Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2015, 14:30   #1
=4c=NemanjaD
Novi član
 
Član od: 23.2.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Srpske radio poruke za DCS World/FC3
by=4c= Squad [-ND-Studio]

Ovako, ideja je krenula unutar =4c= Srpske virtuelne borbene eskadrile, da se odradi naš prevod glasovnih i tekstualnih poruka ... Za sada je u beta fazi zatvorenog testiranja unutar =4c= i =238.lbae , otvaranjem zasebne teme želeo sam da skrenem pažnju na ovaj naš mali projekat a ujedno i da čujem Vaše mišljenje... jer kao što znate, simulator nam dolazi na engleskom,ruskom i nemačkom u zavisnosti koji avion odaberete kakva će komunikacija biti, takodje su komšije Hrvati odradili Beta verziju svog prevoda i tu stali.

Za sada, maksimalno je pokrivena plava strana, ne zbog naše volje , već iz tehničkih razloga, plava strana vam nudi :

ATC
Player
AWACS
Ground Crew
Tanker

Dok od crvene trenutno možete da očekujete :

Player
ATC - novi način snimanja za razliku od plave strane

Radimo na tome da do Beta 3 verzije koja će takodje biti zatvorenog tipa po pitanju testiranja ispunimo i crvenu stranu do kraja i tako pokrijemo ceo simulator, gde bi kasnije kroz update oficijalne- javne verzije ispravljali nedostatke i ubacivali novine...

U planu je da se odradi i tekstuelni prevod na latinici i ćirilici, kao i da omogućimo pilotu da izabere kakav glas želi na tornju,za pilota,tankera...

Da naglasim da je kompatibilan kako sa Mig21 bis tako i sa svim drugim eksternim modelima. Nesmetao prolazi sve bezbedonoste provere prilikom konekcije u MP.

Evo dva video klipa kako je to zvučalo u Beta 1 verziji :

https://www.youtube.com/watch?v=0z1PWP5lbIA

https://www.youtube.com/watch?v=mKXdMSuM-s0
=4c=NemanjaD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku =4c=NemanjaD na korisnoj poruci:
Boomer (25.2.2015)
Stara 3.3.2015, 0:56   #2
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Bilobi dobro kad bi bilo i za druge igre glasovni prevod na primer Colin McRae Rally 1,2,3,4,5...
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 3:49   #3
=4c=NemanjaD
Novi član
 
Član od: 23.2.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Nažalost posvećeni smo samo svetu simulatora letenja... s' obzirom da ne radimo sa profesionalnom opremom, i da je ovaj naš mali projekat nastao iz želje i entuzijazma, bez ikakve pomoći, još uvek smo u beta testiranju.. naći će se neki ljubitelj simulacije reli vožnje koji bi se uhvatio posla prevoda poruka ukoliko postoji mogućnosti za tako nešto, jer smo i mi ograničeni što se DCS simulatora tiče, prilagodjavamo se i stalno se nešto menja, do sada oko 5.000 snimaka, videćemo koliki će ukupan obim biti na izlasku prve javne 1.0.0 verzije ...
=4c=NemanjaD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 21:27   #4
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Super vam je ideja, podrzavam je ali bih hteo da vam skrenem paznju na jednu sitnicu: zvuk vam je poprilicno loseg kvaliteta.

Sta koristite za snimanje? Ovo se moze lepo snimiti i sa obicnim smart mobilnim telefonom i nekim programom za editovanje zvuka (bilo diretno na telefonu ili na PC-u) kojim bi odsekli (izfiltrirali) sve iznad 3 KHz i sve ispod 200 Hz. Dodali mozda malo shustanja, krcanja i zvizdanja da zvuci realnije i mozda tek za nijansu distorzovali zvuk. Ovo sto ste vi uradili je previse distorzovano.

Edit: kada sam naknadno procitao sta sam napisao... ccc... jbt kao da sam nogama pisao. Zato sam morao malo da editujem poruku.

Poslednja ispravka: ksrele (9.3.2015 u 21:59)
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2015, 3:21   #5
=4c=NemanjaD
Novi član
 
Član od: 23.2.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Hvala puno na komentaru, uzgred, verovali ili ne, los kvalitet je namerno i namenski takav, u novoj zatvorenoj beta verziji je odradjeno tako da kontrolni toranj ima cist zvuk (kancelarija,tisina...) dok zvuk pilota ima poprilicno smetnji kako i jeste.. ali u svakom slucaju hvala
=4c=NemanjaD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2015, 0:46   #6
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Tacno sam i mislio da ste namerno napravili los zvuk, ali nemojte preterivati.
Ne znam kako je to u stvarnosti, ali ako je i u stvarnosti ovako los zvuk onda je to bzv... postoji mnoooogo nacina da se spreci "clipovanje" zvuka tako da se dobije sto je moguce cistiji zvuk.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 1:38   #7
=4c=NemanjaD
Novi član
 
Član od: 23.2.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: :Projekat: Srpske radio poruke za DCS

Pa i nije bas, fali zvuk disanja komercijalna avijacija i sportska-ultra laka i generalna imaju jako kvalitetniji zvuk, dok vojna avijacija ima priblizno ovome samo sto nemamo efekat uticaja G sile u ovom nasem modu, inace se cuje i disanje... treba malo poboljsati za nijansu kvalitet ali generalno je to to ..
=4c=NemanjaD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dcs, glasovne poruke, lock on flaming cliffs 3, prevodi, simulator


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skype - stare poruke pekarce Aplikativni softver 2 1.9.2009 22:55
Poruke ravac Forum o forumu 5 17.12.2008 20:12
Nestajeće poruke i moderatori koji neće ni da kažu zašto Iilija64 Brbljaonica 2 20.12.2007 21:16
Imam osecaj kako mi poruke nestaju! Drixsus Forum o forumu 16 19.10.2007 17:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com