Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2008, 20:06   #21
fonet
Član
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 108 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Ovo za rulju i za portret prosto: ako se fotografise portret neke osobe bez njenog znanja/odobrenja, to se smatra narusavanjem provatnosti bla bla bla.... tako zakon kaze. Kada je rulja u pitanju, to je drugo...
Ako fotkas nekoga na ulici ne treba ti njegovo odobrenje, jer je on na javnom mestu i ne diras mu privatnost. On ako ne zeli da ga ljudi vide, ne treba da se pojavljuje na javnim mestima. Ako ga fotkas u njegovom dvoristu, kuci, stanu, kolima, onda moze da te tuzi. Mislim moze i ovako ali uglavnom izgubljeni slucaj bude u pitanju
fonet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 23:41   #22
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

nisi ovde izneo bitnu stvar a to je da se ta fotka nalazila na myspace strani dj-a kojeg si uslikao i da su novine objavile clanak o njemu... necu da kazem da to menja situaciju jer je ne menja ali obijesnjava kako i zasto se ta fotka tu nasla da ne bude da su random deknuli fotku da je stave kod clanka o "tehnu" vec je ista povezana sa clankom obijektom koji je na njoj tj. doticnim plocovrtiocem jelte

@BorisBG: strana koja je zgresila mora refundirati troskove sudjenja ostecenoj strani i drzavi
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 23:56   #23
fonet
Član
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 108 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

brate sve u svemu, ti si dobio zivinjenje koje njih nista ne kosta, oni su imali super fotku za text... i sledeci put mogu nekom uzeti fotku i opet nikom nista , a jedno izvinjenje je za njih nista 0 !
fonet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 0:33   #24
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

ko pita ne skita
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 12:45   #25
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
fonet kaže: Pregled poruke
brate sve u svemu, ti si dobio zivinjenje koje njih nista ne kosta, oni su imali super fotku za text... i sledeci put mogu nekom uzeti fotku i opet nikom nista , a jedno izvinjenje je za njih nista 0 !
E, pa nije baš da ih ništa ne košta. Nekome je jako teško da se izvini i lično, osobi koju je uvredio/oštetio, a zamisli kako je tek teško javno se izviniti, na naslovnoj strani novina
Kintecu to sigurno znači, i meni bi značilo sigurno. Bolje je i to nego ništa.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 18:54   #26
fonet
Član
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 108 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
E, pa nije baš da ih ništa ne košta. Nekome je jako teško da se izvini i lično, osobi koju je uvredio/oštetio, a zamisli kako je tek teško javno se izviniti, na naslovnoj strani novina
Kintecu to sigurno znači, i meni bi značilo sigurno. Bolje je i to nego ništa.


dobro, znaci mu. neka kupi bolju opremu od izvinjenja
fonet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 10:39   #27
Joca_Jox
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Sto se tice sta sme a sta ne sme.Mene su slikajuci pre neki dan zeleznicku stanicu cimali da li imam dozvolu i zasta slikam
Kao sto neko rece teorija je jedno a praksa drugo.A zakon svako tumaci kako njemu odgovara.Ko zna za koliko je slika koje se objavlju bilo gde dobijena i dozvola.A demonstarcije bi se slozio da ako zelite da slikate to radite iz udaljenog mesta kako vam ne bi nastradala oprema.Ja nesto znam teoriju a paralelno i prakticno se ucim.Sada bi ja da pitam nesto.Imam nekoliko slika poznatih kako glumaca,politicara i pevaca.Smem li ja to da objavim naravno umanjeno i sve po protokolu da zastitim negde na internetu bez njihove deozvole.Zanima me teorija jer sam ja u praksi to vec uradio
Joca_Jox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 14:03   #28
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Javne licnosti mozes da fotkas koliko hoces - ali ako su na javnom mestu. Ulica, koncert...bla bla bla. Narusavanje privatnosti je strogo kaznjivo po nasem zakonu - 1-3 godine zatvora.
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 15:20   #29
fonet
Član
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 108 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Javne licnosti mozes da fotkas koliko hoces - ali ako su na javnom mestu. Ulica, koncert...bla bla bla. Narusavanje privatnosti je strogo kaznjivo po nasem zakonu - 1-3 godine zatvora.
ma mozes da fotkas koga hoces na ulici i ne moze ti nista. Kako mu zadires u privatnost sa tim sto si ga slikao? , ne postoji zakon koji ce odrediti ko je javna licnost, a ko ne.
fonet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 18:28   #30
Joca_Jox
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Javne licnosti mozes da fotkas koliko hoces - ali ako su na javnom mestu. Ulica, koncert...bla bla bla. Narusavanje privatnosti je strogo kaznjivo po nasem zakonu - 1-3 godine zatvora.
a sta je sa objektim.Skolama,opstinama i sl...Zasto meni nisu dali da slikam zeleznicu.I sta je sa prodajom slika poznatih.Jel mi za to treba njihova dozvola ili ne.Napominjem da su slikane na javnim mestima.Koncerti,mitinzi i sl....
Joca_Jox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 22:31   #31
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

