Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.5.2007, 22:52   #101
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Dobro tab503
Haval na savjetima

Ja cu da radim moj posao kako valja.
I ako ima programera koji zele da rade neka se jave.
Imaju dostupan moj e-mail
Za sada imam 4 programera.
Apocalypse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 22:52   #102
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Samo se dzabe raspravljate o gluposti...
NISTA NIJE LAKO! Ni dizajn ni programiranje... A kamoli programiranje... Hocete 2d igru, u kom endzinu cete je raditi?? Josh izometricnu igru?? Nema sanse. Mozda josh sada ne shvatate koliki je to projekat, al neka. Probacete, necete uspeti. Zasto? Ja recimo programiram od 5. razreda osnovne skole, a sada sam 2. srednje. Meni je isto palo bilo na pamet kao "ajde da radim strategiju, kul je". Kad sam video sta sve treba............................................. .....
Evo, ovako, reci programerima da urade ovo:

napravite meni (story mode, skirmish, options, exit npr.)
kad kliknesh na story mode pojavi ti se drugi ekran gde imash da birash izmedju 3 price (cisto onako). kad kliknesh na prvu pojavi se jedan prozorcic sa porukom "josh nije gotovo", kad kliknesh na drugu pojavi se jedan prozorcic sa porukom "polako bre", a na trecu "cool".
i tako, improvizujte nesto za skirmish, options, i na exit postavlja se pitanje "zelite li da izadjete??" sa dugmicima "da" i "ne"
ako vam to bude tesko (a bice, verujte mi), onda odustanite od strategije i poslusajte sve ove ljude koji vam govore da je to propast!
e, da, bez koriscenja gotovih kontrola
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2007, 23:02   #103
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Dogovoreno.
Odmah napustamo ako to ne napravimo.
Apocalypse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 6:10   #104
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Nek se javi koga ovo podseca na zmmaj fenomen
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 10:26   #105
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Mene
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 10:26   #106
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Mene.Ali malcice.Samo u ovom slucaju ubedili smo da prave 2d (ili 2.5D) a ne 3d.Mada i 2d i 2.5d su, verovatno, mnogo komplikovani za izradu u odnosu na njihovo znanje u programiranju (pretporstavljam)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 11:25   #107
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

ortaci i ja radimo strategiju... hteli smo 2d, pa smo se zaleteli na 3d, pa smo videli konkretno kako to izgleda. Vladan ( programer ) je poceo neke 3d testove, znaci probali smo 3d, i sa modelarske strane, i iz ugla programiranja - to je bre pakao, samo mali i razvuceeen....
znaci nista nikada ne radi kako valja bez ispravljanja 10.000 bagova. naravno da ko se time bavi vishe godine ne predstavlja veliki problem. ali bilo ko bez iskustva moze samo da pokuuusaa nesto u 3d da napravi.
znaci konkretni problemi, na koje smo naisli dok nismo skapirali u sta smo se upustili, pa se vratili na 2d:
- engine, koji mora da se optimizuje (pitanje je kako??)
inace probali smo DX i XNA, gde je XNA dosttaaa laksi, naravno, jer je izveden dalje iz DX-a.
- gomila stvari koje se nazigled podrazumevaju (senke) - ne postoje dok se ne isprogramiraju.
postoji ogromna teorija o real time 3d-u, knjige i knjige... desetine resenja istog problema... kako izabrati pravo (bez prethodnog iskustva)?
- mreza koja radi kako treba (ovo nema veze sa 3d-om, ovo je opste mesto) - nije lako napraviti. Danima smo testirali i probali mrezu dok nije proradila "prihvatljivo" brzo...
- 3d deo - low poly modeli su mnogo tezi za pravljenje, jer zahtevaju mnogo tehnickog posla, optimizacije.. ma svasta tu ima. ajde recimo da to i nije tesko posle malo vezbe, medjutim onda dolazi grozan deo: import modela. postoje gotovi exporteri za max recimo, to svakako, medjutim - situacija u kojoj ste vi kada nesto malo naucite je da ste priuceni. o onda shvatite da morate sami nekako ta smislite kako cete importovati particles, kako cete ga praviti (ne moze max ili neki tako program) onda pisanje shader i sto vragova...
znaci posao je nesaglediv, stalno iskachu novi bauci..

not good, my friend.

sada opet radimo 2d. mnogo je lakshe i bolje. jer na kraju cemu (ako dovedemo projekat do kraja, a hocemo) imati dobru 2d igru (izometrijsku), a ne ocajjjnuuu 3d igru.
dakle to je neki ovako savet iz prve ruke.

