Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Pregled rezultata glasanja: Cije ste HDD-ove posedovali do sada?
Western Digital 70 37,04%
IBM 14 7,41%
Maxtor 146 77,25%
Seagate 51 26,98%
Quantum 59 31,22%
Fujitsu-Simens 6 3,17%
Hitachi 20 10,58%
Toshiba 3 1,59%
Samsung 3 1,59%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 189. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2006, 2:39   #41
Tutti
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Ko mi jos jedanput pomene Maxtora gadjacu ga u glavu sa istim tim pokvarenim od 120 GB. Samo sto je prosla godina vec je poceo da klikce, da bi pre neki dan potpuno otkazao, na srecu bekapovao sam podatke na vreme ali mi je ipak ostalo oko 16GB muzike i desestak filmova ali to nije strasno. Kupio sam pre dva dana Seagate 160 GB i za razliku od Maxtora uopste se ne cuje i ne greje. Maxtor je od pocetka bio bucan (specificano krckanje kada radi) a ja sam mislio da je to normalno. Dok mi nije stigao Seagate koristio sam drugi Maxtor disk od 40 GB a prema ranijem iskustvu neverujem da ni taj nece dugo, srecom nije moj. Na poslu imam Samsung i on odlicno radi vec tri godine, pa mi se cini da je on nepravedno zapostavljen, pre bi ga kupio nego Maxtor. Nadam se da ce ovaj Seagate biti dobar, da ga malo istestiram pa cu da vam prenesem impresije.
Tutti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 4:01   #42
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Hdd

Citat:
Tutti kaže:
Ko mi jos jedanput pomene Maxtora gadjacu ga u glavu sa istim tim pokvarenim od 120 GB. Samo sto je prosla godina vec je poceo da klikce, da bi pre neki dan potpuno otkazao, na srecu bekapovao sam podatke na vreme ali mi je ipak ostalo oko 16GB muzike i desestak filmova ali to nije strasno. Kupio sam pre dva dana Seagate 160 GB i za razliku od Maxtora uopste se ne cuje i ne greje. Maxtor je od pocetka bio bucan (specificano krckanje kada radi) a ja sam mislio da je to normalno. Dok mi nije stigao Seagate koristio sam drugi Maxtor disk od 40 GB a prema ranijem iskustvu neverujem da ni taj nece dugo, srecom nije moj. Na poslu imam Samsung i on odlicno radi vec tri godine, pa mi se cini da je on nepravedno zapostavljen, pre bi ga kupio nego Maxtor. Nadam se da ce ovaj Seagate biti dobar, da ga malo istestiram pa cu da vam prenesem impresije.
Ne znam da li si cuo,ali Seagate je skoro kupio Maxtor http://www.info.ba/novost.aspx?id=5668
Koristim Maxtor 6Y080M0 vec 3 godine!Nikada nisam imao problem

Poslednja ispravka: Staronsky (4.4.2006 u 4:10)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 18:31   #43
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Ljudi jer ima neko od vas SAMSUNG hdd?
Kupio sam ga pre dve godine i odlican je.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 17:35   #44
Tutti
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Znam da je Seagate kupuje Maxtora. Mislim da generalno nije stvar u tome da jedan proizvodjac generalno los vec zavisi kakvo smece nama salju. Maxtor je toga u zemlju Srbiju poslao da te glava zaboli. Zato su i davali samo godinu dana garancije (mislim na dilere u Srbiji).

Samsung su odlicni diskovi, malo ih ima kod nas - ja ga imam u firmi i fenomenalno radi.
Tutti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 13:35   #45
Cleric
Novi član
 
Član od: 11.2.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Maxtor je S.H.I.T. Dva puta mi je crkavao, tri puta je dobijao sam od sebe bad sectore... Maxtor, NIKAD VISE!
Sada sam ponosni vlasnik Seagate Barracude.
Cleric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:27   #46
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Hdd

Pazite ljudi treba razlikovati 3 kategorije HDD-a :
1.za servere - najkvalitetniji i najpouzdaniji
2.za brand-name kompove - mozda nisu tako brzi,ali nisu ni toliko skupi.Ali opet pouzdani.Ista serija za takve kompove je kvalitetnija od onih iz 3. klase
3.HDD-ovi za trziste kao sto je nase.Varljivi kvalitet.Samo najbolji proizvodjaci i ovde drze do kontinuiteta kvaliteta
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 0:08   #47
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Imam dva Maxtora stara 3-4 godine:

Maxtor 6E040L0 - DiamondMax Plus 8, 40GB, 2MB buffer, Ultra ATA/133
Maxtor 2B020H1 - 20GB, 2MB buffer, Ultra ATA/100

Ovaj drugi je pre jedno godinu dana poceo da prijavljuje bad sectore i uvek kad pokusam da ga defragmentujem ili uradim Scan disk blokira mi komp. Formatirao sam ga dva puta i onda radi jedno mesec dana pa pocne da prijavljuje ostecene fajlove.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 4:02   #48
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Pa ja sam prvo imao WD od 8.4GB(ili 6.4GB ne secam se bilo je davno) i radio je odlicno pa sam ga zamenio za 2 Maxtora od po 40GB na 7200 u RAID-u i oni su radili odlicno bez ikakvih problema pa sam skoro uzeo 3 Seagate-a od 320GB/SataII/16MB i za sad rade odlicno.Znaci ni sa jednim proizvodjacem nikad nisam imao problema.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 9:10   #49
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Hdd

Sa Quantum nemam bash dobra iskustva, pre neki dan mi je crko hard od 40GB sreca sto imam dva
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2006, 9:41   #50
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Hdd

Ja sam prvo imao Quantum Fireball 30 gb koji je dobro radio svoj posao. Imao sam ga oko tri-cetiri godine, pa sam ga prodao. Lik kome sam ga prodao ga je slabo ukljucivao i tako, posle jedno 4 meseca kad ga je ukljucio, jadnik je ispustio dusu.

