentar pridruzuje tu i SG, pa sta je ostalo? Da kupujemo Samsung i sta jos?

(Izvinjavam se ako je reklama)
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 12:37   #11
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Hitachi. Koristim ih već godinama ( od Deskstar (Deathstar )) serije i još me ni jedan jedini nije zeznuo. Naspram 4 Maxtor-a i 3 WD-a.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 8:57   #12
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Crkla su mi 2 identična komada (AAKS320) nakon čega sam odustao od Western Digitala zauvijek.
Problem je bio što je,po stručnom objašnjenju ovlaštenog distributera - "riknula elektronika".
jel se vrte diskovi?
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 18:18   #13
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Hitachi diskovi su dobri, takodje i Samsung. Prazne price koje plasiraju odredjeni krugovi ljudi, verovatno iz komercijalnih razloga, jednostavno ne stoje. Na mojoj masini:
WD6400AAKS 640gb (burst speed 227.0 MB/s, average read 91-92 MB/s, random access 15.7 ms)
Hitachi GST deskstar 7k1000.c 1TB (b.s. 253.9 MB/s, avr. read 114-117 MB/s, r.a. 13.3 ms)
Ne moze niko da kaze da su diskovi losi.

Poslednja ispravka: ognjen_ogi (10.8.2010 u 18:53)
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 11:55   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Ja to pričam godinama za WD i Maxtor diskove, da crkavaju na prepad, but nooo, svi kažu da to valja..
Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
I Seagate barracuda se pridruzio toj druzini riknjavajucih.
Jaooo, pa šta nam ostade onda
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 13:15   #15
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Hehe, jbg ja uzeh barakudu iako sam prezadovoljan sa predhodnim hitachijem i mislio sam hitachija uzmem ponovo nego reko aj da probam malo i segate :. Videcemo kako ce da sluzi
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 14:18   #16
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Smile Re: Windows ne vidi HDD

Diskovi od svih proizvodjaca su u principu jako slicni, razvrstani su po kategorijama(npr. ko nije znao WD ima green, blue i black diskove, s tim sto se black koliko sam cuo ne moze koristiti za raid vezu). Kada su racunari u pitanju tu uvek navijam za slabijeg. Ocigledno je da se, bar kod nas favorizuju WD i Barracuda i oni se nalaze na 85% konfiguracija. Meni je bitno da disk vrsi posao za koji je namenjen.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2010, 15:28   #17
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

^ Hard diskovi iz Black serije se mogu vezati u RAID.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 (64bit) oluja Operativni sistemi 3347 4.6.2020 15:02
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows Vista SP2 vs Windows 7 RC/RTM Predrag Stankovic Operativni sistemi 16 28.7.2009 10:31
Windows... virus? NIx Car Brbljaonica 9 6.11.2008 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com