Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Koji vas omiljeni (po vama najbolji) Star Wars film?
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 32 11,85%
Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones 39 14,44%
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith 92 34,07%
Star Wars: Episode IV - A New Hope 61 22,59%
Star Wars: Episode V - Empire Strikes Back 124 45,93%
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 59 21,85%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 270. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2019, 8:05   #641
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Prequels > Sequels

¯\_(ツ)_/¯
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Skenderevo (26.12.2019)
Stara 26.12.2019, 15:16   #642
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ogromna prednost Prequel-a je to sto su imali smislen cilj (donekle). Imali su tu neku pricu i pozadinu, neki plan i viziju kako ce sve to da se zavrsi i izgura. E sad, da se ne lazemo, jako puno toga od scenarija, glume, midiklorianaca, jako puno scena....neke stvari tu su potpuna katastrofa Mislim da dosta ljudi preteruje u tom hvaljenju prethodnika, nostalgija nam malo maze oci (po meni) ali su ti filmovi ipak imali plan i program (opet kazem donekle)

Problem kod ove triologije (sudeci po dva filma, treci jos nisam odgledao) je sto su ocigledno radjeni bez ikakvog plana i programa, jednostavno nisu znali sta ce i gde ce. Filmovi su dosta bolje odglumljeni, predstavljeni, pa i napisani (ako imamo u vidu vecinu dijaloga) ali jako puno stvari pada u vodu kada vidite da sama prica nigde ne ide ili je sva zbrkana. Meni je Force Awakens bio OK jer samo ocekivao da prica krene odatle i da se razradi i zakljuci...Ali sudeci po dvojci (sa ogromnim rupetinama i besmislenim segmentima i pricama) i nekim komentarima o trojci toga izgleda nece biti.

Mada iskreno, prestao sam da brinem o SW-u jos oko Soloa...Jednostavno vise nemam nikakva ocekivanja.

Dobra stvar je sto se Revan sada smatra kanonom (nije spojler ne brinite) pa se nadam da ce se konacno smilovati i raditi na staroj Republici. Osim ako ne uzmu pa pocnu da se izmisljaju sa preteranim izmenama i promenama
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
DArthShone (27.12.2019), ezenkiel (27.12.2019)
Stara 26.12.2019, 18:44   #643
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Star Wars saga

Spoiler Free Review
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 20:45   #644
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Prequel serijal je barem malo prosirio world lore i pokazao velike gradove, nove rase, zanimljive lokacije, velike borbe ne samo glavnih likova vec i sporednih...

The Force Awakens je bio ok pocetak, a onda je dosao The Last Jedi, dva sata najsporije jurnjave kroz svvemir, Canto Bay izlet i finalnu borbu Luke-a koju necu ni komentarisati. I na kraju Rise of the Skywalker gdje je JJ pokusao da utrpa barem 2 filma u jedna i koji skoro bukvalno moze da se odgleda nakkon The Force Awakens bez da se izgubi mnogo. Nisam ja poceo da gledam Star Wars zbog duboke filozofije, nego zbog svemirske avanture.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 20:48   #645
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Kylo je roknuo svog ćaleta bre lmao i sad ova dešavanja u ovom filmu nakon toga imaju NULA smisla. Krajnje debilno razrešenje njegove priče i lika.

Sama si navela rupe i šupljine... Džaba smo dobili jak fan service kad je film zaista smeće. Jeste oduvek SW bio avanturica ali nijedan film nije bio snimljen kao ovaj sad - čisto da se razreši trilogija, bez emocija, bez smisla - da se zgrne laka lova.

Ocene kritičara govore dovoljno. Prosečan film koji iz apsolutnog blata vadi samo milionska produkcija.
Ne razumem zašto misliš to za Kajla ali i ne moram, to je tvoje mišljnje i ok, ja se samo ne slažem.

Mislim da su svi filmovi posle originalne trilogije snimljeni čisto zbog novca, pogotovo ovi filmovi što nisu deo trilogija. Nisam gledala Soloa ali ovaj pre njega čak i nema priču ili bilo kakav razvoj likova. Kao akcija mi je sasvim ok, ali nema ništa više u njemu, bar za mene. Onaj scenario je napisan za dva sata. Prvi film nove trilogije je čista kopija ovaj je samo kliše. Sa svim svojim manama, bar nisu samo uzeli nešto što postoji i potpuno precrtali. Pri tom mi se i taj film dopao ali ne u smislu nekog kvaliteta scenarija. Prosto mi je bio zabavan.