@ fonet & joca_jox

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Javne licnosti mozes da fotkas koliko hoces - ali ako su na javnom mestu. Ulica, koncert...bla bla bla. Narusavanje privatnosti je strogo kaznjivo po nasem zakonu - 1-3 godine zatvora.
jeste li vi procitali uopste ovu recenicu koju ste citirali??? u recenici kintex lepo kaze da se narodi i narodnosti smeju fotkati na javnim mestima... a ne sme im se zadirati u pravatnost tj. ne smes ih fotkati kad se na pr. u butiku svlace da probaju nesto ili kroz prozor od njihovog stana iliu klonji kafica... kao na pr. slike kebe kako glumi splintera u svom dvoristu ili curke maje nikolic koja u neglizeu prostire posteljinu na terasi sto su izlazile u svetu to je zadranje u privatnost...

svakog smes slikati na ulici, mitingu, koncertu, kafani (sem u klonji iste )

joca_jox, ne vidim zasto neko nebi smeo da proda fotku javne licnosti pa to svi rade
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2008, 22:41   #32
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Ljudi! Bre! Ovo nije kao kad je Leonardo Da Vinci naslikao Mona Lisu pa ako to neko ukrade onda fali orginal! Ovo je digitalno doba, vlasnik uvek ima svoj orginal a sa kopijama nek rade šta god žele... a ne kao što radite:

"Ovo je MOJA i samo MOJA zvečka, niko drugi je ne sme imati!"

Mislim autorska prava, ovakva prava, onakva prava...

Digitalni svet bi sigurno brže napredovao da nema ovakvih sebičnih ljudi... da se AMD i Intel udruže, Micro$oft, Mac i Linux itd... to bi bila prava snaga, a ne ovako da se zalemavaju i Oooh, who has the bigger duck... better OS, btw Mac sucks...

I say GeNeSYS, DIGITAL FREEDOM! Fight the Future!

"Fear me you pathetic puny pixels, I shall strike terror into your hearts!" -PixelTerror

Poslednja ispravka: PixelTerror (13.6.2008 u 0:43) Razlog: aliteracija rules
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 2:02   #33
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

^ da, da...zivela anarhija

eto..upravo cu tebe da fotografisem na nekom skupi sk-a... i da okacim tu fotografiju na net... mozda izadje na nekom sajtu bas tvoja fotografija, a naslov teksta bude "pijani kompjuterasi" (recimo na pr..)

to ti ne bi smetalo?
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 4:45   #34
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Pa zavisi od toga da li sam stvarno pijan , inace ne bi mi smetalo, publicitet mi uvek dobro dodje

I am an antichrist
I am an anarchist
Dont know what I want but
I know how to get it
I wanna destroy the passer by cos i
I wanna be anarchy !
How many ways to get what you want
I use the best I use the rest
I use the enemy I use anarchy cos i
I wanna be anarchy !
The only way to be !



p.s. Mani se ne treba mi anarhija nego samo UDNA

United
Digital
Nations
Allegiance

Poslednja ispravka: PixelTerror (13.6.2008 u 4:53)
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 10:09   #35
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Da, da, to je lepo kad se priča... freedom, ovo ono.
Tako možeš da pričaš jer nisi u poziciji da živiš od svog rada.

Vidiš, nedavno se pojavila neka grupa ljudi iz Hrvatske koja skenira i stavlja na Rapidshare sve kompjuterske časopise sa prostora bivše Jugoslavije. Zamisli situaciju: mi ovde u SK-u pravimo časopis, naša izdavačka kuća ga štampa i prodaje - to nam je posao koji radimo i od kog dobijamo platu. Koliko se truda u to uloži, ne treba ni pričati. Onda časopis ode na kioske, neki mamlaz to uzme, skenira i pošalje svima na izvol'te. Dakle gde si bio - nigde, šta si radio - ništa. Prosto osećaš kako ti rastu magareće uši, još samo da počneš da vičeš "I-aaaa".

