Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2006, 16:36   #1
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Voleo bi da znam da li je ijedan predlog koji se pojavio na forumu od bilo kog "obicnog" citaoca bio makar priblizno prihvacen. Ako jeste molio bih da se da primer doticnog... I uopste da li smatrate da bilo koji predlog da se da ode "niz vetar"?
Ja da.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 16:46   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Moji predlozi n.p.r.
I to cak mislim da su svi bili prihvaceni...

Koji ti predlog imas na umu pa ti nije prihvacen?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 17:02   #3
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Koji je n.p.r. tvoj predlog koji je prihvacen?
N.p.r. predlozi o cenama u SK (****te, plasim se da pomenem ovo na ovom forumu... zbog ovoga ce me izbaciti sa foruma uopste), pa onda oni predlozi za zanr igre, pa za DVD uz casopis, pa neke teme o reklamama itd... itd...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 17:11   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Citat:
vertigo kaže:
Koji je n.p.r. tvoj predlog koji je prihvacen?
N.p.r. predlozi o cenama u SK (****te, plasim se da pomenem ovo na ovom forumu... zbog ovoga ce me izbaciti sa foruma uopste), pa onda oni predlozi za zanr igre, pa za DVD uz casopis, pa neke teme o reklamama itd... itd...
Jel' mislis na predloge za casopis ili na predloge za forum?
Ja sam te razumeo za forum.
Pa evo ovako, prvo su otvorili zasebnu stranu za 2D i 3D softver (koja je ranije bila medj aplikativni), dozvolili otvaranje tema u brbljaonici koji se ticu Tolkina, ranojutarnjih razmisljanja, sad su promenili ono za stranice, te nam je olasksano koriscenje foruma. Ne mogu stvarno da se setim nijedne stvari koja im je predlozena a da makar nije razmotrena.

Sto se tice casopisa, treba dad znas da to ide malo teze. I oni sami verovatno moraju da odrze sastanke, koji bi se ticali eventualne promene za CD, DVD i postere. Nije sve bas tako jednostavno, napraviti bilo kakav korak.
Obradovao sam se kada su vratili T.O.T. za koji se glasalo u forumu strane igre (pa ga opet ukinuli ).
Ali se nadam i verujem da ce opet da ga vrate, kad to prostor dozvoljava.

Jos mi nisi rekao svoj predlog.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 17:20   #5
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Mislio sam na predloge za casopis... Ja znam da je to komplikovanija stvar, ali pobogu... pa citaoci se zale ... mislim za koga se pravi casopis? Za urednika i njegovu porodicu?
Ja konkretno nisam ni imao postovan nijedan predlog (ali sam podrzvao nekoliko). Samo zato sto vidim da nema nikakve poente... Nerviraju me ovi moderatori koji uglavnom imaju neku nja-nja pricu i glupave razloge za "ne". Ili ne daj Boze da se pomene cena (it's a blasphemy, I tell ya ) oma zakljucavaju topic.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 17:59   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Pa sta je to toliko sa cenom?
Ne vidim kako ne moze da se izdvoje 120 kinte za mesec dana. Preskocis jednu dvolitarku piva i eto ti ga SK.

Mene svi ti predlozi podsecaju, ko kad je jedna devojka dosla na konkurs i kad mi rekla da je puna ideja kako da se obogati program, na sta ja umalo da prsnem od smeha
"Pa jel' ti mislis snajko, da mi to ne znamo, samo zabole ove odozgo i za program i za ideje?", pomislio sam i otisao da se dolijem (ovaj... polijem )

Podseca me isto na scenu kada smo pripiti ja i jedan ortak pokusavali da se otresemo jednog smaraca. Pa onako lepo raspolozeni za ironiju i po uzoru na Simpsonove, rekao sam mu "Ej pogledaj tamo", i kad je pogledao, ja i drugar smo bukvalno otrcali. Jos se smejemo kad se setimo toga

Ja ti kazem burazeru, oni su jos i dobri, ja se licno ne bi ni na sta obazirao
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 18:00   #7
Diablo
Član
 
