Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2012, 7:00   #321
Nighty
Banned

Član od: 5.7.2011.
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Kingdoms of Amalur: Reckoning

Опет лош мамац. Фора, storytelling супер. Јес' ђавола.

Ипак, игру сам играо све док нисам све мини квестове завршио на првом полуострву, арена ми је једина остала у сећању као квалитетне борбе.
Једна врста игара која заиста фали PC-у, а оваквих система борби сам се наиграо ихахај тако да је за мене ово ''једна од игара у низу''.

Практично комбинација свих модернијих RPG игара у prequel-у за MMO, што потврђује да од игре не би ни требало много тога да се очекује. У поечтку јако незанимљива, мало касније постаје фина, тек негде након 3 сата интезивног играња уноси у свет.

Свиђа ми се што је свет велик и што борбе нису лоше, забавне су. NPC-еви су занимљиви, а непријатељи шаренолики. Игра ме је фино освежила али недостатак адекватне приче је нешто јако негативно по мом мишљењу.

Волео бих да има далеко више itemа и да неки од скилова нису тотално јузлес. У игри не могу да нађем добар материјал за оружје, па то ти је.

Карте су кул фора, али могли су да се мало више потруде...
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 11:53   #322
Maladikt
Starosedelac

Član od: 21.8.2006.
Zahvalnice: 839
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka

Zanimljiva tabačina do otprilike petnaestog nivoa kada si prinuđen da praviš neke kombinacije poteza, udaraca i magija. Nakon toga postaneš toliko OP da najslabijim magijama ubijaš sve iz jednog udarca. Ubaciš neki meteor s vremena na vreme, čisto da se ne smoriš totalno. Svidela mi se fora sa menjanjem sudbine, ali dosta tu nedostaje. Karte su isto zanimljive, ali su tu više zbog šmeka nego što zaista koriste (a možda je i bolje jer si ionako OP ). Prešao sam 178 kvestova za oko 58 sati. Mislio sam da će biti znatno više utrošenog vremena nakon pročitanih priča o 200+ sati igranja. Glasovna gluma je u globalu živi očaj i to je verovatno nešto što mi je najviše smetalo.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 9:38   #323
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 566 puta na 395 poruka

Jel igrao neko The Legend of Dead Kel , vredi li opet instalirati? =)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 10:03   #324
NaraYan
Starosedelac

Član od: 11.11.2005.
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 301 puta na 187 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Zanimljiva tabačina do otprilike petnaestog nivoa kada si prinuđen da praviš neke kombinacije poteza, udaraca i magija. Nakon toga postaneš toliko OP da najslabijim magijama ubijaš sve iz jednog udarca. Ubaciš neki meteor s vremena na vreme, čisto da se ne smoriš totalno. Svidela mi se fora sa menjanjem sudbine, ali dosta tu nedostaje. Karte su isto zanimljive, ali su tu više zbog šmeka nego što zaista koriste (a možda je i bolje jer si ionako OP ). Prešao sam 178 kvestova za oko 58 sati. Mislio sam da će biti znatno više utrošenog vremena nakon pročitanih priča o 200+ sati igranja. Glasovna gluma je u globalu živi očaj i to je verovatno nešto što mi je najviše smetalo.
Ovo je prva igra u kojoj nisam ispratio priču, tj ispratio sam je površno tk kolko da znam malo a ostalo je bilo sa NPCovima - plavo - plavo - ii odoh

I pored svih mana igra je sasvim dobra, jedino je malo laka, pogotovo kad kombinuješ maga i ratnika (sorc sa 2H - cool) al ja sam otkrio da treba da se prati main bez ili sa malo rešavanja sporednih pa su onda malo teži fajtovi jer nisam namunjen u odnosu na protivnike baš toliko. Međutim i ovo prestaje da važi na 30+. Al opet, odlična je igra za površno no brainer igranje. Mada priča nije loša, dobra je ideja samo uz kvalitetniji setting i voice bi bilo još bolje.
Će vidimo kad ovi iz 38 izbace još neku, ipak je ovo na neki način prvenac.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 11:59   #325
cmmon
Novi član

Član od: 10.11.2011.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kingdoms of Amalur Reckoning