LJ je po meni verovatno najgori film serijala i to ne zato što je reditelj hteo da bude originalan, na tome svaka čast. Treba mnogo hrabristi za tako nešto, ali mislim da je on jednostavno menjao stvari da bi ih menjao i da pri tome ne razume ovaj univerzum. Kao kod Ghost in the shell filma. Problem sa filmom je što uopšte nisu ukapirali anime a ne što su odlučili da promene neke stvari. Ali kad menjaš ono što ne razumeš, nastane karambol.

I to su samo neki filmovi, ne mogu da idem kroz svih deset ili koliko ih je. Ja totalno kapiram da se nekom ne sviđa, ama baš uopšte, samo ne mislim da je ono što je ovde mana ikada bila snaga serijala. I generalno, možda ja nemam pojma, a možda se ti i ja jednostavno razlikujemo i ne slažemo.

Ne volim ocene kritičara, ne filmskih nego bilo kojih. Voilm kad neko ko se razume analizira nešto jer onda mogu da naučim ali kritičari su nešto drugo. Pre svega fokusiraju se na stvari koje ljudima često nisu bitne. Npr. može Marija Kalas da bude najbolji glas sveta ikada, ja bih ipak pre platila da slušam Adel, a čak i ne volim pop. I radije bih gledala Ronaldinja kako igra fudbal nego ovog portugalskog Ronalda bez obzira na sve titule i nagrade i ostalo. I ne bih jela maltene živo meso jer mi kritičar za hranu kaže da to tako treba. Niti bih se oblačila kako se oblače na modnim pistama ili nosila žutu jer je eto In ako mi grozno stoji. Znam ja šta kritika kaže ali je film ipak dosta ličan i zavisi šta tebi znači, nije to naučni eksperiment.

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Nikad, ali nikad poslednje tri epizode nece ostati u secanju kao "srednje" tri! Pa ni Osveta Sita. Emocije izmedju Kajla i Rej, nisu ni blizu ljubavi Padme i Anakina! Adam Driver jeste fantastican glumac ali mi je bio zlikovac skoro na nivou Vejdera dok nije skinuo masku prvi put, a Vejderu nije bilo potrebno da je skida do kraja filma i ostao je jedan od najupecatljivijih zlikovaca ikad.
Meni je prvi film srednje trilogije bio gledljiv ali mogla sam i bez njega. Treći ima nekih mana ali ima i dosta dobrih stvari. A drugi bi mi bio najgori da nije LJa. Nikada nisam gledala film gde lik (Anakin kada priča Padme) ima toliko loš dijalog. Nikada nisam upoznala nekoga ko tako govori. A njegova ljubav ima sigurno ime u patopsihologiji. On je opsesivan i jeziv a ne romantičan i svaka žena bi od njega pobegla. Baš kao što bi i svaki muškarac pobagao od žene koja se tako ponaša. Anakin mi je apsolutno razočarenje i ne mogu da povežem njega i Vejdera. Tako da bih neke stvari radije da mi ispare iz sećanja.

Za Vejdera u odnosu na Kajla se totalno slažem. Mnogo je jeziviji. Nije uopšte trebao da skida kacigu a i Vejderu ne bi dobro leglo da je skidao kacigu. Prosto bi bio manje strašan. Ljudi se uvek više plaše nepoznatog nego nečega što mogu da definišu i koliko toliko shvate.

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ogromna prednost Prequel-a je to sto su imali smislen cilj (donekle). Imali su tu neku pricu i pozadinu, neki plan i viziju kako ce sve to da se zavrsi i izgura. Problem kod ove triologije (sudeci po dva filma, treci jos nisam odgledao) je sto su ocigledno radjeni bez ikakvog plana i programa, jednostavno nisu znali sta ce i gde ce. Dobra stvar je sto se Revan sada smatra kanonom (nije spojler ne brinite) pa se nadam da ce se konacno smilovati i raditi na staroj Republici. Osim ako ne uzmu pa pocnu da se izmisljaju sa preteranim izmenama i promenama
Ovo i ja totalno mislim i ne mogu da shvatim da jedan takav studio može da napravi trilogiju a da je ne isplanira do detalja. Oni veze nisu imali od filma do filma šta hoće da urade. Stara republika je moj omiljeni period tako da bih to baš gledala.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
DArthShone (27.12.2019), Relja (31.12.2019)
Stara 27.12.2019, 11:17   #646
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

A evo i njega - sa spjlerima
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 15:13   #647
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Star Wars saga

Odgledao The Rise Of Skywalker, pre toga bojkotovao Soloa zbog invazije P.C u istom i sada nakon što su se slegli utisci mogu slobodno da kažem da je kompanija koja je znala da pravi filmove (crtane) mog i svačijeg detinjstva uspela da upropasti najveći kult u istoriji filmskog SF-a.