P.S. Vlada i ja smo posle radili neki FPS, kao dalje probe za XNA... uspeli smo poneshto da napravimo... mislim, videcete jednog dana, sta uradimo sa tim, dokle ga doteramo i tako to.. samo ocu da vam kazem da recimo samo napraviti model pushke da prati kameru je... veseo... posao
puska koja se trza, odlece u vazduh i upada u zemlju, u 3 ujutru, posle 30-e verzije programa su zabavni samo u prici. u praksi su... *cenzura*
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 3dM@niak na korisnoj poruci:
Apocalypse (27.5.2007)
Stara 27.5.2007, 11:54   #108
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

E ovo Ja zovem savjetom.
Mi cemo pokusati da napravimo 2D izometrijsku igricu sto je bolje moguce.
Ali ponovo ne mogu da garantujem da ce biti extra.
Ali nece biti i da ne valja.
Apocalypse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 12:21   #109
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Citat:
3dM@niak kaže: Pregled poruke
ortaci i ja radimo strategiju... hteli smo 2d, pa smo se zaleteli na 3d, pa smo videli konkretno kako to izgleda. Vladan ( programer ) je poceo neke 3d testove, znaci probali smo 3d, i sa modelarske strane, i iz ugla programiranja - to je bre pakao, samo mali i razvuceeen....
znaci nista nikada ne radi kako valja bez ispravljanja 10.000 bagova. naravno da ko se time bavi vishe godine ne predstavlja veliki problem. ali bilo ko bez iskustva moze samo da pokuuusaa nesto u 3d da napravi.
znaci konkretni problemi, na koje smo naisli dok nismo skapirali u sta smo se upustili, pa se vratili na 2d:
- engine, koji mora da se optimizuje (pitanje je kako??)
inace probali smo DX i XNA, gde je XNA dosttaaa laksi, naravno, jer je izveden dalje iz DX-a.
- gomila stvari koje se nazigled podrazumevaju (senke) - ne postoje dok se ne isprogramiraju.
postoji ogromna teorija o real time 3d-u, knjige i knjige... desetine resenja istog problema... kako izabrati pravo (bez prethodnog iskustva)?
- mreza koja radi kako treba (ovo nema veze sa 3d-om, ovo je opste mesto) - nije lako napraviti. Danima smo testirali i probali mrezu dok nije proradila "prihvatljivo" brzo...
- 3d deo - low poly modeli su mnogo tezi za pravljenje, jer zahtevaju mnogo tehnickog posla, optimizacije.. ma svasta tu ima...

not good, my friend.

sada opet radimo 2d. mnogo je lakshe i bolje. jer na kraju cemu (ako dovedemo projekat do kraja, a hocemo) imati dobru 2d igru (izometrijsku), a ne ocajjjnuuu 3d igru.
dakle to je neki ovako savet iz prve ruke.

P.S. Vlada i ja smo posle radili neki FPS, kao dalje probe za XNA... uspeli smo poneshto da napravimo... mislim, videcete jednog dana, sta uradimo sa tim, dokle ga doteramo i tako to.. samo ocu da vam kazem da recimo samo napraviti model pushke da prati kameru je... veseo... posao
puska koja se trza, odlece u vazduh i upada u zemlju, u 3 ujutru, posle 30-e verzije programa su zabavni samo u prici. u praksi su... *cenzura*
O da,lepo receno

Evo,ja radim sa 3dM@niakom i znam kako to sve ide,makar sa strane 3D modelera.Ipak,deluje lako i prosto,kao da je potrebna samo volja i samo trud,a u stvari potrebno je puno vise (puno znanja,na prvom mestu).

Neke ovakve stvari nisam ni ja znao,dok mi nisu iskusniji rekli.Tek sad uvidjam koliko je tesko uraditi 3D strategiju u odnosu na 2D verziju... Nadam se i vi.

Moj poslednji savet je - uradite lepo nesto prosto,okacite ovde da vidimo,pa krenite na nesto teze.Videcete koliko i to prosto moze da se iskomplikuje,ali i skupiti dosta neophodnog iskustva za dalje.To je jedini nacin.

Samo napred
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 12:44   #110
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Citat:
Apocalypse kaže: Pregled poruke
E ovo Ja zovem savjetom.
Mi cemo pokusati da napravimo 2D izometrijsku igricu sto je bolje moguce.
Ali ponovo ne mogu da garantujem da ce biti extra.
Ali nece biti i da ne valja.
Zasto ne pokusas da napravis nesto jednostavno Ali izgleda da je ovo prirodna stvar koju uglavnom svaki covek koji pozeli da se bavi game-devom dozivi. Vise nemam nameru da se mesam. Ako mislis da mozes, probaj, brzo ces shvatiti da to ne ide.