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Lici na God of War pomeshan sa Soul Reaverom. Osecam da ce da bude neka arkadna makljaza..
Zavrsila sam igru, sve side questove, obisla citavu mapu, vise iz radoznalosti nego zato to igra to trazi.Gladna kvalitetnog RPG-a jos od Baldurs Gate/a i Fallouta, posluzilo je i ovo, kao neko jelo sto gledas na slici menija na ulazu u restoran, deluje socno,primamljivo, krene ti pljuvacka i pola si vec smazao kada ukapiras da ni mirisa ni ukusa, samo lici ali nije to to.
Grafika je ok mada nije to to sto ja volim,suvise je detinjasto,kao crtani film iako su predeli prelepi a gradovi impozantni.
Prica bi bila fantasticna, kako je zamisljena ali je ocajna kako je uradjena.Svi su elementi tu, misterija, ogromni predo po kome mozes da lutas ali posle isvesnog vremena shvatis da je sve sablonski,ne ucestvujes aktivno u prici samo pratis zamisljeni tok radnje i boris se, boris se, boris se...Znaci, tabacina, kombo, sve ok za one koji to vole.Ja sam igrala kao cisti rogue i lako zavrsila igru.Negde na polovini mi je vec postala dosadna, kada sam shvatila da nemam apsolutno nikakav uticaj na svet oko sebe.
Neko je gadno zeznuo igru, da li namerno ili su zurili, ne znam.Nalazila sam usput razna dokumenta, delove neke moguce price bez koje RPG nije RPG - ljubavna pisma, ucene, pretnje, tajne - to je srz punokrvnog RPG-a, kada naletis na nesto slucajno dok istrazujes pa onda krenes da pratis tu nit, otkrivas stvari koje ne bi saznao, shvatio da si lenj i da samo radis main quest...Mene je to najvise privlacilo u RPG igrama, ako odlucim da ocinkarim nekog, svet oko mene se menja, ako spasim lopova ili sakrijem ubicu ili ga raskrinkam , sve je posle drugacije, reakcija okoline,sporedna prica, nagrade u vidu nekih unique itema i sl.Ovde dobijas milion opcija za razgovor - I am happy to do it/No, I won`t do it...a rezultat je apsolutno isti,SVE se desava kako je zamisljeno a ti si samo lutka na koncu,mozes jedino ili da pogines ili da nastavis dalje tako kako je zamisljeno.Nemas moralni izbor, nema posledica po tebe,svet je isti sta god ti radio.
Mozda je to suptilna sugestija omladini - sve jedno je sta radis, nista ne mozes promeniti.Uglavnom,to mi ne prija mi nikako, iako sam odigrala do kraja, kao tabacinu ali nikako pravi RPG zbog ong majmunskog - da vidim sta ce biti
cmmon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku cmmon na korisnoj poruci:
bokela (30.5.2012), Kidja (27.3.2012), NaraYan (27.3.2012), Skenderevo (27.3.2012)
Stara 28.3.2012, 16:20   #326
UltrasBelgrade
Banned

Član od: 28.3.2012.
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Molim Vas pomagajte,,

Imam problem sa igrom, tacnije glavni zadatak da odem brodom na ono ostrvo i da odbranim zamak od neprijatelja,, naime, kako se zavrsi film kad oni krecu u napad, tako mi bude plava slika i nakon sekunde mi zakuca komp i restartuje se,,, jel zna neko mozda kako da resim taj problem,? Skinuo sam igricu sa torenta, i skidrow i theta i u oba slucaja mi se to desava bas tu,, (((
UltrasBelgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2012, 20:01   #327
nidza92
Član

Član od: 9.3.2010.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka

Ne znam u cemu je problem ali veruj mi ne propustas mnogo, meni je toliko dosadio taj deo da sam put do zadnjeg bosa pretrcao i zaobilazio protivnike i borio sam se bas kada nisam mogao da pobegnem, a nakon zadnjeg bosa izbrisao igru u roku od 2 min Super je igra na pocetku, dobri zadazi, zanimljiv svet, sto vise odmice sve je gora, po mom misljenju
nidza92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2012, 8:07   #328
UltrasBelgrade
Banned

A dobro, meni je sad merak da je predjem, kad sam vec dotle dosao,,, zato mi je nejasno sto se tako gasi sama,, :/
Stara 4.4.2012, 20:56   #329
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 439
Zahvaljeno 2.240 puta na 937 poruka