Naravno da ne bude zabune, nije pohlepa Mikija Mausa upropastila SW, nego wokenes i politička korektnost koja je nametana kao jedini uslov stvaranja SW filmova pod kapom Diznija.

I upravo je to i stvorilo probleme. No, Dizni nije imao dovoljno pametne ili svesne analitičare da primete pad prodaje merchandisinga (igračke, i ostalo) koji bi to povezali sa realnim stanjem stvari, a to je da fanovi SW-a ne žele da gutaju na brzinu sklepane likove samo zato što su ženski, crni, latino, ili azijatski.

Jer, šta smo dobili u EP VII (koja uzgred nije loš rimejk EPIV)? Meri Sju, koja navodno ne zna šta joj se događa, ali koja je tu jer jelte "Girls can and will do it superb". Crnog storm Troopera koji se zaljubljuje u Meri Sju ali nema hrabrosti da joj kaže, Latino Han Soloa, koji je latentni gej (po želji Kethleen Kennedy i wokenes-a), would be Darth Wader-a, nekakav "First Order", Sonouka o kome ne znamo ništa i tako dalje.

Naravno J.J. Tenk (Abrams) ostavlja gledaoca zbunjenog, a fanove sa pitanjima ko je Rey (Meri Sju)? Zašto Anakinova sablja traži upravo nju, KO je Snoke i tako dalje, i svi se nadaju da će nastavak doneti barem neko od iznenađenja.

I, šta dobijamo sa EP VIII? Totalno rušenje kanona, bombardere u svemiru, iritantnu Rouz Tiko (Tu je samo da se azijski deo publike, čitaj kinezi ne osete zapostavljenim u eri wokenesa) tri sata televizijske režije, nasrtljivog admirala (Rumbling Rouz) koja je tu da pokaže da "woman is supperiror to man", Finn koji nema nikakvu ulogu, Poe koji je tu da pokaže kako muškarci neznaju ništa i prave probleme, Meri Sju (Rey) koja ima moći koje ni jedan džedaj pre nje nije imao ni nakon decenija obuke, Lebdeću Leiu, Snouk biva eliminisan a da ništa o njemu nismo saznali, zaletanje u flagship....

Sve ovo bi bilo dovoljno da svakom ko je gledao Johnsonov woke trip, ako ne da odbaci SW ono barem da se zapita "šta je ovo?, da ekser u kovčeg i pljuvanje u lice fanovima nije došlo u vidu tretiranja Luka Skajvokera kao kukavičkog starca koji je pobegao jer je osetivši dark side u svom sestriću hteo istog da pošalje Sili na istinu. Da ne govorim o Diznijevoj, tačnije odluci Kethleen Kennedy da poubija sve likove originalne trilogije.

Nakon ovog woke tripa, i saznanja da se u filmu o Hanu Solou ubacuju seksualne "slobode" i wokenes (Lando kao šta?, prava droida i to female droida) fanovi su sa pravom besni, a od Diznija dobijaju šta? Napade i uvrede.

I onda dolazi EP IX u kojoj saznajemo da je Shev Palpatin preživeo pad u reaktor druge Zvezde Smrti, da je on iza "First Ordera" i da je Rey njegova unuka!!!

Naravno, posle woke tripa u vidu EP VIII od SW više ništa nisam očekivao, a odlaskom u polupraznu kino dvoranu, dobio sam skoro tri sata game cinematike sa na momente vidljivom pričom.

Pa ipak, možda baš uprkos tome J. J. Tenku (Abrams) skidam kapu za zabijanje prsta u oko fanovima wokenes-a, jer Poe ipak nije gej, Rouz Tiko skoro da se i ne pojavljuje, nema "bombardera" niti zakivanja u flagshipove.

Naravno, fanovi ko fanovi nisu zadovoljni (nisam ni ja, ali je EP IX barem bolji od woke tripa EP VIII) jer je Rey navodno otela ime Skywalker, iako svi sumnjamo da je ako ne biološki, a ono Force, otac Anakina Skywalkera upravo Shev Palpatin....

DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
BlackNeo (7.1.2020), Mac4LiF (28.12.2019), Skenderevo (27.12.2019)
Stara 27.12.2019, 16:05   #648
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Al si spojlov'o...

