Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2006, 2:46   #21
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji HDD?

Citat:
Garson kaže:
Ja sam mislio na dva diska istog proizvodjaca a razlicitog kapaciteta.Logicno je da je najbolje uparivanje 2 identicna diska.
OK. Ja samo da napomenem da je moguce i ovo ali nije pametno. Verovatno je slicno i sa ovom drugom kombinacijom. Probacu sutra pa cu da javim. Bice bas ta kombinacija sa 120GB + 80GB, oba Maxtori.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 10:07   #22
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji HDD?

Citat:
mitrovskiigi kaže:
@ Astralogos
Nisam mislio nista lose, nemoj da se ljutis. Kazi mi gde sam pogresio u obracanju da znam pa da ne gresim sledeci put.
P.S. Izvini ako te je ovo na bilo koji nacin uvredilo. Ako jeste kazi i prestacu da citiram tvoje poruke.
Mitrovski, kada navodis da je necije pisanje "cista glupost" to znaci da je i sma korisnik glup. Znam da nisi mislio tako ali to je pravopis, pa treba voditi racuna sta se i na koji nacin pise.
Ponovicu da je moguc pogresan upis podatka na HDD i da nije glupost. Vidim da si ovde nov kao i na benchu ( u sekciji za HDD uredjaje ) pa je dobro da prvo upoznas korisnike citajuci njihove predhodne postove isto tako kao sto sam ja tebe citajuci upoznao.
Dakle nema sto je apsolut i da je operisano od gresaka. Cesto na forumima koriste rec "GREMLINI" za ono sto se ne moze objasniti a trebalo bi po svim pravilima da radi onako kako je naznaceno.
Na fakultetu sam izucavao predmet KIBERNETIKA ( poglavlje organizacija systema ). System je uredjena celina bio to komp, HDD, graficka kartica...
To sam malo uprostio. U svakom systemu vladaju dve sile: Prva koja odrzava system i druga koja ga zeli razgraditi ili srusiti. Naziv za tu degradirajucu silu je ENTROPIJA. Dakle, da nije nje ne bi bilo ni "gremlina" a system bi bio savrsen a iskaz apsolutno tacan bilo o cemu razgovarali.
Tako da je sve moguce kada se navodi, osim naravno cinjenice da postoji ljudsko neznanje kao limitirajuci faktor.
Da li se u nekom slucaju radi o ljudskom neznanju ili Entropiji nekada je tesko dati pravilan odgovor.
Ja se licno trudim kada pisem da to bude iz mog licnog iskustva mada nisam operisan od neznanja kao i svaki zivi covek.
Uostalom covek se uci dok je ziv pa opet lud umre.
Dakle nema frke i slobodno komentarisi moje postove kao sto cu i ja komentarisati tvoje ako smatram da je primereno.
Pozdrav tebi.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 12:46   #23
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji HDD?

Evo i rezultata za RAID Maxtor 120GB ATA133 + Maxtor 80GB ATA133:

Nemam sliku za Maxtor 80+80 RAID0 ali znam da je kriva citanja pocinjala od 120MB/sec a zavrsavla se istom brzinom.
Moze i ovo samo je malo glupo iz dva razloga. Dobijete u malo sporiji RAID i izgubite 40GB. Najgora kombinacija je RAID sa dva HDD-a razlicitih proizvodjaca.
Citat:
AstraLogos kaže:
Mitrovski, kada navodis da je necije pisanje "cista glupost" to znaci da je i sma korisnik glup. :
Svakako nisam mislio na taj nacin. Inace, ako je neka izjava glupa svakako ne znaci da je i izjavljivac glup.
Pozdrav.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 14:46   #24
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Koji HDD?

Koliko je Raid 0 brži nego bez Raida?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 16:40   #25
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji HDD?

Teorijski duplo. Prakticno nesto manje od toga, oko 90-95%.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 18:31   #26
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Koji HDD?

Ma ova fora sa dva diska u RAID 0 je sjajana. Bio sam malo skeptik po pitanju da za 100 evra kupujem 160Gb a mogu 1x250 GB ali dobitak u performansama je očigledan! Naročito nakon mog 3,5 god. starog Maxtora od 60 Gb. Kao preporođen. A skoro sam kupio Raptora. Dobro je konsultovati forum pre svake kupovine. THX svima jos jednom.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 17:01   #27
draxd
Novi član
 
Član od: 30.7.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji HDD?

Ako mislish koristit maxtor sa nekom Nforce3 il NForce 4 plocom sto K8N4-E jeste zaboravi , MAXTOR NERADI SA NJIMA il u najboljem slucaju radi jadno
draxd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji program za nadgledanje instalacije drugih programa? ZoNi Aplikativni softver 10 30.12.2007 6:53
Koji program??? (CD prezentacije) U-SERB Aplikativni softver 4 13.7.2006 1:26
Koji player koji se puni preko USB dodo Foto i audio/video 8 1.6.2006 21:48
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com