Okanite se tih smešnih priča. Ako se radi za džabe i zbog lične satisfakcije, u redu, to je autorov lični izbor. A ako se radi zato što se živi od toga, stvari postaju mnogo drugačije, zar ne?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
dbaja (13.6.2008)
Stara 13.6.2008, 12:00   #36
Joca_Jox
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 66
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Citat:
jeste li vi procitali uopste ovu recenicu koju ste citirali???
Ja jesam i toliko mi je jasno.Shvatio sam ja gde smem i kako smem.Ali jos nisam dobio odgovor za objekete.Zasto je zabranjeno zeleznicku prgu slikati kao i na utakmicama.

Citat:
Okanite se tih smešnih priča. Ako se radi za džabe i zbog lične satisfakcije, u redu, to je autorov lični izbor. A ako se radi zato što se živi od toga, stvari postaju mnogo drugačije, zar ne?
Ja sam radio tako za dj.Slikao razne koncerte,mitinge tribine i sl.Stavljao na net kako bi ljudi videli kako je bilo.E onda se narod izbezorbrazio i nece da nosi svoj aparat vec cima mene da mi ja slikam.E moze ovo moze ono i sve za dj.A uzgred i jos to da su neki zaradjivali tako sto su radili casopis gde su objavljivane moje fotografije.


@PixelTerror
e ja sam tako razmisljao dok nisam uvideo gde mene sve to vodi.Aparat kosta,put kosta,oprema za njega kosta,kompjuter kosta i sl.Ja sve to treba da platim.Ako budem delio slike od cega ja da zivim


Citat:
Vidiš, nedavno se pojavila neka grupa ljudi iz Hrvatske koja skenira i stavlja na Rapidshare sve kompjuterske časopise sa prostora bivše Jugoslavije.
Da i taj baja je sada mangub i dobar covek a vi koji prodajete casopi ne valjate.


Citat:
joca_jox, ne vidim zasto neko nebi smeo da proda fotku javne licnosti pa to svi rade
zato sto to ne mora da znaci da je dozvoljeno.NIje dozvoljena piraterija pa je svi rade.Ja zelim fotografijom ozbiljno da se bavim i zelim svoj trud da unovcim ali ne zelim da imam problema.To sto sam ne informisan i sto nisam znao ne oslobadja me odgovornosti.Ne zelim da imam ne prijatene situacije kao na zeleznici ili na stadionu.Naiame na jednoj utakmici nisu hteli da me pute na tribinu jer imam "profesionalni"aparat.Kazu da mogu samo sa ovim obicnim.To nije bio u pitanju profsionalni aparat vec fuji 5600.Sta bi tek bilo da imam neki slr aparat.Mozda bi i zatvor zaradio.
Joca_Jox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 14:42   #37
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Mi obični smrtnici sada sa strane... ali kako planiraju da napreduju ako se non stop zezaju u sudu (AMD, Intel, Microsoft...)? Da se udruže, brže bi napredovali... ja sam pričao da bi udruženje bilo dobro a ne piracija...
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2008, 16:52   #38
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

U.D.N.A. do YaYa

@ Joca_Jox: u vezi zabrane fotkanja pruge i na utakmiciabilja ti ne mogu pomoci najbolje bi ti bilo da pitas nekoga iz uprave tiju obijekata/preduzetja
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2008, 3:11   #39
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Talking Re: Zastita autorskih prava u fotografiji.

Nažalost U.D.N.A. ne postoji... još ne! Ja ću da ga osnujem
*fanfare* ---> United Digital Nations Allegiance
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 10:52   #40
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Zastita autorskih prava u fotografiji

Ne valja kada se udruže.... nikako.... Zamislite da se udruže MTS VIP i Telenor? šta bi biilo? Malo morgen bi dobili 1200 poruka za 200 dinara .... Nego bio bio svaki minut 20 dinara, poruka 5 dianra, pa ko oće, oće ....

Konkurencija je OK...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
autorska prava, fotografija, zakon, zloupotreba

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Zaštita na Internetu i zaštita sajtova Schnak3 Web razvoj 9 24.10.2008 13:48
Zaštita autorskih prava dr.mrgud Web dizajn 4 11.7.2008 10:46
Provera autorskih prava slika Gale84 2D radovi 1 11.12.2007 15:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com