Ispade Fallen Order najbolje sto se SW univerzumu desilo u post fazi!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
DArthShone (6.1.2020)
Stara 28.12.2019, 5:01   #649
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Nikada nisam gledala film gde lik (Anakin kada priča Padme) ima toliko loš dijalog. Nikada nisam upoznala nekoga ko tako govori. A njegova ljubav ima sigurno ime u patopsihologiji. On je opsesivan i jeziv a ne romantičan i svaka žena bi od njega pobegla. Baš kao što bi i svaki muškarac pobagao od žene koja se tako ponaša. Anakin mi je apsolutno razočarenje i ne mogu da povežem njega i Vejdera. Tako da bih neke stvari radije da mi ispare iz sećanja.
Prije svega, veoma je lijepo citati tvoje postove koje krasi elokventnost, kao i ne-invazioni nacin razmisljanja-postovane kolege, nemojte misliti da joj se uvlacim.

Sto se tice ovog dijela texta i zakljucivanja, da bih ti puno pravo.
Istina je da Anakin i nije nesto bogat romanticnim znanjem-odnosno umijecem da ga prenese, da li je do glumca ili do sirine scenarija odnosno filma?! Medjutim, moramo priznati da su se smjeskali jedno drugom
Ali uzmimo u obzir da je bio rob i da je reditelju odnosno samom njegovom liku(filmu) bio vazniji prelaz u "loseg momka" nego ljubav izmedju samih njih dvoje.

Sve u svemu uvjeren sam da je problem do lose kombinacije sprovedene u djelo.

I da, nemoj da si bas toliko osetljiva, to je samo (s)ipak film.
Iskreno od samog pocetka Ratova zvijezda, na ove kao i na prosle gledam isto kao i jedan kolega koji je prethodno rekao: avantura kroz svemir.
I tu se svako "p***m**jenje" zavrsava.

Spoiler za Samo za 18+:
(doduse tu i tamo se nekad dobije "prst u oko" po pitanju politicke korektnosti-ali boze moj, samo cu se
grohotom nasmijati ljudskoj gluposti i smjelosti/doduse to se moze isto razumjeti i kao crni humor: gledalac koji se "pali" na to dobija zasluzeno patku po nosu. A koliko vidim,medju nama kolegama, bije me glas da sam derpe.E pa super, onda sam derpe koji ima djecu-i kako sad to? ) !!!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
DArthShone (6.1.2020)
Stara 28.12.2019, 10:10   #650
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ovo je ubedljivo najslabiji aspekt filma i upravo ovo mi govori da zapravo nemaš pojma o čemu pričaš...
Pazi ti ovo, devojci se svidelo nešto u filmu što tebi nije, znači da nema pojma Kako ti nije bedak ovako autorativno da pišeš, a ne razumeš se u film i ne umeš pošten argument da sročiš?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2019, 12:25   #651
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
...
Hayden, za razliku od Drivera, cini mi se nije imao ni jednu bitnu ulogu ni pre ni posle SW-a i necu toliko da ulazim u njegove glumacke sposobnosti ali mi je kao lik bio mnooogo interesantniji nego Ren. Kaylo je po meni jedan od najvecih tragicara u filmu! Nije izvojevao ama bas ni jednu pobedu, a kao zlocinac vise je bio smesan, nego bilo sta drugo. Meni je Anakinov prelazak na tamnu stranu bas dobro uradjen. Onaj slatki, hrabri deckic iz fantomske napasti za koga se bas vidi da je predodredjen za velike stvari i onda nesigurnost, povodljivost, bes koji raste u druga dva dela, koju savet dzedaja nije umeo da prepozna a mozda je trebalo... uopste sve to sto se desavalo, je za razvoj radnje i likova u odnosu na novu trilogiju kao novi dzoker u odnosu na nove carlijeve andjele...

Mozda mi primeri i nisu bas adekvatni ali kao nekom ko iz detinjstva nosi najlepse uspomene vezane za SW filmove, ne mogu a da ne mislim da se nova ekipa, iz svojih licnih mizernih pobuda, bas po**ala po univerzumu. Definitivno nije bitna radnja i likovi nego da se zadovolje odredjene ciljne grupe a srozaju druge...