Onda sam uzeo Hitachija 80gb, jer nije bilo WD-a. Njega sam te zime odneo kod brata, ubacio ga u racunar ispod njegovog WD na slave. Zvuci smeseno, ali to jutro je bilo hladno, tetka sirom otvorila prozor, u sobi bilo hladno, a ja posle 15-tak minuta upalio racunar. Hitachi crkne, Western ostane citav...

Hitachi je radio je tri meseca, i uz to sam ga u servisu zamenio za WD 80gb uz doplatu od 5e (naravno, rekao sam im samo da je crko ). Western je i dalje tu, radi kao sat, ne cuje se.

Dok sam cekao WD, nekih mesec dana koristio sam Maxtor 40gb sa neispravnim Master Boot Recordom (to sam zaboravio pri glasanju). Dizao je sistem kad je hteo, kad nije, fix-ovao sam MBR tako da nisam morao da instaliram sistem kad palim kompjuter.

WD je za razliku od Maxtora, tisi, brzi, i generalno, ja ne znam za seriju WD-a koja je potpuno izumrla kao Maxtor 120gb. Svi ti Maxtori su crkli, imam jednog u muzeju.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 2:39   #51
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Hdd

Ajde da malo dignem temu iz mrtvih,da vidim kako posle godinu dana stoje stvari sa posedovanjem HDD-a.Sudeci po oglasima,trebalo bi da je WD u porastu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 5:34   #52
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Hdd

Ja imam Maxtor 6Y080L0 80GB
Renee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 11:36   #53
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Hdd

1993. sam uz komp dobio Seagate od 40MB (da MB), koji sam zamenio za drugi model od takođe 40MB naredne godine zbog nekompatibilonsti sa kupljenim CD-ROM-om. 1996. iz Vašingtona stiže WD od 1,3GB (pokojnik), pa 1997. WD od 2,1GB. 2001. godine uz novi komp stiže Maxtor 2B020H1 od 20GB (takođe pokojnik), dok se trenutno u kompu vrte Maxtor 6L040J2 od 40GB kupljen 2002. i Seagate ST3160812A od 160GB pazaren prošle godine.

Utisci...

Seagate je po mom iskustvu No.1 - prva dva harda su me služila besprekorno, a ni sa novim još uvek nisam imao problema. Mada, moram priznati da me je svojevremeno prijatno iznenadila korektnost WD-ove tehničke službe. Naime hard od 1,3GB je riknuo posle godinu dana zbog lošeg transporta kućišta do Beograda. Pošto komp od tog trenutka nije bio operativan, tek nakon godinu dana ćale me nagovorio da startujem jednog prijatelja u Vašingtonu i da mu pošaljem hard pošto je garancija još u ono vreme bila 3 godine. Kada je čoveku stigao uređaj, zapucao je u predstavništvo u kom je isti bio kupljen i požalio se na neispravnost. Primili su ga, testirali i zaključili da je u pitanju nulti track. Čudom su se čudili kako je do toga došlo, no svejedno su priznali garanciju (nakon dve i po godine) i dali mu model od 2,1GB jer u tom trenutku WD nije proizvodio hardove manjeg kapaciteta.

Hm... Doduše, kada malo bolje razmislim, ovo je tamo daleko sasvim normalno - ko mi je kriv što imam posla sa našim trgovcima. Čast izuzecima...

Poslednja ispravka: Neuro (8.1.2007 u 12:30)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 13:28   #54
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hdd

Trenutno se patim sa Maxtorom 80GB,WD od 200GB mi je trenutno na pozajmici.Licno,obje kompanije su mi iste(Maxtor je sad vlasnistvo Seagatea,ali je bio jos zaseban kad sam kupovao HD),bitniji mi je kapacitet i brzina.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 22:46   #55
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Hdd

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Aj sad,posto je ovde pocelo silno prebijanje oko toga koja firma za HDD-ove je bolja,aj bar da vidimo koliko imamo iskustva u svemu tome sto pricamo.Da li su vase price zasnovane na tekstovima SK-a,ili ste stvarno posedovali odredjene modele,pa se moze raspravljati posteno?
WTF?Gdje je samsung na listi?Imam i Seagate i Maxtor al jedva sam se natjerao da glasam kad sam vidio da nema samsunga na listi...Sramota..
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 14:19   #56
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Hdd

Eh,matora je ova tema.Sad cu gi vidim da si ispavim
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 14:41   #57
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Hdd

Cuo sam odavno za pricu da se WD diskovi prave od recikliranih starijih modela,sto se bas nije pokazalo na delu.Ja imam WD disk i savrseno mi funkcionise,dok sam pre njega imao Maxtor koji mi je crkao.
Inace,obe firme po meni daju kvalitetne diskove,koje preporucujem svima.
Primetio sam da na listi za glasanje nema Samsunga .
Oni su ipak dosta zastupljeni kod nas...
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 16:27   #58
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hdd

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Eh,matora je ova tema.Sad cu gi vidim da si ispavim
Ja sam ti dodao Samsunga, ti to nisi mogao, ali on će imati mnogo manje glasova jer je mnogo kasnije dodat.

Ako imaš neki drugi predlog, gukni. Na LP. Ili lično (već jednom).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com