Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2009, 0:12   #1
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Jednostavan game engine [tek treba]

U poslednje vreme proucavam SDL i njegov graficki sistem, prilicno sam pohvatao sve pa bih voleo to da pretocim u neki mali game engine. Posto je OGL brzi po grafici, njega bih koristio za to, a SDL za sve ostalo. Engine ce biti relativno jednostavan (u C-u) mada jos uvek nisam siguran sta ce sadrzati.
Ne znam OGL ali to nije problem, moj problem je miksovanje OGL-a i SDL-a (u grafici, razliciti framebufferi i to), kako to radi i sl. pa ako bi neko bio ljubazan da mi objasni. btw, jel postoji staticna biblioteka SDL-a ili moram ja da je kompajliram?
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2009, 15:38   #2
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

http://gpwiki.org/index.php/SDL:Tuto...DL_with_OpenGL
http://lazyfoo.net/SDL_tutorials/lesson36/index.php
Trebalo bi da je prvi link dovoljan da ti da odgovor na pitanje u vezi integracije opengl-a i sdl-a, ali sam za svaki slucaj postavio 2 Sta pretsavlja "sve ostalo"? Sta ce ti staticka biblioteka za SDL? Trebalo bi da ima, tj. da se napravi prilikom kompajliranja source-a...
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stevvan na korisnoj poruci:
allokin (12.1.2009)
Stara 12.1.2009, 20:25   #3
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

Hvala za linkove, razmislicu jos malo kako cu da dizajniram sve pa cu da se bacim na posao.
Pa sve ostalo je ono sto nije grafika.. Mislim na tastaturu, mis, threadove, prozor, itd. A sta ce mi staticna biblioteka, necu valjda da vucaram .dll uz biblioteku engina?
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2009, 22:01   #4
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

Pa u sustini, dll-ovi se prave upravo iz razloga da nesto ne bi moralo da bude deo executable-a Btw, s obzirom da nameravas da radis sa opengl-om, preporucujem ti da kao framework koristis glfw, umesto sdl-a. Po meni se dosta bolje integrise uz gl, jer je pravljen za to, a prilicno je mali i fleksibilan Jos jedna stvar, u vezi game engine-a. Savetujem ti da prilikom pravljenja engine-a uporedno radis na prototipu igre, i tako upotpunjavas engine jer ces uvek imati ideju i znaces sta nedostaje da bi postao funkcionalan.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stevvan na korisnoj poruci:
allokin (13.1.2009)
Stara 13.1.2009, 7:18   #5
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Pa u sustini, dll-ovi se prave upravo iz razloga da nesto ne bi moralo da bude deo executable-a
Znam, ali ih nekako ne volim, oduvek sam ih mrzeo. Mora da je neka fobija iz detinjstva.

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Btw, s obzirom da nameravas da radis sa opengl-om, preporucujem ti da kao framework koristis glfw, umesto sdl-a. Po meni se dosta bolje integrise uz gl, jer je pravljen za to, a prilicno je mali i fleksibilan
Izgleda zanimljivo, provericu ga.

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Jos jedna stvar, u vezi game engine-a. Savetujem ti da prilikom pravljenja engine-a uporedno radis na prototipu igre, i tako upotpunjavas engine jer ces uvek imati ideju i znaces sta nedostaje da bi postao funkcionalan.
Da, to sam otprilike i nameravao da radim.


Hvala na svemu. Ne znam koliko ce trajati ovo ali zavrsicu ga, moram. Izvestavacu o napredovanju.
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2009, 15:09   #6
allokin
Veteran
 
Član od: 17.1.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 636
Zahvalnice: 481
Zahvaljeno 128 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

Пошто је очигледно да ово не напредује, рећи ћу и зашто (ако икога уопште занима).
Интернет, dial-up невиђено ********************************е. Не могу никакве ресурсе да пронађем, не могу ништа да скинем, да се информишем. Тиме губим неопходну ствар - информацију.
Друго је што сам заузет. Школа, па изласци, мале ствари. Нема више времена за за****************************************цију. Схватио сам да стварно нема времена. Нисам ништа дуго кодовао, компјутер користим само за музику, и то нешто мало. Та област ми је запала негде дубоко у позадину заинтересованости.
И тако, вероватно ништа од овога у скорије време.
allokin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2009, 15:51   #7
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Jednostavan game engine [tek treba]

Da se ubacim u pricu. SDL ima jednu prednost nad GLFW-om, a to je sto podrzava zvuk (SDL mixer), i to na svim platformama. Razliku u brzini (SDL+ogl vs GLFW) neces primetiti na manjim projektima, a bogami ni veci se ne zale. SDL je jednostavno pravljen za igre, i tu nema sta
Da ne pominjemo da SDL ima i SDL_net (koji nije nesto posebno, ali obavlja pos'o). I svi SDL moduli rade na skoro svim platformama.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fingerprint na korisnoj poruci:
allokin (10.3.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game engine boshkodj Pravljenje igara 97 9.4.2010 17:01
Freeware game engine kovacevicdr Pravljenje igara 5 27.12.2008 1:55
Treba mi dobar i besplatan komercijalni game engine S3ph1ROth Pravljenje igara 8 15.2.2008 0:55
2d game engine Damjan Pravljenje igara 48 22.6.2007 11:35
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com