Član od: 12.5.2006.
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

E, da. Zasto ste zakljucali moju temu o zanrovima u infobox-u.
Diablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 18:02   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Citat:
N.p.r. predlozi o cenama u SK (****te, plasim se da pomenem ovo na ovom forumu... zbog ovoga ce me izbaciti sa foruma uopste)
O cenama u SK je bilo reči nekoliko puta, tako da se nema smisla više ponavljati. Sve je objašnjeno u TOP temi ovde
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2441
Citat:
pa onda oni predlozi za zanr igre
Koliko se sećam na toj temi je bilo i suprotnih mišljenja. Ipak redakcija SK mora da sasluša sve čitaoce, a ne samo one koji su ZA nešto. Koliko god nekome izgledalo jednostavno, nije lako ubaciti nešto u časopis, pa makar to bila i samo dodatna 3 slova.
Citat:
pa za DVD uz casopis
I ovde važi ista stvar. Mnogo ljudi je bilo protiv toga, neki zbog cene, neki zbog besmislenosti takvog postupka, neki zbog nečeg desetog... tako da nije jednostavno samo prihvatiti takav predlog bez razmišljanja. Mnogi čitaoci bi jednostavno prestali da kupuju SK zbog veće cene. Treba misliti i o tome, a sa druge strane ne verujem da će neko prestati da kupuje SK samo zato što nema CD-a ili DVD-a uz njega.
Citat:
pa neke teme o reklamama itd...
Ne znam na koje teme o reklamama misliš i kojim reklamama uopšte, ali složili smo se da su reklame neophodne da bi časopis mogao da opstane.
Citat:
Ja znam da je to komplikovanija stvar, ali pobogu... pa citaoci se zale ... mislim za koga se pravi casopis? Za urednika i njegovu porodicu?
Greška. Tačnije bi bilo reći, neki čitaoci se žale... ne svi... to što bi 50 čitaoca volelo CD uz časopis ne znači ništa, jer tiraž SK-a je nekoliko desetina hiljada. Šta ako su svi drugi osim tih 50 protiv toga ? Treba saslušati i drugu stranu. Ne može sad 50 ljudi da se javi i kaže da bi to bila dobra ideja, i sad cela redakcija skoči i ubaci to u časopis, a recimo 100 ljudi je reko da je protiv toga. Ne ide to tako.
Citat:
Nerviraju me ovi moderatori koji uglavnom imaju neku nja-nja pricu i glupave razloge za "ne".
Dobar deo moderatora uopšte nisu članovi redakcije, tako da nisu kompetentni da pričaju o tome, niti imaju pravo da odlučuju o bilo čemu u vezi časopisa. Znači, nema šta moderatori da ti "slažu priče". Oni jednostavno iskazuju svoje mišljenje kao bilo koji drugi čitalac, a kada se javi neko iz redakcije, onda to već ima neku težinu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 2:12   #9
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citaoca i posetioca foruma... cemu?!

Ja nemam što da se žalim. Marko je u pravu, ako ima mogućnosti da se predlog ispuni, onda će se ispuniti. Ako ne, ništa onda. Eto, ja sam bio dao predlog za časopis da se u Test Play stavi umesto slika skinutih sa weba stave pravi screenshotovi iz igara i u sledećem broju su to i uradili. I ja bih npr. volio da bude i CD i DVD i poster uz časopis, ali jbg, nisu trenutno u mogućnosti, a i svi se žale na povećanje cijene. Zato se sluša većina i ono što je bolje za SK.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 10:33   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Diablo kaže:
E, da. Zasto ste zakljucali moju temu o zanrovima u infobox-u.
Zato što tu nema šta više da se konkretno kaže, samo da se navija.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 11:20   #11
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Ja nisam naveo onih nekoliko primera da bi opet raspravljali o tome zasto moze ili zasto ne. Naveo sam ih samo kao primere... O svakom od njih ima otvorenih tema...
Znam, takodje, da pravljenje casopisa nije jednostavno... sta vise!!! Jeste da nije isto, ali radim na jednoj televiziji i znam koliko je komplikovano promeniti bilo sta u programskoj semi...
Ali nekako mi se cini da sta god mi "trubili" ovde na forumu, u redakciji casopisa niko na to ne obraca paznju. Ispravite me ako gresim, ali ovde SK redakcija ima najdirektniji dodir sa citaocima.
Ono sto iskreno meni najvise smeta je ta "god damned" cena komponenata. Okej necu da polemisemo ovde o tome zato sto ce zakljucati temu. Samo hocu da kazem da su razlozi za "ne" nebulozni. Kako se neki drugi casopisi nose s tim?
SK je dobar... redovno ga kupujem i citam... I ovaj forum je dobar... ali ako ste otvorili "O SK-u uopste", kao mesto za misljenje citaoca, onda "deal with it"!
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 14:43   #12
Diablo
Član
 