Ali to odavno nije problem samo SW univerzuma...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2019, 14:16   #652
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pazi ti ovo, devojci se svidelo nešto u filmu što tebi nije, znači da nema pojma Kako ti nije bedak ovako autorativno da pišeš, a ne razumeš se u film i ne umeš pošten argument da sročiš?
Imam jedan argument za tebe: l m a o.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2019, 18:19   #653
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Bolji nisam ni ocekivao...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2019, 16:38   #654
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Kad sam malo bolje sagledam stvari ceo serijal The Skywalker Saga je jedan veliki nered.


Originalna trilogija - Nekoliko puta sam reko da su Epizoda 4, 5 i 6 filmski klasici koji su promenili svet filma zauvek. Sve dok dotični Lukas nije odlučio da izmeni originalnu trilogiju sa novim efektima i scenama. Stvarno moraš biti toliki genije da ubaciš moderne CGI efekte u nešto što je snimano krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih godina prošlog veka i to je jedini najveći greh ove trilogije.


Prequel trilogija - Lukas Strikes Back, čak i da je postajala neka vizija ove trilogije, ovde se tek vidi koliko je Lukas loš reditelj kao da nije znao kome da prilagodi te filmove da li starijima ili deci. Tako da dobijamo bizarne likove, lošu glumu, CGI efekte koji se više ne drže tako dobro. Nered od Epizode 1 i užasno dosadne Epizode 2, Epizoda 3 je donekle Ok ali ni tu nije sve kako treba.


Sequel trilogija - Ovde Dizni preuzima stvar u svoje ruke, nakon rimejka Epizode 4 vedjen u Epizodi 7, sledi dva velika nereda u vidu 8 i 9 gde je očigledno da nisu imali neki plan i primećuje se igranje na sigurnu kartu kako bi se fanovima udovoljilo i sve je nekako zbrzano bez ikakvog smisla.


Filmovi su zabavni da budem realan ali kao što sam već rekao, ceo serijal je jedan veliki nered.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
DArthShone (6.1.2020), doctor (3.1.2020)
Stara 31.12.2019, 20:12   #655
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ova Miki Maus "saga" je savrsen primer aktuelnog korporativnog moda koji vlada HW. Prava na SW su uzeli ljudi koje nista drugo nije zanimalo do sto vece zarade, igracke, parkovi itd, uopste oni nisu mislili niti su imali neki plan za razliku od Lukasovih filmova. Mislim o cemu pricamo kad je prva svar koju su uradila kada su pljunuli onolike milijarde jeste otkazivanje jednog od sigurno najboljih Expanded univerzuma ikad kreiranih da bi posle sefica LF dosla i rekla da je "problem SW to sto nema svezih i zanimljivih prica" yea right



JJ Abrams je realno reditelj ranga Majkl Beja (primer su Abramsovi Star Trek filmovi) tj super visual orgazam a nula likovi i prica, zato je i pucao na sigurno sa FA koji je bio nista drugo do rehash New Hope samo sa drugim likovima i nekim novim pokusajima sa pricom.


Onda dolazi nesrecni Dzonson sa TLJ koji ce ja mislim studirati u narednim godinama razni filmski obrazovani ljudi...film koji verovatno ni samom Dzonsonu nije jasan, niti pocetka niti sredine niti kraja, klasicni sataras svega samo ne SW (najvise Woke i SJW gluposti) zaista nesto najgore sto sam imao prilike da gledam u bioskopu ikada.



Na kraju opet dolazi JJ da "spase" stvar (posto je originalni reditelj Colin Trevor kad je video u sta se upustio pobegao glavom bez obzira) a realno ni on sam nije imao pojma sta da radi, nego je na kraju napravio film koji se na sve strane trudi da retkonuje prethodni film i da predstavi stvari kao da se TLJ nikada nije ni desio. Film koji je po njihovim samim recima bio u delovima do pre mesec-dva i koji je skrpljen stapom i kanapom i koji su poturili u fazno "duck and cover" i tipa "progutali su TLJ ce progutaju i ovu papazjaniju od Rise-a". Ugh


Uglavnom SW je manje vise dead i to je sam Miki Maus svestan, njihovi komentari da u buducnosti nece biti "saga" nego solo filmova (punz) i da ce SW biti na pauzi su dovoljni dokazi do cega su uspeli da dovedu jedan sasvim uspesan Ip.


Jedino dobro sto je izaslo od SW magije pod Diznijem jesu Rogue One i Mandalorian (na sta zanimljivo nisu imali toliki uticaj) ovo ostalo je blagi uzas.