Jedan primer iz price:
Covek koji je monarh u saolinu citav zivot (sada ima preko 50 godina) je trenirao samo jednu stvar. To je da stoji na jednom prstu ruke. I uspeo je. Ali sada ima preko 50 godina. Vezbao je citav zivot da bi uradio nesto veliko za njega, ali nije odmah dosao i pokusao da stoji na jednom prstu, vec je to islo polako sas velikim treningom snage i uma.

Nadam se da shvatas poentu price
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 16:09   #111
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Samo da napomenem. Sto se tice 2D senki ako se zna sta treba da se radi ne trebaju ti dodatni sprajtovi uopste.
@Apocalypse: Ako su ti programeri iskusni (znaci ne PeTkO i ostala bratije ), onda ti pici. Ako propadne propadne, ako ne jos bolje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 17:59   #112
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Citat:
znaci konkretni problemi, na koje smo naisli dok nismo skapirali u sta smo se upustili, pa se vratili na 2d:
Pored svega što si nabrojao, dobro je što još niste stigli do pravih problema. Recimo kolizija u 3d je pain in the ass... treba više matematike, bolje poznavanje celokupne problematike i još 300 čuda, a da ne pominjemo i AI koji takođe mora da "razmišlja" u 3d fazonu, pa mu nije dovoljno samo da zna lokaciju protivnika, nego i visinu svake jedinice, kako bi mogao shodno tome da reaguje... pa kad je strategija u pitanju, gotovo svaka jedinica mora da razmišlja drugačije... svakako nije isto ako si avion ili pešak Jednostavno, za 3d igru, pogotovo strategiju, potrebna je jaka, uigrana i iskusna ekipa programera, dizajnera, modelara... i dosta keša da bi se sve to održalo. Nije ni 2d strategija mnogo lakša za uraditi, ali ako neko već hoće da mu prva igra bude real-time strategija, onda bolje i to, nego 3d.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 19:16   #113
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Moramo od necega poceti.
Kao sto kaze ANDROSS
Citat:
Ako propadne propadne, ako ne jos bolje.
Da smo zdravo.
Imam 6 programera ali svi ne rade iste jezike tako da imam i nemam.
U koliko od programera koje skupim ne dobijem sposobnost za 2D strategiju onda cemo nesto manje.
Ja sam dosao da trazim programere za 3D strategiju pa kao sto vidite
I Ja sam shvatio ovoda nije bitno sta ces da radis nego koliko iskusne programere imas.
Ako ima sposobne za 3D onda 3d ako nemas onda 2d.
I tako sam presao na 2d.
Apocalypse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 19:50   #114
tab503
Član
 
Član od: 4.9.2006.
Poruke: 340
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 25 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Dobro sad ozbiljno, bez zezanja.
Kao sto si se vec uverio iz pisanja to sta zelis je za*ebano da maksimuma i potrebna ti je prava ekipa ljudi za to. Pogotovo ne ekipa internet ljudi koji verovatno nisu ni iz istog mesta pa neces cak imati ni "face to face" komunikaciju sa njima a to je neophodno radi koordinacije.
Ono sta ti iskreno predlazem je da probate neku lepu "jednostavniju" obicnu 2D pucacinu (znas vec, skrolovanje ekrana, zilion protivnika i bossovi na kraju svakog nivoa)
To ce vam biti lep pocetak da vidite kako uopste i stojite sa znanjem a iskreno to je nesto sta moze da se uradi za relativno kratko vreme da vidis i rezultat svog (a i tvoje ekipe) truda. A onda ako je to uspesno, u nove radne poduhvate i kompleksnije igre. Ako se upustite u strategiju i jos izometrijsku u startu, prijatelju naredne 2 godine mi necemo cuti nista o tebi a verovatno ni ti o igrici
tab503 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 22:25   #115
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Citat:
3dM@niak kaže: Pregled poruke
P.S. Vlada i ja smo posle radili neki FPS, kao dalje probe za XNA... uspeli smo poneshto da napravimo... mislim, videcete jednog dana, sta uradimo sa tim, dokle ga doteramo i tako to.. samo ocu da vam kazem da recimo samo napraviti model pushke da prati kameru je... veseo... posao
puska koja se trza, odlece u vazduh i upada u zemlju, u 3 ujutru, posle 30-e verzije programa su zabavni samo u prici. u praksi su... *cenzura*
Nije bash tako... al taj neki fazon
Da ne radite u 3 ujutru bilo bi bolje
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 9:08   #116
Apocalypse
Član
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Sparta
Poruke: 106
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko AIM-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko MSN-a korisniku Apocalypse Slanje poruke preko Yahooa korisniku Apocalypse
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Pa koliko mi programeri koji se budu prijavili budu sposobni toliko cemo i uraditi.
Ako pak reku da ne mogu 2dizometrijsku igricu onda cemo nesto lakse.
Apocalypse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 11:08   #117
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Bas se pitam ko su ti svi ti programeri o kojima non stop pricash.......
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 19:46   #118
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

