Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2006, 15:07   #1
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Exclamation Game Maker 6.1

Ja vec 6 godina radim u Game Makeru, i sad imam verziju 6.1, koju sam...ovaj... kupio . 6.1 Ima opake funkcije, bolje u odnosu na 6.0, recimo surfaces. Naravno, bez registrovane verzije, nema nista od ozbiljnih igara.
Ok, poenta ove teme je : Poceo sam da radim na sledecem projektu:
RTS, koji se gleda ni manje ni vise nego sa strane (da, kao super mario), ima destrucable terrain, smenu dana i noci, Fog of war, resurse, seljake, armije, ekonomiju i td. Projekat izgleda mozda previse ambiciozno,a? Ali sta ces. Ono sto meni treba je neko ko ce da crta sprajtove, pozadine, i interfejs. Sprajtove i pozadine bi bilo najbolje crtati u nekom programu za 3d grafiku, pa ga exportovati kao bmp, ili gif. Ako neko hoce da udje u ekipu (u kojoj sam za sad samo ja), moj mail je stojke@beogrid.net
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 15:47   #2
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Daj jos neku informaciju. Jesi li ti uopste poceo taj projekat
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 16:32   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Uh,ambiciozan si,nego nije sve u ambiciji Kako uopste funkcionise taj pogled sa strane,tesko da ce to doprinijeti preglednosti,posebno kad govorimo o RTS-u gdje je to cesto jedan od uslova za pobjedu,da znas gdje su ti trupe.Ali,ako to ok izvedes,mozda i dobro ispadne...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 16:33   #4
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Poceo? Nisam. Ali sam okupio sve sto mi je potrebno da radim na projektu bez zaustavljanja tj proverio destructable terrain engine, selection engine, i slicne stvari. Tako da kad projekat pocne da se radi, nece biti problema. Samo je potrebna grafika. I zvuci bi dobro dosli.