Edit: Nemam nista protiv ljudi kojima su se svideli ovi Diznijevi filmovi ( ja sam neko kome su Epizode I-III bile ok) ali kao starom SW ljubitelju ova tri zadnja filma uopste nisu canon (kao i vecem delu fandom-a)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
DArthShone (6.1.2020), doctor (3.1.2020), Ichigo222 (2.7.2020), Skenderevo (31.12.2019)
Stara 1.1.2020, 22:44   #656
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Da dodam i ja utisak pošto sam odgledao cam-verziju.
Ukratko, slažem se sa većinom ovde, film je jako loš u skoro svakom smislu osim vizuelnom. Ima tu i dobrih scena ali koje kao deo veće celine jednostavno ne funkcionišu. Neverovatno je da u holivudu ne mogu da nađu jednu osobu koja može da da pristojan i suvislo napisan scenario, priču gde barem postoji neki fokus na razvoj likova, gde akcija nije 80% filma i gde radnja ne predstavlja reciklažu starih delova.

Prava šteta za sw. A ja mislio da je Lukasova trilogija loša.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 23:03   #657
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Pitam se kako bi izgledao SW kada bi ga rezirao Christopher Nolan...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 2:01   #658
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars saga

Odgledao i ja konacno, sa minimalnim ocekivanjima....

Meni je film na kraju ispao zabavan jer je sala bila skoro prazna pa smo se ja i par drugara posteno ismejali i izrugali nekim situacijama u filmu

Ne znam sta da vam kazem....Meni je zao sto film ima zaista jednu odlicnu vizuelnu notu, i neke ideje zaista nisu toliko lose....Ali na kraju se sve to izmulja i pretumba jer je ocigledno da nisu imali pojma kako ce da zavrse triologiju.

Iskljucite mozak, odredite neki kasniji termin kada je sala prazna (ili sacekajte da izadje za kucnu varijantu) sakupite par prijatelja koji apsolutno nista ne ocekuju od filma.....i lepo se zabavite

Sam film je prepun rupa i nelogicnosti koje jednostavno ne funkcionisu cak i za ovu ultimativnu svemirsku operu gde logika jednostavno nije uvek u prvom planu.
Kao da je svaki film nove triologije radio neki potpuno trinaesti timovi (ne samo scenaristi i reziseri) koji su u svadji sa ostalim timovima......Takmicili se ko ce kome vise ozbesmisliti scenario i otezati posao.

Dobra stvar je sto je nova triologija konacno zavrsena, moze da se predje na mrcvarenje drugih stvari
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
DArthShone (6.1.2020)
Stara 3.5.2020, 9:35   #659
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Wars saga

Posle toliko čekanja konačno stavih tačku na ovaj serija.

Film je:
Emotivna bomba, sit se isplakah, i prvi put u životu dva puta u toku jednog filma. Na ujedinjenost galaksije u borbi i na Ray koja
Spoiler za spoiler:
preuzima prezime Skywalkera.


Što se tiče Star Wars-a u Star Wars filmu gotovo svaki deo lora su izmasakrirali. Tehnologiju, likove, ponašanje, pravila ma sve. Bolje da su napravili novi lore nego što su Star Wars upropastili... mislim stvarno, onaj ko je odgovoran za propast Star Wars-a treba da bude zauvek zapamćen kao najgori skot koji je ikada živeo.

Dobio sam osećaj da su im silne nostalgične scene i kopiranje iz prve triologije bile potrebne samo da bi mogao da ostane Star Wars naziv na početku filma.

I da, girl+girl poljubac... to je baaaaaaš bilo neophodno, mislio ono, bez toga bolja da nisu pravili film... fuj bljak i poslednji rukohvat zemlje na grob ove sage koja nije mogla da napravi više fanova na planeti, a ni više hejtera.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2020, 0:59   #660
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Posle toliko čekanja konačno stavih tačku na ovaj serija.

Film je:
Emotivna bomba, sit se isplakah, i prvi put u životu dva puta u toku jednog filma. Na ujedinjenost galaksije u borbi i na Ray koja
Spoiler za spoiler:
preuzima prezime Skywalkera.
I ja se isplakah... kad sam video šta su uradili sa Skywalker-ima. Savršen način da sahrane sagu, možda im parira samo zadnja sezona GoT-a po idiotizmu.

Jedino mogu da se nadam da će novi filmovi napokon biti smešteni u doba stare republike.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars fan filmovi Ivan1981 Kompjuteri i film 16 2.5.2011 18:09
Star Wars Battlefront 2 M@rsh@LL Mrežne igre 26 28.2.2007 21:04
star wars 4um zleetherius Zanimljive Web lokacije 0 3.12.2005 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com