Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2017, 19:13   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Problem sa sleep/hibernate, boot sekvenca umesto wakeupa

Naime, sleep i hibernate rade kako valja ako ostavim komp u jednom od ta dva moda na kraći vremenski period. Međutim, ako komp ostavim preko noći ili duže od nekoliko sati buđenje iz bilo kog od ova dva moda pritiskom tastera na tastaturi (da, registruje taster kao da je zaista u sleepu) rezultuje normalnom boot sekvencom i disk scanom.
Nisam imao ovaj problem do pre 2-3 nedelje, odjednom je počelo da se dešava. Prvo sam pomislio da nestaje struja dok je komp u sleep modu pa sam ignorisao problem. Međutim, dešava se i u hibernate i u sleep modu i nemoguće je da svakog dana/večeri/jutra nestaje struja, nisam to primetio nikada do sada a i ako komp ostavim uključen sve bude u redu i radi i po nekoliko dana bez gašenja.
Takođe, isključio sam wake timers, pomislio sam da se možda komp budi sam od sebe iz nekog razloga.

Guglanje ne pomaže jer je problem specifičan i ne mogu da nađem nekoga sa identičnim problemom, uglavnom nailazim na drugačiji tip problema.

BIOS? RAM? Napajanje? Nestabilan napon na mreži? Komp iz profila. Nikakve druge probleme sa računarom osim ovoga nemam.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2017, 23:30   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sleep/hibernate, boot sekvenca umesto wakeupa

Nisi računao na updejt. Povukao je neku zakrpu i ona pravi problem ili gremlini. Ja nisam verovao u čuda dok mi se nije desilo da me pozovu kod poznanika na drugi kraj sela nešto ne radi pc i da dođem. Ja moj ugasim normalno i sve u redu. Tamo zateknem da kada hoćeš da ugasiš ili resetuješ on izbaci bsod a kada ga gasiš resetuješ preko ctrl,alt,del i one ikonice dole u uglu radi normalno... ja reinstaliram i win 7 i gotovo. Dođem kući upalim i uveče kada htedoh da ga ugasim meni se desilo isto što i njemu bsod kada gasiš ili restartuješ.. i nisam nikada ustanovio zašto a sada se više ne pojavljuje a hardwer skoro istii...
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2017, 16:23   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sleep/hibernate, boot sekvenca umesto wakeupa

Jesam računao na bagoviti apdejt al' džaba kad opet ne mogu da utvrdim u čemu je problem, pa rekoh da vidim da se neko nije susreo sa ovim ranije...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa misem, podlogom? Helldiver Ostale komponente 3 28.4.2016 1:46
Help!!!veliki problem sa grafickom kojot043 Grafika 18 26.11.2015 11:11
Windows 7 boot problem WhenDarknessFalls Operativni sistemi 2 23.10.2012 21:40
Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA Stefan1090_ Osnovne komponente 9 16.9.2012 19:28
Problem sa ugrađenom web kamerom Nightshade Kvarovi 4 2.9.2012 11:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com