Sprema se novi DLC pod nazivom Teeth of Naros koji ce igri dodati novu teritoriju za istrazivanje, novi tip protivnika, lebdeci grad Idylla zatim novu kolicinu sporednih questova, armor-a i oruzija a datum izlaska je 17 April

http://www.joystiq.com/2012/04/04/am...-city-other-g/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
bacacar (5.4.2012)
Stara 5.4.2012, 10:42   #330
UltrasBelgrade
Banned

bice to lepo,, samo jos da uspem da provalim sta mi se desava sa kompom, kad pocnem onu misiju, sto se restartuje sam,,
Stara 14.4.2012, 11:13   #331
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 439
Zahvaljeno 2.240 puta na 937 poruka

Teeth of Naros
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2012, 12:17   #332
LunarFang
Član

Član od: 29.4.2012.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka

Presao sam igru tri puta, moj mladji brat prelazi cetvrti put. Ok je prica, mnogo aspekata igre, pocevsi od grafike pa do borbe je sjajno, s tim sto me uzasno nervira sto mi je lik mutav. Tipican light fantasy, sto mi je palo kao blagi sok nakon TW1, TW2, DA:O i DA2 (The Saga of the errand boy/girl of Kirkwall - neko to negde bese pomenuo ). Dobar stos sa Reckoning modom, zabavno za igranje, mada kamera ume da ponekad poludi, pogotovo u toku borbe. Zanimljive su i te razne sudbine koje mogu da se odaberu (ja sam sva tri lika koja sam igrao terao do Universalist-a - najbolja moguca klasa po meni). Sve u svemu, vredi je igrati, bar dok se ne uzelite neceg malo ozbiljnijeg...
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LunarFang na korisnoj poruci:
draske73 (14.5.2012)
Stara 1.5.2012, 15:02   #333
Rainman
Starosedelac

Član od: 5.1.2006.
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.307 puta na 918 poruka

Nemoj da me shvatis pogresno, ali moram da pitam - zbog cega si igru presao 3 puta?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Maladikt (2.5.2012), Skenderevo (1.5.2012)
Stara 1.5.2012, 15:54   #334
SchizoidMan
Član

Član od: 16.3.2012.
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 67 puta na 36 poruka

Ja nemam snage ni po prvi put da je kompletiram - lakše bi me naterali na kosovo, nego na onaj drugi kontinent.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 22:41   #335
vukodav
Veteran

Član od: 25.4.2010.
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 90 puta na 66 poruka

Da li jos nekoga ovo neodoljivo podseca na Fable sa dijalozima?
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 22:49   #336
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.459
Zahvaljeno 907 puta na 496 poruka

Citat:
vukodav kaže: Pregled poruke
Da li jos nekoga ovo neodoljivo podseca na Fable sa dijalozima?
Da, podseca...ali meni je, licno, Fable: The Lost Chapters trista puta bolji.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
vukodav (12.5.2012)
Stara 12.5.2012, 17:52   #337
vukodav
Veteran

Član od: 25.4.2010.
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 90 puta na 66 poruka

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Da, podseca...ali meni je, licno, Fable: The Lost Chapters trista puta bolji.
Zato ga i obracem po deseti put
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2012, 17:54   #338
LunarFang
Član

Član od: 29.4.2012.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka

Zasto sam je presao tri puta? Iz samo jednog razloga - odmarala mi je mozak Nigde se nisam narocito namucio, nisam se nservirao, osim ponekad kad primetim nesto lose odradjeno, ili kad mi dosadi mutavost protagoniste - idealno za izmedju ispita Ne brini RAinmane, nisi pogresni shvacen
LunarFang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LunarFang na korisnoj poruci:
draske73 (14.5.2012), Rainman (14.5.2012)
Stara 21.5.2012, 2:36   #339
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 566 puta na 395 poruka

Da ne otvaram novu temu posto jos nema dovoljno informacija ali 38 Studios radi na MMO igri koja je bazirana na Kingdoms of Amalur.
Igra ce se zvati Kingodms of Amalur : Project Copernicus

Trailer
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2012, 3:05   #340
wolf88
Veteran

Član od: 8.5.2009.
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka

^E vala bas imaju talenat za smisljanje naziva, nema sta
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer Online: Age of Reckoning dr.antrax MMORPG igre 367 11.2.2016 18:51
Heroes of Three Kingdoms Thuzar MMORPG igre 133 5.10.2011 23:46
A Tale of Two Kingdoms zoran845 Avanturističke igre 2 24.5.2008 21:58
Rising Kingdoms voodoo_ Strateške igre 1 12.8.2006 10:42

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:44.