@Apocalypse
Jel ti slusas sebe sta pricas? Prvo hoces da napravis 3D strategiju, onda si se smorio kada smo ti objasnili koliki je to zalogaj, onda hoces neki polu 3D, onda hoces Red Alert, sada hoces:

Citat:
Radicemo grafiku Isometric i to strategiju.
To je maximum sto mogu da popustim.
Da popustis? Sta da popustis? Da bi napravio nesto moras znati da programiras. A s obzirom da ti ne znas ni "Hello World" da napravis, valjda bi trebao da se konsultujes sa tvojim programerima u timu, sta oni mogu da naprave, a ne da im postavljas ovakve ultimatume... ili isometric strategiju ili nista. Do malopre si pevusio da niko nije glavni u timu i da se programeri pitaju sve, a vise je nego ocigledno da ti odlucujes o svemu, a pritom ne znas nista o tome.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 19:58   #119
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Citat:
Apocalypse kaže: Pregled poruke
Ako pak reku da ne mogu 2dizometrijsku igricu onda cemo nesto lakse.
Ali rekao si da neces vise da popustas?

Nemoj da se ljutis... ja samo citam sta pises i vidim da ti ni ne znas sta hoces. Ti hoces da napravis nesto, a pojma nemas sta, a to pokazuje koliko si ozbiljan u svemu ovome.

Razmisli jos jednom. Zasto ne pravite PacMan-a? Bez zezanja. Napravite PacMan-a, sa fenomenalnom animiranom 2D grafikom, ponekim specijalnim efektima, lepim animiranim menijima, dopadljivom muzikom. Smislite neke forice koje ne postoje u originalnoj verziji igre... itd. Kada (ako) zavrsite ovakav mali projekat, niste ni svesni koliko cete dobiti samopouzdanja da radite nesto malo komplikovanije. Poslusajte savete svih koji su postovali ovde i krenite od veoma malih projekata. Na kraju krajeva, nemoguce je da svi mi gresimo koji vas savetujemo ovako!
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 20:44   #120
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ko zeli da se pridruzi?

Da, a ako ti programeri kažu da ne mogu Pacman-a, onda pređi na Pong, to bi trebalo da je kud i kamo lakše. Ako ne mogu ni to, onda streljaj programere, nema druge Ili ih baci lavovima Eh, to mi dade ideju za igru. Zamisli menadžersku simulaciju, gde vodiš softversku kompaniju u usponu. To već postoji ? Da, znam. Ali glavni feature igre je što tvoja softverska kompanija ima oooogroman podrum ispod svojih prostorija... praktično grad po zemljom, a u njemu kavez sa lavovima, streljana, bazen sa vrelim uljem, giljotina... i onda kad programer ne ume nešto da uradi ili probije rok... vodiš ga u podrum i biraš kako ćeš da mu presudiš. Još ako bi se malo poradilo na AI-u... moglo bi da se doda da programeri počnu da razmišljaju svojom glavom i da saznaju za taj podrum, a onda se organizuju, pa ti završiš kao hrana za lavove... tako da moraš da budeš oprezan i ne dozvoliš da se čuje mnogo krikova odande... što naravno zahteva dodatne troškove za nabavku maramica za vezivanje usta, zvučnu izolaciju podruma, ***** koje će da skreću pažnju ostalim programerima dok presuđuješ nekom i slično... pa moraš stalno da pratiš stanje na tržištu, a kad pređeš na viši level, onda se otključavaju novi itemi kao što je recimo brnjica (slična onoj koju nosi Hanibal Lektor) koja je skuplja, ali znatno efikasnija, kao i profesionalna poslovna pratnja koja mnogo lakše skreće pažnju ostalima... Taj podrum takođe može biti dobar način za izbegavanje isplaćivanja plate i bonusa programerima kada do toga dođe. Znaš ono, pripremiš kontigent programera za rezervu... i kada treba da daš plate, ti ih odvedeš grupno u podrum, a rezervnu garnituru postaviš na radna mesta i izlažeš ih da si tek otvorio kompaniju.

P.S. - Programeri koji rade u firmi koja ima podrum, bolje da ne čitaju ovo
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
rudar (28.5.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com