Član od: 12.5.2006.
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozi citalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
VojaM kaže:
Zato što tu nema šta više da se konkretno kaže, samo da se navija.
Pa, to nije razlog da se tema zatvori. Na neke teme su odgovorili 2 puta i jos je aktivna.
Diablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 15:04   #13
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
hacker_aca kaže:
Ja nemam što da se žalim. Marko je u pravu, ako ima mogućnosti da se predlog ispuni, onda će se ispuniti. Ako ne, ništa onda. Eto, ja sam bio dao predlog za časopis da se u Test Play stavi umesto slika skinutih sa weba stave pravi screenshotovi iz igara i u sledećem broju su to i uradili. I ja bih npr. volio da bude i CD i DVD i poster uz časopis, ali jbg, nisu trenutno u mogućnosti, a i svi se žale na povećanje cijene. Zato se sluša većina i ono što je bolje za SK.
Slazem se sa tobom...isto misljenje
Citat:
vertigo kaže:
Ja nisam naveo onih nekoliko primera da bi opet raspravljali o tome zasto moze ili zasto ne. Naveo sam ih samo kao primere... O svakom od njih ima otvorenih tema...
Znam, takodje, da pravljenje casopisa nije jednostavno... sta vise!!! Jeste da nije isto, ali radim na jednoj televiziji i znam koliko je komplikovano promeniti bilo sta u programskoj semi...
Ali nekako mi se cini da sta god mi "trubili" ovde na forumu, u redakciji casopisa niko na to ne obraca paznju. Ispravite me ako gresim, ali ovde SK redakcija ima najdirektniji dodir sa citaocima.
Ono sto iskreno meni najvise smeta je ta "god damned" cena komponenata. Okej necu da polemisemo ovde o tome zato sto ce zakljucati temu. Samo hocu da kazem da su razlozi za "ne" nebulozni. Kako se neki drugi casopisi nose s tim?
SK je dobar... redovno ga kupujem i citam... I ovaj forum je dobar... ali ako ste otvorili "O SK-u uopste", kao mesto za misljenje citaoca, onda "deal with it"!
Ja neznam shta pokusavas da dokazes, naime sk se stvarno trudi da poboljsa svoj casopis i da udovolji svojim citaocima...to je i razlog zashto je otvoren ovaj forum, da bi mogli da da vide na shta citaoci reaguju pozitivno a na shta negativno i prema tome poboljsaju casopis...Ja zbog toga stvarno cenim redakciju sk i nikad, aman nikad necu prestati da ga citam pa makar mu cena i porasla. Ja neznam dal si slep....ali koliko ja primecujem vecina predloga koji se postave na forum i na koje vecina forumasha reaguje kao pozitivno se ostvari i sa time se i sam casopis poboljsa...npr vratili su test of time...stvarno nemam nameru da nabrajam nishta dalje...nema potrebe...malo bolje pogledaj shta se ovde desava pa onda pametuj.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 21:16   #14
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Predlozi citalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Diablo kaže:
Pa, to nije razlog da se tema zatvori. Na neke teme su odgovorili 2 puta i jos je aktivna.
Tačno!!! Gledam neke teme, ima ih 4 sa sličnim imenom, i dalje nisu zaključane...
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 22:12   #15
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