Dimo:
Pogledaj igru "Medieval clash". To bi bilo slicno mojoj ideji, samo sto ja nameravam da odem par stotina koraka dalje. Npr. jedinice ce moci da se kontrolisu.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 20:27   #5
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Oce li se prodavati igra? Nisam bas svatio kako bi to trebalo da izgleda. Aj ako mozes par jednostavnih skica uradi cisto da vidim kako to treba da izgleda(mozes i u paint-u samo da vidim kakav je Game play).
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 21:43   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Citat:
fingerprint kaže:
Pogledaj igru "Medieval clash". To bi bilo slicno mojoj ideji, samo sto ja nameravam da odem par stotina koraka dalje. Npr. jedinice ce moci da se kontrolisu.
Kakav Medieval Clash?Na ovom forumu toga nema,search ga ne pronalazi.Btw,da se ne bih mucio skidajuci to sa neta(gdje god da je),objasni mi u par recenica kako to funkcionise(pogled sa strane) i kako se odrazava na preglednost trupa i terena?Ajde da si takav pogled ubacio u neku arkadu,ali bas u strategiju,to je malo nelogicno i neprakticno...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:32   #7
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Sutra cete dobiti skicu, obecavam. Samo da se ziv vratim iz skole.
Nije logicno? To su isto rekli i Koperniku kad je izjavio da je zemlja okrugla. I jel bio u pravu? Ne secam se.
Ok, nisam ja nikakav revolucionar, bar ne u svetu igara. But hay, sto da ne pokusam da uradim nesto sto niko nije pokusao? Sta mogu da izgubim? Osim vremena koje bih mogao da utrosim u lovu na zenski pol, i ogromnu kolicinu novca za placanje struje.
Da li ce igra biti komercijalna? Hmmm.....Pa mislim da nece...tj... siguran sam da nece. Ja licno nemam nacina da platim sve igre koje igram, pa znam kakve su to muke. Niko ne voli trial. Ne bih nikom da osakatim dozivljaj 15 min posle dvo-klika na ikonicu igre. A tek demo da ne pominjem... ne moze posten covek ni da ga crackuje. Jednacina je prosta :
Ja uzimam tudje igre i ne placam, neka drugi uzivaju u mom trudu punog novcanika/kred. kartice.
Ok, dosta ovih rebel/pirate/freedom gluposti...
Pazi sad- jedna jedinica se vodi kroz mapu u stilu wormsa, samo misem, i u real-time maniru. Svaka jedinica ce biti sama po sebi slaba, dok se ne trenira, ili upgraduje. Jedinice ce biti podeljene u sledece grupe:
1. Pesadija : Svi znate sta je to, deli se na Spearmane, i swordsmane mogu
2. Konjica : Pesadija na konjima , deli se na jedne cije cu ime tek da smislim, i knightove
3. Strelci, koji ce lukovima gadjati sa blagom vrljavoscu, a na strele ce uticati gravitacija, pa ce ih strelci (automacki) bacati pod uglom. Ovi su nedeljivi
4. Siege : Katapulti
5. Rudari - ovi ce kopati teren, i traziti zlato. Da, oni svojim kopanjem mogu stici i do vode, i podaviti se
5. Drvosece - seku drva (zamisli), takodje ih zasade, kada ponestane.
6. Elitni - bice smisljeno, kad vam kazem
7. Svestenici : Mogu da bacaju magije :
a) Kisu koja ubrzava rast drveca
b) Munje, koje unistavaju drvece i drvosece ko nista
c) Vatrene kugle, koje rokaju gradove
d) Anti magiju, da se odbrane od gore navedenih magija
e) Heal.... zna se sta je
Svestenici ne mogu da kastuju spelove tek tako- jok. Casting time za sve osim heala, i anti magije, iznosi 2 min. A za to vreme svestenik mora da meditira na sred mape, na jednom oblaku, pa je laka meta za strelce. Sto znaci da morate da ga cuvate
O zgradama cu sutra, sad moram da spavam
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 15:01   #8
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Jao!!! pa ja sam nesto tako pokusao vec da pravim ali je to otislo u q!!! Nije ni bitno potpuno te razumem mogu ti pomoci u crtanju, Gm bih morao malo da obnovim al aj sad. Dobro ako oces da me testiras reci da uradim nesto da vidis kakav mi je stil pa ako bude valjalo onda mozemo da radimo. Aj ako ti nije problem posalji neke licne podatke na pm.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 18:26   #9
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Ljudi, meni treba pomoc oko programiranja u Game Maker-u 6.1. Pa ako ima negde tutorial, daj te mi link do njega.
Hvala unapred.
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 16:39   #10
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Citat:
Renee kaže:
Ljudi, meni treba pomoc oko programiranja u Game Maker-u 6.1. Pa ako ima negde tutorial, daj te mi link do njega.
Hvala unapred.

Imash tutorijale na matichnom sajtu.Ali ako ti je TESHKO da trazish evo ti

http://www.gamemaker.nl/tutorial.html


P.S. Stevvane Aj pliz nacrtaj nekog djavolchica u 4 pravca.

Molim te trba mi za jednu moju igru

P.P.S. PLIIIIIZ
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 20:18   #11
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

E to nisu tutoriali za programiranje u Game Maker. Ja hocu skripte da radim, ali nemam tutoriale.
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 20:26   #12
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Treba da poznajes GML(game maker language)on je kombinacija c++ i c-a!Ako nemas osnovno znanje iz C++ onda ces se tesko snalaziti u Game Maker skriptama!Domaci tutori ovakvog tipa nepostoje,moraces da se ucis na stranim uz pomoc googla!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 20:30   #13
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Game Maker 6.1

Citat:
Renee kaže:
E to nisu tutoriali za programiranje u Game Maker. Ja hocu skripte da radim, ali nemam tutoriale.
A sta je onda to??? Ako sve to znas onda slobodno kreni da skidas igrice u gm6 ekstenzi, pa gledaj kako je neko drugi radio, pa onda uzmes nekoliko slicnih igrica gledas im scripte i i vdis da se na nekoliko nacina moze uraditi jedna ista stvar... Pa onda shvatis neke stvari i pocinjes da razumes GML. Ne postoji tutorial koji ce ti objasniti kako da pravis neku vecu i bolju igru, vec ti to moras sam da uradis, upamti to (kako sam lepo srocio, a? )
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game Maker igrice PeTkO Pravljenje igara 23 3.11.2007 20:22
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21
PC game to Playstation game ne volim Aplikativni softver 10 13.8.2006 22:45
game port na USB?! Master Neo Ostale komponente 1 2.4.2006 8:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com