@vertigo

Jeste da si učlanjen već nekih 7 mjeseci ovde, jel, ali ipak nisi dovoljno dugo na forumu gledajući koliko imaš poruka da bi znao šta se sve dešavalo i da bi mogao tek tako da komentarišeš. Dosta je bilo promena na zahtev čitalaca, kako u časopisu tako i na forumu.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 2:20   #16
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

@hacker aca

Ajde navedi mi 5 promena u časopisu,koje su donete na zahtev čitalaca,pošto kažeš da je bilo dosta promena.I ja imam relativno malo poruka s obzirom koliko dugo sam član foruma,pa nisam baš primetio šta se to sve promenilo u SK-u,a da su čitaoci tražili.Evo za početak odgovoriću sam sebi na pitanje,koliko znam:

1.Cene su dodate kod većine testiranih uređaja.Nalaze se na kraju tekstova.
2. ?
3. ?
4. ?
5. ?

P.S. Na samom forumu jeste bilo dosta promena koje su čitaoci zahtevali,to priznajem.
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 4:03   #17
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

1. cene su dodate kod većine testiranih uređaja.Nalaze se na kraju tekstova.
2. da se stave screenshotovi a ne urađene slike od proizvođača igara.
3. da se ne secka list za Alijansu, može da se napiše na papir ili fotokopira i fino poslati.
4. dodavanje još jedne linije za odgovor u nagranim igrama.
5. predlog za vraćanje Test of Time

Možda ima i nekih smešnih predloga što sam naveo, ali je ipak prihvaćeno. Eto, ubacio sam i ovaj predlog što si ti napisao. Ne mogu više da se sjetim i da tražim po forumu, a još je sigurno prihvaćeno nešto od predloga od čitalaca koji šalju mail redakciji. Kasno je, odo da pajkim polako.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 5:15   #18
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Davno dokazana mudrost - svijetu se ne može ugoditi. Generalno, nemam zamerki ni na časopis, ni na forum. Neki moji postovi su obrisani, a to sam i očekivao. Takođe, ostavljeno nam je i dovoljno slobode da budemo off topic, a takođe i da se bavimo temama koje baš i nisu kompjuterske. Da sam u poziciji moderatora, verovatno bih ponegde bio i rigorozniji...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 10:54   #19
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Uopste nije poenta u ceni!
Problem je u necem drugom....
Uporedite SK iz recimo '93 godine i sada i videcete o cemu govorim....
Onog opustenog(a ipak profesionalnog)duha koji je bi zastitni znak nema vise skoro uopste-sve deluje tako i tako ustogljeno.....
I tako-umesto da,recimo,postoji rubrika o programiranju(nisam inace programer)ili nesto drugo,opisuju se igrice za mob telefone.....
A u IO portu umesto da se odgovara objektivno i profesionalno(kao sto je to radio Emin Smajic) se vrsi otvoreno deranziranje AMD korisnika....
Pitam se ko to u Redakciji ili SK radi u Intelu
Mogao bi ja do sutra da nabrajam sta sve ne valja u SK-u
Imam nesto utisak da ga samo jos kupujem nostalgije radi posle svih ovih godina...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 11:15   #20
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Ne mogu jare i pare za svakoga ponaosob. Ne želim da te ubeđujem u suprotno, imaš svoje mišljenje i to cenim. Prosto, vremena se menjaju, časopisi evoluiraju, korisnici kritikuju. Mesečni IT časopis je ipak iole ozbiljnije štivo za čitanje, za razliku od nekih dnevnih novina i vikend ukrštenica. "Opuštencija" teško da može da nadvlada po ceni kvaliteta tekstova. Nekad i sad nije zahvalno upoređivati, tu je umešan jako veliki broj činilaca i splet okolnosti je takav da časopis ne može biti sadržajno i načinski identičan (ili blizak) onom od pre 10+ godina. Nije svugde situacija drastično takva, na primer, postoje trendovi u Test Play-u. Štaviše, tu nijedan tekst ne može da prođe kao strogo objektivan i odsečan.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com